Statistika našeho portálu

  • 101 421 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 25. – 27. října 2013: Kouzelný Jičín, oslavy Halloweenu a uzamykání hradů a zámků

Na nadcházející prodloužený víkend hlásí slunečné podzimní počasí, je to proto ideální příležitost vyrazit na cyklojízdu nebo se vypravit na některý hrad či zámek a oslavit tam ukončení sezóny. Navštívit můžete také dýňové slavnosti, halloweenské párty a zúčastnit se můžete oslav k příležitosti výročí vzniku samostatného Československa. To připadá na pondělí a speciální článek s tipy, jak tento významný den oslavit, naleznete brzy na našich stránkách. A nezapomeňte si najít chvilku a jít volit!

Fotogalerie k článku

Na nadcházející prodloužený víkend hlásí slunečné podzimní počasí, je to proto ideální příležitost vyrazit na cyklojízdu nebo se vypravit na některý hrad či zámek a oslavit tam ukončení sezóny. Navštívit můžete také dýňové slavnosti, halloweenské párty a zúčastnit se můžete oslav k příležitosti výročí vzniku samostatného Československa. To připadá na pondělí a speciální článek s tipy, jak tento významný den oslavit, naleznete brzy na našich stránkách. A nezapomeňte si najít chvilku a jít volit!

O víkendu bude probíhat symbolické zavírání hradů a zámku
O víkendu bude probíhat symbolické zavírání hradů a zámku. Jednu z akcí si připravili např. na Velharticích

Praha

Spodní část Václavského náměstí bude tuto sobotu hostit 7. ročník mezinárodního dne kuchařů. Celosvětové oslavy s charitativním posláním se zúčastní restaurace zvučných jmen, mj. Restaurant Café Bar Noodles (Hotel Yasmin), Hotel Intercontinetal Prague, Clarion Congress Hotel Prague a mnoho dalších. Výtěžek bude věnován Nadaci manželů Livie a Václava Klausových. Celé akci bude předcházet slavnostní průvod od Stavovského divadla. V neděli si pak nenechte ujít netradiční dýňové hodypražské zoologické zahradě. Dýně se nebudou dlabat, ale budou se jimi krmit zvířata.

Další akce v kraji - zde

Středočeský kraj

Halloweenský program si pro děti připravili v pátek v Benátkách nad Jizerou v Centru Jungle. Děti se mohou těšit na strašidelnou diskotéku a halloweenské tvoření. V sobotu večer vystoupí v Domě kultury v Mladé Boleslavi kapela Kryštof s velkolepou show. Ve Svatém Jánu pod Skalou se v sobotu uskuteční Slavnostní ukončení sezóny skanzenu Solvayovy lomy, aneb Den s dráhou. Při této příležitosti bude uspořádáno několik spanilých jízd všeho, co má kola a je schopno pohybu.

Další akce v kraji - zde

Jihočeský kraj

MIG 21 vyrážejí na tradiční podzimní turné, pro letošek s názvem Šňůra Tour a neopomenou ani České Budějovice, kde zahrají v pátek v Klubu Slavie. V sobotu se pak přesunou do Jindřichova Hradce do Kulturního centra Jitka. A do Českého Krumlova v pátek dorazí kapela Arakain, která v rámci Trash club tour navštíví klub FabriČKa. V sobotu se koná tradiční táborská sportovní akce v areálu Odpočinkové zóny Komora - Světový pohár v cyklokrosu. Nenechte si ujít tuto atraktivní podívanou a přijďte podpořit naše cyklokrosaře.

Další akce v kraji - zde

Plzeňský kraj

V Plzni oslaví Den vzniku samostatného Československa již den předem, v neděli a pokračovat se bude v pondělí. Devadesáté páté výročí vzniku si Plzeň připomene například otevřením řady pamětihodností za symbolických 28 korun. Speciální akci připravil také Plzeňský Prazdroj, který za zvýhodněné ceny nabízí návštěvy Pivovarského muzea, historického podzemí i jedné ze svých prohlídkových tras. Tuto neděli uzamkne hrad Velhartice pro tento rok své brány a pro návštěvníky připravil bohatý program, například XV. ročník "Běhu o hradní klíč" - běžecký závod ve všech věkových kategoriích, ohňostroj, a nebo třeba lampiónový průvod.

Další akce v kraji - zde

Karlovarský kraj

Sezónu také tento víkend zakončí Hrad Hauenštejn – Krásný les akcí Horní hrad pod palbou. Užijte si Horní hrad pod hávem tmy. Noční palbu z hradeb zařídí šermířská skupina Bohemica Sanguis. Přijďte se dozvědět něco více o palných zbraních a zažijte hrad v noční palebné síle. Závěr bude patřit ohnivému divadlu Ignis a jejich fireshow. Lidový dům Stará rokle v Karlových Varech přivítá v sobotu Michala Prokopa s kapelou Framus Five, kteří tam vystoupí v rámci turné Sto roků na cestě.

Další akce v kraji - zde

 21. ročník nejslavnějšího a největšího kouzelnického mezinárodního festivalu kouzel a magie v České republice, Skleněný magik 2013
 V jičíně se konná  kouzelnický festival kouzel a magie

Ústecký kraj

Ukončení sezóny naplánovali na tento víkend také na zámku v Libochovicích. Připraveno je divadelní představení a kostýmované prohlídky, doprovodný program a jarmark. Ojedinělá pivní přehlídka svrchně kvašených piv se uskuteční tuto sobotu v pivovaru Kocour ve Varnsdorfu. Letos již čtvrtý ročník tohoto festivalu se uskuteční za přítomnosti několika kapel, účast přislíbil například Vilém Čok & BYPASS nebo Krleš.

Další akce v kraji - zde

Liberecký kraj

V pátek vystoupí v Jabloneckém Eurocentru kapela Kryštof, v neděli se pak přesune do Jilemnice. Zámek Lemberk zpřístupní o tomto prodlouženém víkendu mimořádně svou středověkou věž, kterou můžete navštívit vždy mezi devátou a šestnáctou hodinou.

Další akce v kraji - zde

Královéhradecký kraj

Po celý víkend bude v Jičíně probíhat již 21. ročník nejslavnějšího a největšího kouzelnického mezinárodního festivalu kouzel a magie v České republice, Skleněný magik 2013. Během festivalu se diváci budou moci setkat s kouzly nejen v Masarykově divadle a v Srdíčku, ale i na ulicích či v restauracích.

Další akce v kraji - zde

Pardubický kraj

Letos se opět v M-klubu ve Vysokém Mýtě uskuteční svátek všech bubeníků z celé České republiky. Konat se zde bude tradiční přehlídka nejlepších tuzemských a zahraničních bubeníků, 3. Bubenický festival Vysoké Mýto. Účinkující se představí buď prostřednictvím jednotlivých koncertů, nebo workshopů. Benefiční koncert, jehož účelem je přispět na nákup nového auta pro Charitní ošetřovatelskou službu (mobilní sestřička) Farní charity Litomyšl se uskuteční tuto sobotu v Lidovém domě v Litomyšli. Zahraje zde například Jaroslav Hutka nebo Michal Horák.

Další akce v kraji - zde

Kraj Vysočina

V soboru vyrazte s dětmi na prohlídku Pohádkové vesničky ve Svratce. Podzim maluje kouzelným štětcem barvy na stromy a to je čas, kdy můžete strávit příjemné chvíle právě v Pohádkové vesničce. Můžete se těšit na prohlídku Pohádkové vesničky, krásné písničky a čarovné barvičky.

Další akce v kraji - zde

Krásný podzimní víkend
Letní čas se loučí stylově. Babím létem.

Olomoucký kraj

Po roce se vrací na hrad Šternberk Divadlo historie v pohybu EXULIS. Pro letošní rok nastudovalo hru Hrbáč. Představení divadla EXULIS se odehraje přímo v historických prostorách hradu Šternberk. Začátky představení jsou v 16, 17, 18 a 19 hodin.

Další akce v kraji - zde

Jihomoravský kraj

ZOO park Vyškov připravil na tento pátek Strašidelnou noc. Vyděsí vás (h)různá strašidla, prapodivné zvuky, rozblikaná dýňová světýlka a duchové. Zámek Letovice ukončí sezónu již tento pátek. Poslední letošní prohlídka zámku proběhne v 18 hodin a od 19 hodin je již v zámecké jízdárně připraven bohatý program plný hudby, tance a dobré zábavy se skupinou Magnum. V Hodoníně oslaví Den vzniku samostatného Československa s předstihem, již v neděli. Po krátkém pietním aktu u pomníku T. G. Masaryka bude následovat lampionový průvod Národní třídou, zakončený ohňostrojem před radnicí na Masarykově náměstí.

Další akce v kraji - zde

Zlínský kraj

V pátek vystoupí ve Zlíně Lucie Bílá v rámci svého Černobílého turné. Můžete se těšit na doposud nejvýpravnější turné držitelky patnácti Zlatých slavíků s největší scénou, super zvukem, grandiózními efekty a úžasnými tanečníky. Tuto sobotu se uskuteční poslední závod v rámci sportovního klání Valachy Tour, tentokrát se bude soutěžit v trail runningu. Následně by měl být vyhlášen vítěz celého klání. Je připraven i zajímavý program pro mladé sportovní talenty.

Další akce v kraji - zde

Moravskoslezský kraj

Slavnostní ukončení sezóny čeká tento víkend také na hrad Sovinec, kde si pro návštěvníky připravili akci s názvem Hofmistrova závěť. Můžete se těšit na nejúspěšnější scénky sezóny při netradičních prohlídkách hradních zákoutí s ukázkami příletů a výcviku dravých ptáků. Netradičně oslaví Den vzniku samostatného Československa v Ostravě. V neděli na počest této oslavy projede totiž Ostravou cyklojízda. Trasa bude měřit zhruba 8 km a jako obvykle je uzpůsobena pro všechny věkové kategorie a tentokrát je připraveno také několik symbolických zastavení. 

Další akce v kraji - zde

 

Dušičko &

Zajímavé akce v okolí

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

Mikulášská ve Vinohradském pavilonu…

05.12.2023 - 05.12.2023
Vinohradská tržnice

Přijďte si užít Mikulášskou, kterou pořádá DDM Praha 2 spolu s městskou částí Praha 2 v nádherných prostorech…

Francouzské sváteční inspirace 2023…

06.12.2023 - 06.12.2023
Masarykův kulturní dům…

Koncert

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 5. prosinec

Dnes má svátek Jitka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete