Statistika našeho portálu

  • 101 408 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 26.-27. června 2018

Můžete se těšit na řadu zajímavých akcí ke Dni muzeí, který se koná v řadě muzejních institucí po celé republice. Doporučujeme také zajímavé sportovní akci Predator race, festival Mezi ploty nebo řadu gastronomických festivalů.

Můžete se těšit na řadu zajímavých akcí ke Dni muzeí, který se koná v řadě muzejních institucí po celé republice. Doporučujeme také zajímavé sportovní akci Predator race, festival Mezi ploty nebo řadu gastronomických festivalů.

Praha

Praha opět hostí Prague Food Festival, který se rozbíhá v pátek na Vyšehradě a potrvá až do neděle. Rodinná výzva v Centrálním parku na Chodově je sportovní akce pro všechny věkové kategorie, která se koná v sobotu. Nebude chybět jízda na koloběžkách, balanční opičí dráha, lukostřelba, překážkový běh, provazochodectví a mnoho dalších úkolů zacílených na rovnováhu a pohybovou všestrannost.

Prague Food Festival

Tradiční divadelní a hudební festival Mezi ploty, který se každoročně koná v areálu psychiatrické léčebny v Bohnicích, je opět tu. V sobotu a v neděli se můžete těšit, že zahrají Vojtěch Dyk & B-Side Band, Tomáš Klus, Xindl X, Slza, No Name, Prago Union, Sto zvířat, Mňága a Žďorp, N.O.H.A, Horkýže slíže, Kurtizány z 25. Avenue, PSH, Kašpárek v rohlíku, Lenka Dusilová a další.

Středočeský kraj

Multižánrový hudební festival Krásná louka spojený s oslavou dne dětí můžete navštívit tento víkend v areálu Krásné louky v Mladé Boleslavi. Nenechte si také ujít adrenalinový závod Predator race, který se opět koná v areálu Monínec v Sedleci-Prčicích. Ať už se na závod vydáte jako účastník nebo divák, čeká vás pořádně náročná akce. 

Predator

V Pečkách u Kolína se od pátku do neděle sejdou jistě všichni milovníci vláčků a modelových železnic. Koná se zde totiž největší výstava železničních modelů a kolejišť. Místní železniční modeláři slibují stovky modelů a desítky kolejišť v provozu!

Jihočeský kraj

Od pátku do neděle probíhá také přehlídka experimentálního divadla Šrámkův Písek, kde se představí divadelní soubory ze všech regionů. V kraji nebude chybět také řada akcí k celorepublikovému festivalu Muzejních nocí. Koná se například na zámku Ohrada, v domě Františka Bílka v Táboře, v Muzeu středního Pootaví ve Strakonicích. Všude tam vás čeká mimořádný program a krásné zážitky.

Plzeňský kraj

Během Muzejní noci v Galerii Klatovy v Janovicích nad Úhlavou se můžete v sobotu těšit na vernisáž výstavy Theodora Pištěka a jiné zajímavé akce. Na zámku Zbiroh se v sobotu budou koštovat růžová vína a ochutnávat řada specialit. Nebude chybět ani doprovodný program. 

Karlovarský kraj

Také v Karlových Varech vás festival Muzejních nocí nemine. V místním muzeu vás v sobotu čekají tematické komentované prohlídky. Jarní slunoHrad vás možná naláká na zříceninu hradu Hauenštejn - Krásný Les. Čeká vás den plný muziky všech možných žánrů v čarovných kulisách Horního Hradu.

Ústecký kraj

V Ústí nad Labem se poběží další etapa známého Run Tour, tak si nenechte tuto skvělou příležitost si zasportovat, ujít. Herecko-improvizační trio IMPRA míří do Krásné Lípy a bude to opět zážitek. Letošní tour bude vycházet z jádra lidské přirozenosti a umělci se budou obracet a vracet ke svému vnitřnímu dítěti, ke stavu neposkvrněnosti. 

Jarní rytířské slavnosti na zámku Stekník se konají v sobotu v zámecké zahradě. Součástí programu budou nejen souboje a rytířská klání na koních, ale také ukázky práce s koňmi, sokolník dobové stánky a hry pro děti, včetně dětského turnaje na ponících a další.

Liberecký kraj

V Liberci se v sobotu a v neděli odehraje Fresh festival. Můžete se těšit na dva dny plné kulinářských specialit, farmářských trhů, lokální gastronomii a v neposlední řadě kuchařské show a workshopů Zdeňka Pohlreicha a dalších kuchařských es. Zajímavou akcí je také noční výstup na hrad Bezděz, kde vás čeká gotická kaple nasvícena jen svíčkami a večerní rozhledy z Velké věže. Na II. hradním nádvoří proběhne šermířsko-divadelní vystoupení.

Královéhradecký kraj

Víkendové pohádkové rejdiště na hradu a zámku Staré Hrady je opět tu. Kromě tří prohlídkových okruhů vás čeká spousta pohádkové zábavy s pohádkovými bytostmi. Městské muzeum ve Dvoře Králové n. Labem pořádá Královédvorskou muzejní noc, která oživí první republiku a její životní styl.

rejdiště

Pardubický kraj

Den starokladrubského koně a Muzejní noc oživí slavný hřebčín v Kladrubech nad Labem. Můžete se těšit například na těšit na vystoupení starokladrubských koní jak pod sedlem, tak v zápřeži, ukázky drezury a vícespřeží. Muzejní noc můžete prožít zajímavým způsobem také v Chaloupce Maxe Švabinského v Kozlově, kde budou přítomny historické postavy. 

Pokud máte rádi trampské písničky, pak vězte, že od pátku do neděle probíhá také Festival trampských písní v obci Horní Jelení.

starokladrubského

Kraj Vysočina

Ve Žďáru nad Sázavou vás čeká Dny otevřených zahrad. Těšit se můžete na bonsaje, britské i japonské speciality, anglické a francouzské zahrady, historické dopravní prostředky, a to vše v kombinaci s květinami. Po celý sobotní den se můžete přijít do Centra Eden v Pardubicích přijít podívat na záchranáře a hasiče, kteří budou návštěvníky seznamovat se svojí prácí.

Jihomoravský kraj

Koná se další Sraz historických vozidel, který si nenechte ujít na BVV a Masarykově náměstí, ve Velké Bíteši a v Zubří u Nového Města na Moravě

Moravskoslezský kraj

Známý soubor Alexandrovci se představí v Ostravě tuto sobotu v rámci turné po celé republice. Čeká vás impozantní zpěv 130 účinkujících na jednom jevišti. Ochutnávka vín z mezinárodní soutěže Grand Prix Vinex nabídne ta nejlepší vína na brněnském výstavišti.

Zlínský kraj

Bezesporu největší událostí na Hanácku bude tento víkend Jízda králů ve Vlčnově. Tato tradiční lidová slavnost je zapsána na seznamu UNESCO. Pro nezasvěcené jde o starobylý zvyk, při kterém jsou jeho aktéři při specifickém iniciačním obřadu vítáni mezi dospělé občany obce.

Muzejní noc se pak koná v zámku Bystřice nad Hostýnem. Čeká vás putování muzejními sbírkami po stopách 650. výročí města.

Olomoucký kraj

Šumperský hafan, soutěž pro pejsky všech ras, bez ohledu na průkaz původu se koná v neděli v Šumperku. Součástí bude také psí výstava pro děti, maškarní přehlídka a pro ty zdatnější pejsky a pánečky i překážková dráha.

hafan

Zajímavé akce v okolí

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

Mikulášská ve Vinohradském pavilonu…

05.12.2023 - 05.12.2023
Vinohradská tržnice

Přijďte si užít Mikulášskou, kterou pořádá DDM Praha 2 spolu s městskou částí Praha 2 v nádherných prostorech…

Přivítejte bruslařskou sezónu v Pra…

06.12.2023 - 06.12.2023
Havlíčkovy sady

Zima se pomalu blíží, teploty pomalu začnou klesat k nule a to znamená jediné, bruslařská sezóna v Praze 2 je téměř…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 5. prosinec

Dnes má svátek Jitka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete