Statistika našeho portálu

  • 100 996 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 26.-27. srpna 2017

Prázdniny vrcholí a blížící se víkend přinese řadu zajímavých akcí po celé republice, ze kterých si jistě vyberete. Ve většině regionů se můžete těšit na tradiční hradozámeckou noc, která nabídne nevšední program na hradech a zámcích.

Prázdniny vrcholí a blížící se víkend přinese řadu zajímavých akcí po celé republice, ze kterých si jistě vyberete. Ve většině regionů se můžete těšit na tradiční hradozámeckou noc, která nabídne nevšední program na hradech a zámcích.

Praha

Grévin

Prázdniny vrcholí i v Muzeu Grévin, a tak i poslední víkend si můžete užít naplno s živou hudbou, kornoutem zmrzliny a v té nejlepší společnosti slavných osobností v centru Prahy. Alespoň na víkend se seznamte s Bedřichem Smetanou a jeho rodinou v Muzeu Bedřicha Smetany. Malé návštěvníky hravou formou seznámí s osobností, tvorbou a rodinným životem Bedřicha Smetany. Tradiční dožínkovou slavnost můžete poznat na Ctěnickém zámku, kde budou probíhat ukázky žňových prací, povídání o sklizni obilí na našem území, poznávání obilovin, ukázky mlácení obilí a práce s cepy a také prezentace řemesel.

Středočeský kraj

Blížící se víkend přinese také oblíbenou Hradozámeckou noc na řadu hradů a zámků ve Středočeském kraji. Nevšední program bude v sobotu večer připraven například na zámku Loučeň, na hradě Český Šternberk nebo na zámku v Nelahozevsi. Stejně tak si nenechte ujít brilantní Stand up komedii Ondřeje Sokola, která se koná na zámku Berchtold.

Loučeň

Rádi bychom vás také upozornili na Den české historie v Křivosudově, během něhož se můžete těšit na seskoky parašutistů, akční bojové scény, výcvik služebních psů, ukázky palních zbraní a další.

Jihočeský kraj

Hradozámecká noc se koná i na mnoha místech v Jihočeském kraji, například na zámku Kratochvíle. V pátek a v sobotu se koná mezinárodní festival alternativní vážné hudby Dobršská brána. Navštívit ho můžete v obci Drážov na Strakonicku, kde uslyšíte propojené různé hudební styly, například lidovou hudbu s jazzem a komorní hudbou. Pouliční slavnost Město lidem, přinese do Českých Budějovic multižánrový festival, kde vyrazí do ulic akrobati, zpěváci, muzikanti, herci, artisti, malíři, kuchaři, baristi, kadeřníci, floristi, návrháři, architekti, sportovci a další.

Plzeňský kraj

Hradozámecká noc se speciálními prohlídkami je připravená na hradě a zámku Horšovský Týn a je zaměřena na to, "Jak se co dělá". A pokud se vydáte do Zoo Plzeň, tak se můžete těšit na výstavy domácího zvířectva

Karlovarský kraj

V Chebu se už tradičně konají Valdštejnské slavnosti a nejinak tomu je i tento víkend. V pátek a v sobotu tu uvidíte dobové vojenské ležení, středověkou vesničku, rytířský turnaj na koních a samozřejmě i samotného Albrechta z Valdštejna. V Chebu si ale můžete vybrat také sportovní akci, Valdštejnovu desítku, tedy běh na 10 km. Akce bude doplněná i o sportovní odpoledne pro celou rodinu.

Valdštejnské slavnosti

Ústecký kraj

Zámek Červený Hrádek u Jirkova zve také na Hradozámeckou noc. Mimořádné prohlídky budou doplněné o rytířské souboje, ohnivou show nebo středověkou hudbu. Mimořádnou historickou slavností je i Císařský den v Kadani, kde si připomenete návštěvu římského císaře a českého krále Karla IV. v tomto městě roku 1367. S prázdninami se můžete rozloučit i v Zoo Děčín, kde se pro návštěvníky chystá pirátský program.

Liberecký kraj

Hrad Houska zve na víkendový renesanční jarmark se skupinou historického šermu Bohemica Sanguis a tance. O teplém víkendu vás možná zlákají i Jablonecké slavnosti piva s hudebním doprovodem, sportovními exhibicemi a dalším programem. Hradozámeckou noc můžete zažít například na zámku Zákupy.

Královéhradecký kraj

Zámek Dětenice zve na pohádkovou neděli, kde si můžete si zasoutěžit s Bobem a Bobkem, čertem, babou jagou nebo s čarodějnicí Žizeldou. Hradozámecká noc vás zase zavede na zříceninu hradu Potštejn, kde se dočkáte hraných prohlídek za účasti majitelů rodu. 

Pardubický kraj

Hradozámecká noc zavítá také do Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem. Těšit se můžete na koncert v zámeckém kostele a kostýmovaném kostele. Do Ústí nad Orlicí se na víkend vypraví známý Kinematograf bratří Čadíků, díky kterému si diváci mohou vychutnat české filmy přímo pod noční oblohou. A samozřejmě nebude chybět ani hradozámecká noc. Na hradu Kunětická hora se rozsvítí lampionový průvod, který povede z podhradí na hrad a následovat ho budou noční prohlídky.

Kraj Vysočina

 

Celostátní hasičský festival dechových hudeb a Dny záchranářů se letos opět konají v Pelhřimově. Přijďte se na ně podívat v sobotu a v neděli. Tajemné prohlídky zámku Žďár nad Sázavou jsou zážitkovou aktivitou pro celou rodinu a vydat se na ně můžete tuto sobotu. Multižánrový festival Pacovský poledník přinese do Pacova zajímavé kapely, zpěváky, divadlo a další skvěle namíchaný program.

Olomoucký kraj

Hudební festival Moravské hrady můžete ke konci prázdnin navštívit na hradě Bouzov. Vystoupí zde například No Name, Mig 21, Olympic, Sto zvířat a další. Poslední srpnovou sobotu se v Olomouci koná letecký den, kde uvidíte různou techniku a především letadla v akci. Druhý ročník Kejklířské slavnosti proběhne v Jeseníku a k vidění budou kejklíři, tanečníci, muzikanti a divadelníci.

 

Jihomoravský kraj

Umělá zřícenina Janův hrad v Lednicko-Vlatickém areálu se stane o víkendu dalším místem, kde můžete zažít hradozámeckou noc. Už od brzkých odpoledních hodin zde budou rozmístěna různá soutěžní a zážitková stanoviště. V sobotu se v Čejkovicích koná Setkání řádu evropských rytířů vína. Kromě slavnostního ceremoniálu vás čeká také prohlídka vinařské expozice.

Moravskoslezský kraj

Strašidelná noc na hradě pro děti i dospělé je připravená na pátek i sobotu na Slezskoostravském hradě. Hrad se bude hemžit strašidly a různými tvory, kteří se budou snažit vás vystrašit. Strašidelný bude i hrad Starý Jičín, kde vás na prohlídku vezmou různá strašidla a nebudou chybět ani ukázky středověkého mučení. A pokud byste dali raději přednost pořádnému adrenalinu a sportovnímu vyžití, pak vás zveme na Frýdlantský duatlon, který se jede v sobotu. V nádherné krajině Beskyd vás čeká 5 km běhu a 20 km na kole a opět 2,5 km běhu.

Zajímavé akce v okolí

Svatováclavský koncert 2023 - Třebíč

28.09.2023 - 28.09.2023
Bazilika sv. Prokopa,…

Tradiční sváteční koncert vážné hudby.

Open ART Fest 2023 - Praha

28.09.2023 - 29.09.2023
Výstaviště Holešovice -…

Přes 230 umělců - malíři, sochaři, fotografové a další výtvarní umělci z celého světa. Tolik umělců pohromadě? To tady…

Svatováclavský den 2023 - Třebíč

28.09.2023 - 28.09.2023
Bazilika sv. Prokopa,…

Mše, koncert, jarmark

Svatováclavské velebení 2023 - Praha

28.09.2023 - 28.09.2023
park Na Jezerce

Úžasný celodenní program pro celou rodinu.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 28. září

Dnes má svátek Václav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete