Statistika našeho portálu

  • 102 701 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 26. – 28. dubna 2013: Zahájení turistické sezóny, nové výstavy a studentský Majáles

První víkend s opravdu typicky letními akcemi je tady. Kraluje mu Majáles, který odstartuje v Plzni a v Hradci králové. Turistické sezóna právě začíná, a proto vyrazte na jeden z nabízených pochodů. Zájemci o kulturu mohou navštívit první 3D festival či českobudějovická Fotojatka.

Fotogalerie k článku

První víkend s opravdu typicky letními akcemi je tady. Kraluje mu Majáles, který odstartuje v Plzni a v Hradci králové. Turistické sezóna právě začíná, a proto vyrazte na jeden z nabízených turistických pochodů. Zájemci o kulturu mohou navštívit první 3D festival či českobudějovická Fotojatka.

Mnoho akcí kde budou hrát roli auto - veteráni bude k vidění tento víkend

V rámci leteckého dne v Plasích budou k vidění i historická auta

Praha

3D Film Festival 

První 3D Filmový Festival v kontinentální Evropě se představí tento víkend v kině Lucerna. 3DFF Prague je interaktivní prostor nejen pro 3D komunitu, ale i pro filmové fanoušky, vyznavače netradičních zážitků, milovníky technologií a všechny, kdo se chtějí ocitnout za hranicemi rutinní reality. Těšit se můžete mimo jiného například na první tuzemský 3D erotický snímek.

EXPO Australia 2013

10. ročník veletrhu zaměřeného na studijní pobyty v Austrálii proběhne tento pátek a sobotu v hotelu Jalta na Václavském náměstí. Během veletrhu se všem návštěvníkům představí přes 40 škol z celé Austrálie, mezi nimi budou i školy zcela nové. Současně s prezentacemi škol budou probíhat přednášky o studentských a turistických vízech, o emigraci, cestování nebo o práci v Austrálii.

Zahájení muzejní sezóny v Kbelech

Letecké muzeum Kbely vstupuje letos už do čtyřicátého pátého roku své existence. Své brány otevírá návštěvníkům v sobotu 27. dubna v 10 hodin dopoledne. V rámci otevíracího dne bude zájemcům umožněn vstup do vnitřku vrtulníku Mi-8 a také do kabiny dopravního letadla An-26.

Lunchmeat Festival 2013

Už počtvrté se chystá českou hudební kotlinu zúrodnit Lunchmeat Festival – tentokrát ve zcela nové a speciální lokaci. Do Prahy dorazí výběr ze smetánky současné elektronické scény s přívlastky glitch, trap, techno, house – a nejen to. Přijďte dnes do Veletržního paláce, začátek v 20:00.

Chelsea Wolfe v Lucerně

V sobotu od 19 hodin přivítá Lucerna Music bar kalifornskou zpěvačku a skladatelku Chelsea Wolfe, která svoji hudbu ráda označuje za doom – folk. Její hudba se nejlépe popisuje rozmáchlými tahy, jako když malíř maluje obraz. Intenzivní, silná, starobylá i moderní zároveň, intimní i výbojná, temná i jiskřivá. Podtóny black metalu a temného blues rezonují jejím elektrickým folkem a triumfálně obalují posluchače jako břečťan stromy.

Středočeský kraj

Otevřeno XVIII.

V Městském divadle v Kolíně v sobotu proběhne již 18. ročník Národní přehlídky pantomimy a pohybového divadla, který přináší novinky a zajímavé podněty z oblasti nonverbálního divadelního projevu. Opět se tu společně potkávají české i zahraniční soubory, kterým zdravotní handicap nebrání v plnohodnotném uměleckém projevu.

Benefiční festival Hlučná samota 2013

Tento pátek vystoupí na Výstavišti v Lysé nad Labem Prago union, Airfare a Kazety a veškerý výtěžek ze Samoty půjde tentokrát do Afriky. Konkrétně do jedné misie ve východní Tanzánii, kde se starají o mladé náctileté matky, které jsou bez domova a bez pomoci misie i bez budoucnosti. Kromě toho že přijdete a pozvete i své kamarády můžete mladým tanzánkám přispět i pitím piva. Jeden z našich sponzorů, Pivovar Nymburk, věnuje na výtěžek 10 Kč z každého vypitého piva.

Jihočeský kraj

Fotojatka 2013

Už posedmé pro vás na jaro chystáme originální "masový" fotografický festival Fotojatka, který představuje špičky světové tvůrčí a dokumentární fotografie. Narozdíl od jiných akcí podobného typu Fotojatka prezentují fotografii ne jako statickou výstavu na stěně galerie, ale dynamicky na plátně kina a za hudebního doprovodu. Za jediný večer tak máte možnost zhlédnout několik stovek skvělých fotografií více než desítky vynikajících autorů, s nimiž navíc budete mít často i možnost diskutovat přímo v kinosále nebo v předsálí třeba u kávy. Promítat se bude v kině Kotva a v Café club Slavie. Nebude chybět venkovní promítání v parku Na Sadech a na Piaristickém náměstí.

Strakonické vítání léta

Zahájení turistické sezóny v kulisách středověkého hradu – takové je každoroční Strakonické vítání léta. Letos se uskuteční v sobotu 27. dubna. Připraveny jsou výlety, soutěž, taneční vystoupení, divadlo, klauniáda, škola žonglování i kouzlení, tvůrčí dílny a další akce pro malé i pro velké.

Plzeňský kraj

Plzeňský Majáles

První hlavní festivalový den je pátek, kterým vyvrcholí předcházející studentské dny. Mezi koncerty oblíbených skupin se představí kandidáti na Krále Majáles 2013! Z nich pak bude veřejnou volbou zvolen nový vládce, kterému předá aktuální král Mára žezlo a roční vládu nad stavem studentským.

Den ve vzduchu

Den ve vzduchu s rádiem Kiss Proton je největší leteckou show na západě Čech. V roce 2013 proběhne tento víkend tradičně na letišti aeroklubu Plasy. Letecký program je na velmi vysoké úrovni, o čemž svědčí i opakované účinkování armády ČR. Akce je pojata jako zábavná show pro celou rodinu. Návštěva akce lze pojmout jako celodenní rodinný výlet.

Muzeum Kbely otvírá o víkendu své brány Noční kování - netradiční setkání kovářů na hradě Helfštýn
Letecké muzeum ve Kbelích otevírá o víkendu své brány Noční kování - netradiční setkání kovářů na hradě Helfštýn

 

Ústecký kraj

Anifest 2013

Každoročně se v jednom z lázeňských měst koná AniFest. Letošní ročník se koná v lázeňském městě Teplice a startuje již tento pátek. Z původní české přehlídky animovaného filmu se stal významný festival s mezinárodní soutěží, který každoročně víří poklidné vody českého filmového rybníku výběrem toho nejlepšího a nejnovějšího ze světové animované produkce. Festival si pravidelně nenechávají ujít významní tvůrci i teoretici z oblasti animace a za animací, kterou v kině neuvidíte, se na něj sjíždí studenti i fanoušci pohyblivých obrázků z celého světa.

Jarní výstava bonsají

S přicházejícím jarem se tento víkend na Státním zámku Libochovice uskuteční Jarní výstava kvetoucích bonsají. Celou akci pořádá Bonsai klub Libochovice, jehož cílem klubu je seznámit co nejširší veřejnost s prastarým uměním a kulturou východní Asie.

Chomutovské slavnosti

… aneb připomenutí významných výročí města: 100. výročí Zemské výstavy v Chomutově a 200. výročí Setkání tří panovníků. Slavnosti potrvají celý víkend a můžete se těšit například na mobilní muzeum kol a kočárků, pouťové atrakce, ukázky tradičních lidových řemesel či zábavné kabarety.

Řipská pouť

Otevřená scéna na úpatí hory Říp pořádá obec Krabčice tento víkend. Můžete se těšit na vystoupení pro děti i dospělé, mnoho stánků, atrakcí a soutěží.

Liberecký kraj

Pochod krajem českých sklářů 2013

Tradičním zpestřením konce dubna je pro vyznavače turistiky a dálkových pochodů akce nazvaná "Krajem českých sklářů". Tato sportovně-poznávací akce s několika desítkami let starou tradicí nabízí účastníkům několik více či méně náročných tras (pro pěší - 5 km, 10 km, 15 km, 25 km a 50 km, pro cyklo - 50 kilometrová trasa odlišná od té pro pěší), vedoucích oblastí mezi Jabloncem nad Nisou a Železným Brodem. Výchozím místem a organizačním centrem je obec Alšovice, kde je v místní sokolovně připraveno bohaté občerstvení. Na kontrolním bodě v Návarově pak můžete nasytit hlad a žízeň ve vyhlášené udírně.

Jablonecký běh do pohody

Tuto sobotu proběhne již 3. ročník této akce. Jak již název napovídá, jedná se o sportvní událost v duchu pohodičky a přátelské atmosféry. Sportovní událost pro celou rodinu! Zúčastnit se může úplně každý ve věku od 2 do 100 let.

Pardubický kraj

Athény východních Čech

Tento putovní festival klasické hudby proběhne tento víkend v Chrudimi. Festival navazuje na tradici Hudební mládeže ČR, v minulosti dlouhá léta vedenou hudebním skladatelem, prof. Františkem Kovaříčkem. Nenechte si ujít v pátek slavnostní zahajovací koncert.

Královéhradecký kraj

Majáles v Hradci Králové

Již tento pátek od startuje Majálesový průvod ve 13:00 na Baťkově náměstí (naproti kinu Centrál). Společně s kandidáty na Krále Majáles vyrazíme do Šimkových sadů. Tak dorazte a kdo navíc přijde v masce, bude patřičně odměněn :). Tradičním prvkem oslav je volba nového studentského krále, který vzejde ze soubojů v hlavním dni oslav a bude v podvečer akce slavnostně korunován. Aktuální hradecký Král Majáles je ŘEZNÍK I. Už teď si můžete brousit zuby na pořádný souboj. Těšit se můžete na spoustu kapel, studentský jarmark a fashion market.

Zahájení letní sezony v ZOO Dvůr Králové nad Labem

Letní sezóna bude zahájena tuto sobotu a po dvou letech zaznamená Africké safari změny. Objeví se nová zvířata a trasa pro osobní vozy bude odkloněna od pěších návštěvníků, které bude vozit po Safari Safaribus po kratší trase (nástupiště u lvů, od 27. dubna) a stylový Serengeti Expres po delší trase (nástupiště u letního vchodu, cca od 11. května). Velikou změnu zaznamená i pěší safari podél letních výběhů až k pavilonu lvů. Zpestřením bude pro návštěvníky lávka - Twigadukt, spojující horní a dolní výběhy nosorožců a vedoucí přímo přes největší výběh v zoo. Vyhlídka na Twigaduktu umožní návštěvníkům nevšední pohled na nejkrásnější část areálu zoo a pozorování žiraf, zeber, pakoňů a antilop z bezprostřední blízkosti.

Kraj Vysočina

Výstava na zámku Žirovnice

Nenechte si ujít celostátní výstavu narcisů a tulipánů, letos slaví již 50. výročí.

Olomoucký kraj

Přerovský vandr krajem Přerovského povstání 2013

Pod záštitou primátora města Přerova se každoročně na konci dubna scházejí vyznavači putování či cykloturistiky po městských památkách i okolní přírodě k celodennímu pochodu, připomínajícímu hrdinný boj občanů města Přerova proti nacistické zvůli při povstání vypuknuvšímu první květnový den roku 1945. Rozhodnete-li se jej zúčastnit i Vy, můžete se těšit na několik různě náročných okruhů, které Vás provedou nedalekými Lověšicemi, Švédskými Šancemi, Kozlovicemi a samozřejmě i Přerovem samotným.

O víkendu se koná v Krabčicích tradiční Řipská pouťOtevírání cyklistické sezony na moravských vinařských stezkách
O víkendu se koná v Krabčicích tradiční Řipská pouťOtevírání cyklistické sezony na moravských vinařských stezkách 

 

Jihomoravský kraj

Improtřesk 2013

Improtřesk, jehož letošním mottem je "Impro do divadla, divadlo do impra!" se nezadržitelně řítí na Brno, aby po roku znovu přinesl divákům to nejlepší z české divadelní improvizace - jedinečného, hravého a interaktivního přístupu k divadlu, kdy se obsah představení rodí přímo před zraky diváků na základě jejich témat a inspirací.

Slavnostní otevření turistické sezóny ve Vyškově

Město Vyškov a Turistické informační centrum Vyškov Vás srdečně zvou na slavnostní otevření letošní turistické sezóny ve Vyškově. Kulturní program se soutěžemi a hrami pro děti se uskuteční v sobotu 27. dubna od 9.00 do 11.00 hod. na Masarykově náměstí.

Den otevřených dveří v brněnském Technickém muzeu

Tento víkend od 9:00 do 17:00 pořádá Technické muzeum v Brně devátý Den otevřených dveří ve svém depozitáři v areálu bývalých kasáren na ulici Terezy Novákové v Řečkovicích. Součástí akce je především výstava historických trolejbusů a autobusů ze sbírek muzea, doplněná o výstavu hasičské či vojenské techniky. I v letošním roce bude výstava navíc rozšířena i o některá další zajímavá vozidla, například legendární horský autobus Tatra 500 HB.

Zlínský kraj

Na kole vinohrady Uherskohradišťska

Otevírání cyklistické sezony na moravských vinařských stezkách proběhne již tuto sobotu. Vybírat můžete z několika tras, na každé vás snad potěší drobná nebo výraznější novinka. Na trasách nebudou chybět vinařské a gurmánské zastávky.

Moravskoslezský kraj

Májová cena 2013

Mezi nejoblíbenější sportovní akce konané během jarních měsíců ve Frenštátu pod Radhoštěm patří již několik desetiletí "Májová cena", která na kolbišti zdejšího jezdeckého oddílu představí natěšeným divákům plejádů jezdců i s jejich miláčky z celé České republiky. Jedná se o víkendový podnik, který nabídne ušlechtilost a ladnost dlouhodobě sehraných dvojic i napětí a adrenalin ve finálových fázích soutěže.

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

17.08.2024 - 17.08.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na sobotu 17. srpna 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy, které…

Bruxx servíruje letní burgery a ste…

17.07.2024 - 23.07.2024
Praha

Dobře ugrilovaný steak, tak chutná pravé léto. Kór když si k němu představíte lehkou přílohu a silnou omáčku. Co to…

Letní slavnosti staré hudby 2024 - …

22.07.2024 - 22.07.2024
Kostel sv. Šimona a Judy

Sny a naděje v dílech neměckých autorů 17. století

Letní slavnosti staré hudby 2024 - …

22.07.2024 - 22.07.2024
Císařský sál

Věhlas neapoského stylu v Itálii 18. století

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 22. červenec

Dnes má svátek Magdaléna

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete