Statistika našeho portálu

  • 101 907 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 26. – 28. září 2014: Festival sklizně, Svatováclavské slavnosti, či Sokolovská Čurda

Užijte si poslední zářijový víkend dle libosti. Zde je několik tipů, jak na to.

Užijte si poslední zářijový víkend dle libosti. Zde je několik tipů, jak na to.

Praha

Pojeďte tuto sobotu historickým parním vlakem navštívit tradiční Karlštejnské vinobraní s bohatým programem pro všechny věkové skupiny. Rychlou, spolehlivou a pohodlnou cestu zajistí souprava tvořená rychlíkovou parní lokomotivou s dobovými osobními vozy. Vlaky vyjíždějí v pravidelných časech z nádraží Praha – Smíchov. Chtěli byste potkat opravdu hodně princů a princezen na jednom místě? Tak to určitě vyrazte se svými dětmi do pohádkového lesa s názvem Princové a princezny. Ten můžete navštívit tuto sobotu v Zahradě Kinských v parku u Musaionu. Již tuto neděli se v Zoo Praha uskuteční jubilejní slavnost u příležitosti 83. výročí jejího založení. Nebudou chybět dobové kostýmy, stylová hudba, ale ani významné osobnosti současnosti.

Středočeský kraj

V sobotu přijďte přivítat podzim na Festival sklizně v Historické vesnici Botanicus v Ostré. Ochutnejte pokrmy z čerstvě sklizené zeleniny a projděte se podzimem zbarvenými zahradami. Přijďte se tuto sobotu podívat, jak se dobývá hrad Okoř. V rámci Svatováclavských slavností zde uvidíte rytířské souboje, soutěže pro děti, dobové tržiště, divadlo, hudbu, zpěv, tanec a mnoho dalšího.

Jihočeský kraj

Jižní Čechy tento víkend ovládnout Svatováclavské slavnosti. Tak například v Českém Krumlově ovládnou slavnosti jako každoročně Mezinárodní folklórní festival. Program letos výjimečně doplní Setkání hornických a hutnických měst a obcí ČR. Kromě toho se můžete těšit na jarmark, koncerty, noc otevřených muzeí a galerií, či na adrenalinovou lanovou dráhu nad řekou Vltavou. Třeboň připravuje v sobotu celodenní tradiční slavnosti u příležitosti svátku svatého Václava, který je hlavním patronem České země; je ale také patronem pivovarníků a vinařů. Podrobný bohatý program naleznete zde.

Plzeňský kraj

V rámci oslav dne svatého Václava uspořádá tuto sobotu hrad Kašperk speciální prohlídky s kastelánem. S kastelánem hradu Kašperk se na hrad podíváte trochu z jiného úhlu. Dozvíte se, jaké to je provozovat, udržovat či rekonstruovat historické památky a seznámíte se se středověkým životem na hradě. Tuto sobotu se přijeďte podívat na tradiční Svatováclavskou pouť do Žinkov, kde na vás budou čekat atrakce a zábava pro děti i dospělé, dále nebudou chybět cukrovinky a perníčky z orientu, nebo grilovaná klobása a pivo.

Karlovarský kraj

Sokolov se po roce opět stane centrem amatérského divadla, tento víkend se zde uskuteční další Sokolovská Čurda. Můžete se těšit na nesoutěžní přehlídku 7 amatérských divadel, které pro vás budou hrát od pátku do neděle v sokolovském divadle. Již sedmý ročník Svatováclavského setkání lidí dobré vůle se uskuteční tuto sobotu u hotelu Krakonoš v Mariánských Lázních. Návštěvníci se mohou těšit na tradiční slavnosti se středověkou tématikou. Nebude chybět keltské ležení, rytířská družina, střelba z luku a kuše, šermířské souboje, ukázky středověkých řemesel, bubenická a vlajková show a mnoho dalšího.

Ústecký kraj

V Kadani, na úpatí Krušných hor se bude v sobotu odpoledne na Nábřeží Maxipsa Fíka u řeky Ohře zdravě žít a sportovat. Uskuteční se zde Kadaňské babí léto a ti nejaktivnější se můžou přihlásit k Nordic Walking pochodu a vybojovat si hodnotné ceny. Nejmenší návštěvníci si mohou nechat pomalovat obličej dle vlastního přání a vydovádět se na nafukovacích atrakcích. Po celé odpoledne bude malým i velkým k dispozici "Ráj her", herna, nabízející nejnovější deskové a stolní hry. Tuto sobotu se v Ústí nad Labem uskuteční 3. ročník největší dřevorubecké show v Severních Čechách za účasti úřadujícího vicemistra světa Martina Komárka. Po skončení závodu proběhne koncert skupiny ČECHOMOR.

Liberecký kraj

V sobotu budou vypraveny zvláštní ozubnicové vlaky k ukončení sezóny na Zubačce v Tanvaldu. Můžete se těšit na bramborové hody na nádraží v Kořenově, setkání s vládcem hor Krakonošem, historický autobus z Kořenova na Jizerku a do Příchovic a na bohaté občerstvení. V neděli se v Rychnově u Jablonce nad Nisou uskuteční 3. ročník mezinárodní výstavy papírových a plastikových modelů, s účastí modelářů Čech, Moravy a Polska. Zároveň se bude konat Mistrovství ČR v kategorii Open.

Královéhradecký kraj

Na zámku Potštejn se tuto sobotu uskuteční Dobový ples. Ten vás v překrásných prostorách mramorového sálu Vás zavede do dřívějších dob, období mezi lety 1880 až 1930. Vstup pouze v dobovém oblečení. Festival vína a burčáku Hradecký Koštýř se uskuteční tuto neděli v Městské hudební síni. Můžete se těšit na bohatý kulturní program.

Pardubický kraj

V prostoru bývalých Masarykových kasáren se od pátku do neděle bude konat akce Retroměstečko Pardubice. Můžete se těšit na bohatý program. V neděli se v Muzeu perníku a pohádek v Rábech u Pardubic uskuteční Svatováclavská perníková tlačenice. Malí i velcí návštěvníci si v rámci Svatováclavské tlačenice perníku budou moci zkusit vytlačit, vykrojit a upéci staročeský perníček - třeba právě ten s motivem českého krále.

Kraj Vysočina

V sobotu se v Zoologické zahradě v Jihlavě uskuteční  Jablíčkový den. O co půjde? Třeba o soutěž ZOOjablko roku. Přineste k nám do ZOO Vaše nejkrásnější vypěstované jablko a zúčastněte se s ním přehlídky. Určitě se také můžete zapojit do kvízu s názvem " Není domácí, jako domácí" nebo si prohlédnout ukázky zpracování ovčí vlny či si zakoupit některé z regionálních produktů farmy Chaloupky. V Pelhřimově vystoupí v sobotu herec Miroslav Donutil se svou One man show. Můžete se těšit na zábavný pořad Miroslava Donutila plný nezaměnitelného humoru a dobré nálady, který jistě potěší všechny diváky.

Olomoucký kraj

V sobotu si nenechte ujít další ročník Svatováclavského minifestu v areálu Minipivovaru Jeseník. Připraveno bude již tradičně několik druhů piva jak z vlastního minipivovaru, tak i z pivovaru jiných, občerstvení pro Vaše žaludky a pochopitelně i bohatý zábavný program pro všechny věkové kategorie po celou dobu trvání Minifestu. Ve Štěpánově u Olomouce se v sobotu uskuteční již II. Štěpánovské vinobraní. Návštěvníci budou moci ochutnat několik desítek skvělých vín z dílny šikovných moravských vinařů a samozřejmě i pravý burčák. V průběhu dne jsou připraveny soutěže na vinařská témata s doprovodem cimbálové kapely Moravia. Večer završí překvapením a tombolou.

Jihomoravský kraj

V sobotu si nenechte ujít poslední Lednické parní léto. V rámci speciálních vyjížděk na trati Břeclav – Lednice můžete okusit pravou železniční nostalgii ve vláčcích tažených parní lokomotivou Velký Býček. V rámci speciálních vyjížděk na trati Břeclav – Lednice můžete okusit pravou železniční nostalgii ve vláčcích tažených parní lokomotivou Velký Býček. V neděli si nenechte ujít Den radnice v Brně. Šestý Den radnice Brno-střed nabídne na Dominikánské 2 zážitky malým i velkým návštěvníkům hned na třech místech. Podrobný program naleznete zde.

Zlínský kraj

V sobotu se ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm uskuteční Svatováclavské hody. Čeká na vás nabídka tradičního menu v muzejních hospodách. A v neděli zde můžete zhlédnout cyklus pořadů o hudebním folkloru Valašsko a jeho muzikanti. V neděli město Luhačovice opět ožije Svatováclavským jarmarkem farmářského typu. Svatý Václav je patronem nejen země české, ale i pivovarníků a vinařů, což připomene podzimní jarmark, který nabídne bohaté gastronomické zážitky, historickou hudbu a tance, lidová řemesla aj. Příjemnou atmosféru jarmarku dotvoří doprovodný kulturní program pro dospělé i děti a nebude chybět mše svatá v kostele Svaté Rodiny.

Moravskoslezský kraj

Poslední akce hlavní sezóny letošního roku se na hradě Hukvaldy uskuteční tento víkend. K památce sv. Václava si připravili speciální Svatováclavské hradní slavnosti. Můžete se těšit na rytíře a jejich souboje, dobovou živou hudbu Subulcus a na hradní hodokvas. Na Zámku Zábřeh v Ostravě se tento víkend uskuteční Svatováclavské slavnosti piva. Můžete se těšit na degustační přehlídka minipivovarů, bohatý kulturní program a speciální prohlídky zámku.

Zajímavé akce v okolí

P/\ST + live bands & dnb party ∗ Ta…

23.03.2024 - 23.03.2024
Kiwi Bar

Srdečně Vás zveme na hudební koncert v Tachově v Kiwi Baru. Spojili jsme síly, energie, nadšení a připravili další…

Festival Na hlavu 2024 - Praha

29.02.2024 - 03.03.2024
Městská knihovna

8. ročník festivalu o duševním zdraví a mysli nese téma Diverzita: Chceme hledat cesty k tomu, co nás spojuje - ať už…

G2 Adiemus s Permoníkem 2023 - Ostr…

29.02.2024 - 29.02.2024
Multifunkční aula Gong,…

Nenechte si ujít propojení klasické hudby s tou keltskou a africkou world music.

G2 Adiemus s Permoníkem 2023 - Ostr…

29.02.2024 - 29.02.2024
Kino Vesmír

Nenechte si ujít propojení klasické hudby s tou keltskou a africkou world music.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 29. únor

Dnes má svátek Horymír

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete