Statistika našeho portálu

  • 101 887 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 27.-28. února

Tento víkend nebude jistě nouze o stále probíhající masopustní akce, plesy a karnevaly. Přinášíme ale také několik zajímavých sportovních akcí spojených se zimou, festivalů a koncertů.

Tento víkend nebude jistě nouze o stále probíhající masopustní akce, plesy a karnevaly. Přinášíme ale také několik zajímavých sportovních akcí spojených se zimou, festivalů a koncertů.

Praha

V Praze se v sobotu koná nový pražský fashion market, Petit Fashion Market, který nabídne svěží koktejl autorské módy a designu. Akce proběhne v prostorách Pražské tržnice v Holešovicích. Známá gorilí samice Kamba slaví 44. narozeniny. Můžete je oslavit s ní speciálním programem v pražské zoo tuto sobotu.

Velmi zajímavá akce proběhne od soboty do neděle v Impact Hub Praha. Je to konference nazvaná Stavby z přírodních materiálů Praha 2016, kde se zájemcům o tuto problematiku představí poslední novinky z oblasti přírodního stavitelství, úsporných technologií, soběstačnosti, přírodních stavebních materiálů, udržitelného hospodaření a svépomocného stavění.

Stavby z přírodních materiálů

V sobotu se uskuteční Horymírova sváteční jízda, spojená s masopustní zabijačkou, šermířským vystoupením a dalším programem v Praze - Radotíně.

Velkou víkendovou událostí bude pro mnohé jistě návrat skupiny Scorpions do Prahy. Tato legendární kapela vystoupí v sobotu v O2 Aréně.

Středočeský kraj

V sobotu můžete vyrazit také na tradiční Berounský masopust, kde nebude chybět oblíbená zabijačka, průvod masek a doprovodný program i občerstvení. A pokud se vydáte týž den do Velkých Popovic, čekají Vás zde Ladovské vepřové hody a sněhové sochy v pivovaru.

Berounský masopust

Zatancovat si a užít si společenskou zábavu můžete například na reprezentačním plese města Kladna, kde budou mezi hosty i Yveta Blanarovičová, Josef Vojtek a další.

Mělnické kulturní centrum pořádá v neděli divadelní představení pro děti nazvané Rozum a štěstí.

Jihočeský kraj

Nenechte si ujít hry, soutěže, hudbu a mnoho dalšího na tradičním karnevalu pro předškoláky a školáky, který se koná v sobotu v Netolicích. Věda pro každého v Géčku, to je sobotní akce v Českých Budějovicích. Můžete se těšit na interaktivní vědecké show fyziky a chemie, zábavnou informatiku, ale i rybí speciality a dětský koutek.

Královéhradecký kraj

V Královéhradeckém kraji bychom rádi upozornili na festival španělských filmů La Película, který probíhá již od čtvrtka a končí v sobotu přímo v Hradci Králové.

Plzeňský kraj

Zasportovat si můžete o víkendu na běžkách v rámci Šumavského skimaratonu, který se koná přímo na krásné Horské Kvildě. Závod je určen profesionálům i amatérům a nebude chybět ani program pro děti.

Šumavský skimaraton

Máte-li rádi med, pak je pro Vás určeno Medové odpoledne, které je připraveno jako doprovodná akce k výstavě Kde se bere med - čekání na jaro, jež se koná na zámku Hradiště v Blovicích. V neděli se můžete přijít pobavit do Zoo Plzeň, kde bude probíhat masopust v zoo i s tradičním průvodem masek.

Liberecký kraj

Festival severských filmů Severská filmová zima probíhá od soboty do neděle v Uherském Brodě, tak si ho nenechte ujít. A nebo vás možná zaujme trochu netradiční pozvánka na setkání s pravým Syřanem. Tu připravilo na neděli Severočeské muzeum v Liberci a jistě to bude setkání zajímavé.

Jihomoravský kraj

Zoo Brno si v sobotu připomene Mezinárodní den ledních medvědů a připravilo pro návštěvníky zábavnou a naučnou stezku. 

Společenskou událostí bude sobotní 21. reprezentační ples Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity. Jeho letošní téma "Tanec - vášeň - fiesta" je inspirováno rytmy, vůněmi a chutěmi Španělska.

Zlínský kraj

Operní zpěvačka japonského původu Nao Higano žijící v Kroměříži vystoupí tuto sobotu ve Velkém skleníku Květné zahrady v Kroměříži. Koncert nese název "O květinách a tak…

Rádi bychom Vás pozvali také na  sportovní akci zvanou Noční stopa Valachy 2016, která se koná tuto sobotu ve Velkých Karlovicích. Závod pro všechny věkové skupiny se koná na okružních trasách dlouhých 7,5 a 15 kilometrů. 

Olomoucký kraj

V rytmu taneční vášně je název plesu, na kterém si, jak říkají organizátoři, skutečně zatancujete. Hrát Vám bude 16členný orchestr Ladislava Bareše, který disponuje velkým repertoárem standardních i latinsko-amerických rytmů, a hostem večere bude známý odborník na etiketu, Ladislav Špaček. Ples se koná v sobotu v Olomouci.

Winter Run Tour, tradiční zimní běžecká událost, se tentokrát koná v sobotu v Olomouci. Závod na 4 km nebo 8 km se uskuteční na Výstavišti Flora.

Zajímavé akce v okolí

Zábavná talk show Ivo Šmoldase 2024…

26.02.2024 - 26.02.2024
Divadlo Pasáž,…

Zábavný pořad

K2 Ostravské Versailles 2023 - Ostr…

26.02.2024 - 26.02.2024
Kino Vesmír

Maďarský trumpetista Gábor Boldoczki upravil pro moderní trubku a křídlovku kompozice některých francouzských barokních…

Cello Republic 2024 - Mělník

26.02.2024 - 26.02.2024
Masarykův kulturní dům…

Koncert

Hypnotizér v Rumburku | únor 2024

27.02.2024 - 27.02.2024
SNP 484/29, 408 01…

Přijďte se uvolnit a prožít si něco velice výjimečného na představení HYPNOTIZÉR!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 26. únor

Dnes má svátek Dorota

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete