Statistika našeho portálu

  • 101 025 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 28.-29. dubna 2018

Před námi je víkend, který si mnozí možná prodlouží ještě o dva dny. Kam vyrazit a co zažít vám nabízíme nejen v našich tipech na víkend, ale také v našem Kalendáři akcí. Rozhodně vás čeká pálení čarodějnic na mnoha místech naší republiky, ale také malé festivaly a další akce.

Před námi je víkend, který si mnozí možná prodlouží ještě o dva dny. Kam vyrazit a co zažít vám nabízíme nejen v našich tipech na víkend, ale také v našem Kalendáři akcí. Rozhodně vás čeká pálení čarodějnic na mnoha místech naší republiky, ale také malé festivaly a další akce.

Praha

Filmový festival Na Hlavu, který pořádá Národní ústav duševního zdraví, hostí od pátku do neděle Městská knihovna v Praze. Prostřednictvím filmů doplněných přednáškami odborníků a semináři se návštěvníci dozví více o oblasti psychologické a psychiatrické péče, spánku, sexuality, umění, drog nebo třeba virtuální reality.

Velkou událostí bude i sobotní Majáles na letišti v Letňanech. Oslavit Den Země můžete ještě v sobotu ve Viničním domku v Modřanech. Akce bude zaměřená na znečištění planety plastovým odpadem. 

V Praze také nebude o víkendu chybět pálení čarodějnic. V neděli se koná na Bílé Hoře nebo v sobotu na Stanici přírodovědců.

Středočeský kraj

Ve Středočeském kraji se budou čarodějnice pálit na mnoha místech. Vybíráme ty na zámku Mníšek pod Brdy nebo na zámku Nižbor, kde se zároveň konají oslavy keltského svátku Beltain, spjatého s příchodem jara. Můžete se těšit na souboje keltských kmenů, výuku dobových tanců, ukázky řemesel a archeologickou dílnu.

keltského

Máte-li rádi historickou techniku, pak určitě vyrazte na Den s historickou technikou, který se koná v sobotu ve Velkém Oseku. K vidění budou osobní auta, motocykly, vojenská technika, traktory a další.

Jihočeský kraj

Keltské ohně na Housově mlýně, aneb keltský svátek Beltine můžete oslavit v sobotu poblíž Tábora. V Táboře vás v sobotu také čekají Loutkohrátky, tedy vás čeká flašinetář, loutkové divadlo, výtvarné dílny nebo historický dřevěný kolotoč.

Plzeňský kraj

O tom, že v Plzni je populární nejen pivo, ale i víno svědčí festival vína, který můžete navštívit v sobotu. Den ve vzduchu se odehraje v Plasích oba víkendové dny. Na místním letišti vás čeká největší letecká show tohoto kraje.

Karlovarský kraj

Evropské setkání aristokracie míří opět do Karlových Var. Bude ho hostit Grandhotel Pupp, Císařské lázně nebo Poštovní Dvůr. Čarodějnice se budou pálit pak na hradě Hauenštejn. Děti čeká dobrodružná hra s tematickými úkoly na oslavy jara, přírodní magie i hledání pokladů.

Ústecký kraj

V sobotu je naplánovaná v Ústí nad Labem Jízda Českým středohořím, která zahájí cyklistickou sezonu. Současně bude otevřeno Muzeum Československého opevnění ve Valtířově, kde můžete vidět bunkr, tzv. "řopík" z roku 1938 s dobovými zbraněmi a Pivovar ve Velkém Březně.

Pálení čarodějnic je připraveno v roubence v Lounech, v Meziboří nebo třeba v ústeckém podzemí.

Liberecký kraj

Pochod Krajem českých sklářů startuje v sobotu z Pěnčína. Na výběr je řada různě dlouhých tras: pro pěší - 5 km, 10 km, 15 km, 25 km a 50 km, pro cyklo - 50 kilometrová trasa odlišná od té pro pěší. Čarodějnice  vás čekají na zámku Horní Libchava nebo v Lučanech nad Nisou.

Královéhradecký kraj

Oba víkendové dny bude Hradec Králové hostit Grand Prix v karate. Na největší soutěž v karate v České republice nabídne souboj v několika věkových kategoriích a sportovce z různých zemí. Zoo Dvůr Králové zahájí v sobotu novou letní sezonu, kterou zpestří kulturní program Afrického léta nebo nová kolekce safari piv. 

Pardubický kraj

V tomto kraji se to bude čarodějnicemi jen hemžit. Vyrazit na ně můžete třeba do České Třebové, Moravské Třebové nebo do pivovaru Pernštejn.

Kraj Vysočina

Čarodějnické prohlídky hradu Kámen vás možná vylákají oba víkendové dny na tento hrad. Prohlídky je potřeba si předem rezervovat. Divadlo Pasáž v Třebíči zve na nedělní pohádku Obušku z pytle ven.

Obušku

Jihomoravský kraj

Agility závody psích dovedností se konají v sobotu v Blansku. Na tyto neoficiální závody můžete vzít své psí miláčka a zúčastnit se  nebo jen povzbuzovat. Ve VIDA! centru v Brně je na sobotu připravena čarodejná škola. Těšit se můžete na den v kostýmech, který bude plný magie fyzikálních zákonů.

VIDA

Zlínský kraj

Zámek Kroměříž zahájí sezonu komentovanými prohlídkami květné zahrady. Kromě krásných květin vás čekají také zajímavá zákoutí, stavby i mnohdy netušené souvislosti. Na zámku Lešná to bude škola čar a kouzel, kterou můžete o víkendu se svými dětmi oslavit čarodějnice.

Olomoucký kraj

O víkendu se potkáte s čarodějnicemi také na hradě Bouzov, v Zoo Olomouc a zavítají také na zámek Velké Losiny. V sobotu večer můžete navštívit noční kovářské prohlídky na hradu Helfštýn. Možná vás zaujme i netradiční vycházka za lišejníky a mechorosty do Ostružné a okolí.

Moravskoslezský kraj

Čarodějnický rej si můžete užít na hradě hradě Starý Jičín, na hradě Hukvaldy nebo ve Štěrkovně v Hlučíně.

Zajímavé akce v okolí

Den architektury 2023 - Brno

29.09.2023 - 05.10.2023
Brno

Největší architektonický festival u nás Den architektury nabídne mezi 29. zářím až 5. říjnem na více jak 400 zdarma…

Den Architektury 2023 - Olomouc

29.09.2023 - 05.10.2023
Olomouc

Konec září a začátek října bude opět patřit architektuře. Největší architektonický festival u nás Den architektury…

Festival Den architektury se letos …

29.09.2023 - 05.10.2023
Praha

Bohatý a zdarma přístupný program největšího architektonického festivalu u nás nabízí od 29. září do 5. října na výběr…

Světový turnaj parahokeje - IPH Cup…

02.10.2023 - 08.10.2023
OSTRAVAR ARÉNA

Český bronzový tým z mistrovství světa vyzve na domácí půdě světovou elitu! Paralympijští vítězové a mistři světa z…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 3. říjen

Dnes má svátek Bohumil

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete