Statistika našeho portálu

  • 101 436 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 28.-29. ledna 2017

Poslední lednový víkend přinese nejen další plesové a karnevalové zážitky, ale také několik vydařených sportovních akcí a akcí pro děti.

Poslední lednový víkend přinese nejen další plesové a karnevalové zážitky, ale také několik vydařených sportovních akcí a akcí pro děti. 

Praha

O víkendu se v Praze můžete zajít podívat na jedinečnou b-boyingovou akci, kterou bude hostit Obchodní centrum Arkády Pankrác. Jedná se o finále světové série Undisputed, do kterého se každoročně zapojí více než 7000 tanečníků ze 120 zemí, tak si to nenechte ujít.

Retroden ve stylu 50. let je připravený na tuto sobotu jako další z doprovodných akcí k Retro výstavě v Nové budově Národního muzea. Součástí bude nejen módní přehlídka, ale i možnost vyzkoušet si dobové líčení a řada dalších aktivit.

Retroden

V neděli můžete v pražské zoo společně oslavit 45. narozeniny gorily Kamba. Galerie Harfa zase zve všechny malé nadšence ve věku od 2 do 5 let na malé sportování

Středočeský kraj

Divadlo Nymburk zve na sobotní představení Čert vem anděla, tedy na veselou pohádku s písničkami, která se vašim dětem jistě bude líbit. Dračí podvečer na Štěpánce je název akce připravené pro děti předškolního a mladšího školního věku, které zde čekají hravé úkoly v tématickém duchu. 

Plzeňský kraj

Od pátku do neděle se můžete v café Nebespán naučit péct makronky, a to pod vedením zkušené cukrářky Jany Ferenčíkové. Jistě to bude i skvělá relaxace. Inovační kurz lásky je určen všem těm, kterým se z života vytratila láska a hledají ji. Navštívit tento kurz můžete v sobotu v Plzni

makronky

Pro rodiny s dětmi je určeno sobotní představení Loutkového souboru Brouček v Klatovech, které uvede reprízu marionetové hry Antonína Pruchy Čert a káča.

Karlovarský kraj

Pupp bál festival v Karlových Varech bude ve znamení Horečky sobotní noci a večerem bude provázet Lucie Borhyová.

Ústecký kraj

Plesová sezóna pokračuje i v Ústeckém kraji jubilejním XX. plesem všech Ústečanů tentokráte s tématem Limonádový Joe. Ples se koná v sobotu v městském domě kultury. V sobotu bude v Chomutově v Domě dětí a mládeže probíhat Masopusťáček, tedy masopustní karneval pro děti.

Liberecký kraj

Od pátku do neděle si nenechte ujít čokoládový festival, který se koná v OC Nisa Liberec. Těšit se můžete na vaření s čokoládou, degustace, workshopy, dětské dílny a umělecká vystoupení. Tradiční Jilemnická 50 se běží tento víkend v Jilemnici a sněhové podmínky by měly být ideální, tak si závod nenechte ujít. Ples města Jablonec nad Nisou zve všechny milovníky tance tuto sobotu na taneční večer, který moderuje Roman Vojtek a který navštíví jako host i Kateřina Brožová.

Jilemnická 50

Pardubický kraj

Ski Areál Dolní Morava připravil pro všechny lyžaře skiareálu možnost si vyzkoušet závodění na lyžích přímo na obřím slalomu. Tuto sobotu se také koná svatební veletrh v Perdubicích, kde bude dostatek inspirace pro ty, kteří plánují svatbu nebo jsou již uprostřed příprav. Netradiční karneval, karneval na ledě, si můžete užít v sobotu na zimním stadionů ve Svitavách.

Královéhradecký kraj

Innogy Winter Run 2017 se poběží v sobotu v Hradci Králové. Zimní běh za každého počasí a pro každého se poběží v délce 8 km a 4 km. Maškarní karneval pro děti se koná v sobotu v Náchodě a v neděli v Rychnově nad Kněžnou.

Kraj Vysočina

Na Vysočině proběhnou o víkendu karnevaly pro děti v Jihlavě  nebo ve Světlé nad Sázavou. Dospělí si naopak mohou zatančit na plesu v hotelu Atom v Třebíči nebo na rybářském plese v Třešti.

Zlínský kraj

Další běžkařský závod se koná tuto sobotu ve Velkých Karkovicích, kde se poběží tradiční Karlovarská 50. Sobotní tradiční entomologická výstavaOtrokovicích je spojena s ochutnávkou hmyzu. V sobotu se také koná 5. ročník skvělé folklórní akce v srdci Zlína. V Kongresovém centru Zlín se bude konat Valašský bál Bartošova souboru.

Jihomoravský kraj

Lenka Filipová vystoupí v Janáčkově divadle v Brně na nedělním koncertě a nebudou chybět ani zajímaví hosté. Hvězdárna a planetárium Brno zve na vesmírný karneval. Připravena bude veselá hudba, spousta soutěží – například vesmírná chůze, pošli Slunce, vysávání černé díry, tombola a další.

Jevišovická jitrnice je název soutěže v pojídání jitrnic. Přijďte se v sobotu podívat, kdo letos spořádá nejvíc jitrnic.

Zajímavé akce v okolí

Ovečka betlémská 2023 - Praha

09.12.2023 - 09.12.2023
Stanice techniků DDM…

Vánoční zázrak očima chundelaté ovečky a starého pastýře. Loutková hudební pohádka o kouzlu Vánoc pro všechny od 4 let.…

Adventní benefiční koncert Schola G…

09.12.2023 - 09.12.2023
Kostel Zvěstování Panny…

Na slavnostním adventním koncertu Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích, ve sváteční atmosféře kostela…

LEMarket 2023 - Praha

09.12.2023 - 10.12.2023
Národní dům Smíchov

LEMARKET slaví 10 let a chystá svůj největší ročník v Národním domě na Smíchově. Společně s obchodem ONES představí…

X. Setkání betlemářů v Příboře 2023

09.12.2023 - 09.12.2023
Centrum tradičních…

Desátý ročník tradičního adventního setkání řezbářů - betlemářů ze severovýchodní Moravy a těšínského Slezska. Expozice…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 9. prosinec

Dnes má svátek Vratislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete