Statistika našeho portálu

  • 101 421 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 28. – 30. 6. 2013: John Travolta v Karlových Varech, zoologické zahrady pro jedničkáře zdarma a Basinfirefest

Poslední červnový víkend ožije prázdninovou atmosférou po celé republice. Školáci v pátek dostanou vysvědčení a začínající prázdniny mohou oslavit na mnoho akcích za dobré vysvědčení zdarma. Do Karlových Varů přijede hollywoodská legenda John Travolta a to v rámci 48. ročníku mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Na mnoha místech se budou konat pivní slavnosti a začínají první ryze letní hudební festivaly.

Fotogalerie k článku

Poslední červnový víkend ožije prázdninovou atmosférou po celé republice. Školáci v pátek dostanou vysvědčení a začínající prázdniny mohou oslavit na mnoho akcích za dobré vysvědčení zdarma. Do Karlových Varů přijede hollywoodská legenda John Travolta a to v rámci 48. ročníku mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Na mnoha místech se budou konat pivní slavnosti a začínají první ryze letní hudební festivaly.

MFF - Karlovy Vary

Začíná 48. ročník mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary

Praha

Pátek bude patřit všem školákům, bude se totiž rozdávat vysvědčení. Oslavit tento den můžete například v pražské ZOO, která si pro děti připravila akci s názvem Za jedničku do ZOO, tedy pokud mají na vysvědčení jedničku z vlastivědy, přírodovědy či biologie, pak platí za vstup do ZOO jednu korunu. Od půl osmé se zajděte pobavit do Divadla u Hasičů, kde můžete shlédnout legendární one man show Caveman s Janem Holíkem. "Obhajoba jeskynního muže" představuje humorné přemýšlení o rozdílech mezi muži a ženami a o tom, jak tyto rozdíly vyvolávají často nedorozumění. Zajímavou akci můžete zažít v kavárně Potrvá, bude se tam konat Vernisáž prodejní výstavy Noire Vixens of Decadence. Večer se ponese ve znamení dekadence, vintage stylu 20. - 50. let a fetishe. V sobotu od pěti hodin začíná v Divadle Na Zábradlí 15. ročník mezinárodního festivalu nezávislých a amatérských divadel Apostrof, který bude pokračovat až do 2. července. Vedle hlavního programu festival obvykle nabízí řadu doprovodných akcí – koncerty, diskusní panely a nejedno překvapení. APOSTROF také tradičně umožňuje každému z účastníků i diváků udělit na závěrečném večeru svoji vlastní privátní cenu nebo anti-cenu komukoliv a čemukoliv, co ho v průběhu festivalu tak či onak zaujalo. V sobotu večer se v Edenu představí legendární heavymetaloví Iron MaidenLetní scéna Divadla Ungelt si na sobotní večer připravila inscenaci Drobečky z perníku se Simonou Stašovou v hlavní roli. Pokud se těšíte na letošní Mácháč, přijďte na Warm Up Party do Retro Music Hall. V neděli si udělejte radost a zajděte do letního kina v Karlíně na britskou komedii Královský víkend, ve které Bill Murray exceluje v roli prezidenta Roosevelta. Letní kino vám jistě přivodí tu správnou letní atmosféru.

Středočeský kraj

V pátek odstartuje v prostorách Klubu Borek a na přilehlých pozemcích třetí ročník benefičního hudebního festivalu Rockfield. Dramaturgicky se bude program držet osvědčeného rozvržení z minulých ročníků. Výtěžek akce je věnován klientům poskytovatele sociální péče Koniklec v blízkých Suchomastech. Festival potrvá do soboty. V Lesním divadle v Řevnici u Prahy se bude konat české národní finále festivalu Porta. Vrcholem festivalu bude vystoupení Vlasty Redla a Roberta Křesťana s Druhou trávou, ale pokud přijdete, pak si budete moci poslechnout mnoho jiné skvělé hudby. Festival potrvá od pátku do neděle. V Českém Brodě se bude v sobotu slavit jubilejní 100. výročí soutěže Podlipanská liga Souboru dobrovolných hasičů Český Brod. Ve Středních Čechách si všichni školáci jistě nenechají ujít Velké loučení se školním rokem v prostorách areálu Park Mirakulum Milovice. Končící školní rok a začínající prázdniny mohou oslavit s Heidi Janků a jejím programem pro děti a nebo mohou zhlédnout rytířské klání, popřípadě si vyzkoušet své dovednosti v tvůrčích dílnách. Pro děti jsou připraveny i sladké odměny.

Jihočeský kraj

V pátek se bude v Českých Budějovicích konat druhý ročník audiovizuálního festivalu na vodě "VLTAVA ŽIJE". V rámci letošního festivalu proběhne oslava 1. výročí založení EUROREGIONU DUNAJ-VLTAVA a nedílnou součástí bude i 2. SETKÁNÍ JIHOČESKÝCH DĚTSKÝCH DOMOVŮ A PĚSTOUNSKÝCH RODIN. Příběh, který letos prostřednictvím audiovizuální show odvyprávíme, je inspirován "Živly". Stejně jako vloni i letos se můžete těšit na bohatý program, který začne hudebně zábavným odpolednem pro děti a vyvrcholí velkou projekční show. V Prachaticích se v pátek a v sobotu můžete zajít podívat na tradiční Městské slavnosti. Na 23. ročníku Slavností solné Zlaté stezky se představí například skupina Žentour v čele se zpěvákem Jankem Ledeckým nebo zpěvačka Ewa Farna. Užijte si krásné prostředí třeboňského zámku a nenechte si ujít tradiční festival Okolo Třeboně, který bude probíhat od pátku do soboty. V rámci festivalu můžete shlédnout divadelní představení, zasoutěžit si na Běhu Járy Cimrmana, zajezdit na kolech okolo Třeboně a ani děti nepřijdou zkrátka. V sobotu proběhne v malebné části Jižních Čech, nedaleko Nových Hradů festival New Castles 2013 a určen je především pro rockové nadšence. Nebudou chybět ani zástupci punkové hudby a to jak tuzemských, tak i zahraničních.

Plzeňský kraj

Po celý víkend bude ve Spáleném Poříčí nedaleko Plzně probíhat hudební festival Basinfirefest. V průběhu 3 dnů vystoupí na festivalu 80 kapel, mj. například nizozemští Within Temptation, švédští Soilwork či Aleš Brichta Project. V plzeňské ZOO proběhne v sobotu zajímavá akce s názvem Oživená sobota a tentokrát můžete Zažít pravěk na vlastní kůži. Přijďte se podívat, vyzkoušet dávno zapomenuté postupy, složit nelehkou zkoušku a stát se tak uznávaným členem pravěké osady. V neděli si můžete vychutnat premiéru představení Tři mušketýři v rámci každoročního divadelního festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem. Hrát se bude na náměstí Republiky od půl deváté večer a reprízu tohoto představení můžete navštívit až do 17. července.

Karlovarský kraj

Od pátku budou Karlovy Vary hostit již 48. ročník Mezinárodního filmového festivalu, nejvýznamnější mezinárodní filmový festival kategorie A ve střední a východní Evropě a jediný festival kategorie A v České republice. Můžete tu vidět české i zahraniční celebrity. Hlavním centrem festivalu je hotel Thermal, ale filmové projekce i doprovodné akce probíhají fakticky po celém městě. Letos se MFF v Karlových Varech objeví americká herecká hvězda John Travolta, který zde bude oceněn Křišťálovým globem za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Další ozdobou hvězdného nebe bude americký herec, režisér a scénárista Oliver Stone, italská herečka a režisérka Valeria Golinová či britský herec Julian Sands. Pro letošní rok byl k slavnostnímu uvedení vybrán další z klíčových titulů československé kinematografie, moravská sága scenáristy a režiséra Vojtěcha Jasného Všichni dobří rodáci. Film bude uveden v sobotu ve Velkém sále hotelu Thermal.

Ústecký kraj

Poslední červnový pátek patří všem školou povinným dětem a ty, které získají vysvědčení s vyznamenáním budou mít po celý víkend vstup zdarma do ústecké zoologické zahradyZámek Krásný dvůr pořádá v sobotu po celý den Zámecké trhy. Připraveni budou nejen prodejci tradičních farmářských produktů, ale i bohatý kulturní program pro celou rodinu. Představíme vám také plemeno Českého strakatého psa z chovatelské stanice paní Vychytilové z Krásného Dvora. V Kadani ve Františkových zahradách se bude v sobotu konat Festival minipivovarů s doprovodným hudební a jiným kulturním programem.

Liberecký kraj

Ani v Liberci se na děti nezapomnělo, ovšem v libereckém Dinoparku to vzali z druhého konce. Tedy ne za samé jedničky, ale za trojku a horší známku z přírodopisu je vstup do parku zdarma. Se samými jedničkami se pak školáci mohou zdarma vypravit do liberecké zoologické zahrady a oslavit tam v sobotu 1. narozeniny bílých tygřích trojčat Gaii, Sambura a LiamaSlavnosti vratislavského piva Konrád se budou konat v sobotu v areálu pivovaru a kromě piva za 15 korun si můžete poslechnout dobrou hudbu, mj. vystoupí například Michal Hrůza a další hudební program můžete shlédnout na dvou pódiích. Fanoušci Tomáše Kluse se určitě v neděli vypraví na Zámek Sychrov, na jeho nádvoří Vám zahraje.

Královéhradecký kraj

2.ročník sportovně-hudebního festivalu Vans Dirt and Roll, spojeného s mezinárodním závodem v bmx dirt jumpu se bude konat v pátek a v sobotu na Vrchu Šibeničák v Jičíně. Jedná se o akrobatické skoky na bmx kolech na speciální trati postavené z hlíny. K tomu se přidají živá vystoupení zajímavých kapel, to vše zdarma. Na nádvoří hradu Pecka nedaleko Jičína se bude konat benefiční festival hudby a divadla Pecka na hradě. Během víkendu se na podiích představí řada hudebních a divadelních souborů nejrůznějších žánrů, bude probíhat projekce animovaných filmů, výstavy výtvarných děl, aj. Plno veselí můžete zažít v Rudrově mlýně v Babiččině údolí s bodrým Panem otcem tuto sobotu v rámci Mlynářských slavností. Těšit se můžete také na letní folklorní tradice v podání dětského souboru Barunka z České Skalice, nebudou chybět soutěže a to vše za doprovodu lidové kapely.

Pardubický kraj

Do Žamberka vyrazte na hudební festival Jam Rock, který se bude konat v celý víkend v areálu Pod RozálkouFestival JamRock nabízí již několikátým rokem to nejlepší z dostupné produkce českých i zahraničních rockerů. Několikatisícový dav fanoušků přijíždí na tento open air festival s příslibem začínajících či léty prověřených kapel, mezi kterými v posledních ročnících nechyběli např.: ostravská skupina Kryštof, mexičtí Panteon Rococó, australský objev Gabriella Cilmi, populární Horkýže Slíže či písničkář Tomáš Klus. Večerní procházku zámkem si můžete užít v pátek na Zámku Slatiňany u Chrudimi. Čeká vás exkurze plná detailů a podrobností, na které zpravidla nezbývá při běžných prohlídkách čas. Na zámek do Moravské Třebové se vypravte tuto sobotu za Fotofestivalem, letos proběhne již 14. ročník tohoto svátku fotografů. oučástí programu jsou kromě řady výstav i fotosoutěže (na zámeckých arkádách proběhne 29.6. dopoledne "Salón na šňůrách") a workshopy s významnými fotografy.

Kraj Vysočina

V Třebíči se tento víkend bude konat tradiční Svatoprokopská pouť a součástí budou samozřejmě známé pouťové atrakce a kromě toho je připravena i celodenní zábava pro děti i dospělé – flašinetář, chůdy, kočovné divadlo, pohádky a samozřejmě nebude chybět občerstvení, včetně benediktinského likérového vína s bylinkami. V sobotu se bude v Třešti u Jihlavy konat hudební festival Made in Třešť, na kterém vystoupí například kapela Sunflower Caravan a mnoho dalších. V Bytřici nad Pernštejnem na Louce Na Lužánkách se bude v sobotu konat Pelíšek fest, na kterém vystoupí například kapela Škwor a mnoho dalších.

Olomoucký kraj

Do olomouckého Aquaparku budou mít v pátek všechny děti, které měli na vysvědčení samé jedničky vstup zdarma a k tomu ještě kopeček zmrzliny. Děti se mohou těšit na bohatý program, např. : malování na obličej, , tetování air-brush, soutěže ve vodě i na suchu, aquazorbing a spoustu další zábavy. V areálu přerovského pivovaru se bude v sobotu konat Zubrfest, na kterém vystoupí několik rockových kapel a v závěru večera si můžete užít vystoupení kapely Tři sestryNa zřícenine hradu Helfštýn v Týně nad Bečvou se vypravte se svým pejskem na přehlídku psích dovedností. Psí borci budou zdolávat překážky, předvádět poslušnost, balancovat na balonech a vůbec ukáží návštěvníkům všechny kousky, které se k umění agility vážou.

Jihomoravský kraj

V pátek se koná druhý ročník festivalu Monte Bú pod širým nebem s jedinečnou atmosférou. Na Kraví hoře v Brně na vás čeká skvělá hudební show až do noci. Vystoupí například kapela Airfare, či Hysterical Naked a GoodfellasVelký pivní festival malých pivovarů se bude konat v Oslavanech a to již pošesté. Těšit se můžete na bohatý hudební program a také na mnoho soutěží o hodnotné ceny. A ani v Brně nezapomněli na školáky a tak mají po celý víkend ti se samými jedničkami vstup do zdarma do brněnské zoologické zahrady.

Zlínský kraj

Valašské muzeum v přírodě - skanzen Dřevěné městečko vás v sobotu zve na setkání hrnčířů, keramiků a dráteníků. Na akci s názvem Zvonečkový jarmark vystoupí Valašský soubor Závršan z Nedašova a čekají na vás i další hudební vystoupení. Zřícenina hradu Lukov nedaleko Zlína vás zve v sobotu na strašidelné večerní prohlídky. V neděli se poprvé na náměstí Svobody ve Vsetíně uskuteční akce pro celou rodinu s názvem Tour de Kids. Jedná se o cyklistické závody pro děti ve věku od těch nejmenších po děti narozené v roce 2002.

Moravskoslezský kraj

Sportovní areál Vendryně v Třinci přivítá tento víkend původně jeden z prvních historicky velkých festivalů u nás – Slezskou noc. Na letošním ročníku se představí například slovenští Iné Kafe, či kapela Doga a nebo Charlie Straight. Tradiční večerní koncert s nočním promítáním klubových filmů se bude konat v sobotu na hradě Sovinec u Jiříkova. V sobotu se také uskuteční první novojičínské pivobraní, tedy festival malých pivovarů, na kterém se bude prezentovat 18 značek. Nebudou chybět soutěže pro děti, tvořivá dílna i hudební produkce.

Zajímavé akce v okolí

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

Mikulášská ve Vinohradském pavilonu…

05.12.2023 - 05.12.2023
Vinohradská tržnice

Přijďte si užít Mikulášskou, kterou pořádá DDM Praha 2 spolu s městskou částí Praha 2 v nádherných prostorech…

Hypnotizér v Chodově | prosinec 202…

06.12.2023 - 06.12.2023
Náměstí ČSM 1022, 357…

Přijďte se uvolnit a prožít si něco velice výjimečného na představení, které pořádá KASS Chodov.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 5. prosinec

Dnes má svátek Jitka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete