Statistika našeho portálu

  • 102 710 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 28. – 30. listopadu 2014: Rozsvěcení vánočních stromů, festival Zvířata jsou taky lidi, či Vánoční příběh

Poslední listopadový a první adventní víkend je plný vánočních akcí. Nenechte si je ujít!

Poslední listopadový a první adventní víkend je plný vánočních akcí. Nenechte si je ujít!

Praha

Tento víkend se v kině Atlas koná festival dokumentárních filmů o vztahu lidí a zvířat Zvířata jsou taky lidi. Festival si klade za cíl ukázat způsob, jakým přistupujeme ke zvířatům kolem nás. Většina filmů bude mít v České republice veřejnou premiéru. V zámeckém areálu v Ctěnicích se můžete tento víkend navštívit tvůrčí sklářské dílny. Přijďte si vyzkoušet práci sklářů na vlastní kůži. Holešovická tržnice se tento víkend promění v ráj všech, kdo chtějí potěšit své blízké něčím nápaditějším, než tlustými ponožkami a svetrem se sobem. Celé tři dny tu bude probíhat jubilejní desáté pokračování trhu s nezávislou módou, šperky a designem Holešovice Fashion Market. V sobotu si nenechte ujít slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí.

Středočeský kraj

Po celé republice se tento víkend budou rozsvěcet vánoční stromy. Ve Středočeském kraji to bude například v sobotu v Týnci nad Sázavou od 16 hodin na Pěší zóně, kde nebudou chybět také vánoční trhy. A v neděli v 17 hodin slavnostně rozsvítí vánoční strom na berounském Husově náměstí, čemuž bude předcházet také adventní koncert, živý betlém, či přestavení na náměstí. Žlebský zámek se mimořádně otevírá o tomto víkendu a zve Vás k návštěvě malebných komnat knížecí rezidence s kouzelným nádechem Vánoc, při níž si jistě připomenete, jak byl čas Adventu chápán a oslavován nejen v dobách našich prababiček, ale i v časech již skoro zapomenutých.

Jihočeský kraj

V táborské restauraci Střelnice se tento víkend koná Festival čokolády. Můžete se těšit na prodejní stánky s čokoládou, prezentace a přednášky, živé vaření, koncerty, výstavu dortů, čokoládovou řeku, pohádky a mnoho dalšího. Rozsvěcet vánoční stromy se budou také v jižních Čechách – v sobotu v Českých Budějovicích na Náměstí Přemysla Otakara II. od 16:30 hodin, ve stejný den v Třeboni na Masarykově náměstí od 19 hodin, kde bude celé akci předcházet celodenní program. A v neděli v podvečer se rozsvítí také na Velkém náměstí ve Strakonicích, kde si pro vás a vaše děti také připravili bohatý doprovodný program.

Plzeňský kraj

O víkendu se v Rokycanech na Masarykovo náměstí konají tradiční vánoční trhy, které vyvrcholí slavnostním rozsvícením vánočního stromu v sobotu v 17 hodin. Přijďte si při poslechu adventních písní vybrat pěkný dárek a užít si klidnou předvánoční atmosféru. Vánoční strom se bude rozsvěcet také v Domažlicích v sobotu od 16 hodin na náměstí Míru, či v Plzni na náměstí Republiky v neděli od 18 hodin. V sobotu bude vypravena speciální mikulášská jízda z Plzně do Dobřan. Mikuláš, čert a anděl budou procházet soupravou již za jízdy, v koncové stanici se rozdělí. Mikuláš a andělé budou hodným dětem (proti jízdence či poukázce) vydávat balíčky sladkostí, zlobivé děti bude možno, díky čertům, napravit ve zvláštním "pekelném voze". V neděli se můžete svézt taky a to z Plzně do Rokycan.

Karlovarský kraj

K příležitosti rozsvícení vánočního stromu si v Karlových Varech na neděli připravili bohatý program. Vrcholem prvního adventu bude v 18 hodin požehnání farářem Vladimírem Müllerem, rozsvícení vánočního stromu a zažehnutí první adventní svíce primátorem města, který pak bude nalévat vánoční primátorskou polévku. Strom se bude rozsvěcet také v Sokolově a to v neděli od 16:30 hodin za doprovodu bohatého programu.

Ústecký kraj

Nenechte si ujít rozsvěcení vánočního stromu tuto sobotu na náměstí Míru v České Kamenici. Již od 9 hodin bude připraven tematický stánkový prodej a těšit se můžete také na bohatý doprovodný program. V sobotu se v Chomutově uskuteční další Originální Fler Jarmark. Akce se uskuteční od 9:30 do 14:00 hodin ve sklepení pod čajovnou Alibaba. Jde o tradiční jarmark s originálními handmade výrobky. Šperky, dekorace, keramika, bytové doplňky, hračky, oděvy, tašky a mnoho dalšího. Ojedinělou šanci zhlédnout repliku Svatováclavské koruny nabídne tuto sobotu Hrad Litoměřice. Tradiční akci "Advent v hradu", pořádanou těsně před první adventní nedělí, tentokráte zpestří výstava repliky koruny Karla IV., jejíž originál je součástí Českých korunovačních klenotů. Advent v Hradu Litoměřice již tradičně doprovodí řada akcí typických pro předvánoční čas, jako je prodej vánočně laděného zboží, stánky s ukázkou řemesel, hudba, divadlo a živá zvířátka na nádvoří. Program začíná v 10 hodin. V 16 hodin jej ukončí zádušní mše.

Liberecký kraj

Kulturní a informační středisko Města Lomnice nad Popelkou vás srdečně zvou na Mikulášské slavnosti, které se uskuteční v sobotu od 10 do 18 hodin. V Jilemnici budou děti v sobotu vítat Krakonoše a pořadatelé akce jim vzkazují: Milé děti, ve 14 hodin se sejdeme u sokolovny a půjdeme společně do zámeckého parku, kde přivítáme Krakonoše s jeho družinou. Vezměte s sebou dobroty pro lesní zvířátka (jablka, mrkev,…). Na Mírovém náměstí v Jablonci nad Nisou bude v neděli slavnostně rozsvícen vánoční strom. V programu vystoupí skupina Fireshow JBC s magickou show. Jen tento den bude pod vánočním stromem umístěna Vánoční poštovní schránka, do které mohou děti vhodit dopis Ježíškovi. Na náměstí nebudou chybět ani stánky s medovinou.

Královéhradecký kraj

Poslední listopadový den se v Trutnově uskuteční tradiční akce Vánoční strom. Tedy pohodové nedělní odpoledne na Krakonošově náměstí s programem - hudebním vystoupením a světelnou show, prodejem drobného adventního zboží a občerstvení a samozřejmě se slavnostním rozsvícením vánočního stromu v 16 hodin. SVČ Bájo vás tuto neděli srdečně zve ke kašně na Husově náměstí na tradiční setkání k zahájení adventu v České Skalici. Čeká vás muzika v podání pěveckého sboru Církve bratrské z České Skalice, krátká promluva zástupce města a také malé občerstvení - čaj a vánoční punč. Na závěr bude rozsvícen městský vánoční strom za cinkání zvonečků, které si prosím přineste s sebou.

Pardubický kraj

Tradiční mikulášský vlak vyjede první prosincovou sobotu na trati Letohrad - Dolní Lipka. Co všechno uvidíte? No přece Mikuláše, anděla i čerty, ale taky parní lokomotivu v akci a nádhernou krajinu podhůří Orlických hor (možná zasněženou)... V sobotu a neděli můžete na Pernštýnském náměstí v Pardubicích navštívit adventní řemeslné trhy s bohatým doprovodným programem. Můžete se těšit na betlém s živými zvířátky a na závěr na slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

Kraj Vysočina

V sobotu si nenechte ujít představení Ludvíka Aškenazyho Jak jsem se ztratil. Vánoční příběh malého kluka, který se jednoho Štědrého dne ztratil svému tatínkovi. A protože moc nespěchal domů, procházel se vánoční Prahou šedesátých let, kdy na ulici ještě svítily plynové lucerny. Vzácně bylo možné zahlédnout i koníka, táhnoucího poštovní vůz, ale ze zkušeben a suterénních sálků už zaznívaly pronikavé akordy elektrických kytar. Chlapec objeví do té doby neznámá místa a potká spoustu zajímavých lidí. Příběh začne od 19 hodin v Městském divadle Pelhřimov.

Olomoucký kraj

Pokud si chcete vlastnoručně vyrobit adventní svícen nebo věnec, máte i v letošním roce možnost navštívit Adventní tvoření, kde za pomoci zkušených floristek z Olomouce vykouzlíte zajisté ty nekrásnější adventní dekorace. Přijďte v sobotu od 14 hodin do Velkého sálu záložny v Litovli. Nenechte si ujít výstavu velkého modelového kolejiště v areálu DPOV Přerově. Těšit se můžete na provozní kolejiště s padesátkou vlakových souprav a výstavku rukodělných modelů. Výstavu potrvá do neděle do 17 hodin.

Jihomoravský kraj

Již tradičně zveme první adventní víkend na výstavu Betlémů do kovárny v Těšanech. Je to kulturní památka, která svým lidovým výrazem a vánoční výzdobou navodí atmosféru starých zvyků a lidových oslav Vánoc na vesnici. Těšte se na rozsvěcení vánočního stromu, vystoupení mažoretek, výrobu a prodej adventních věnců, výrobky z včelích produktů, ochutnávka vánočního cukroví, vánoční punč a mnoho dalšího. Skanzen ve Strážnici si na tento víkend připravil představení obvyklých prací, zvyků, přípravu tradičních jídel a stolování na jihomoravské vesnici přelomu 19. a 20. století. Uvidíte obchůzky Lucek, Tří králů, pastýře s koledníky a Mikuláše s jeho družinou. Pro děti budou připraveny tvůrčí dílny s možností nazdobit si perníčky, vyrobit si figurky z těsta nebo dárky pro své blízké.

Zlínský kraj

K vánoční atmosféře v Uherském Brodě přispívá již několik let "Kateřinský jarmark", který se koná tento víkend. Najdete zde spoustu stánků s rukodělnými výrobky, občerstvením i spoustu dalšího zboží a vánoční atmosféru určitě umocní i pestrý kulturní program. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu s panem primátorem proběhne ve Zlíně 1. adventní neděli od 16 hodin. Na náměstí Míru bude připraven bohatý program. Těšit se můžete na představení Advent na kolečkách - zvyklosti a nálady svátečního času a adventní zpívání s dětmi. Rozsvícením vánočního stromu bude také zahájena první část Adventního a Vánočního jarmarku s názvem Adventní čas.

Moravskoslezský kraj

Hrad Hukvaldy se tento víkend výjimečně otevře veřejnosti. V neděli se zde bude konat tradiční Ondřejská pouť. První adventní neděli bude slavnostně rozsvícen vánoční strom na opavském Horním náměstí. V 17:20 bude rozsvícen za přítomnosti primátora města a následovat bude koncert Františka Nedvěda s kapelou.

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

17.08.2024 - 17.08.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na sobotu 17. srpna 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy, které…

Příměstský tábor spolku Cesta Česka…

22.07.2024 - 26.07.2024
Praha

Spolek Cesta Česka pořádá letní příměstský tábor s názvem „Po stopách starých řemesel." Tábor se uskuteční v klubovně a…

Farmářský a řemeslný trh 2024 - Koj…

24.07.2024 - 24.07.2024
Kojetín

Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy v Kojetíně

Muzeum čte dětem 2024 - Ústí nad La…

24.07.2024 - 24.07.2024
Muzeum města Ústí nad…

Program pro děti doplněný doprovodnými aktivitami a dílnou (pro děti od 4 let). Čte muzejní pedagog.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 24. červenec

Dnes má svátek Kristýna

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete