Statistika našeho portálu

  • 100 996 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

TIPY NA VÍKEND 29.- 30. července

Fotogalerie k článku

Praha 

sobotu v Praze proběhnou Letní slavnosti staré hudbyTrepsichoré 2023. Čeká vás renesanční maškarní ples na polském královském dvoře, baletní a pantomimické představení pro všechny generace. Baletní a pantomimické představení polského tanečního souboru Cracovia Danza Ballet za hudebního doprovodu českého ansámblu Capella Ornamentata nechá diváky nahlédnout do prostředí šlechtických zábav, které tvořily neodmyslitelnou součást politické reprezentace polského královského dvora v první polovině 16. století. Italské, francouzské, německé i polské tance, bohaté renesanční kostýmy a stylizované masky, fantazie, láska a dvorské intriky, proslulý šašek Stańczyk i sama královna Bona.

 

Středočeský kraj

Vyrazte tuto sobotu na zámek Kačina, kde se pod záštitou Muzea českého venkova bude konat akce s názvem Zapomenutá řemesla. Akce návštěvníkům přiblíží řemesla, která se z našich pamětí pomalu vytrácejí. Své profese představí kočovný dráteník, brusič nožů, hrnčíř, semínkář, provazník, kartářka a mnozí další.  

 

Vysočina  

Třebíči proběhne od 28.7. do 29.7. každoroční hudební festival na koupališti Polanka. Letos se můžete těšit již na 6. ročník tohoto Polanka Festu. Otevřené budou dvě stage, které vám nabídnou velkolepou hudební zábavu s vašimi oblíbenými interprety a hudebními skupinami.

 

Jihočeský kraj

sobotu si nenechte ujít hudební festival pro celou rodinu ve Staňkově, který bude zaměřený na téma ochrany přírody, ekologie a životního prostředí. Zahrají kapely Parkán, Rybníkář, Biopop, Tom Tones, P.R.D.I., Třetí Míza a Utrejch. Kdo by měl zájem, může přijet již v pátek. Začneme promítáním filmu Jedna země, jeden domov o krajině česko-rakouského pohraničí. Nebude chybět ani večerní Jamssesion ve stanu v občerstvení Na pařezu. Vstupné dobrovolné.

 

Plzeňský kraj

Festivaly Hrady CZ tentokrát navštíví 28. a 29.7. hrad Švihov v Plzeňském kraji. Festivaly Hrady CZ vám nabídnou například bohatý program s velkým množstvím hudebních vystoupení, divadelních představení, historických ukázek a gastronomických zážitků. 

 

Karlovarský kraj 

Klášter Teplá vás srdečně zve na sobotní akci s názvem Nocí ke hvězdám a astronomové. Neobvyklé a pokaždé originální noční prohlídkypři nichž si můžete vlastním tempem a vlastní cestou prohlédnout vybrané části barokního interiéru kláštera v rámci hry Nocí ke hvězdám. Hra probíhá současně v klášterech Teplá, Plasy a Kladruby u Stříbra. Pro hravé a dumavé návštěvníky skrývá každý z klášterů část společné tajenky. Odznak, získaný za správné vyluštění jedné části tajenky v jednom klášteře, slouží jako volná vstupenka do obou dalších klášterů.

 

Ústecký kraj

Ústí nad Labem se tuto sobotu bude konat již třetí pokračování 100K Aussig Showcase, tentokrát na nové místě - Národní dům, Ústí nad Labem. Nenechte si to ujít!

 

Liberecký kraj

Liberci se tento víkend uskuteční Benátská noc 2023 aneb 29. ročník festivalu dobré nálady. Těšit se můžete na své oblíbené hudební skupiny a interprety.

 

Královéhradecký kraj

O víkendu si naplánujte návštěvu Festivalu Pod parou 2023Trutnově. Festival Pod Parou je charakteristický svým zaměřením na punk, punkrock, hardcore, ska, rockabilly a rock'n'roll a složení programu jednotlivých ročníků napovídá, že patří v České republice a střední Evropě mezi jedinečné záležitosti.

 

Pardubický kraj

V Neratově ještě o víkendu bude probíhat Festival Menteatrál 2023. Neratov v Orlických horách se stane poslední červencový víkend dějištěm setkání divadelních souborů tvořících s lidmi s mentálním postižením. Festival Menteatrál tradičně nabídne divadelní představení, koncert, letní kino, výstavu a také rozšířený blok workshopů, seminářů a diskuzí. Letošní ročník proběhne od čtvrtka 27. 7. do neděle 30. 7. 2023.

 

Jihomoravský kraj

Brně se uskuteční třetí ročník festivalu Pop Messe, který proběhne od 28. do 29. července 2023. Program Pop Messe cílí primárně (ale nejen) na mladou multižánrovou hudbu přesahující obecně vžitý pojem pop.

 

Zlínský kraj

Připojte se k jedinečné akci Hanácké léto na kolejích 2023. O letních sobotách jsou opět, v pořadí už pátý rok po sobě, zavedeny pravidelné výletní vlaky mezi Kroměříží, Kojetínem, Tovačovem a Chropyní. Díky významné podpoře přilehlých měst, firem a také Olomouckého kraje tedy zůstáváme věrni konceptu "Hanáckého léta na kolejích".

 

Olomoucký kraj

Srdečně vás zveme na speciální noční prohlídky s promítáním – Palác žije zrakem na hradě Helfštýn, které se konají tuto sobotu. Exkluzivní noční prohlídky Helfštýna zakončené videomappingem/promítáním na stěny opraveného paláce. Prohlídky začínají v tyto časy: 21, 22, 23 a ve 23.59 hodin.

 

Moravskoslezský kraj

Vyrazte do Hlučína na Štěrkovna open music 2023. Čekají vás 3 dny plné pohody, zábavy a dobré hudby. Vystoupí skupiny a interpreti jako například Lucie, Chinaski, Horkýže Slíže, Calin nebo Sofian Medjmedj.

Zajímavé akce v okolí

Svatováclavský koncert 2023 - Třebíč

28.09.2023 - 28.09.2023
Bazilika sv. Prokopa,…

Tradiční sváteční koncert vážné hudby.

Open ART Fest 2023 - Praha

28.09.2023 - 29.09.2023
Výstaviště Holešovice -…

Přes 230 umělců - malíři, sochaři, fotografové a další výtvarní umělci z celého světa. Tolik umělců pohromadě? To tady…

Svatováclavský den 2023 - Třebíč

28.09.2023 - 28.09.2023
Bazilika sv. Prokopa,…

Mše, koncert, jarmark

Svatováclavské velebení 2023 - Praha

28.09.2023 - 28.09.2023
park Na Jezerce

Úžasný celodenní program pro celou rodinu.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 28. září

Dnes má svátek Václav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete