Statistika našeho portálu

  • 102 379 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

TIPY NA VÍKEND 29. – 30. dubna

Fotogalerie k článku

Praha 

Navštivte tuto sobotu Pražský majáles 2023, který se uskuteční na Letenském letišti. Majálesový hudební festival. Těšit se můžete na velkolepý majálesový průvod, obří studentské město, finále pohárových bitev středních a vysokých škol, volba Krále a Královny a více než 25 špičkových koncertů.

V krásném prostředí na pláži u Hostivařské přehrady se letos bude konat tradiční akce pálení čarodějnic. Čarodějnický rej začíná 30.4. 2023 ve 14:00. Pro děti je připraven animační program se soutěžemi o ceny. Těšit se můžete také na hudební produkci. Nebude chybět opékání buřtů na menších ohništích. Velký oheň vzplane v 19:30 v rámci fireshow.

 

Středočeský kraj

Zavítejte do Mladé Boleslavi. V sobotu 29. dubna se uskuteční ve ŠKODA Muzeu v Mladé Boleslavi herní akce Future Playground s plným programem her, které budou zajímavé pro nadšence do technologií a hráče. Program zahrnuje nejrůznější přednášky, finálová klání tří esport turnajů, virtuální realitu, závodní simulátory a herní zónu s PC a herními konzolemi. Během akce se také objeví mnoho známých osobností. Podívejte se, co všechno si můžete užít!

 

Vysočina  

Do Telčského divadelního sálu Panského dvora tuto sobotu zavítá Kino na kolečkách. Promítat se bude snímek Buko. Vstupenky v prodeji na místě - 130 Kč.

 

Jihočeský kraj

Na náměstí Svornosti v Českém Krumlově je pro vás tento víkend přichystán Májový jarmark 2023. Bohatá nabídka tradičních českých pochutin a laskomin, těšit se můžete také na ukázku řemesel i prodej drobných dárků spojených s májem - měsícem lásky.

 

Plzeňský kraj

Milovníci vína si jistě nemohou nechat ujít Plzeňský festival vína 2023, který se uskuteční ve dnech 28. - 29. dubna. Největší svátek vína na západě Čech je tu! Na tradiční místo v Plzni "U Branky" se sjedou vinaři z různých vinařských podoblastí Čech a Moravy, aby zde představili to nejlepší ze své aktuální produkce. Chybět nebudou staří známí jako Vinařství Rauš či Modré vinařství, ale ani nové neznámé tváře. Nabídka vína bude velice pestrá, takže si každý vínomilec přijde na své.

 

Karlovarský kraj 

Opět se tradičně Pálení čarodějnic uskuteční v Karlových Varech na Sokolovském vrchu. Připraveny jsou různé soutěže pro děti, skákací hrad, pohádky a další zábavní program takže se přijďte podívat!

 

Ústecký kraj

Jarní období otvírá sezónu pro nadšené cyklisty i v Ústí nad Labem. Přijeďte zahájit cyklistickou sezónu na Labské stezce a užít si zábavný sportovní den pro celou rodinu.

 

Liberecký kraj

Vyrazte s dětmi tuto neděli do Čarodějnického pohádkového lesaLiberci. Poslední dubnovou neděli se vratislavický Zámecký park promění na pohádkový les plný kouzelných bytostí, kouzel, tajemství a překvapení. Kdo si troufne, může vyrazit na dobrodružnou trasu plnou zábavných úkolů. Trasa je vhodná pro všechny děti a je sjízdná i pro kočárky.

 

Královéhradecký kraj

Srdečně vás zveme na Validation campHradci Králové. Validation Camp pro podnikavé studenty SŠ a VŠ učí, jak se vyvarovat časté chybě na začátku podnikání v oblasti (ne)validování poptávky a zvýšit si tak šance na úspěch. Intenzivní praktická 3denní akce, kde si studenti s pomocí mentorů vytváří byznys model, vedou rozhovory se zákazníky, tvoří si prototyp a učí se, jak si ověří poptávku na trhu.

 

Pardubický kraj

Do Pardubic tuto sobotu zavítá MINT Market. Těšte se na pestrou nabídku s láskou šitých kabelek, ručně vyráběných šperků, bio kosmetiku, originální papírenské zboží a mnoho dalšího. Na MINT Marketu budete moci podpořit malé české značky a kreativce.

 

Jihomoravský kraj

Zveme vás na Vinohradské vinné slavnosti 2023 Brno. Zpříjemněte si odpoledne s dobrým vínem a cimbálovkou. Nákup vín, občerstvení a doprovodný program pro děti. Akce proběhne 29. 4. 2023 od 13.00 do 19.00 hodin ve společenském sále Pálava (objekt Bzenecká 23, Brno-Vinohrady) a venkovních prostorách.

 

Zlínský kraj

Přijeďte se podívat na Jarní slavnosti v Napajedlech, které se uskuteční tuto sobotu. Chcete ochutnat farmářský produkt, zakoupit si řemeslný výrobek, navštívit některou z památek v Napajedlech či zažít vystoupení dětí z místního folklórního souboru Radovánek spolu s tradičním stavěním máje a večer zakončit Besedou u cimbálu? Pak máte příležitost právě v sobotu, 29.4.2023.

 

Olomoucký kraj 

Nenechte si ujít 58. Mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů, který se koná v Olomouci. Filmy, přednášky, workshopy, koncerty, hosté, fanoušci a hlavně VĚDA. Pracujeme na tom, aby další AFO bylo zase tím nejlepším festivalem v této galaxii! Sledujte naše sociální sítě i web. Postupně budeme dávkovat porce vědy, než přijde hlavní klimax – AFO58.

V Plumově se pak můžete zúčastnit Sletu čarodějnic. Nejen na děti čeká bohatý program - čarodějnická show, soutěž o nejkrásnější (nejškaredší) čarodějnicim soutěžní stezka čarodějnice Zelíny, pálení čarodějnic, dokonce i skákací atrakce a malování na obličej.Vrcholem akce bude koncert skvělých českých kapel ALKEHOL a TRAKTOR. Na závěr akce zahraje babská metalrocková kapela Kapriola. Můžete se těšit i na bohaté občerstvení.

V Horké nad Modrou vás čeká Ekologický den a v rámci něj pestrý program naplněný besedami, výlety, výstavami, aktivitami pro rodiny, workshopy a Edojarmarkem. EDO 2023 jako ohnisko zájmu o náš svět vyzařující svou energii k těm, kteří chtějí být u toho, kteří chtějí osvětlit cesty k vlastní orientaci ve složitém světě. 

Není tajemstvím, že se na Filipojakubskou noc slétávají čarodějnice na tzv. sabat. Co se však stane, když si jedna z kouzelnic splete datum i místo? To se dozvíte na hraných večerních prohlídkách Zámku Čechy pod Košířem, které Vás zavedou na více i méně známá místa zámeckého parku.

 

Moravskoslezský kraj

Přijeďte se spolu s rodinou tuto sobotu podívat na slavnostní otevření hradu Hukvaldy. Hrad Hukvaldy ožije v duchu středověku a Vy u toho můžete být také! Po zimním uzavření zahajujeme novou návštěvnickou sezónu roku 2023. Připraven je bohatý doprovodný program. Chybět nebudou ukázky šermířských soubojů, divadlo a ukázky řemesel. Akce trvá od 10.00 do 16.00 hodin.

V sobotu 29. dubna od 14 hodin se v Ostravě koná akce Pálení čarodějnic. Sraz účastníků je na točně trolejbusů v Koblově, odkud půjde průvod s morenou do areálu U Januse. Připraveny tam budou soutěže pro děti, malováním na obličej, vyhlášení nejlepší masky, tombola, opékaní buřtů a další občerstvení. V 18 hodin bude zapálena vatra a následovat bude koncert kapely KAKACZECH a po jeho ukončení diskotéka.

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

02.06.2024 - 02.06.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na Neděli 2. června 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy.

Festival Muziq 2024 - Tachov

08.06.2024 - 08.06.2024
Letní parket u Bělčáka

Festival Muziq v Tachově zve na druhý ročník!

Třebsínské zvonění 2024 - Krňany

05.07.2024 - 06.07.2024
Třebsín 100

Hudební festival pro celou rodinu, zaměřený na country, bluegrass, folk a trampskou muziku

Beerfestu street 2024 - Olomouc

22.05.2024 - 25.05.2024
Olomouc

Nová scéna olomouckého Beerfestu. Kromě programu na Korunní pevnůstce chystáme i akci na Dolním náměstí. Ta začne už ve…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 23. květen

Dnes má svátek Vladimír

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete