Statistika našeho portálu

  • 102 230 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 29.-30. dubna 2017

Poslední dubnový víkend je za dveřmi a slibuje i oteplení. Hlavní událostí, která se vyskytne ve všech regionech, budou tentokrát čarodějnice, kterým jsme věnovali samostatný článek. Zde tedy nabízíme další "nečarodějné" akce, které mohou zpestřit váš nadcházející víkend.

Poslední dubnový víkend je za dveřmi a slibuje i oteplení. Hlavní událostí, která se vyskytne ve všech regionech, budou tentokrát čarodějnice, kterým jsme věnovali samostatný článek. Zde tedy nabízíme další "nečarodějné" akce, které mohou zpestřit váš nadcházející víkend.

Praha

Ve Slavnostní síni Národního památníku na Vítkově se v sobotu uskuteční slavnostní koncert českého houslového virtuosa Václava Hudečka a Musica Lucis Praga. Koncert je oslavou 72. výročí ukončení 2. světové války. Vstup na akci je zdarma. Po roce je tu opět velký koloběžkový závod se Čtyřlístkem v parku ve Stromovce. Na děti v sobotu čeká napínavý závod o vzácné medaile, maskoti Čtyřlístku a zábavný doprovodný program. Všichni závodníci dostanou vstupenku na rodinný festival Divadlo v parku.

Chvalský zámek v Horních Počernicích si na sobotu připravil opět pohádkové prohlídky. Tentokrát budou spojené s návštěvou interaktivní výstavy pro děti Květina a výstavou Poezii české krajiny. V sobotu zavítá na Smíchovskou náplavku festival Asia Food Fest.Těšit se můžete na speciality z Gruzie, Libanonu, Malajsie, Turecka, Thajska, Vietnamu, Indonésie, Číny, Japonska, Ruska, Indie a dalších zemí.

Asia Food Fest

Tuto sobotu také zahájí novou sezonu Letecké muzeum Kbely. Na návštěvníky čeká celkem pět hangárů kbelské expozice a dva hangáry v areálu Staré Aerovky. Nová budova Národního muzea v sobotu nabídne další Retroden - tentokrát s podtitulem Móda s vůní benzinu.

Středočeský kraj

V sobotu se můžete přijít podívat do Libušína na největší středověkou bitvu ve střední Evropě, rytířské turnaje, ukázky středověkých řemesel, speciální program pro děti a další dobové aktivity. Lužná u Rakovníka zve na sobotní Opaning párty nové sezony veteránů.

Libušína

v sobotu na zámku Nižbor bude připravena oslava keltského svátku Beltain. Vystoupí tři kapely, přijedou bojovníci, ukázka řemesel, výuka tanců. Pro děti je připravena spousta her a archeologická dílna. Památník Karla Čapka ve Strži u Staré Huti si na tuto sobotu připravil jarní vernisáž. Poprvé tak představí nové úpravy v expozici Karla Čapka. Součástí bude zahradní koncert Jiřího Dědečka a občerstvení.

Jihočeský kraj

Česká hokejová reprezentace se představí tento víkend na Českých hrách v Českých Budějovicích. Několika zápasech se tu střetne s družstvem Finska, Švédska a Ruska. Strakonické vítání jara je akce, kterou si nenechte ujít v sobotu na Strakonickém hradě. Rodinám s dětmi, sportovcům a všem návštěvníkům budou určeny sportovní aktivity a nevázané, poučné i umělecké zážitky. 

U Báby Lišků na Flekačkách se bude v sobotu konat stavění máje. Po této lidové tradici bude následovat opékání buřtů.

Plzeňský kraj

Od pátku do soboty probíhá v Plzni Pivotočení, festival, kde se představí nejen celá řada festivalů, ale kde také nebude chybět pestrý doprovodný program. Pohádkový les v Podmoklech zve na Cestu kolem světa za 80 dní. Na cestě doprovodí děti herci v kostýmech, řada her a na konci ceny.

Karlovarský kraj

V Karlových Varech proběhne evropské setkání aristokracie. Každoročně se zde potkán několik stovek členů šlechtických rodin z celé Evropy, kteří si užijí šarmantní plesypoetické koncerty, dramatické dostihy nebo golfová klání.

Ústecký kraj

V sobotu se chystá Ústecký majáles, festivalovou hvězdou bude MIG 21 v čele s Jiřím Macháčkem, legendární Mňága a Ždorp nebo dvě stálice české festivalové scény i ústeckého majálesu Wohnout a domácí UDG. Dominikáni v Ústí je název výstavy, která se koná tuto sobotu v Muzeu Ústí nad Labem. Součástí akce je beseda s dominikány, doprovodný program pro děti a komentovaná prohlídka výstavy.

Na zahájení kulturní sezóny zve zámek Červený Hrádek u Jirkova tuto neděli. součástí bude celodenní program včetně koncertu Nezmarů a večer koncert Jaroslava Svěceného a Václava Máchy a slavnostní otevření zrestaurovaného Rytířského sálu.

Liberecký kraj

Pochod krajem českých sklářů je tradiční sportovně-poznávací akce, při níž si můžete vybrat délku trasy pro pěší 5 km, 10 km, 15 km, 25 km a 50 km a pro cyklo 50 km. Pochod se koná tuto sobotu v PěnčíněZahájení turistické sezóny v Českém ráji v rámci hry Za pověstmi Českého ráje se uskuteční v sobotu. Na všechny bude čekat řada otázek a úkolů po trase.

Královéhradecký kraj

Tuto sobotu se běží NN Night Run 2017 v Hradci Králové. Poběží se dětský závod, rodinný závod, běh žen na 5 km a mužů na 10 km. Zahájení letní sezóny v ZOO Dvůr Králové nad Labem je připraveno na tuto sobotu. Při té příležitosti bude otevřeno také lví safari.

NN Night Run

Den Země oslaví v Babiččině údolí Ratibořickými ovčáckými slavnostmi. Během dne návštěvníci uvidí praktické ukázky práce s čtyřnohými přáteli člověka ovčáckého plemene, stříhání ovcí, ale nebudou chybět ani dílny a hudební doprovod.

 

Olomoucký kraj

Kde jinde byste mohli čekat Tvarůžkový festival, než v Olomouci. Od pátku do soboty zde bude probíhat chutnávkou tvarůžkových specialit a prezentací minipivovarů. Bohatý kulturní program včetně vystoupení hanáckých folklórních souborů a populárních kapel a program pro děti.

Jihomoravský kraj

 

Pochod osvobození města Vyškova 2017 je sobotní sportovní akce ve Vyškově. Na výběr bude trasa pro pěší turisty o délce 11, 16, 25, 33 a 52 kilometrů a pro cyklisty dlouhá 40, 60 a 80 km. Májová výstava vín se koná v sobotu v Bzenci

V Blansku proběhnou v neděli neoficiální psí závody agility

Moravskoslezský kraj

Sovinec

Májová cena 2017 ve Frenštát pod Radhoštěm v sobotu přinese krásné skoky na koních v kategorii pro dospělé i děti. Víkendové dobývání hradu Sovinec je další krásná historická akce s celodenním pestrým programem. Uvidíte rytířské souboje, ostřelování hradu, pohádky, dravé ptáky a dlaší. Také zámek Kravaře o víkendu otevře novou sezonu

Připraveny budou netradiční prohlídky zámeckého muzea, dále bude představena nová historická lékárna. Můžete se také svézt kočárem, prohlédnout si ukázky lidových řemesel, děti si budou moci užít připravené atrakce nebo si vyzkoušet pokusy v chemické laboratoři!

Zajímavé akce v okolí

Festival Muziq 2024 - Tachov

08.06.2024 - 08.06.2024
Letní parket u Bělčáka

Festival Muziq v Tachově zve na druhý ročník!

Festival Bez Předsudků 2024 - Kadno

17.04.2024 - 24.04.2024
Kladno

Festival Bez předsudků představí klíčová témata současnosti a to ve dnech 17. a 24. dubna na Kladně. Během těch…

15. ročník Brno Art Week 2024

22.04.2024 - 28.04.2024
Galerie TIC

Brno Art Week je platformou, která každoročně organizuje jedinečný festival věnovaný výtvarnému umění. Brněnská muzea,…

Mikuláš Pokorný Trio 2024 - Praha

23.04.2024 - 23.04.2024
Bastion

Koncert z cyklu městské části Praha 2 – Hudba na hradbách 2024. Seskupení hudebníků, kteří se v poslední době zapsali…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 23. duben

Dnes má svátek Vojtěch

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete