Statistika našeho portálu

  • 96 454 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Tipy na víkend 29. února - 1. března 2020

Přelomový víkend mezi únorem a březnem nabídne zajímavé festivaly, z nichž můžeme jmenovat například Mene Tekel v Praze nebo Knižní festival v Ostravě. Nebude chybět ani masopustní veselí nebo plesy.

Fotogalerie k článku

Praha 

V Praze jste zváni na mezinárodní festival proti totalitě, zlu a násilí, pro paměť národa Mene Tekel. Ten bude probíhat až do neděle na několika místech v Praze, kde v rámci projekcí, výstav a seminářů seznámí návštěvníky s unikátními dobovými dokumenty a očitými svědectvími.

Zajímají vás silné příběhy, opulentní záběry Himalájí a kutchské pouště, skutečný život ve městě i na venkově, unikátní indické tradice a zvyky? Pokud ano, pak vás zveme na první ročník přehlídky nezávislého indického filmu India.

Přátelé koní a historie jsou zváni na zahájení jezdecké sezóny 2020, které proběhne v sobotu v podobě Horymírovy sváteční jízdy

V neděli můžete zavítat do Roxy na Planet Fest, festival věnovaný ohleduplnému životnímu stylu. Zero Waste, Veganství a Eco budou dominovat různým přednáškám, workshopům, stánkům i občerstvením.

Středočeský kraj

Hornické muzeum Příbram pořádá v prostředí historických báňských objektů tuto sobotu tradiční masopustní průvod a lidovou veselici

V Berouně si můžete v sobotu zatančit na městském bále, který se ponese v muzikálovém rytmu. Kostýmy ze světových i českých muzikálů vítány.

Jihočeský kraj

Na masopust se vydejte do Chrášťan, kde vás čeká průvod masek obcí a následné posezení v místní hospodě.

Plzeňský kraj

Pokud patříte k milovníkům piva, pak vám můžeme nabídnout pivně-kulturní festival Brewstock, který se koná v pátek a v sobotu v Plzni. Těšit se můžete na prezentace pivovarů, diskuze se sládky/majiteli a premiéry nejnovějších piv.

Ústecký kraj

Na bohatý program, masopustní jarmark a soutěž o nejlepší koláč zvou pořadatelé Jirkovského masopustu, který chystá na sobotu do Jirkova. Samozřejmě nebudou chybět ani zabijačkové dobroty.

Liberecký kraj

Na masopust v Libereckém kraji vás zveme třeba do Kamenického Šenova, který bude spojen s posezením s hudbou a prodejem zabíjačkového pohoštění, nebo do Kryštofova Údolí. A pokud byste raději vyrazili někam za zábavou na ples, tak si můžete vybrat mezi charitativním plesem Šance zvířatům v Liberci a erotickým plesem v České Lípě.

Královéhradecký kraj

Pokud fandíte boxu, pak si nenechte ujít galavečer amatérského a profesionálního boxu, který se koná v sobotu v krásných prostorách PETROF Gallery v Hradci Králové. Svátek českého piva a polských klobás, k jejichž konzumaci vám zahraje kapela Klapeto, se koná v sobotu v Adršpachu. Na místě budete moci ochutnat na 15 druhů českých piv.

Pardubický kraj

Večerníkový karneval v Pardubicích zve všechny děti na karneval s tancem, soutěžemi a rejem masek. Nebo můžete vzít vaše děti na kouzelnické vystoupení Wendy a Elišky, které je jasným důkazem, že nekouzlí jen muži.

Moravskoslezský kraj

Do Ostravy na Výstaviště Černá louka vás možná zavede Knižní festival. Představí se na něm to nejzajímavější z české knižní produkce všech žánrů. Součástí budou také tematické besedy a přednášky na čtyřech scénách - autorská čtení, autogramiády, křty nových knih a setkání s nejčtenějšími českými autory.

Masopustní veselí zavítá také na Slezskoostravský hrad, kde budou k vidění ukázky lidových zvyků, rej masopustních masek, lidové písničky a spousta dobrého jídla.

Olomoucký kraj

Římané v Olomouci je název akce, kde ochutnáte římskou kuchyni, vyzkoušíte si zbroj a poznáte život římských legionářů. to a ještě mnohem víc se dozvíte na interaktivní výstavě skupiny historického šermu Roma Victor Legio XIII Gemina Augusta a Pevnosti poznání.

V Přerově se koná v sobotu Sportovní ples, kde si můžete zatančit a pobavit se.

Jihomoravský kraj

Největší uzenářsko-vinařská show se koná tento víkend na hradě Veveří v Brně. Na Slavnostech moravského uzeného si pochutnáte nejen na této voňavé lahůdce, ale také vinaři otevřou své nejlepší lahve. V sobotu se koná velký brněnský swingový večer v Sono Centru za účasti Jana Smigmatora, orchestru Felixe Slováčka a jeho hostů.

Zajímavé akce v okolí

Kanadští humři v Praze - Praha

24.11.2021 - 30.11.2021
Bruxx

Vařený humr s champagne omáčkou, pošírovaný humr s madagaskarskou vanilkou nebo grilovaný humr s malajsijskou laksou.…

Možnosti spříznění - Praha

29.11.2021 - 29.11.2021
Vzlet, Holandská 669/1,…

Společenská intervence, kolektivní akce nebo taneční inscenace? Vstupte do našeho tvůrčího obýváku a staňte se součástí…

Expediční jachting:Tomáš Kůdela - L…

30.11.2021 - 30.11.2021
Krajská vědecká knihovna

Láká Vás plavba na plachetnici? Pojďte s námi prožít expedici na Kapverdy, výstup na činné sopky či setkání s delfíny.…

Snow Film Fest 2021 v Kyjově - Kyjov

30.11.2021 - 30.11.2021
Kino Panorama

Filmový festival outdoorových filmů Snow Film Fest opět v Kyjově! Po velmi úspěšné sérii promítání, přerušenou…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 29. listopad

Dnes má svátek Zina

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete