Statistika našeho portálu

  • 95 455 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Tipy na víkend 29. února - 1. března 2020

Přelomový víkend mezi únorem a březnem nabídne zajímavé festivaly, z nichž můžeme jmenovat například Mene Tekel v Praze nebo Knižní festival v Ostravě. Nebude chybět ani masopustní veselí nebo plesy.

Fotogalerie k článku

Praha 

V Praze jste zváni na mezinárodní festival proti totalitě, zlu a násilí, pro paměť národa Mene Tekel. Ten bude probíhat až do neděle na několika místech v Praze, kde v rámci projekcí, výstav a seminářů seznámí návštěvníky s unikátními dobovými dokumenty a očitými svědectvími.

Zajímají vás silné příběhy, opulentní záběry Himalájí a kutchské pouště, skutečný život ve městě i na venkově, unikátní indické tradice a zvyky? Pokud ano, pak vás zveme na první ročník přehlídky nezávislého indického filmu India.

Přátelé koní a historie jsou zváni na zahájení jezdecké sezóny 2020, které proběhne v sobotu v podobě Horymírovy sváteční jízdy

V neděli můžete zavítat do Roxy na Planet Fest, festival věnovaný ohleduplnému životnímu stylu. Zero Waste, Veganství a Eco budou dominovat různým přednáškám, workshopům, stánkům i občerstvením.

Středočeský kraj

Hornické muzeum Příbram pořádá v prostředí historických báňských objektů tuto sobotu tradiční masopustní průvod a lidovou veselici

V Berouně si můžete v sobotu zatančit na městském bále, který se ponese v muzikálovém rytmu. Kostýmy ze světových i českých muzikálů vítány.

Jihočeský kraj

Na masopust se vydejte do Chrášťan, kde vás čeká průvod masek obcí a následné posezení v místní hospodě.

Plzeňský kraj

Pokud patříte k milovníkům piva, pak vám můžeme nabídnout pivně-kulturní festival Brewstock, který se koná v pátek a v sobotu v Plzni. Těšit se můžete na prezentace pivovarů, diskuze se sládky/majiteli a premiéry nejnovějších piv.

Ústecký kraj

Na bohatý program, masopustní jarmark a soutěž o nejlepší koláč zvou pořadatelé Jirkovského masopustu, který chystá na sobotu do Jirkova. Samozřejmě nebudou chybět ani zabijačkové dobroty.

Liberecký kraj

Na masopust v Libereckém kraji vás zveme třeba do Kamenického Šenova, který bude spojen s posezením s hudbou a prodejem zabíjačkového pohoštění, nebo do Kryštofova Údolí. A pokud byste raději vyrazili někam za zábavou na ples, tak si můžete vybrat mezi charitativním plesem Šance zvířatům v Liberci a erotickým plesem v České Lípě.

Královéhradecký kraj

Pokud fandíte boxu, pak si nenechte ujít galavečer amatérského a profesionálního boxu, který se koná v sobotu v krásných prostorách PETROF Gallery v Hradci Králové. Svátek českého piva a polských klobás, k jejichž konzumaci vám zahraje kapela Klapeto, se koná v sobotu v Adršpachu. Na místě budete moci ochutnat na 15 druhů českých piv.

Pardubický kraj

Večerníkový karneval v Pardubicích zve všechny děti na karneval s tancem, soutěžemi a rejem masek. Nebo můžete vzít vaše děti na kouzelnické vystoupení Wendy a Elišky, které je jasným důkazem, že nekouzlí jen muži.

Moravskoslezský kraj

Do Ostravy na Výstaviště Černá louka vás možná zavede Knižní festival. Představí se na něm to nejzajímavější z české knižní produkce všech žánrů. Součástí budou také tematické besedy a přednášky na čtyřech scénách - autorská čtení, autogramiády, křty nových knih a setkání s nejčtenějšími českými autory.

Masopustní veselí zavítá také na Slezskoostravský hrad, kde budou k vidění ukázky lidových zvyků, rej masopustních masek, lidové písničky a spousta dobrého jídla.

Olomoucký kraj

Římané v Olomouci je název akce, kde ochutnáte římskou kuchyni, vyzkoušíte si zbroj a poznáte život římských legionářů. to a ještě mnohem víc se dozvíte na interaktivní výstavě skupiny historického šermu Roma Victor Legio XIII Gemina Augusta a Pevnosti poznání.

V Přerově se koná v sobotu Sportovní ples, kde si můžete zatančit a pobavit se.

Jihomoravský kraj

Největší uzenářsko-vinařská show se koná tento víkend na hradě Veveří v Brně. Na Slavnostech moravského uzeného si pochutnáte nejen na této voňavé lahůdce, ale také vinaři otevřou své nejlepší lahve. V sobotu se koná velký brněnský swingový večer v Sono Centru za účasti Jana Smigmatora, orchestru Felixe Slováčka a jeho hostů.

Zajímavé akce v okolí

Otevřené sklepy: Šardické sklepy do…

31.07.2021 - 31.07.2021
Šardice

Již XIII. ročník vinařské akce. Navštivte kouzelnou krajinu Moravského Toskánska, které potěší nejen oko, ale i Váš…

Abeceda hvězd po 20 letech - Český …

30.09.2021 - 30.09.2021
Český Dub

Divadelní společnost Vojan z. s. Český Dub a T.J. Sokol Proseč pod Ještědem Vás zve na úspěšnou hudební one-man-show.

Prima NÁKUPY: celý týden plný slev …

14.06.2021 - 20.06.2021
Ostrava - město

Už v pondělí 14. června startují v Outlet Arena Moravia (OAM) speciální slevy a akce, které potrvají celý týden, tj. do…

Manželství v kostce - Luhačovice

15.06.2021 - 15.06.2021
Sál Rondo

Dovedete si představit manželství v kostce?

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

úterý 15. červen

Dnes má svátek Vít

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete