Statistika našeho portálu

  • 100 996 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

TIPY NA VÍKEND 3.- 4. června

Fotogalerie k článku

Praha 

V duchu hudby se ponese i festival Habrovka 2023, který proběhne v Praze. 21. ročník na téma ZAKÁZANÉ OVOCE proběhne opět na Praze 4 v zahradě kostela sv. Františka z Assisi a to 2. a 3. června 2023!

Oslavte den dětí společně s městem Praha na Vyšehradě. Po úspěchu loňského prvního ročníku chystá Národní kulturní památka Vyšehrad svým nejmenším návštěvníkům i letos na Den dětí program plný zábavy a překvapení.

 

Středočeský kraj

2. a 3.6. se uskuteční v obci Řevnice Rockový Slunovrat 2023. Dorazí Lola Marsh i Dubioza Kolektiv. Tahouny Rockového Slunovratu se letos stávají umělci z trochu netradičních destinací. Z Izraele dorazí kapela Lola Marsh v čele s éterickou zpěvačkou Yael Shoshanou Cohen a multiinstrumentalistou Gilem Landau. O jejich oblíbenosti mezi českým publikem svědčí mimo jiné nedávný koncert v pražském klubu Roxy a nedají na ně dopustit ani slovenští sousedé, které Lola Marsh pravidelně okouzluje na festivalu Pohoda.

 

Vysočina  

Navštivte ještě tuto sobotu 25. ročník festivalu Zámostí v Třebíči! První červnový víkend na Podzámecké nivě ve znamení hudby, kultury, kámošů a rodiny. Uskuteční se zde například koncerty od kapel Wohnout či Mňága a Žďorp a mnoho dalších.

 

Jihočeský kraj

V obci Kaplice se tuto sobotu koná malý festival s velkým srdcem Sound of Castle. Nabízíme skvělý hudební a vizuální zážitek. K tomu parádní servis a krásné prostředí. 3. ročník festivalu Sound of Castle proběhne 3.6.2023, v areálu přírodního koupaliště v Kaplici. Těšit se můžete na nejlepší djs české taneční scény, i zahraničního hosta.

 

Plzeňský kraj

Koncertní sezóna začíná i v Plzni! METALFEST Open Air 2023 se uskuteční, jako tradičně, ve dnech 2.– 4.6.2023 v krásném amfiteátru Lochotín, kde opravdu z každého místa krásně vidíte na pódium. Amfiteátr je navíc obklopený překrásným parkem a loukami, sousedí s vyhlášenou plzeňskou ZOO, a to vše je jen kousek z centra západočeské metropole PLZEŇ.

 

Karlovarský kraj 

Zpříjemněte si sobotu návštěvou Mattoni muzea v Kyselce. Muzeum historie stáčení minerálních vod a firmy Mattoni zve k večerní návštěvě ve dnech 2. a 3. června. Při příležitosti Festivalu muzejních nocí bude muzeum v Kyselce u Karlových Varů otevřeno až do 22 hodin a pro všechny návštěvníky v tyto dny zdarma.

 

Ústecký kraj

Milovníci vína, tohle je akce přímo pro vás! Srdečně vás zveme na 1. ročník Mosteckého festivalu vína, který se uskuteční v sobotu 3. června 2023 na 1. náměstí v Mostě! Do druhého největšího města Ústeckého kraje se sjedou vinaři z různých vinařských podoblastí Čech a Moravy, aby zde představili to nejlepší ze své aktuální produkce. Chybět nebudou staří známí jako Vinařství Rauš či Modré vinařství, ale ani nové neznámé tváře. Nabídka vína bude velice pestrá, takže si každý vínomilec přijde na své. Součástí akce bude food zóna s rozmanitou nabídkou pokrmů a nápojů vhodných k vínu a také bohatý kulturní program. Vystoupí Cimbálová muzika Majerán, kapela Crossband a DJ Kulda. Třešničkou na dortu bude vyvrcholení Mezinárodního festivalu kresleného humoru, které bude probíhat souběžně s festivalem vína.

 

Liberecký kraj

Pokud máte rádi kulturu všeho druhu, jistě zavítejte do České Lípy, kde proběhne 17. ročník českolipského multižánrového festivalu.

Tuto sobotu se v Liberci uskuteční Ještědská Odysea. Čas a prostor tvoří naši realitu a existence má svá neměnná pravidla. První sobotu v červnu se proto opět uvidíme na dvanáctém ročníku hudebního festivalu Ještědská odysea. Opět ve Sportovním areálu Vesec, na čtyřech pódiích a v plné síle!

 

Královéhradecký kraj

Přijeďte se podívat do Hradce Králové na aukci omalovaných kamenů od 75 osobností české výtvarné scény pro projekt výstavby hospice na Královéhradecku. Benefiční aukce podpoří projekt výstavby hospuce na Královéhradecku.

 

Pardubický kraj

Zavítejte o víkendu do Letohradu, kde proběhne jubilejní 15. ročník JamRocku. Akce se uskuteční na krásné louce u řeky v Letohradu!

Každý milovník hudby si jistě přijde na své na XXXI. Ročníku Folklórního festivalu Pardubice – Hradec Králové. Již po jednatřicáté si v Pardubicích a v Hradci Králové podají ruce dobří sousedé a přátelé folkloru a nabídnou Vám prestižní přehlídku lidového tanečního umění.

I letos proběhne další ročník nejzábavnějšího dětského super dne v Pardubicích. Můžete se těšit na bohatý doprovodný program s více jak 20 soutěžními stanovišti se spoustou odměn a dárečků. Na místě pro vás bude připravená kyvadlová doprava zdarma. Zažijete prostě super den plný radosti, smíchu a zábavy.

 

Jihomoravský kraj

Máte chuť potěšit své chuťové pohárky? Tak si nenechte ujít Prima Fresh Festival 2023, který míří do Brna! Letos vám svá menu dovezou i legendy české gastronomie v čele s Café Imperial Zdeňka Pohlreicha! Dorazte si za námi užít pátek 2. 6. a sobotu 3. 6. do areálu Hradu Špilberk. Jedním z legendárních podniků je Café Imperial pod vedením Zdeňka Pohlreicha, které je mezi gurmány skutečným pojmem a při objednání na večeři je potřeba počítat s čekací dobou v řádu týdnů. Tak přesně tenhle podnik se podařilo získat pro Prima FRESH festival, kde bude svoje menu servírovat ve spolupráci s Valoria Restaurant.

 

Zlínský kraj

Ve Zlíně se koná již 63. ročník film festivalu. Ve svém filmovém programu nabídne festival opět soutěžní snímky v tradičních kategoriích. Kromě toho u příležitosti 100. výročí narození Břetislava Pojara přinese sekci věnovanou světově uznávané československé animaci. Tématu animované tvorby se bude festival věnovat ve filmovém, doprovodném i odborném programu. V rámci něj se chystají i speciální lektorské úvody s ukázkami různých typů animace. V rámci nově vzniklé sekce Evropské web seriály pro mladé publikum odstartuje pilotní ročník zaměřený na skandinávskou produkci. Každý den tak uvede festival jeden seriál s tématikou odrážející současné problémy dospívajících - identita, přistěhovalectví, coming out, šikana a další. Tato témata se promítnou i do návazných besed a diskusí s mladými lidmi.

 

Olomoucký kraj 

Dorazte tuto sobotu do Olomouce na 2. ročník Slavností Olomouc, který se uskuteční a Korunní pevnůstce. Můžete se těšit na kabely a interprety jako jsou Rybičky 48, MIRAI, Pokáč, Tři sestry, Wohnout, Horkýže slíže a mnoho dalších.

 

Moravskoslezský kraj

Pořádní rockoví fanoušci si jistě nenechají ujít Rock fest 2023 ve Vyšních Lhotách. Ve dnech 2.-3.06.2022, proběhne další ročník našeho a vašeho festivalu KAMENITÉ ČAS ROCK FEST. Festival se uskuteční v areálu Kamenité ve Vyšních Lhotách.

Zajímavé akce v okolí

Svatováclavský koncert 2023 - Třebíč

28.09.2023 - 28.09.2023
Bazilika sv. Prokopa,…

Tradiční sváteční koncert vážné hudby.

Open ART Fest 2023 - Praha

28.09.2023 - 29.09.2023
Výstaviště Holešovice -…

Přes 230 umělců - malíři, sochaři, fotografové a další výtvarní umělci z celého světa. Tolik umělců pohromadě? To tady…

Svatováclavský den 2023 - Třebíč

28.09.2023 - 28.09.2023
Bazilika sv. Prokopa,…

Mše, koncert, jarmark

Svatováclavské velebení 2023 - Praha

28.09.2023 - 28.09.2023
park Na Jezerce

Úžasný celodenní program pro celou rodinu.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 28. září

Dnes má svátek Václav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete