Statistika našeho portálu

  • 101 421 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 3. - 4. září

Fotogalerie k článku

Praha

V Praze v sobotu proběhne Wannado Festival, který již přes deset let inspiruje českou populaci k pohybu a pomáhá s výběrem vhodného sportu. Ať už vaše dítě sportuje nebo se teprve chystá, určitě jste řešili dilema, jaký sport je pro něj ideální. Wannado Festival je prostor, na kterém najdete spolu s vašimi dětmi nejen odpověď, ale zároveň si rozšíříte obzory a zjistíte, jaké jsou možnosti v okolí. Vstup na akci je zdarma. V průběhu celého dne na vás čekají různá exhibiční vystoupení, rozhovory se sportovci, autogramiády, program s animovanými maskoty, možnost zdolat unikátní překážkovou dráhu Wannado Ninja Race, zastřílet si na laserové biatlonové střelnici a další porce zábavy.

Sportovní odpoledne si můžete užít i v Metropoli Zličín, kde se vám představí parkour, pole dance, a dokonce i mistr Evropy i ČR ve Freestyle Footbagu (hakisaku) Honzou Weberem, si pro návštěvníky Metropole Zličín připravil hravou show, při které předvede různé triky a dovednosti s fotbalovým míčem. V neděli se mohou návštěvníci Metropole Zličín těšit na odpoledne plné sportu a pohybu, ve sport zóně bude probíhat Akrobatický den.

Začátek září se v Metropoli Zličín ponese v duchu zábavy nejen pro ty nejmenší, ale i pro dospělé. Pátkem odstartuje třídenní akce s názvem "Zpět do školy s veselými mimoni", která přivítá všechny školáky zpátky v lavicích. Celá událost se ponese v duchu filmu Mimoni 2: Padouch přichází. Na programu je mimoňská diskotéka, focení s mimoněm Edou, rozdávání balónků s tematickými popisy, stavění stavebnic s mimoni, soutěže a mnoho dalšího. 

I letos v sobotu 3. září 2022 proběhne degustace prosecca na Svatováclavskou vinici u Villy Richter. Nově ochutnáte i pořádnou porci muziky od známých DJs. Letošní ročník bude ve znamení spojení vína s hudbou. Prosecco si tak vychutnáte při poslechu známých DJs: Subgate, Im Cyber, TGT nebo DJ Madelaine. Svůj hudební set si pro vás připraví také šéfkuchař Villy Richter Stýf, který hudbu miluje stejně jako dobré jídlo. 

 

Středočeský kraj

Ve středních Čechách můžete vyrazit na Den Psa Voříškiádu pro Lesany. Letos se setkáte opět s show jízdní policie, ukázkou kynologické práce, zvířecích záchranářů, množstvím lákavých stánků a zábavných soutěží, těšit se můžete i známé herce a moderátory. Samozřejmě nebude chybět ani stánek našeho dobročinného obchůdku.

 

Vysočina

O víkendu si nenechte ujít druhý ročník malého, zato milého tanečního swingového festivalu na Zámku Žďár nad Sázavou. Pod Zelenou horou budou mít možnost protančit střevíce začínající i pokročilí tanečníci. Těšit se mohou na lekce lindy hopu, tančírny s živou hudbou i společný nedělní výlet. Všem tancechtivým, kteří si kroky v rytmu swingu ještě nezkusili, jsou určeny lekce pro začátečníky se zkušenými lektory. Začátečnické lekce jsou plánovány na pátek a sobotu večer, tak abyste své nově nabyté taneční dovednosti mohli hned vyzkoušet na tančírně.

 

Jihočeský kraj

V jižních Čechách si jiste nenechte ujít třeboňskou jubilejní akci, kterou je desátý ročník oblíbeného Běhu kolem Světa. Tato velká běžecká událost Třeboně se poběží opět po certifikované trase, která má délku 10, 729 km. Pro letošní výroční akci, výročí je připravena nová kategorie - canicross neboli běh se psem.

 

Plzeňský kraj

Pilsen Busking Fest 2022 se opět po roce vrací do ulic Plzně! Těšte se na jednu z posledních letních párty, která proběhne od 1. do 4. září a věřte, že program bude opět stát za to. Na své si přijdou zejména milovníci různorodých uměleckých směrů, ale i běžní obyvatelé města díky odvážné a zároveň velice přístupné festivalové dramaturgii. V rámci programu se představí pouliční hudebníci, kapely různých žánrů, komedianti, žongléři, cirkusáci, akrobaté nebo tanečníci

Fanouškům dobrého vína se na Náměstí ve Kdyni představí 16 pečlivě vybraných vinařství z Čech a Moravy. Kromě stálic českých festivalů vína, jakými jsou např. mutěnické Modré vinařství, čejkovické Vinařství Konečný, poddvorovské Vinařství Gertner či mikulovské Vinařství Rauš se svým nepřehlédnutelným someliérem Lukášem Polišenským, se potkáte i se zcela novými vinaři. Celková nabídka bude velice pestrá, od lehkých ročníkových vín, přes perlivá a růžová vína, až po mohutná vína z francouzských sudů či vína vyrobená speciálními technologiemi.

 

Karlovarský kraj

Pokud máte rádi vinařské akce, vyražte v neděli do Karlových Varů. Fanouškům dobrého vína se na Hlavní kolonádě představí 18 pečlivě vybraných vinařství z Čech a Moravy. Kromě stálic Českých festivalů vína, jakými jsou např. mutěnické Modré vinařství, čejkovické Vinařství Konečný, poddvorovské Vinařství Gertner či mikulovské Vinařství Rauš se svým nepřehlédnutelným sommelierem Lukášem Polišenským, se potkáte i se zcela novými vinaři. Celková nabídka bude velice pestrá, od lehkých ročníkových vín, přes perlivá a růžová vína, až po mohutná vína z francouzských sudů či vína vyrobená speciálními technologiemi.

 

Ústecký kraj

Prázdniny utekly jako voda, přijďte se s nimi rozloučit k jezeru Milada. Čekají vás lety vrtulníkem Fly Heli, zábavný program pro děti, malování na obličej, airbrush tetování, bublinkový workshop, skákací hrad a skluzavka, 4 soutěžní stanoviště. Pro děti je dále připraveno divadelní představení s vílou Miladou, fotokoutek, discgolf a prezentaci záchranných složek. Závěrem si třeba můžete opéct špekáčky. 

 

Královéhradecký kraj

V Peci pod Sněžkou vás zveme na již kultovní akci, tou je 16. ročník Krakonošova guláše, kde se hodnotí nejlepší guláš.
Celkem 12 družstev vaří z 18 kg masa na každém kotli ve dvou soutěžních kategorií - o pohár starosty města od odborné poroty a cena veřejnosti. Přijeďte i vy ochutnat, co pro vás v Peci navaří.

 

Pardubický kraj

Jako tradičně, první zářijový víkend se do Chrudimi sjedou folklórní soubory, které nabídnou domácím i přespolním výběr toho nejlepšího z českého, moravského a slovenského folklóru. Již v pátek večer se soubory divákům představí po koncertě zpěvačky Radůzy, a to v příjemném prostředí Klášterních zahrad, kde bude probíhat i druhý festivalový den. V sobotu zde bude připraven bohatý program nejen pro děti, ale i pro všechny ostatní návštěvníky, a to konkrétně řemeslné dílny, výborná lidová kuchyně a staročeský jarmark. Dožínky vyvrcholí hlavním pořadem "To nejlepší z úrody". Nedělní bohoslužba a následné rozloučení se soubory před kostelem tento festival uzavřou.

 

Jihomoravský kraj

V brněnských Vinohradech se můžete těšit na celodenní akci vhodnou pro malé i velké Bavíme se na Vinohradech. Děti ocení soutěž kejklení a hrátky, dospělí jistě ocení koncert Morčat na útěku, stand-up show Lukáše Pavláska, ale i soutěže pro dospělě. Vstup na akci je volný. 

V Brně se také v neděli bude konat 5. ročník benefičního koncertu na podporu Salesiánských misií v Bulharsku. Koncert proběhne v krásném prostředí Denisových sadů v Brně. Cílem benefičního koncertu je podpořit projekt výchovy a vzdělávání nejchudších dětí ve Staré Zagoře. Podrobný program najdete v detailu článku.

 

Zlínský kraj

Ve Kroměříži se můžete těšit na Hobby setkání sběratelů všech oborů. Akce, která má v Kroměříži letitou tradici, se bude konat v neděli a setkají se ní sběratelé z více jak 200 oborů. Nebudou zde chybět mince, poštovní známky, bankovky, pohledy, zápalkové krabičky, odznaky, medaile atd. Na své si přijdou i milovníci starožitností, hasičských, vojenských a rybářských potřeb, starých hraček, minerálů, pivních tácků a ostatních kuriozit. Abecedně shrnuto - na HOBBY burze najdete prakticky vše od aforismů až po žvýkačkové obaly. Děti v doprovodu rodičů mají vstup zdarma. V Kroměříži v neděli proběhne AUTO-MOTO burza a sraz veteránů. Na Výstavišti v Kroměříži se všem nadšencům Auto moto a krásných nablýskaných veteránů opět představí vše, co se týká motorismu – náhradní díly, součástky, komponenty na zemědělskou techniku, ale i starožitnosti či vojenské a hasičské sběratelské předměty. 

 

Olomoucký kraj

V Mohelnici se budou v neděli konat oblíbené a tradiční farmářské a řemeslné trhy Můžete se těšit na chutné a lákavé regionální produkty. Můžete si nakoupit čerstvé, kvalitní potraviny od regionálních farmářů, rukodělné a řemeslné výrobky od šikovných českých ručiček.

Brána hanušovického pivovaru se po roce opět otvírá všem milovníkům skvělého piva, pohodové muziky i pivních soutěží. V sobotu 3. září od 13:00 začínají tradiční Pivovarské slavnosti HOLBA. Celou akci vám zpříjemní oblíbené kapely, jako jsou No Name, Jelen nebo Lenny. Neodmyslitelnou kulisu dotváří horizont dechberoucí jesenické přírody.

 

Moravskoslezský kraj

O víkendu 3. a 4. září 2022 proběhne v Ostravě letní modelářské setkání zaměřené na modelovou železnici. Tentokrát bude probíhat v v areálu Národního zemědělského muzea, nacházejícího se v Ostravě-Vítkovicích. K vidění bude samostatný modulový layout v měřítku H0, stejně jako drobná panelová kolejiště v dalších měřítcích. Pro děti budou k dispozici velké modely zahradní železnice v měřítku G, workshopy, dílny a další doprovodné aktivity. Vítaným zpestřením pak bude účast Sičovy drobné železnice či možnost občerstvit se v některém z přítomných stánků.

V Příboře nepropásněte Prchalovské dožínky, kde se můžete těšit na zajímavý Dožínkový průvod vesnicí, zábavné odpoledne pro děti plné soutěží, zábavnou show pro dospělé a večerní posezení u živé hudby. Čeká vás bohaté občerstvení, řetízkový kolotoč, skákací hrad, show pro děti a mnoho dalšího..... 

V Ostravě se také chystá 6. ročník překážkových závodů Urban Challenge 2022! Čekat vás bude opět 5 km dlouhá trať a více jak 25 originálních překážek z městského prostředí. Pro děti budou připraveny trasy 900 m nebo 1 800 m.

 

Zajímavé akce v okolí

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

Mikulášská ve Vinohradském pavilonu…

05.12.2023 - 05.12.2023
Vinohradská tržnice

Přijďte si užít Mikulášskou, kterou pořádá DDM Praha 2 spolu s městskou částí Praha 2 v nádherných prostorech…

Hypnotizér v Chodově | prosinec 202…

06.12.2023 - 06.12.2023
Náměstí ČSM 1022, 357…

Přijďte se uvolnit a prožít si něco velice výjimečného na představení, které pořádá KASS Chodov.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 5. prosinec

Dnes má svátek Jitka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete