Statistika našeho portálu

  • 102 549 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 3.-4. září 2016

Skončily prázdniny, ale to neznamená, že končí kulturní, sportovní a další akce. Ba naopak, zdá se, jako by se s nimi přímo roztrhl pytel. A tak pro Vás vybíráme jen některé a další samozřejmě najdete přehledně v našem Kalendáři akcí.

Skončily prázdniny, ale to neznamená, že končí kulturní, sportovní a další akce. Ba naopak, zdá se, jako by se s nimi přímo roztrhl pytel. A tak pro Vás vybíráme jen některé a další samozřejmě najdete přehledně v našem Kalendáři akcí.

Praha

V Národopisném muzeu Národního muzea můžete poznat, co to jsou dožínky a co k nim všechno patří. Čekají Vás zruční řemeslníci, dožínkový průvod a bohatý doprovodný program. Akce se koná tuto sobotu. Ačkoli olympiáda už skončila, můžete alespoň na víkend se stát olympionikem v Národním památníku na Vítkově, kde je připravena výstava Olympijský plakát a k tomu doprovodný program, jako sběr kruhů, sportovní aktivity nebo výtvarná dílna. Dny evropského dědictví opět odemknou brány pražským památkám. Tento víkend můžete navštívit zajímavé objekty na Praze 1.

Oba víkendové dny můžete také navštívit korunovační slavnosti na Pražské hradě, které připomenou v pestrém programu slavnost, při níž se stal českým králem Karel Lucemburský a královnou jeho první žena Blanka z Valois. 

Středočeský kraj

V Kostelci u Křížků můžete tuto sobotu navštívit zajímavou akci, která možná změní Vaše myšlení. Lokáč vznikl na podporu lokálního podnikání, využívání lokálních zdrojů a lokální spotřeby ve smyslu "mysli globálně, jednej lokálně". V neděli můžete navštívit akcí v rodném domě Antonína Dvořáka, Dvořákovu Nelahozeves. Bude zde připraven tematický program pro dospělé i děti.

Krásný komorní zážitek jistě slibuje nedělní recitál Lucie Bílé na zámku Dobříš, kde vystoupí s klavíristou Petrem Maláskem.

Jihočeský kraj

Do Lipna nad Vltavou zavítá poprvé gigathlon, sportovní akce pro profíky i nadšence. Jedná se o spojení disciplín plavání, běh, in-line brusle, jízda na horském a silničním kole, které vzniklo ve Švýcarsku. Na vodním mlýnu v Hoslavicích, Vás čeká tzv. Konopická, akce, kde zažijete bujaré veselí, námluvy bohatého ženicha a krásné nevěsty, stoly prohýbající se jídlem a oddych nad sklizeným polem.

gigathlon

 

Cool v plotě je multižánrový festival, který se letos koná již posedmé. Různá umělecká vystoupení zde spojuje jedno jediné společné - vždy se jedná o vystoupení jediného umělce na scéně. Festival se koná od pátku do soboty v Písku.

Plzeňský kraj

V sobotu proběhne v Zoo Plzeň oslava 90. narozenin existence. Indiány, tanečnice, šermíře a další kulturní vystoupení doprovodí koncerty hudebních skupin, vrcholem bude Kabát revival a Olympic revival. Bitva na zámku Zbiroh zve návštěvníky na rekonstrukci historické bitvy a doprovodný program, kde vystoupí šermíři, hudebníci či tanečnice. Přijít se podívat můžete oba víkendové dny.

Ústecký kraj

V Žatci můžete od pátku do soboty navštívit Žateckou Dočesnou, slavnost chmele a piva s nejdelší tradicí v ČR. Na 4 pódiích vystoupí řada známých umělců a budete moci ochutnat pivo z více jak 45 pivovarů. Folkové atrium je název pohodové poprázdninové odpoledne v Atriu DK, kde Vás čekají folkoví umělci.  Ochutnat tu nejlepší svíčkovou můžete přijít na zámek Červený Hrádek u Jirkova, kde se v sobotu koná mistrovství ČR ve vaření svíčkové.

Liberecký kraj

Hudební festival České hrady se v pátek a v sobotu přesune na hrad Bezděz. Tak si přijďte prodloužit festivalové léto. Putování za renesancí na zámku Hrubý Rohozec Vám představí prostory, kam se jinak běžně nepodíváte. Uvidíte například východní sklep, místnost ve věži nebo zámeckou půdu. František Nedvěd vystoupí v sobotu se svou kapelou na zámku Lemberk.

Královéhradecký kraj

Letos již po patnácté navštíví počátkem září město Hradec Králové jeho patronka královna Eliška Rejčka. Na její počest budou uspořádány od pátku do neděle tradiční slavnosti, při nichž uvidíte středověké muzikanty, tanečnice, kejklíře a další komedianty. Nebude chybět dětská scéna, sokolnictví, šermířské umění, ale i rytířské ležení, jarmark a zábavné a poučné hry. 

Eliška Rejčka

Ze zámeckých kuchyní sklepů a spiříren je název akce v České Skalici - Ratibořicích, kde se dozvíte zábavnou formou, co, jak a kolik se jedlo a pilo na zámku v době před více než sto lety. A pokud byste raději vzali své děti za sportem, pak pro Vás máme v sobotu v Rychnově nad Kněžnou cyklistické dětské závody.

Pardubický kraj

Dny evropského kulturního dědictví v neděli zpřístupní návštěvníkům Kunětické Hory pernštejnská sklepení pod bývalými hospodářskými budovami v jižní části nádvoří a současně nbídne možnost ochutnávky kvalitních vín včetně burčáku. Bitva na políčkách přinese historické ležení přímo do Poličky. Uvidíte nejen velkolepou historickou bitvu, ale i dobové tržiště a řemesla, středověkou kapelu z Polska a bojové duely.

Kraj Vysočina

Dny otevřených dvečří památek Vás možná v sobotu přivedou do Jihlavy. Mammut Cup v Telči odstartuje v sobotu II. ročník lezeckých závodů a finále soutěže Cepín Master. Těšit se můžete na závody v lezení na umělé stěně. Oslava konce sklizně na pelhřimovsku s bohatým doprovodným programem to jsou dožínky v Pelhřimově, které se konají tuto sobotu.

Olomoucký kraj

Dny evropského dědictví otevřou běžně nepřístupné prostory na zámcích Čechy pod Kosířem a Náměšť na Hané. Osobnost slavného českého vojevůdce polního maršála Josefa Václava Radeckého z Radče si připomenou v sobotu na oslavách v Olomouci. Oslavy bude doprovázet bohatý program.

Zlínský kraj

Zlínský kraj bude o víkendu hostit řadu gurmánských akcí, z nichž vybíráme Garden Food Festival ve zlínském zámeckém parku a Love Food festival v obci Zašová. Třetí ročník festivalu barokní kultury v kroměřížském Libosadu Hortus Magicus se koná oba víkendové dny. Květná zahrada zde ožije divadelními představeními, koncerty, operou, baletem, ohňostroji a chybět nebudou ani volně přístupné doprovodnéhry nebo workshopy pro rodiny s dětmi.

Jihomoravský kraj

Velkopavlovické vinobraní

Od pátku do soboty můžete navštívit velkopavlovické vinobraní, které se bude konat na několika místech obce. Mikulov tento víkend rozezní sborový zpěv v rámci mezinárodního fetivalu Kampanila. Tradiční vinařská slavnost zarážání hory proběhne v sobotu ve vesničce vinných sklepů Nechory v Prušánkách. A Lucie Bílá s Petrem Maláskem zavítá v sobotu i na zámek Slavkov u Brna.

Moravskoslezský kraj

Sporťáček

6. ročník největšího náborového sportovního festivalu Sporťáček se koná v sobotu v Ostravě. Možná Vám pomůže vyřešit dilem, jaký sport je pro Vaše dítě ten nejlepší. Opevněná hranice je název historické akce v pevnosti Darkovičky, kde se můžete těšit na ukázky dobové techniky, projíˇžďku obrněným transportérem a mnoho dalšího. A nebo se přijďte proběhnout na Run Tour do Ostravy.

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

30.06.2024 - 30.06.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na Neděli 30. června 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy.

Třebsínské zvonění 2024 - Krňany

05.07.2024 - 06.07.2024
Třebsín 100

Hudební festival pro celou rodinu, zaměřený na country, bluegrass, folk a trampskou muziku

Valašský špalíček 2024 - Valašské M…

19.06.2024 - 22.06.2024
Zámek Žerotínů

Folk blues beatový festival Valašský špalíček 2024 se uskuteční v prostorách zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí, a to…

Festival v ulicích 2024 - Ostrava

20.06.2024 - 22.06.2024
Ostrava

Dva dny plné zábavy, hudby, pouličních akrobatů a perfomerů.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 22. červen

Dnes má svátek Pavla

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete