Statistika našeho portálu

  • 102 391 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 3. – 5. října 2014: Ochutnejte francouzské delikatesy, vypusťte draky, nebo oslavte Mezinárodní den zvířat

Na první říjnový víkend hlásí meteorologové krásné babí léto, tak neváhejte a vyrazte na některou z vybraných akcí v našem pravidelném článku.

Na první říjnový víkend hlásí meteorologové krásné babí léto, tak neváhejte a vyrazte na některou z vybraných akcí v našem pravidelném článku.

Praha

Po prvním úspěšném Delifestu, který počátkem léta navštívilo v pražské Grébovce na 10 000 lidí, přichází zářijové pokračování. Tentokrát bude ovšem Delifest orientován na francouzskou kuchyni. Přijít ochutnat nejrůznější gastronomické dobroty budete moci od pátku do neděle právě do jednoho z nejkrásnějších pražských parků - Havlíčkových sadů (Grébovka) v Praze 2. Mezinárodní den zvířat se celosvětově slaví 4. října. Na oslavu tohoto svátku pořádá ZOO Praha velký ples zvířat. Nenechte si ujít průvod masek, který bude zakončen zajímavým překvapením v nové Rezervaci Bororo! Pokud přijdete bez masky, na místě si ji můžete vyrobit nebo se můžete ve zvíře přímo proměnit pomocí facepaintingu! V sobotu a neděli se otevřou brány Psychiatrické léčebny v Bohnicích veřejnosti. Uskuteční se zde další ročník festivalu Mezi ploty. Kromě zvučných hudebních jmen se můžete těšit na scénu humoru, lidského dramatu a umění, na řemeslné dílny, meditace, čajovnu se stanovištěm psychiatrů a psychologů (nechte se vyšetřit!) a mnoho dalšího.

Středočeský kraj

Cibulový jarmark v Hořovicích, jehož hlavní postavou, nikoliv však jedinou bude cibule, se koná tuto sobotu nejen na zámku, ale i na náměstí a v ulicích a kulturních zařízeních města. Jako na správném jarmarku zde návštěvníci najdou všechno možné. Nechybí ani různé výstavy, jako např. výstava ovoce a zeleniny, léčivek, citrusů. Mimo to se se svými exponáty prezentuji i včelaři a houbaři. První říjnovou sobotu se brány loučeňského zámku otevřou všem, co rádi hodují. Král Mlsoň zve všechny malé i velké milovníky dobrého jídla a vybraných delikates na Slavnosti mlsných jazýčků. Během dne je pro všechny návštěvníky připraven opravdu pestrý program.

Jihočeský kraj

V sobotu se bude v Třeboni na Masarykově náměstí konat další ročník Jablkobraní. Jedná se o jablečné slavnosti s ochutnávkami, se soutěžemi, výtvarnými dílnami a spoustou další zábavy. Přijeďte tento víkend do Houbového Parku a Ráje skřítků v Roseči užít si slunečný víkend plný dobrodružství a zábavy při cestě do prehistorického světa nebo za pokladem. Můžete se těšit na Muzeum fosilií (zde můžete shlédnout expozici zajímavých nálezů živočichů a rostlin od období Kambria), originální výtvarné dílny, hernu plnou netradičních her a mnoho dalšího.

Plzeňský kraj

Vydejte se tuto sobotu na barevnou podzimní procházku přírodou po místech, kde se na hradě Švihov a jeho okolí natáčela před čtyřiceti lety oblíbená pohádka Tři oříšky pro Popelku. Po skončení vycházky bude následovat dětský ples s Popelkou a princem a výstava o natáčení filmu. Mezinárodní den ochrany zvířat, který se připomíná 4. října, je v Zoologické a botanické zahradě města Plzně již tradičně spojen se Zvířecí sobotou s velkým srazem plyšových zvířátek. Program před Tropickým pavilonem vyplněný různými rodinnými soutěžemi o zajímavé ceny začíná ve 14 hodin.

Karlovarský kraj

Na hradě Loket se tuto sobotu uskuteční tradiční Vinobraní. Užijte si víkend plný ochutnávek vín a burčáku za doprovodu cimbálové muziky. Všichni milovníci ručně vyráběných, kupovaných, velkých i malých, barevných i jinak zajímavých draků jsou srdečně zváni na tradiční Drakiádu pořádanou DDM Sova Cheb. Akce se koná od 10 hodin ve sportovně-rekreačním areálu "Krajinka".

Ústecký kraj

Státní zámek Velké Březno si Vás tuto sobotu dovoluje pozvat na další jedinečnou gurmánskou prohlídku zámku. Přímo při prohlídce zámku, v zámeckých interiérech, můžete sami ochutnat jedenáct sladkostí, které před sto deseti lety mlsali nejen vídeňští princové a princezny. Tradiční oslavy založení města Terezína se uskuteční tuto sobotu. Tradiční oslava založení města nabídne bohatý program pro děti i dospělé. Těšit se můžete například na dobový jarmark, ukázky lidových řemesel nebo na nevšední vojenské přehlídky.

Liberecký kraj

Tuto sobotu se v areálu novogotického zámku Sychrov uskuteční multigenerační a multižánrová Slavnost Jablka. Cílem celodenní akce je přiblížit všem generacím zdravý životní styl ve spojitosti s jablečnými produkty. Proto byl vybrán tradiční pěstitelský region s vyšlechtěnými a hlavně celorepublikově známými odrůdami jablek, jako jsou Šampion, Rubín či Bohemia. Přijďte v sobotu oslavit Mezinárodní den zvířat do liberecké ZOO. V areálu zoo najdete řadu atrakcí, například malování na obličej, drobné dílničky a další. Na návštěvnické trase najdete zajímavosti ze světa zvířat v podobě poznávací soutěže s tajenkou.

Královéhradecký kraj

Přijďte tento víkend na zámek v Ratibořicích a za zlevněné vstupné se nechte okouzlit bohatstvím a rozmanitostí barev, vůní a tónů zámeckého podzimu. Mimořádně lze v těchto dnech navštívit jinak běžně nepřístupná barokní sklepení, rovněž s podzimní výzdobou. Po procházce zámkem můžete již tradičně posedět v zámecké hale, kde kromě teplých a studených nápojů a čerstvých zákusků můžete ochutnat také knížecí zvěřinový guláš, nebo vyhlášenou zámeckou zvěřinovou paštiku. V sobotu odpoledne si nenechte ujít Drakiádu na letišti v Josefově. Přijďte si se svými draky a dráčaty užít podzimní odpoledne.

Pardubický kraj

Na chrudimském Resslově náměstí se tuto sobotu uskuteční Bramborový jarmark s podzimní tematikou. Dospělí si budou moct pochutnat na bramborových specialitách a pro děti bude připraven bramborový workshop. Na Kunětické Hoře ve Starém Hradišti budou tuto sobotu rozšířeny prohlídky hradního paláce o tematické vystoupení trubačů a poutavý výklad o parforsních honech. To vše u příležitosti 124. ročníku Velké pardubické.

Kraj Vysočina

Dům dětí a mládeže ve spolupráci s Klubem rodičů a přátel ODDM Třebíč pořádají v sobotu na "Hrádku" Drakiádu a soutěž o nejhezčího a nejlépe létajícího draka. Připraven je bohatý doprovodný program. V zámeckém sále zámku Polná se v sobotu odpoledne uskuteční Bleší trh. Přijďte prodat nebo koupit téměř cokoliv! Při přízni počasí prodej také na nádvoří. Občerstvení během akce zajištěno.

Olomoucký kraj

V zoologické zahradě v Olomouci tuto sobotu všichni slaví! Popřejte i Vy oslavencům osobně a prožijte svátek zvířat v přírodě. Těšit se můžete na tradiční stezku ve spolupráci s DDM Olomouc, která Vás seznámí s životem živočichů v zoologické zahradě. Pěkné dárečky budou vyrobeny a předány nejen vlkům, opicím, ale třeba i nosálům.

Jihomoravský kraj

Jižní Morava patří tento víkend zoologickým zahradám. V Zooparku Vyškov oslaví tuto sobotu Mezinárodní den zvířat kulturním vystoupením, soutěžemi a hrami pro děti. Můžete se těšit třeba na tancování a zpívání o zvířátkách, malování na obličej, jízdu na koních, sportovní a vědomostní úkoly a mnoho dalšího. V brněnské ZOO bude v sobotu slavnostně otevřena Africká vesnice. Slavnostní otevření doplní také křest žirafí slečny, která se narodila 18. června tohoto roku. Její kmotrou se stane herečka Barbora Hrzánová.

Zlínský kraj

Tento pátek a sobotu proběhne v bývalém baťovském areálu ve Zlíně první ročník Dnů řemesel, který pořádá Kovárna VIVA a.s. společně s Krajskou hospodářskou komorou Zlínského kraje ve spolupráci s dalšími místními firmami. Cílem projektu je přilákat mladé lidi nejen ke strojírenským, ale i dalším řemeslným oborům. V rámci akce připravila Kovárna VIVA na sobotu také speciální doprovodný program pro veřejnost, jehož součástí budou například prohlídky firem, ukázky starých řemesel a II. ročník běhu baťovským areálem. Svátek všech labužníků a milovníků (nejen) valašské kuchyně: to je Karlovský gastrofestival, jedinečná gastronomická událost ve Velkých Karlovicích, která bude probíhat celý tento víkend. Vstup na hlavní víkendový program – Gastro tour s mezinárodním farmářským trhem a ochutnávkami specialit na celkem 14 gastro zastávkách – je pro návštěvníky ZDARMA!

Moravskoslezský kraj

Kejklíři, rytíři, herci a hradní dyňobraní, to vše můžete zažít tuto sobotu ve Štramberské Trúbě. Zábavná a kulturní vystoupení na nádvoří, řemeslná dílna, večerní promítání, výroba jablkových housenek a hlavně 5. ročník soutěže o nejlepší vyřezávanou dýni. Na hradě Starý Jičín přijďte tuto sobotu a neděli okoštovat dobrý Moravský burčák. Po oba dva dny bude Burčákfest zakončen jezdeckou ohňovou show.

 

 

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

02.06.2024 - 02.06.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na Neděli 2. června 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy.

Festival Muziq 2024 - Tachov

08.06.2024 - 08.06.2024
Letní parket u Bělčáka

Festival Muziq v Tachově zve na druhý ročník!

Třebsínské zvonění 2024 - Krňany

05.07.2024 - 06.07.2024
Třebsín 100

Hudební festival pro celou rodinu, zaměřený na country, bluegrass, folk a trampskou muziku

Beerfestu street 2024 - Olomouc

22.05.2024 - 25.05.2024
Olomouc

Nová scéna olomouckého Beerfestu. Kromě programu na Korunní pevnůstce chystáme i akci na Dolním náměstí. Ta začne už ve…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 25. květen

Dnes má svátek Viola

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete