Statistika našeho portálu

  • 101 923 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 30.-31. července 2016

Zveme Vás na poslední červencový víkend, který je plný letních festivalů, historických akcí na hradech a zámcích a zajímavých slavností. Vyberte si a vyražte!

Zveme Vás na poslední červencový víkend, který je plný letních festivalů, historických akcí na hradech a zámcích a zajímavých slavností. Vyberte si a vyražte!

Praha

Do Reduta Jazz Clubu můžete v pátek a v sobotu zajít na Famous swing melodies, koncert věnovaný populárním swingovým skladbám z poloviny minulého století. Nová budova Národního muzea zve na Retroden se stavebnicí. Čekají Vás oblíbené stavebnice, které si mnozí pamatují ze svého dětství - MERKUR, SEVA nebo ALFA, ROTO a další. Akce se koná v sobotu.

Středočeský kraj

Vydat se můžete od pátku do neděle na Svatoanenskou pouť do Mnichova Hradiště, kde Vás čekají tradiční atrakce a zábava. Možná Vás zaujme akce zvaná Bosý středověk na zámku Loučeň, kde si vyzkoušíte zdravý životní styl naboso. Těšit se můžete na celodenní zámecký program v duchu středověku a 700. výročí narození Karla IV., společně s 1. ročníkem Mezinárodního dne turistiky naboso.

Loučeň

Jihočeský kraj

V jihočeských Dačicích bude od pátku do soboty probíhat Rockfest, kde se představí známé i méně známé rockové kapely. Na keltský festival Lughnasad se přijeďte podívat v sobotu na Housův mlýn u Tábora. Zažijete den plný keltských zvyků, her, ale i ohňové rituály. Sobotní slavnost chleba v Lenoře jistě potěší všechny milovníky tohoto prostého jídla. Uvidíte zde, jak se pečou různé placky, houstičky, cukrářské výrobky a samozřejmě i chleba různých chutí.

Možná se necháte zlákat pozvánkou na Hradozámecké historické slavnosti na zámek Jindřichův Hradec. V sobotu zde uvidíte skupinu historického šermu, ochutnáte středověké speciality a podíváte se, jak vypadal život ve středověkém táboře nebo různá řemesla.

Plzeňský kraj

Festival České hrady se v pátek a v sobotu představí na hradě Švihov. Vystoupí zde řada známých kapel, namátkou Divokej Bill, Visací zámek, No Name, Kabát a další.

Karlovarský kraj

Sladké slavnosti nazvané Chvála medu se konají v sobotu na hradě Hauenštejn u obce Krásný Les. Uslyšíte zajímavé přednášky na téma med a budete moci ochutnat různé medové produkty. Nebude chybět ani hudební vystoupení. Farmářské slavnosti, které se tentokrát konají v obci Toužim a mají ukázat dětem, jak krásný je u nás venkov, jak vzniká jídlo a jak ve skutečnosti vypadá chov hospodářských zvířat, se konají v sobotu.

Ústecký kraj

Evropský pohár obřích akrobatických modelů EAC 2016 si nenechte ujít od pátku do neděle v Modlanech, kde se potkají všichni nadšenci tohoto koníčku. Během přehlídek uvidíte obří akrobatické modely s rozpětím křídel 2,3 až 3,1 metru. Slavnosti řeky Ohře, které se konají na zámku Klášterec nad Ohří, nabídnou bohatý kulturní program inspirovaný 700 lety od narození Karla IV. 

V sobotu si můžete přijít vyrobit Krušnohorskou hračku, typickou pro zdejší oblast. Akce se koná ve Staré Vsi.

Liberecký kraj

Na hradě Vladštejn Vás oba víkendové dny pobaví svým šermem Rytíři turnovského meče, uslyšíte středověkou hudbu v podání skupiny Subulcus  a uvidíte středověký tábor a kuchyni, ze které budete moci i ochutnat. V sobotu přivítá návštěvníky Starosplavská pouť. Tu zahájí u přístaviště ve Starých Splavech příjezd jezerní královny.

Starosplavská pouť

Královéhradecký kraj

V sobotu se můžete přijít podívat na Noční hrané prohlídky hradu Potštejn s Karlem IV. Historický šerm v podání skupiny Manové Přemysla Otakara na I. můžete obdivovat oba víkendové dny na zámku Náchod. Krátká šermířská vystoupení budou komentovaná.

Kraj Vysočina

Nedaleko Třebíče proběhne o víkendu další ročník oblíbeného festivalu Rokytná Fest. Vystoupí MIG 21, Rybičky 48, Horkýže slíže, Wohnout a další. 

Westernové městečko Šiklův Mlýn u Zvole zve na Aero Show, leteckou exhibici nejlepších vzdušných akrobatů z ČR.

Olomoucký kraj

Hudební festival Šternberský kopec na hradě Šternberk se koná od pátku do soboty. Vystoupí na něm například Ewa Farná, Věra Špinarová, kapela Olympic a další. 

Jihomoravský kraj

Dvoudenní festival alternativní, pouliční, klubové a jiné kultury, Šramlfest, se koná o víkendu ve Znojmě. Můžete se těšit na tradiční workshopy, dražbu uměleckých děl, bohatou tombolu, bodypaintingové umění či žonglérský workshop. Hrané noční prohlídky na motivy biblických příběhů jsou připraveny v pátek a v sobotu v rámci nočních prohlídek zámku Lednice. Shakespearovské slavnosti pokračují na hradě Špilberk a tuto sobotu Vás můžeme pozvat na představení Mnoho povyku pro nic.

Mnoho povyku pro nic

Moravskoslezský kraj

Letní shakespearovské slavnosti můžete navštívit i na Slezskoostravském hradě, kde se v sobotu a v neděli odehraje slavný příběh Romea a Julie. Na celodenní historickou akci na Za čest krále zve hrad Sovinec. Sobotní den v Bruntále oživí jazzový festival. Vstup na akci je volný.

Zajímavé akce v okolí

P/\ST + live bands & dnb party ∗ Ta…

23.03.2024 - 23.03.2024
Kiwi Bar

Srdečně Vás zveme na hudební koncert v Tachově v Kiwi Baru. Spojili jsme síly, energie, nadšení a připravili další…

Za tajemstvím Mayů – Mexiko, Guatem…

04.03.2024 - 04.03.2024
Masarykův kulturní dům…

Přednáška

Jakub Smolík s kapelou 2024 - Třebíč

04.03.2024 - 04.03.2024
Divadlo Pasáž

Koncert věčného romantika s doprovodnou skupinou opět v našem městě.

Mluviti pravdu 2024 - Mělník

05.03.2024 - 05.03.2024
Masarykův kulturní dům…

Divadelní představení

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 4. březen

Dnes má svátek Stela

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete