Statistika našeho portálu

  • 102 230 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 30. dubna - 1. května 2016

Čeká víkend, který bude jistě ve znamení pálení čarodějnic po celé republice. Kam můžete na vyrazit na "čáry" jsme pro Vás vybrali v samostatném článku Kam na pálení čarodějnic 2016. Zde se tedy budeme věnovat tipům na další, nečarodějné, aktivity.

Čeká víkend, který bude jistě ve znamení pálení čarodějnic po celé republice. Kam můžete na vyrazit na "čáry" jsme pro Vás vybrali v samostatném článku Kam na pálení čarodějnic 2016. Zde se tedy budeme věnovat tipům na další, nečarodějné, aktivity.

Praha

Zveme Vás na Zamilovaná zvířata v zoo, sobotní akci, kde se dozvíte, jak probíhají námluvy v říši zvířat, obhajoby teritorií, páření, proč některá zvířata žijí samotářsky a jiná ve skupinách. V sobotu zahájí letní sezónu také Letecké muzeum Kbely velkolepou přehlídkou, kde uvidíte mimo jiné nové hangáry Staré Aerovky a MiG-29. Na netradiční vycházku za poznáním Národního památníku na Vítkově se můžete vypravit v sobotu na Vítkov. Akce je určena především pro zvídavé děti. Koncert věnovaný populárním swingovým skladbám z poloviny minulého století  přinese sobotní koncert Famous swing melodies v Redutě

Letecké muzeum Kbely

V neděli se uskuteční u Břevnovského kláštera druhý ročník akce První Pivní Máj, tedy svátek minipivovarů. 

Středočeský kraj

Sobota přinese tradiční oslavy keltského svátku Beltain a zahájení nové sezóny na zámku Nižbor. Návštěvníky čekají dobová řemesla, ukázky sokolnictví soutěže a další. Park Mirakulum Milovice si na sobotu pro děti připravil Tancování s jeřabinou a ukázky výcviku psů. Za návštěvu jistě bude stát i jarní vernisáž v Památníku Karla Čapka, kde bude slavnostně otevřena expozice Ferdinanda Peroutky a Olgy Scheinpflugové. 

Pokud se vydáte v neděli na zámek Loučeň, pak budete svědky otevření 12. královského labyrintu, který zde připravili k 700. výročí narození Karla IV.

Loučeň

Jihočeský kraj

Od pátku do neděle ožije krásný Český Krumlov akcí zvanou Kouzelný Krumlov, který bude oslavou lidových tradic, ale také magických rituálů a pověr. 

Plzeňský kraj

Kino Šumava Klatovy pořádá v sobotu opět přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku, tentokrát se bude jednat o představení Elektra od Richarda Strausse. Na zámku Hradiště se zase můžete zúčastnit Skautského dne, kde se dozvíte o jejich činnosti, ale vyzkoušíte si také různé aktivity a hry. 

Na neděli připravila Česká společnost ornitologická a město Domažlice zajímavou akci, která se jmenuje vítání ptačího zpěvu. Se zkušenými průvodci, ornitology, se zaposloucháte do ptačího zpěvu, ale také budete kontrolovat ptačí budky, uvidíte odchyt a kroužkování ptáků a mnohé další.

Karlovarský kraj

V neděli vyvrcholí v Karlových Varech třídenní setkání evropské aristokracie, akce, kde se již tradičně potkávají šlechtické rodiny z celé Evropy. K vidění bude šlechta v neobvyklých róbách, luxusních vozech a neotřelých situacích.

Aristokracie

Ústecký kraj

Na sobotu je připraven na zámku Červený Hrádek u Jirkova připraven bohatý kulturní program spojený se zahájením nové sezóny. Při té příležitosti se můžete také těšit na koncert folkové zpěvačky Pavlíny Jíšové. Centrum Pivovar Děčín zve na tradiční Soboty dětem, tentokrát s námětem da Vinciho dílny. V neděli si pak můžete zasportovat na běhu okolo prvního náměstí v Mostě, akce, která je určená široké veřejnosti.

Liberecký kraj

V Jablonci nad Nisou můžete být účastníky lampionového průvodu s ohňostrojem, který pořadatelé připravili na sobotu. Krajem českých sklářů je název turistické akce, kde bude připraveno několik tras o různé náročnosti. Pro pěší to bude 5 km, 10 km, 15 km, 25 km a 50 km a pro cyklo 50 kilometrová trasa. Trasy začínají i končí v obci Alšovice.

Královéhradecký kraj

Běžecký seriál Run Tour probudí v sobotu Hradec Králové. Akce je určená každému, kdo má rád běh. Patří-li mezi Vaše oblíbené pochoutky čokoláda, pak Vás jistě zaujmou čokoládové slavnosti v Hradci Králové. Pro děti budou připraveny workshopy, ale také výstava o čokoládě a dospělí si mohou zasoutěžit v pití čokoládového piva. Na akci můžete dorazit oba víkendové dny. 

Kraj Vysočina

V Jihlavě budou v sobotu brány památek dokořán. Při té příležitosti můžete navštívit různé historické památky a sídla zcela zdarmaPrvomájový víkend na Vysočině bude určen také pro nezadané. Seznamovací akce plná rozmanitých aktivit se koná ve Slavíkově.

Jihomoravský kraj

Na sobotu je připraveno symbolické zahájení cykloturistické sezóny na Jevišovicku, kde Vás čeká cyklistický výlet, doprovodný program. V sobotu bude z Brna vypraven historický parní vlak, který projede také Valticemi, Lednicí, Mikulovem a Břeclaví.

Na jižní Moravě nesmí chybět ani vinařské akce. Výstavu vín pro Vás otevřou v sobotu ve Velkých Bílovicích. Do Zoo Brno můžete vyrazit na den přírodních věd, který pořádá ve spolupráci se Střední průmyslovou školou chemickou. V neděli se v Bučovicích potkají milovníci historických vozidel a motorek na tradičním srazu. Součástí bude samozřejmě i spanilá jízda.

Zlínský kraj

Ve Starém Městě se koná v sobotu Den Země, zábavná akce pro celou rodinu. Na svém vlastním kole se můžete vydat v sobotu Vinohrady Uherskohradišťska. Akce je součástí projektu KRAJEM VÍNA 2016 na Moravských vinařských stezkách. Stavění máje jako tradiční prvomájová slavnost proběhne ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm

Olomoucký kraj

Na Svátek práce 1. května budou otevřena všechny objekty Vlastivědného muzea v Šumperku. V neděli můžete podpořit ekologické aktivity návštěvou Ekojarmarku v Olomouci. dozvíte se zde zajímavé informace o ochraně životního prostředí, ale také odevzdat vysloužilé elektrozařízení a další. Z Vojenského újezdu Libavá vyráží v neděli závod v zakázaném vojenském prostoru určený cyklistům i turistům. 

Ekojarmark

Moravskoslezský kraj

Májové setkání šermířů na hradě Hukvaldy je připravené na neděli. Bohatý šermířský program Vás pak čeká na hradě Sovinec. Akce s názvem Kmotra smrt představí ukázky šermu, sokolnictví, loutkové pohádky a další.

Zajímavé akce v okolí

Festival Muziq 2024 - Tachov

08.06.2024 - 08.06.2024
Letní parket u Bělčáka

Festival Muziq v Tachově zve na druhý ročník!

Festival Bez Předsudků 2024 - Kadno

17.04.2024 - 24.04.2024
Kladno

Festival Bez předsudků představí klíčová témata současnosti a to ve dnech 17. a 24. dubna na Kladně. Během těch…

15. ročník Brno Art Week 2024

22.04.2024 - 28.04.2024
Galerie TIC

Brno Art Week je platformou, která každoročně organizuje jedinečný festival věnovaný výtvarnému umění. Brněnská muzea,…

Mikuláš Pokorný Trio 2024 - Praha

23.04.2024 - 23.04.2024
Bastion

Koncert z cyklu městské části Praha 2 – Hudba na hradbách 2024. Seskupení hudebníků, kteří se v poslední době zapsali…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 23. duben

Dnes má svátek Vojtěch

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete