Statistika našeho portálu

  • 102 549 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 30.6.-1.7.2018

Před námi je přelomový víkend a to doslova. Lámat se o víkendu bude nejen měsíc, ale také školní rok a prázdniny. A možná si i vy teď lámete hlavu, kam vyrazíte - s rodinou, s partnerem, s přáteli nebo sami. Třeba vám pomůže naše nabídka tipů na víkend.

Před námi je přelomový víkend a to doslova. Lámat se o víkendu bude nejen měsíc, ale také školní rok a prázdniny. A možná si i vy teď lámete hlavu, kam vyrazíte - s rodinou, s partnerem, s přáteli nebo sami. Třeba vám pomůže naše nabídka tipů na víkend.

Praha

Ve Štefánikově hvězdárně vás čekají Lety ke hvězdám, které jsou určeny hlavně dětem ze 7. a 8. tříd. Oba víkendové dny můžete navštívit Mistrovství ČR v BMX, které se koná v Praze. Těšit se můžete na závody jednotlivců i družstev.

Brubeck Brothers Quartet vystoupí v sobotu v Divadle Hybernia v rámci festivalu Prague Proms.

Středočeský kraj

Allmara Open Fest 2018, festival, kde vystoupí kapely jako Vořežprut, Matyas, Lady Kate, Allmara Aleš Brichta Project, se koná oba víkendové dny na Letním pódiu v Miřeticích u Benešova. Letní kino Příbram přivítá v sobotu léto letním hudebním festivalem. Mezi účinkujícími se představí např. Verona, ATMO Music, Lipo, Pokáč nebo Totální nasazení.

Jihočeský kraj

Open Air Musicfest Přeštěnice je pohodový rodinný festival, který patří mezi vyhlášené. Prvními odtajněnými hvězdami letošního ročníku jsou skupiny No Name, Horkýže Slíže nebo Rybičky 48. Těšit se můžete také na Slavnostech solné Zlaté stezky, které od pátku do soboty přivedou do Prachatici kejklíře, ohňovou show, kapely, ale také kostýmovaný průvod.

Zatoulaná zvířátka můžete hledat v Zeměráji Kovářov. Pátrat v tomto krásném přírodním zábavním parku můžete po tom, která zvířata patří a která nepatří do české přírody? Jaká najdete v lese a která pod vodou?

Zeměráj

Plzeňský kraj

V sobotu se otevírá zámek Zelená Hora, ale také nové výstavní prostory na Zelenohorské poště. Komentovaná návštěva venkovní expozice s výběhem vlků v přirozeném prostředí vás čeká na Infocentru v Srní. Jak vypadala Plzeň za první republiky můžete nahlédnout během komentované prohlídky města, která se koná tentokrát v sobotu.

komentované prohlídky města

Ústecký kraj

Den Ohře, tradiční slavnost řeky, která putuje po jejím toku, se letos zastaví v Lounech a bude patřit především dětem. Ty se mohou těšit na divadelní vystoupení, pohádkové bytosti, kejklíři a další.

Od čtvrtka do soboty se v Panenském Týnci koná Aerodrome festival, který bude plný rockové hudby. Naživo uvidíte interprety jako Wiz Khalifa, Macklemore nebo Limp Bizkit.

Areál sklepních uliček v Terezíně zve na Den otevřených sklepů. V sobotu zde tak můžete ochutnávat místní vína přímo od vinařů. 

Královéhradecký kraj

Slavnosti koní, historie a řemesel jsou jedinečnou nedělní akcí, která se tradičně koná na Kuksu. Mohutní chladnokrevníci se představí při stahování a nakládání dřeva, senoseči, v těžkém tahu, při orbě, při přetahování s diváky, zapřažení v pivovarském voze či v majestátní čtyřce, ale také pod sedlem a při křtinách hříběte.

Slavnosti koní

Zámecký park ve Kvasinách zve na Půtovy zámecké slavnosti. Na návštěvníky čeká historický průvod obcí, šermířský turnaj a dvě historické bitvy.

Pardubický kraj

 

V sobotu se můžete vydat na recesistickou akci, kterou pořádá Sbor dobrovolných hasičů Jenišovice. Tou je VI. ročník zdolání protipožární nádrže, a to na jakémkoli plavidle.

Muzeum perníku a pohádek v Perníkové chaloupce v obci Ráby si připravilo na tento víkend medobraní. Na medobraní návštěvníci uvidí živě a zblízka, jak žijí včely v úle. Dozvědí se čím se živí a jak vytvářejí svoje produkty med, vosk, propolis, pyl, mateří kašičku a další. Uvidí také včelaře při akci.

Kraj Vysočina

Prázdniny v Bystřici nad Pernštejnem zahájí hudebním festivalem Pelíšek fest. Těšit se můžete na kapely Wohnout, Harlej, D.O.P., zpěváka Sebastiana a další.

Jihomoravský kraj

Dětské kočovné divadýlko z Kyjova zavítá v neděli do Čejče, kde zahraje tři hudební pohádky - Perníková chaloupka, Ubrousku prostři se a Propletená pohádka. Kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Valticích si v sobotu můžete prohlédnout během netradiční noční prohlídky

Prvorepubliková atmosféra, stovky krásných vozidel, ženy oblečené v dobových kostýmech a bohatý doprovodný program čeká na návštěvníky na zámku Slavkov, kde se v sobotu koná Veteranfest.

Zlínský kraj

Garden Food Festival v Rožnově pod Radhoštěm se představí jako hlavní hvězda šéfkuchař Zdeněk Pohlreich. Chybět nebudou ale i další špičkoví kuchaři, kteří budou připravovat domácí i zahraniční delikatesy přímo pod širým nebem. 

Garden Food Festival

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

30.06.2024 - 30.06.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na Neděli 30. června 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy.

Třebsínské zvonění 2024 - Krňany

05.07.2024 - 06.07.2024
Třebsín 100

Hudební festival pro celou rodinu, zaměřený na country, bluegrass, folk a trampskou muziku

Valašský špalíček 2024 - Valašské M…

19.06.2024 - 22.06.2024
Zámek Žerotínů

Folk blues beatový festival Valašský špalíček 2024 se uskuteční v prostorách zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí, a to…

Festival v ulicích 2024 - Ostrava

20.06.2024 - 22.06.2024
Ostrava

Dva dny plné zábavy, hudby, pouličních akrobatů a perfomerů.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 22. červen

Dnes má svátek Pavla

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete