Statistika našeho portálu

  • 101 008 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 31. května – 2. června 2013: Pivní slavnosti, královská výprava či Den koně

Přinášíme vám tipy na ty nejlepší akce v nadcházejícím víkendu.

Fotogalerie k článku

Přinášíme vám tipy na ty nejlepší akce v nadcházejícím víkendu.

Aviatická pouť v Pardubicích

Aviatická pouť v Pardubicích

Praha

Skrz na Skrz

Pátkem začíná na náplavce Festival malých pivovarů a minipivovarů, který potrvá až do soboty. Čeká na vás více než 70 pivních speciálů z 30 českých malých a minipivovarů a také poctivá gastronomie, pochoutky nejen k pivu, české limonády, čerstvé smažené brambůrky a další pochutiny. V pátek také začíná třetí ročník festivalu SKRZ NA SKRZ, který propojuje studenty pražských uměleckých škol AMU a VŠUP. Poslední květnový a první červnový den tohoto roku se tak budou v areálu HAMU na Malostranském náměstí konat koncerty, představení, promítání, přednášky, výstavy, zvukové instalace atd. Centrum Prahy tak opět ožije tvorbou mladých lidí, kteří stojí o nové způsoby komunikace a hledají spřízněné duše. Klub Modrá vopice zve v sobotu na 3. ročník festivalu Psí kusy, který je volnou iniciativou seskupení LU&MA za účelem pomoci organizaci na výcvik asistenčních psů Helppes. Během festivalu se můžete na vlastní oči přesvědčit o obětavosti a lásce psa ke člověku. Celý výtěžek z koncertu jde plně na podporu Helppes, organizátoři se vzdávají nároku na jakoukoliv odměnu. V sobotu se také bude konat 1. pražský nezávodní běh bez bot. Trasa bude dlouhá pouze 4,2 km a poběží se po upraveném okruhu v pražském parku Ladronka. Dokonce není třeba ani běžet, jedinou podmínkou je účast na boso. V žižkovském Carpe Diem vystoupí od osmi hodin se svou kapelou herec Jan Budař, což jistě stojí za zhlédnutí.

Středočeský kraj

Festival Zámeček

Od pátku do neděle se opět společně vydáme na trasu Praha—Karlštejn. Vyrazit společně s císařem Karlem IV., jeho manželkou Eliškou Pomořanskou, rytíři a desítkami jezdců na koních můžete i vy, a to s kostýmem, nebo bez! Nebo si udělejte výlet na některou zastávku průvodu, kde pro vás místní připravují zábavný program. Program probíhá v místech zastávek průvodu i před příchodem císaře a často trvá dlouho po jeho odchodu. V pátek se v Benešově konají Pivní slavnosti a připravili si pro vás speciální pivní soutěže o speciální pivní ceny, zábavné atrakce pro děti, živá hudba, prohlídka pivovaru, pivo přímo ze sklepů, občerstvení. V rámci této akce bude v pivovaru Ferdinand Den otevřených dveří, kde si můžete prohlédnout pivovar, posedět u piva, jen tak si popovídat a odreagovat se od všedních starostí. V sobotu se také konají pivní slavnosti, ale ve Voznici a to již 2. ročník. Také letos nabídne piva z malých českých a moravských pivovarů. K jídlu grilovanou kýtu a pečená kolena, večer živou hudbu a ohňostroj. Nezapomínají ani na děti - soutěže, malinovka zdarma. Po dvou úspěšných ročnících i v roce 2013 ožije první červnovou sobotu prostor Středočeského muzea v Roztokách rejem hudebního a kulturního festivalu Zámeček. Vstup bude tradičně zdarma, podpořit nás budete moci koupí pamětní placky či trička.

Jihočeský kraj

Ražický pražec

V sobotu se ve městě Rudolfově u Českých Budějovic uskuteční již 14. ročník historicky laděných slavností města. Bohatý kulturní program (kostýmovaný průvod, koncerty, divadla, kejklíři, šermíři a soutěže) pro všechny věkové kategorie bude spjat opět s dobou renesance. Vrátíme se na chvíli do oněch časů, kdy se v Rudolfově koná výroční trh a město se připravuje vzdát svůj hold novým kostelním zvonům. Příznivci folku, country a trampské hudby se již třetí desetiletí sjedou v sobotu do přírodního amfiteátru v Ražicích, kde je pro ně připravena pestrá přehlídka interpretů vystupujících v rámci festivalu Ražický pražec. Za symbolické vstupné (cca 50 Kč na oba dny) se mohou fanoušci country a folku těšit na bohatý hudební i doprovodný program, který pravidelně přiláká i hvězdy naší trampské hudební scény. Ve Vimperku se v sobotu a v neděli koná tradiční pouť. A v Českých Budějovicích se v sobotu koná Budějovické želvování. Sestavte tým a přijďte si užít den plný zábavy, atraktivních úkolů a luštění neobvyklých hádanek v centru Českých Budějovic. Budějovické želvování je týmová šifrovací hra určená především těm, kteří o šifrovacích hrách ještě neslyšeli.

Plzeňský kraj

Král Šumavy

Od pátku do soboty se na hradě Švihov uskuteční jubilejní 40. ročník festivalu Švihovské hudební léto. Můžete se těšit na koncerty dechových hudeb na nádvoří hradu Švihova a ve švihovském kulturním domě. Divadelní spolek Jezírko vás v pátek srdečně zve na již 13. Zámecké divadelní slavnosti v Křimicích. Neopakovatelná atmosféra zámeckého parku v Křimicích je hlavní kulisou představení Lucerna, které se hraje pod širým nebem. Sportovci si nenechají ujít závod na horských kolech Author král Šumavy Klatovy - největší (počtem účastníků) cyklistická akce v České republice. Horská kola 70 a 105 km. V sobotu pak v Konstantinových lázních na Tachovsku slavnostně zahájí lázeňskou sezónu. Akce je letos pořádána na Den dětí, proto organizátoři mysleli v programu především na ně. Návštěvníci jsou zváni také na pestrý kulturní program i mimořádné jízdy moderního vlaku RegioShark.

Karlovarský kraj

Slavnostní uvítání římského a českého krále Karla IV s družinou na hradě Seeberg se bude konat tuto sobotu nedaleko Chebu. Čeká na vás mj. Velká módní přehlídka k 220.výročí založení Františkových Lázní - jak se oblékaly františkolázeňské lazebnice od gotiky po Elvise a letní kolekce z františkolázeňského butiku paní Jany Kräusslové -" Žena a móda".

Ústecký kraj

Napoleonské slavnosti

Máte rádi čerstvé a kvalitní zboží? Proto v pátek nezapomeňte na farmářské trhy před OC Olympia v Teplicích. Těšit se můžete na sezónní zeleninu, ovoce, sýry, uzeniny, ryby, sladké i slané pečivo, med, medovinu a další. V sobotu si pak nenechte ujít Napoleonské slavnosti a současně bude v Muzeu města Ústí nad Labem zahájena výstava Bitva u Chlumce - 200 let od válečných událostí u Chlumce a Varvažova. Od 9.00 do 17.00 bude na Lidickém náměstí probíhat dobový jarmark, Napoleonské vojenské ležení, vystoupí hudební skupina Arcus nebo kejklíři, fakírské duo a plivač ohně. Budou připraveny pohádky a soutěže pro děti.

Liberecký kraj

Den koně

Město Lomnice nad Popelkou Vás srdečně zve na 9. ročník Krajského dne koně Libereckého kraje do Tyršova parku a na dětské hřiště v Lomnici nad Popelkou, který se uskuteční tuto sobotu. Můžete se těšit na slavnostní průvod všech účastníků městem, přivítání a defilé účastníků na dětském hřišti, žehnání koním a předvedení mimořádně vzácného církevního kočáru ve spřežení se starokladrubskými vraníky, představení jednotlivých plemen koní a jejich chovatelů, vystoupení účastníků z Národního hřebčína Slatiňany, drezura, španělské variace, ukázka využití koní v zemědělské praxi – žně postaru s využitím dobové techniky, a mnoho dalšího. V sobotu se v parku u zoologické zahrady koná Ekofestival, který si pro vás připravil bohatý program přednášek a dílen na témata přírodní stavitelství, permakultura, alternativní energie, zdravá strava a obecně o udržitelném způsobu života. Jelikož se akce koná na den dětí, chystáme i pro děti zajímavý program s dílničkami a divadelním vystoupením aj. Cílem festivalu je šířit a předávat informace o energetické soběstačnosti, získávání "zelených"energií, využití přírodních materiálů při stavbě či opravě domů, zdravém bydlení, ale také o tom, jak žít v souladu se sebou, přírodou, svým okolím a komunitou. Festival je tak příležitostí pro společné setkání, výměnu informací a navázání spolupráce.

Královéhradecký kraj

Na jednom břehu

Akrobati, žongléři, klauni i herci rozvíří již potřetí atmosféru města Trutnova. Mezinárodní festival nového cirkusu Cirk-UFF vtrhne do podkrkonošské metropole již tradičně o prvním červnovém víkendu. V rámci oficiálního programu této unikátní akce se v trutnovských ulicích, v multifunkčním divadle Uffo, i v šapitó, představí pět zahraničních a osm českých souborů. Pro začátečníky i pokročilé budou připraveny workshopy se zahraničními i českými lektory, na páteční i sobotní večer se chystají i nezbytné hudební party. Od pátku do neděle bude v Markvarticích na Jičínsku probíhat festival Česká Květnice 2013. Můžete tak zažít komentované vyjížďky kolem rozkvetlých luk, shlédnout výstavu květin, léčivých bylinek a zeleného koření či nakoupit semínka a bylinky. V sobotu se v letník kině Širák v Hradci Králové uskuteční festival Na jednom břehu, který je určen hlavně pro příznivce globální hudby bez hranic oslavující tvůrčího ducha a dětskou duši v nás. Letošní jedenáctý festivalový ročník nabídne na dvou scénách tři zahraniční a několik českých kapel.

Pardubický kraj

Aviatická pouť

Vernisáž výstavy uspořádané k životnímu jubileu malíře Václava Macha Koláčného se koná tuto sobotu od čtyř hodin v Antik hotelu Sofia v Litomyšli. Prodejní výstava pak potrvá do 9. září 2013. Příznivci letectví a obdivovatelé historických i moderních aeroplánů si jistě nenechají ujít Aviatickou pouť Ing. Jana Kašpara, konanou od roku 1991 na letišti v Pardubicích. Pro diváky jsou připravena unikátní vystoupení těch nejlepších pilotů, kteří je připravují a pilují po dlouhé měsíce. K Aviatické pouti patří již tradičně bohatý doplňkový program pořádaný v pozemní části. V rámci Aviatické pouti vystoupí v pátek skupina Elán a v sobotu kapela Čechomor. V sobotu si nenechte ujít 14. ročník večerního putování Poličkou, kdy pro vás po celý večer budou zpřístupněny expozice Centra Bohuslava Martinů.

Kraj Vysočina

Jak se žilo v totalitě?

Projekt Systém nabízí velmi zajímavou příležitost v obci Zubří nedaleko Ždáru nad Sázavou: Víkend, během kterého si vyzkoušíte jiný život. Zažijete příběh života v totalitním režimu. Života ve Státě plném lidskosti a solidarity, kde neexistuje hlad, chudoba ani nespravedlnost. Nebo přesně takhle to alespoň Stát tvrdí. V Pelhřimově se v pátek uskuteční 11. ročník nesoutěžní taneční přehlídky s mezinárodní účastí a zajímavým hostem Region tančí. Na zámku v Pacově se v sobotu budou konat pivní slavnosti a kromě piva bude po celý den připraven i bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. V Novém Městě na Moravě se v neděli bude konat Mistrovství ČR o nejlepšího dřevorubce.

Olomoucký kraj

Městské slavnosti

V sobotu se budou konat již po šestnácté Slavnosti města Šumperka, které jsou zároveň příležitostí k oslavě Mezinárodního dne dětí a otevření letní turistické sezóny. O půl desáté ráno se z parku Sady 1. máje vydá malý průvod na Hlavní třídu, bubeníci oznámí začátek Slavností a pozvou kolemjdoucí do parku. Na čtyřech scénách Vás budou čekat skupiny Páni z Bludova, šumperští Barbaři ad. se svým historickým programem, taneční a sportovní vystoupení šumperských klubů a spolků, rytířská tábořiště, jarmark s lidovými řemesly, hry, soutěže a atrakce pro děti, bohaté občerstvení, a k večeru pak hudební vystoupení dvou šumperských kapel. Celý den vyvrcholí velkým loučemi osvíceným průvodem s rytíři, kejklíři, bubeníky, koňmi, vlajkonoši, dudáky a tanečnicemi. Vyvrcholení celého dne obstará jedna z nejoblíbenějších částí programu vůbec – velkolepý ohňostroj.

Jihomoravský kraj

Hradní slavnosti

V souvislosti s otevřením opravených prostorů v jižním a středním křídle hradu Špilberk proběhnou tento víkend na Špilberku Hradní slavnosti. Jsou pro vás připraveny koncerty, historické hrátky, degustace vín a mnoho dalšího. V zemi nikoho mezi rakouským Klainhaugsdorfem a českým Znojmem proběhne v pátek jedna z nejlepších a nedivočejších freestyle motokrosových show na světě. Masters of Dirt "Nomansland" od Monster Energy přichází do Excalibur City, aby ZDARMA uchvátili české fanoušky nespoutanou dávkou žhavého freestyle motocrossu, BMX, pyrotechniky, krásných děvčat a párty. Akce očekává až na deset tisíc návštěvníků. Na nádvoří hradu Veveří zahraje v pátek kapela Tři sestry a bude jim předskakovat několik kapel.

Zlínský kraj

Kostýmovaná prohlídka zámku

Na zámku Světlov u Bojkovic nedaleko Uherského Hradiště vystoupí v sobotu špičkový mexický taneční soubor Univerzity TEC Monterrey Mexico City. Žhavý večer plný hudby a tance si vychutnáte společně s konzumací kvalitních mexických nápojů a moravských vín v koncertní aréně zámku při stolovém uspořádání. Zajímavou akci pořádá v neděli zámek Vizovice, uskuteční se tam kostýmované prohlídky zámku, zaměřené především na život a povinnosti služebnictva. Jaký byl jejich pracovní den, kdy a jak dlouho mohli odpočívat, co patřilo k jejich úkolům a jak si mohli zajistit práci a postavení, to vše se během speciálních prohlídek Panská služba, žádný med můžete dozvědět.

Moravskoslezský kraj

Kovářské sympozium

4. ročník tradičního dvoudenního kovářského sympozia se uskuteční tento víkend ve Štramberku na Novojičínsku. Je to oslava dovednosti mistrů kovářského umění. Součástí bude i jarmark domácích výrobků. Přijďte si taky zkusit něco ukout. Zároveň zde můžete zavítat na pivní slavnosti městského pivovaru. Na Slezskoostravském hradu se bude v neděli konat 6. ročník soutěže nezdravotnických složek Integrovaného záchranného systému.

Přehled akcí na Den dětí 2013 v ČR

Přehled akcí na Den dětí 2013 v Praze

Zajímavé akce v okolí

Svatováclavské slavnosti 2023 - Čes…

29.09.2023 - 01.10.2023
Český Krumlov

Na konci září se v Českém Krumlově konají Svatováclavské slavnosti a Mezinárodní folklórní festival, který oslavují…

Den Architektury 2023 - Olomouc

29.09.2023 - 05.10.2023
Olomouc

Konec září a začátek října bude opět patřit architektuře. Největší architektonický festival u nás Den architektury…

Den architektury 2023 - Brno

29.09.2023 - 05.10.2023
Brno

Největší architektonický festival u nás Den architektury nabídne mezi 29. zářím až 5. říjnem na více jak 400 zdarma…

Festival Den architektury se letos …

29.09.2023 - 05.10.2023
Praha

Bohatý a zdarma přístupný program největšího architektonického festivalu u nás nabízí od 29. září do 5. října na výběr…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 30. září

Dnes má svátek Jeroným

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete