Statistika našeho portálu

  • 100 996 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 31. října – 2. listopadu 2014: Halloweenské průvody, strašidelné prohlídky zámků a výstava modelů vláčků

Halloweenský a dušičkový víkend je tu! A s ním také spoustu tematických akcích, převážně v zoologických zahradách a na hradech a zámcích.

Halloweenský a dušičkový víkend je tu! A s ním také spoustu tematických akcích, převážně v zoologických zahradách a na hradech a zámcích.

Praha

Už potřetí se v pátek a během celé soboty zdarma otevře pro širokou veřejnost Knihovna snů, kterou pro festival Týden vědy a techniky připravuje Knihovna Akademie věd ČR ve své studovně na Národní 3 v Praze. Zájemci mohou navštívit řadu přednášek z nejrůznějších vědních oborů, provazochodeckou show, poslechnout si živou hudbu nebo shlédnout film či některou ze tří připravených výstav. Pro děti bude připraveno divadlo s loutkovou dílnou, rodiče mohou využít hlídací koutek, který bude po celou dobu k dispozici. V sobotu proběhne na Ovocném trhu 1. ročník Dětského Halloweenování. Akce odstartuje ve 12 hodin. Návštěvníci si budou moci nechat vyrazit halloweenskou minci, namalovat strašidelný obličej, vyřezat dýňového strašáčka, absolvovat kurz gumičkování atd.

Středočeský kraj

Oblíbený svátek myslivosti se opět uskuteční tuto sobotu a neděli na zámku Loučeň. Tentokrát láká takřka kompletní přehlídkou jednotlivých typů loveckých psů. Chybět nebudou ani oblíbení sokolníci. Halloween si mohou děti užít také v Zooparku Zelčín a to tuto sobotu od 16 hodin. Rodiče si mohou společně se svými ratolestmi vydlabat dýní nebo se zůčastnit stezky odvahy. Každé Dítě bude mít na sobě strašidelnou masku a lampion v ruce, kterým si bude svítit na cestu. Kdo se úspěšně zůčastní stezky odvahy získá diplom s oceněním za nebojácnost.

Jihočeský kraj

Ve strašidelnou ZOO se tuto sobotu od 14 hodin promění ZOO Hluboká nad Vltavou. Zoo bude plná strašidýlek a čarodějnic, vydlabete si dýně, či vyrobíte podzimní dekorace. Nezapomeňte si přinést lampionek a svíčku. Celá akce bude ukončena lampiónovým průvodem, který nás vyvede mimo zoo. Máchův včelín Krušlov v Česticích na Strakonicku můžete naposledy navštívit v neděli. Mezi 10 a 18 hodinou budou připraveny řemeslné stánky, divadlo pro děti, hudba, čajovna, výtvarná dílna, prohlídka včelína, občerstvení i ohýnek.

Plzeňský kraj

Beznadějně vyprodané sály, více než 35 000 diváků, přes 16 000 prodaných alb, ocenění Křišťálové křídlo, Album roku podle ZAI, ale zejména ohlasy fanoušků přesvědčily Richarda Müllera a Fragile projekt HLASY zopakovat. Nenechte si ujít jedinečné spojení a nezapomenutelný hudební zážitek. Richard Müller a vokální skupina Fragile se představí tuto neděli od 19 hodin v Měšťanské besedě v Plzni. Naposledy o tomto víkendu se můžete na plzeňském náměstí Republiky svézt na uměleckém kolotoči Le Manege Carré Senart., a to mezi 13 a 19 hodinou. Užijete si také poslední večerní projekce na katedrálu sv. Bartoloměje.

Karlovarský kraj

Nenechte si tuto sobotu od 15:30 hodin ujít oblíbenou akci na závěr turistické sezóny – Lampionový průvod na zámku Bečov nad Teplou. Akce se koná tuto sobotu od 15:30 hodin v botanické zahradě, kde jsou připraveny pro dětské účastníky různé hry. Po setmění se vydá průvod světel do zámecké zahrady, kde bude zvláště na děti, čekat malé překvapení.

Ústecký kraj

Navštivte tuto sobotu zámek Libochovice, který bude plný kouzel k příležitosti slavnostního ukončení zámecké sezóny. Pojďte společně s námi ukončit zámeckou sezónu s pohádkovými postavami v zámeckých interiérech! Těšit se můžete také na doprovodný program na nádvoří, jarmark. Prohlídky každou čtvrthodinu, dle zájmu návštěvníků. Dovolujeme si Vás pozvat na zámek Velké Březno na poslední prohlídku zámeckých interiérů v letošní turistické sezóně. Při této netradiční prohlídce nám můžete sami pomoci s uzavřením zámku a jeho přípravou na zimní spánek.

Liberecký kraj

Nestihli jste se za celou turistickou sezónu vypravit na zákupský zámek? Přidáváme Vám první listopadový víkend navíc! Prohlídky zámeckých interiérů budou o tomto víkendu navíc zpestřeny tím, že při nich bude pouštěn i velký orchestrion z 19. století v předpokoji císařova apartmá. Začátky prohlídek po oba dva dny jsou v 11 a ve 14 hodin. V sobotu vezměte děti na bubáckou akci Strašidla na zámku Horní Libchava. Bílá paní bude zámkem obcházet od 13 do 21 hodin. Od 13 do 18 budou probíhat pohádkovo-strašidelné prohlídky zámku: Tajemství pána podzemí. Od 19 do 21 se vydáte s Bílou paní přímo do království pána podzemí-do sklepení. Dále na Vás bude čekat doprovodný program v Ogoh baru: v 14:30 a 17:00 rej masek a v 15:30 Vám zahraje pohádku Divadelní spolek Žandov: Dlouhý, Široký a Bystrozraký. V 18 hodin proběhne soutěž s Bílou paní o nejlepší masku. Děti se budou moci zabavit i v dětské dílně.

Královéhradecký kraj

Organizátoři z Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti zvou širokou veřejnost na další z řady farmářsko - potravinářských trhů. Ty se uskuteční v sobotu od 8 do 12 hodin v Gayerových kasárnách. Ochutnávat a nakupovat bude možno v 45 stáncích, které nabídnou jakostní domácí produkty masné, pekárenské, sýrové a mnoho dalších. V Bílé Třemešné v sobotu děti vyzkoušejí svoji odvahu na strašidelné stezce. V 17:00 začne v parku ve středu obce strašidelná stezka s úkoly. Na závěr je připraveno vypouštění lampiónů štěstí.

Pardubický kraj

Hudební festival napříč žánry Křižovatka fest proběhne v pardubickém ABC klubu. Uslyšíte kapely Ready Kirken, Na Rovinu!, Phatlip, Ma3je a Interpret neznámý. Zábava začne v 19 hodin. V Cholticích na Pardubicku čekají v sobotu na děti pohádky a jejich hlavní postavy. Program bude na zámku nachystaný od 16 do 20 hodin.

Kraj Vysočina

Český svaz ochránců přírody Jihlava a Zoologická zahrada Jihlava zvou přátele, příznivce a milovníky přírody na tradiční Den sov a dravců. Těšit se můžete na cyklus přednášek a promítání filmů. Děti si budou moct vyrobit sovičku na památku. V přilehlých prostorách praktické ukázky živých sov a dravců. Filmová přehlídka, která je určena vyznavačům adrenalinových sportů, extrémního cestování a horolezectví, zavítá v pátek a sobotu do Kina Vesmír v Pelhřimově. Účastníci si vyberou ze čtyř bloků vždy od 17:00 a 20:00.

Olomoucký kraj

A nastal barevný podzim... Kráčíte večerní vyzdobenou zoo, slyšíte tajemné zvuky, vnímáte vůni listí, vidíte zářící světélka v tmavém lese....Je ve vás malá dušička? I tak přijďte v sobotu do ZOO Olomouc, kde si dala dostaveníčko všechna strašidla. Staňte se jejich společníky, zavzpomínejte na blízké, posviťte jim na cestu, nebo třeba ukažte dětem život zvířat i v čase večerním. Nebojácným, kteří si ZOO projdou sami, připomínáme baterku, aby nám tady nestrašili až do rozbřesku. V sobotu či neděli navštivte na olomouckém výstavišti Flora výstavu modelů vláčků. V celém pavilonu E budou v provozu funkční kolejiště postavené členy klubu. Hlavním exponátem je kolejiště v měřítku TT s rozšířenou délkou přes 30m, které napodobuje provoz na skutečné trati s několika stanicemi, postavených dle skutečných vzorů v ČR. Jako novinka bude v provozu i nové kolejiště H0 s precizně vypracovanou krajinou. Výstava umožnuje detailní prohlédnutí a fotografování exponátů. Součástí výstavy jsou i další kolejiště s ovládáním pro děti.

Jihomoravský kraj

Přijměte pozvání na oslavu keltského nového roku, plného hudby, zajímavostí ze života Keltů a ukázek tradičních řemesel. Neváhejte a pojďte s námi do dvou archeoparcích v Prášilech a Letovicích, máte se na co těšit. Nenechte si tuto sobotu ujít Halloween v Zoo Brno. Uvidíte a zažijete: Strašidelná noční prohlídka, dlabání dýní, soutěž o nejstrašidelnější dýni a na závěr je připravena ohnivá show.

Zlínský kraj

Přijďte si v sobotu vychutnat strašidelnou procházku areálem ZOO Lešná! Čekají na vás čarodějnice, duchové, kostlivci, pavouci a také originální dýňová aranžmá. Navíc od 14 hodin si na nádvoří zámku Lešná můžete sami vydlabat svou "dýňovou lampičku". A protože k Halloweenu neodmyslitelně patří světýlka a lampiony, určitě vezměte lampiony s sebou. Pro všechny případy však u hlavního vstupu nabídneme od 14 hodin k zakoupení celou lampionovou soupravu, tzn. lampion, svíčku a dřevěné držátko. Bubenický ansámbl z Japonska Yamato vystoupí tuto sobotu od 20 hodin ve zlínském Kongresovém centru.

Moravskoslezský kraj

V sobotu se v ostravské zoologické zahradě uskuteční každoroční oslavy svátku Halloween a lampionový průvod. V době od 11 hodin si budou moci děti u výukového centra vydlabat dýni, příp. vyrobit lampičku. Osvětlené dýně a lampičky následně ozdobí cestu, kudy bude vpodvečer procházet lampiónový průvod. Areál zoo zůstane tento den výjimečně otevřen až do 18. hodiny. V sobotu odpoledne navštivte Zámecký halloween na zámku Raduň. Každých 20. minut se můžete těšit na strašidelné prohlídky.

Zajímavé akce v okolí

Svatováclavský den 2023 - Třebíč

28.09.2023 - 28.09.2023
Bazilika sv. Prokopa,…

Mše, koncert, jarmark

Open ART Fest 2023 - Praha

28.09.2023 - 29.09.2023
Výstaviště Holešovice -…

Přes 230 umělců - malíři, sochaři, fotografové a další výtvarní umělci z celého světa. Tolik umělců pohromadě? To tady…

Svatováclavské velebení 2023 - Praha

28.09.2023 - 28.09.2023
park Na Jezerce

Úžasný celodenní program pro celou rodinu.

Svatováclavský koncert 2023 - Třebíč

28.09.2023 - 28.09.2023
Bazilika sv. Prokopa,…

Tradiční sváteční koncert vážné hudby.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 28. září

Dnes má svátek Václav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete