Statistika našeho portálu

  • 100 946 Akcí v kalendáři
  • 5 394 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 4.-5. června 2016

Tento týden i nadcházející víkend je velká část akcí věnovaná oslavám Mezinárodního dne dětí. Naše tipy na víkend se pokusí vybrat i další akce, které by Vás mohly zaujmout a inspirovat na nedělní nebo sobotní výlet či aktivitu.

Tento týden i nadcházející víkend je velká část akcí věnovaná oslavám Mezinárodního dne dětí. Naše tipy na víkend se pokusí vybrat i další akce, které by Vás mohly zaujmout a inspirovat na nedělní nebo sobotní výlet či aktivitu.

Praha

Pražské primátorky

V Praze na náplavce můžete navštívit oblíbenou veslařskou akci Pražské primátorky, kde se utkají veslaří z celého světa. Nejoblíbenější disciplínou je každoročně závod osmiveslic mužů. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program. Pokud o víkendu vyrazíte do Muzea Grévin, tak vás jistě potěší vystoupení dětského cirkusu Berto a jeho představení o třech bláznivých klaunech.

Milovníci "živého jídla" si přijdou na své na RawFestu. Jeho letošní třetí ročník se koná o víkendu na ostrově Štvanice a nabídne širokou nabídku raw živých produktů, nekonečnou inspiraci na smoothies, představení superfoods a jejich využití, exotické i lokální ovoce a zeleninu. Pochutnat si na dobrém jídle a setkat se s přáteli můžete i na netradiční brunchi na lodi. V neděli vyplouvá krásná loď Bohemia Rhapsody plavbu s brunchem

V neposlední řadě zveme do Muzea hudby Antonína Dvořáka, které láká na akci zvanou Aspoň na víkend se staňte Rusalkou nebo čertem. Pro děti bude připraven workshop s tematikou Dvořákových oper a pro dospělé prohlídka Michnova letohrádku.

Středočeský kraj

Na zámku v Dobřichovicích si o víkendu můžete vychutnat muzikálové představení Noc na Karlštejně, letos poprvé se známou muzikálovou herečkou Michaelou Noskovou. Průvod Karla IV. s korunovačními klenoty na Karlštejn a průvod vévody Štěpána II. z Berouna na Karlštejn putuje oba víkendové dny z obce Karlštejn. V sobotu vás čeká v lesním divadle v Řevnicích doslova rockový nářez. V překrásné atmosféře lesního amfiteátru se koná Rockový slunovrat plný rockových hvězd. Pradědečkův traktor, je název již 13. ročníku předváděcí akce v Muzeu zemědělské techniky. Letos bude se zvláštním zaměřením na zemědělské stroje značky Škoda.

Jihočeský kraj

V pátek a v sobotu pořádá Jindřichův Hradec den města. Připravena jsou hudební vystoupení i vystoupení pro děti a závěrečný videomapping. Jihočeský kraj bude provázet také řada mimořádných prohlídek v rámci muzejní noci. Jedna z nich proběhne v Dačicích nebo na zámku Vimperk. V sobotu proběhne v Českých Budějovicích tradiční Mattoni 1/2Maraton.

Plzeňský kraj

V Rokycanech se můžete těšit na slavnosti piva, které vypuknou v sobotu na Masarykově náměstí. Ochutnáte piva nejméně z 15 minipivovarů a těšit se můžete i na řadu hudebních vystoupení. Zcela ojedinělou akcí je Národní šampionát mažoretek České republiky. Jeho zemské finále můžete navštívit o víkendu v Klatovech. První ročník bezlepkového festivalu CeliakiFest přinese v sobotu do plzeňského industriálního prostoru Café Papírna zajímavé recepty na bezlepkovou kuchyni.

Liberecký kraj

Ekofestival Greenfest se koná v sobotu v Lidových sadech v Liberci. Bude zaměřen na zaměřeného na témata přírodního stavitelství, energetické soběstačnosti, permakultury, zdravé stravy či osobního rozvoje. Dovolíme si ale i jednu pozvánku na akci ke dni dětí. Ten můžete oslavit v sobotu tradičně netradičně v iQLANDII a iQPARKU v Liberci. Čeká vás zde speciální várka akčních experimentů.

Královéhradecký kraj

Od pátku do neděle se v Trutnově koná festival Cirk-UFF, 6. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu. 4. ročník Pivního rozjímání zve všechny milovníky originálního piva z minipivovarů do Gayerových kasáren v Hradci Králové.

Pardubický kraj

Milovníci rockové hudby se mohou vydat do Žamberku na JamRock, festival rockové hudby, který se koná od pátku do neděle pod širým nebem. Muzejní noc otevře brány do Městského muzea Chrást, kde se vydáte po stopách ďábla, nebo do Centra Bohuslava Martinů, kde se můžete těšit na noční putování městem.

Jihomoravský kraj

 

V Jihomoravském kraji můžete vyrazit na Balloon Jam, hromadné starty horkovzdušných balonů, které proběhnou od pátku do neděle v Brně. 5. ročník Špilberk Food Festivalu zaplní brněnský hrad od pátku do neděle milovníky dobrého jídla, lahodných nápojů a vybraných delikates.

Balloon Jam

 

Na muzejní noc zve keltský skanzen Isarno v Letovicích, kde na Vás čekají ukázky keltských řemesel a dozvíte se, jak žili Keltové. První červnová sobota bude na hradě Veveří patřit všem přátelům Řecka a řecké kultury. Řecká sobota přinese bohatý kulturní, historický a gastronomický program s řeckou támatikou.

Řecká sobota

Zlínský kraj

Muzeum regionu Valašsko spolu s městem Vsetín připravilo na sobotní večer v rámci muzejní noci prohlídky objektů, kulturní vystoupení a rozličné plnění úkolů ve vsetínských kulturních institucích i na zámku Vsetín. Guláš cup je název 3. ročníku soutěže amatérských týmů ve vaření kotlíkového guláše na otevřeném ohni přímo v centru města na farské louce.

Moravskoslezský kraj

Mad Race

Extrémní překážkový závod Mad Race se koná v sobotu v Ostravě na Vaňkově kopci. Na trati bude připraveno více jak 25 překážek různé náročnosti. Mezinárodní výstavu kosatců a pivoněk se koná o víkendu v Hlučíně. Jistě tam najdete inspiraci i pro vlastní zahradu. Děti si mohou zasoutěžit v malování kytiček. Den města Vítkov bude nabitý dobrou zábavou. Vystoupí skupiny jako je Fleret, Jelen a další v sobotním programu ve sportovním areálu.

Zajímavé akce v okolí

Evropský týden mobility 2023 - Ústí…

16.09.2023 - 22.09.2023
Ústí nad Labem

Město Ústí nad Labem se stejně jako v uplynulých letech zapojí k dnes již tradiční celoevropské akci Evropský týden…

Serial Killer 2023 - Brno

19.09.2023 - 24.09.2023
Brno

Mezinárodní festival těch nejkvalitnějších seriálových novinek z celé Evropy.

Divadlo SKLEP Besídka 2023 - Havlí…

21.09.2023 - 21.09.2023
Kulturní dům Ostrov

Besídka 2023 – Divadlo sklep v Havlíčkově Brodě

Velryba 2023 - Mělník

21.09.2023 - 21.09.2023
Masarykův kulturní dům…

Film Mekuc

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 21. září

Dnes má svátek Matouš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete