Statistika našeho portálu

  • 95 203 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Tipy na víkend 4. – 5. ledna 2020

První víkend v roce 2020 vás čeká řada charitativních tříkrálových akcí - tříkrálová sbírka, koncerty, průvody nebo turistické akce.

Fotogalerie k článku

Praha 

V Praze se můžete hned první víkend v novém roce vydat na Průvod tří králů, který je spjat s tradiční tříkrálovou sbírkou. Průvod bude zahájen v neděli v 10:30 na Malostranském náměstí a ukončen na Staroměstském náměstí.

V sobotu se beničtí hasiči chystají na novoroční procházku, na kterou zvou všechny, kteří se chtějí místo ohňostrojů raději projít na čerstvém vzduchu.

Od pátku do neděle se koná čtvrtý ročník mezinárodního mládežnického turnaje Prague Floorball Cup. Letos se ho zúčastní rekordních 250 týmů z Česka, Slovenska, Švédska, Polska, Lotyšska, Německa, Rakouska a Dánska.

Středočeský kraj

Na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi v sobotu přivítají nový rok písničkami, tancem, soutěžemi a ohňostrojem. Velký dechový orchestr MKD Mělník si na sobotu připravil Tříkrálový koncert aneb Za císaře pána. Koncert bude zároveň poctou Jaroslavu Haškovi.

Pokud máte chuť se pořádně projít, pak pro vás je určena Tříkrálová Okoř. Pochod v několika délkách, kde si vybere každý podle své zdatnosti od 13 do 44 km.

Jihočeský kraj

Tříkrálový koncert klavírní koncert Františka Lejska vám zpestří nedělní večer v Českých Budějovicích. Tříkrálový koncert v Táboře bude naopak v podání pěveckého sbor Novita ze Soběslavi. Účastí na něm podpoříte Domácí hospic Jordán.

Plzeňský kraj

Nedělním pochodem na Tři krále podpoříte plzeňskou Tříkrálovou sbírku. Součástí bude živý betlém, mše svatá a koncert.

Liberecký kraj

Také v Liberci v kapli Vzkříšení si můžete poslechnout Tříkrálový koncert, tentokrát v podání gospelu Yetu Jablonec. 

Královéhradecký kraj

Nenechte si ujít ani Tříkrálový koncert v podání Českého komorního orchestru v Hradci Králové, v Kongresovém centru Aldis.

Kraj Vysočina

Pokud jste stále vánočně naladěni a nestihli jste dosud žádný vánoční koncert, tak v neděli máte možnost hned dvakrát. Musica animata zve na nedělní vánoční koncert do Jaroměřice nad Rokynou kde zazní koledy pro sbor a orchestr Johna Ruttera a na závěr výběr z vánočních skladeb české i světové sborové literatury v úpravě Ch. Norwella. Později pak můžete zavítat do Přibyslavic do kostela Narození Panny Marie na koncert téhož sboru.

Zlínský kraj

Kostel Panny Marie Pomocnice křesťanů na Jižních Svazích ve Zlíně bude v neděli hostit Tříkrálový festival., který doprovodí tříkrálovou sbírku. Můžete se těšit na hudební vystoupení, tříkrálovou zabíjačkovou polévku nebo farmářské zabijačkové speciality.

Moravskoslezský kraj

V čele s Kašparem, Baltazarem a Melicharem se v doprovodu koledníků vydá od kostela sv. Jana a Pavla Tříkrálový průvod. Na náměstí Svobody ve Frýdku-Místku bude připraven živý betlém, živá farma, podium se svatou rodinkou či děti zpívající koledy.

Zajímavé akce v okolí

Abeceda hvězd po 20 letech - Český …

30.09.2021 - 30.09.2021
Český Dub

Divadelní společnost Vojan z. s. Český Dub a T.J. Sokol Proseč pod Ještědem Vás zve na úspěšnou hudební one-man-show.

Online: Hrdina knihy "Je dobrej "po…

03.05.2021 - 09.05.2021
Praha

Conan byl zabiják. Nyní svérázně léčí jiné agresivní pejsky.

Běh Barvám Neutečeš - Olomouc

08.05.2021 - 08.05.2021
Výstaviště Flora -…

Fenomenální barevná show - to je Barvám Neutečeš! 7. ročník je tu! Běh, ve kterém není hlavním motivem rychlost, ale…

Online: Kolben Open 8 - celá ČR

08.05.2021 - 08.05.2021
Pragovka gallery

ONLINE Kolben Open 8 zahájí KO-LABORACI na Pragovce s beneficí na podporu kultury v době pandemie

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pátek 7. květen

Dnes má svátek Stanislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete