Statistika našeho portálu

  • 86 201 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 154 Míst a památek

Tipy na víkend 4.-5. listopadu 2017

Dušičková atmosféra se tento víkend promítne do řady akcí v celé republice. Čekají vás halloweenské akce, kreativní dílny s dýněmi, ale i zajímavé koncerty.

Dušičková atmosféra se tento víkend promítne do řady akcí v celé republice. Čekají vás halloweenské akce, kreativní dílny s dýněmi, ale i zajímavé koncerty.

Praha

V sobotu se můžete zúčastnit letošního ročníku KompostFESTU, v rámci kterého proběhne vyhlášení soutěže o nejlepší kompost roku - Miss kompost 2017. akce se koná ve Studiu ALTA. Součástí budou zajímavé přednášky z oblasti udržitelné péče o krajinu nebo zero waste hospodaření. V divadle Minor se koná Přelet nad loutkářským hnízdem, kde bude k vidění řada loutkových představení.

Duše a dušičky v letohrádku Hvězda se konají tuto sobotu a nabídnou halloweenský workshop, strašidelnou stezku, zábavné soutěže a hry o zajímavé ceny.

Středočeský kraj

Svatomartinské trhy na kutnohorském Palackého náměstí se konají tuto sobotu a kromě stánků se zbožím přinesou i několik hudebních vystoupení. O víkendu složí velkou poctu patronu všech lovců, sv. Hubertovi, na zámku Loučeň. Svatohubertské slavnosti oslaví s návštěvníky sokolníci i lovečtí psi.

Svatohubertské slavnosti

Letošní benefiční koncert na Dobříši bude znít tóny Requiem od W. A. Mozarta. Koncert se koná přímo na zámku a svou účastí podpoříte projekt vestavby nového nástroje do původní pseudobarokní varhanní skříně v kostele Nejsvětější Trojice.

Jihočeský kraj

V sobotu vás v Zoo Hluboká bude čekat několik strašidelných stanovišť a závěrečný lampionový průvod a nebude chybět také hudební vystoupení Maxa Band, HDP teens a Zuzany Benešové.

Ústecký kraj

Strašidelnou zábavu si v Ústeckém kraji můžete s dětmi užít v Zoo Děčín, kde na vás čeká odpoledne plné dýní, strašidel a lampionů pro celou rodinu, nebo v Zoo Ústí nad Labem, kde si můžete vyzkoušet dlabání obličejů z dýní, vytvoření strašidelné postavičky a další. Nebude chybět ani pohádka Divadla V pytli Petra Stolaře.

Liberecký kraj

Dýňobraní v centru Nisa Liberec nabízí v sobotu kuchařskou show s ochutnávkami od Daniela Kopála, dlabání dýní, zdobení perníčků, modelování z balónků.

Dýňobraní

Pardubický kraj

Další ze série Run Tour se koná v sobotu v Pardubicích na dostihovém závodišti, kde běh startuje.

Královéhradecký kraj

Popový zpěvák Sebastian se tuto sobotu chystá na koncert ve Vamberku, který jen součástí jeho nové koncertní šňůry, která nese název Vesmírná tour 2017. V neděli si nenechte ujít koncert Jiřího Stivína na flétnu v kostele sv. Mikuláše v Hajnici. Jedná se o benefiční koncert na podporu opravy varhan v tomto kostele.

Zlínský kraj

Stetson and bourbon je název 11. ročníku mezinárodního festivalu blues a jižanského rocku, který se koná v Otrokovicích. Hlavní hvězdou bude letos domácí southern rocková legenda PUMPA, ale vystoupí i další protagonisti. Samozřejmě nebude chybět prodej stetson klobouků a ochutnávka bourbonů. Ve Velehradě se v sobotu koná Cisterciácká pečeť, evropská soutěžní výstava domácích i zahraničních mešních a košer vín.

Jihomoravský kraj

V Bořeticích vás v sobotu uvítají Svatomartinské otevřené sklepy a v nich mladá vína, která můžete ochutnat nebo si zakoupit domů. Od soboty do pondělí se v Miloticích konají krojované hody spojené se stavěním máje, slavnostní mší svatou, ale i taneční zábavou a dobrým jídlem.

Moravskoslezský kraj

Lampionový průvod a halloween v ZOO Ostrava letos nabídne dlabání dýní a lampionový průvod. Přinést můžete také podzimní plody pro zvířata. Pokud máte rádi skupinu Kabát, pak si nenechte ujít její vystoupení v Třinci tuto sobotu ve Werk Areně.

Zajímavé akce v okolí

Světlo a život - Praha

06.01.2019 - 24.02.2019
Nová budova Národního…

Sluneční záření má jako stavební kámen života na Zemi klíčovou roli v evoluci a rozmanitosti organismů. Výstava…

Obrazy Kamila Lhotáka na Pražském h…

08.01.2019 - 28.02.2019
Hrad II. nádvoří 198,…

Od 8. ledna do 28. února 2019 jsou v Obrazárně Pražského hradu na II. nádvoří vystaveny dva obrazy Kamila Lhotáka,…

Filmy Oldřicha Lipského - Praha

12.01.2019 - 04.08.2019
Praha

Slavný český režisér, scénárista a herec Oldřich Lipský by letos oslavil 95. narozeniny. Přijďte si s námi připomenout…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 24. únor

Dnes má svátek Matěj

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete