Statistika našeho portálu

  • 95 089 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Tipy na víkend 4.-5. února 2017

První únorový víkend budete moci vybírat z celé řady masopustních a karnevalových akcí, které k tomuto období neodmyslitelně patří. Řada zoologických zahrad také připravila vstupy zdarma za vysvědčení a zajímavý program pro děti ke konci pololetí.

Praha

Do Galerie Harfa se můžete přijít o víkendu podívat na krásu ledových soch, která zde bude k vidění v rámci festivalu. Letos budou námětem světoví státníci. Nová budova Národního muzea zve na další komentované prohlídky expozice Archa Noemova. Vybírat můžete z noční prohlídky a prohlídky na téma rekordmani a rarity zvířecího světa. Náprstkovo muzeum připravilo na sobotu dětský africký klub, v němž děti poznají nejvýznamnější zástupce africké fauny a nejznámější národní parky.

Středočeský kraj

Ve Středočeském kraji vybíráme z akcí X. reprezentační ples města Mnichovo Hradiště, kde se tanečníci mohou letos naučit irské tance. Nedělní karneval v Kutné Hoře bude zase určen spíš dětem. Těšit se mohou na malování na obličej, výtvarnou dílnu, tombolu a další zábavu.

Jihočeský kraj

Zoo Tábor zve všechny děti s vyznamenáním na vysvědčení do zoo zdarma. Ti bez trojky mají vstup za 50 %. Innogy Winter Run vybíhá v sobotu z Českých Budějovic. Běžci si mohou vybrat z 8 a 4 km dlouhé trasy. V Suchdole nad Lužnicí se v sobotu můžete připojit do masopustního průvodu masek a nebo se jen tak přijít podívat.

Plzeňský kraj

V sobotu se koná v Měšťanské besedě v Plzni 9. reprezentační česko-německý ples. Tentokrát přinese vůní orientu a připomene kouzelnou atmosféru pohádek tisíce a jedné noci moudré Šeherezády.

Ústecký kraj

Pololetní prázdniny oslaví se svými návštěvníky v Zoo Ústí nad Labem. Také zde budou mít žáci s vyznamenáním vstup zdarma a na všechny čeká kvíz o hodnotné ceny. V Mostě se zase můžete vydat na sobotní farmářské trhy a nakoupit si suroviny a dobroty od místních farmářů.

Liberecký kraj

V sobotu vás v Libereckém kraji zveme na Ples primátora, který byl v loňském roce velmi úspěšný. Letos se tato charitativní společenská akce opět vrací do Clarion Grandhotelu Zlatý Lev a bude zahájena Orchestrem Ladislava Bareše.

Pardubický kraj

Hlinsko

Pokud se o víkendu vypravíte do Pardubického kraje, nebudete litovat. V pololetí koně letí! je název akce v Kladrubech nad Labem, kde se otevře návštěvníkům Národní hřebčín. Pro děti bude připravena i zábavná soutěž. V Hlinsku ve skanzenu lidových staveb Vysočiny uvidíte nefalšovaný masopust, který je od roku 2010 součástí světového kulturního dědictví UNESCO. V pravěké osadě Křivolíku u České Třebové se dozvíte, jak to bylo s Hromnicemi neboli Imbolcem, jak jej nazývali Keltové.

Kladruby

Královéhradecký kraj

Také zde se můžete poveselit na masopustu, a to v Bílé Třemošné a v Jičíně.

Kraj Vysočina

Za samé jedničky se žáci dostanou zdarma také od pátku do neděle do zoo v Jihlavě. Zoo letos navíc slaví 60 narozeniny, díky čemuž otevírá výstavu k historii zoo. Slavnosti moravského uzeného v Bystřici nad Pernštejnem lákají o víkendu co centra Eden všechny příznivce masa, uzeného, zabijačkových pochoutek a dobré zábavy. Na zámku Třebíč bude v sobotu probíhat zámecký karneval

Zlínský kraj

Zdarma se za vysvědčení dostanete letos také do Zoo Lešná, zde však stačí předložit jakékoli pololetní vysvědčení, na známkách nezáleží. Setkání milovníků akvaristiky a teraristiky Akva-tera se koná tradičně ve Zlíně tuto sobotu. Návštěvníci zde najdou běžná i zcela ojedinělá exotická zvířata. A nemůžeme zapomenout ani na Lešetínský fašank, tradiční masopustní veselici v centru Zlína s vystoupením hudebních a folklorních souborů, průvodem masek, zabijačkou, ukázkou lidových řemesel a atrakcemi pro děti.

zoo

Jihomoravský kraj

V sobotu se můžete přijít podívat na halový výškařský mítink, Hustopečské skákání AGROTEC 2017. Na něm se setkají nejlepší světoví skokani. V sobotu vás v Hustopečích čeká ještě Hustopečský masopust na Turhandlích, tedy akce, která je akce určená pro všechny milovníky dobrého vína, jídla i veselí. 

Zajímavé akce v okolí

Abeceda hvězd po 20 letech - Český …

30.09.2021 - 30.09.2021
Český Dub

Divadelní společnost Vojan z. s. Český Dub a T.J. Sokol Proseč pod Ještědem Vás zve na úspěšnou hudební one-man-show.

Online: Bude dobrej -autorské čtení…

07.04.2021 - 13.04.2021
Praha

Vyprávím příběh jednoho bláznivýho psa, jeden rok života, kdy mi tohle zvíře vtrhlo do mého domova, do mojí existence a…

Online: Kosmonauti (1/2) - celá ČR

12.04.2021 - 15.04.2021
Praha

Vydejte se do vesmíru prostřednictvím Prima ZOOM. 60 let od prvního letu člověka do vesmíru.

Online:První kosmonaut - celá ČR

12.04.2021 - 12.04.2021
Praha

Živě komentovaná rekonstrukce letu J. A. Gagarina do vesmíru.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pondělí 12. duben

Dnes má svátek Julius

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete