Statistika našeho portálu

  • 102 223 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 4. – 6. července 2014: Helena na Karlštejně, Fenomén Igráček, či Rock for People

První červencový víkend je nabitý typicky letními akcemi. Můžete navštívit hudební, filmové, či divadelní festivaly, mnoho hradů a zámků nabízí kostýmované prohlídky či noční výšlapy.

První červencový víkend je nabitý typicky letními akcemi. Můžete navštívit hudební, filmové, či divadelní festivaly, mnoho hradů a zámků nabízí kostýmované prohlídky či noční výšlapy.

Praha

Netradiční poslední premiéru aktuální sezóny připravilo pro diváky Meetfactory. Autoatlas Ukrajiny odstartuje na Náplavce, kde diváci nastoupí na loď, přeplují Vltavu a dostanou se do míst, která zůstávají Pražanům jinak většinou utajena. Vystoupí se u Lihovaru, další část programu proběhne na letní scéně baru U Kozy a vše vyvrcholí v MeetFactory. Také o prázdninách jsou v sobotu tradičně v provozu farmářské trhy. Již od osmé hodiny ranní tak můžete na Jiřáku, či na Náplavce nakoupit čerstvé farmářské potraviny. V sobotu se na Pankráckém rynku bude grilovat. Servírovat se budou hovězí burgery, ryby, kuřecí křídla a jiné delikatesy. Pro děti bude připraven zábavný program. U příležitosti oslav výročí založení Národního technického muzea v Praze si muzeum pro návštěvníky připravilo na sobotu speciální akci a to vstupné za 50,- Kč, které budete moci využít tuto sobotu.

Středočeský kraj

V pátek večer si nenechte ujít speciální narozeninový koncert Heleny Vondráčkové k 50. výročí působení na scéně. Koncert se odehraje na hradě Karlštejn a jako exkluzivní host vystoupí také Pavel Vítek. Veselou prázdninovou náladu uvede tuto sobotu na zámek Loučeň tradiční slavnost Narozeniny zámeckých labyrintů. Chystá se opravdová párty – dojde na soutěže, rozkrájí se dort, přijedou klauni a nebude chybět pohádka.

Jihočeský kraj

V pátek a sobotu si nenechte ujít divadelní představení Ženitba v podání jindřichohradecké činohry, které se odehraje na III. nádvoří zámku Jindřichův Hradec. Začátky obou představení jsou ve 20 hodin. Mistrovství ČR v jízdě v dámském sedle si nenechte ujít tuto sobotu a neděli v Písku. Dámy zde uvidíte soutěžit v několika disciplínách, včetně netradičních, jako například překonání dvojskoku se skleničkou šampaňského v ruce, jízdu zručnosti, či volnou sestavu v kostýmech s hudebním doprovodem.

Plzeňský kraj

V pátek si nenechte si ujít vernisáž výstavy Fenomén Igráček - historie - současnost - vývoj – výroba. Ta se uskuteční od 19 hodin v tachovském muzeu Českého lesa. Tento víkend se na zřícenině hradu Rabí uskuteční Rabský festival amatérských divadel. V pátek od 19 hodin můžete zhlédnout komedii Za scénou v podání Spolku divadelních ochotníků Kolár Strašín. V sobotu v témže čase pal melodrama Pýcha a předsudek, které odehraje Žihobecké divadlo J. K. Tyla.

Karlovarský kraj

Celému kraji i republice bude tento víkend i nadcházející týden vévodit Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Z doprovodných akcí doporučujeme v pátek večer Filmové překvapení v Letním kině, v sobotu pak Tajemství Varů aneb Co v průvodci nenajdete – střípky z karlovarské historie v podání pouličního divadla - hraná prohlídka a těsně před půlnocí vystoupení Cirk La Putyka. V neděli před půlnocí si pak nenechte ujít promítání večerníčků ČT na dobrou noc. Fanoušci kapely Scooter si jistě v neděli nenechají ujít koncert této kapely na hradě Loket. Exkluzivní show v rámci 20 Years Of Hardcore TOUR 2014 začne od 20 hodin.

Ústecký kraj

Hudba, divadlo a film na břehu Labe, to vše můžete tento víkend zažít v letním kině na festivalu Litoměřický Kořen, který letos oslaví 20. jubileum. Jedná se o setkání hudebníků s fanoušky, kteří netouží po velkolepých show mediálně známých umělců. Zámecké skleníky v Libochovicích, které jsou nedílnou součástí zámeckého parku, budou tento víkend opět otevřeny pro veřejnost. Zámecké skleníky tvoří nedílnou součást zámeckého parku a vypovídají o postupném vývoji parku a jeho zahradní architektury.

Liberecký kraj

Zámek Hrubý Rohozec připravil na tento víkend speciální prohlídky s názvem Móda sedmi staletí. Těšit se můžete na prohlídky zámeckých interiérů v doprovodu průvodců v historických kostýmech. Na hradě Houska se tuto sobotu a neděli uskuteční Gotický jarmark s šermíři a řemeslníky. Vystoupí skupina historického šermu Armatus a zatančí skupina Ambrosia.

Královéhradecký kraj

Festivalpark Hradec Králové tento víkend pohltí jeden z největších tuzemských festivalů Rock for People. Letos se můžete těšit například na francouzské Manu Chao, kapela N.O.H.A., či Prago Union, ale také na desítky dalších. V sobotu a neděli můžete navštívit Mlynářské slavnosti v Babiččině údolí. Program i letos nabídne ukázky dalších tradičních živností, jako je ševcování či předení na kolovrátku, a ochutnávku pekařských výrobků. Selskou veselici budou od 11 do 16 hodin doprovázet folklórní písně za zvuků niněry, nechanické harfy či dud.

Pardubický kraj

Hrad Svojanov vás tento víkend zve na Královské slavnosti. Formou tradičních hradních slavností budou probíhat představení kouzelníka, kejklíře, ukázky historických tanců a historického šermu. Těšit se můžete také na příjezd královské družiny na koních. Další ročník oblíbené akce živých řemesel s ukázkami velkých historických mechanizmů v pohybu, živou hudbou a bohatým kulturním programem pro děti i dospělé se uskuteční tuto sobotu v areálu muzea řemesel Letohradě.

Kraj Vysočina

Ve Westernovém městečku Šiklův Mlýn se tuto sobotu skuteční karneval. Přijďte si s dětmi užít zábavné odpoledne. V sobotu se již po sedmé uskuteční Středověké hry v lesích mezi Třeští a Telčí na středověkém hradě Roštejně. Návštěvníkům se na Roštejně úderem poledne otevře lukostřelnice, tržiště a dobový tábor s interaktivní ukázkou řemesel. Nebude chybět ani tanec, zpěv a připraveno bude pro všechny hladové a žíznivé návštěvníky též občerstvení. Po skončení odpoledního programu navazuje od půl deváté večerní představení muzikálu Noc na Karlštejně, přímo na nádvoří hradu.

Olomoucký kraj

V sobotu a neděli si nenechte ujít Helfštýnskou pouť na hradě Helfštýn. Po celý den bude probíhat spousta soutěží, bude zprovozněna historická střelnice a nejmenší se můžou těšit na dřevěný kolotoč nebo loutkové divadlo. Hlavním bodem obou dní bude vystoupení na koních v podání společnosti historického jezdectví Kvintána. Návštěvu hradu nově zpříjemní i putovní historická pražička kávy. 8.ročník letního hudební festivalu Best Fest se uskuteční tuto sobotu a neděli v obci Rouské u Hranic na Moravě. Z hudebního vystoupení se můžete těšit na kapely Žlutý Pes, RYBIČKY 48, Vilém Čok & BYPASS a mnoho dalších. V doprovodném programu soutěže o ceny pro děti i dospělé. Děti do 12 let mají vstup zdarma.

Jihomoravský kraj

V sobotu a neděli si nenechte ujít Slavnosti pernštejnského panství, které se uskuteční na hradě Pernštejn. Slavnosti vyvrcholí letos velkým jezdeckým turnajem k poctě krále Jiřího z Kunštátu a Poděbrad, který v rámci Kunštátského roku zavítá na hrad Pernštejn. V neděli přijďte do Otevřené zahrady v Brně a seznamte se s interaktivními sochami. Dozvíte se, k čemu tyto zajímavé prvky v Otevřené zahradě slouží a kolik zábavy se s nimi dá zažít. Detailně se pak seznámíte s Kronikou naší Země. 26 metrů dlouhá spirála zachycuje zlomová období od vzniku Země do současnosti. V zahradě je ukryto i vyobrazení Velkého třesku, najdete ho?

Zlínský kraj

V sobotu se na zřícenině hradu Brumov-Bylnice uskuteční zábavná akce Brumovská kulišárna. Zažijete zde středověk na hradě a uvidíte tance, šerm, hudbu a pochutnáte si na dobrém jídle. Valašské muzeum v přírodě - skanzen Dřevěné městečko si na neděli pro návštěvníky připravilo pořad Z truhel a skříní. Uvidíte zde prezentaci textilu ze sbírek Valašského muzea.

Moravskoslezský kraj

V sobotu si nenechte ujít Večer s bubny v Africkém rytmu na hradě Starý Jičín. O půlnoci odstartuje noční výstup na hrad a následovat bude pozorování východu slunce za zvuku bubnů. Zábavné večerní prohlídky zámeckých interiérů s průvodci v kostýmech můžete zažít v sobotu večer v Hradci nad Moravicí. Začátek večerních prohlídek je stanoven na 18 hodinu, vstupy jednotlivých skupin budou každých 20 minut, ukončení ve 22 hodin.

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

21.04.2024 - 21.04.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na Neděli 21. dubna 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy.

Festival Bez Předsudků 2024 - Kadno

17.04.2024 - 24.04.2024
Kladno

Festival Bez předsudků představí klíčová témata současnosti a to ve dnech 17. a 24. dubna na Kladně. Během těch…

Nechte se hýčkat na Festivalu krásy…

18.04.2024 - 21.04.2024
Metropole Zličín

Máte rádi módu a neunikne vám žádný nový beauty trend? Tak to určitě nesmíte vynechat Festival krásy a módy v nákupním…

Urban Challenge 2024 - Praha

19.04.2024 - 20.04.2024
Bohnice

Urban Challenge je městský 5km dlouhý běh, který je určený pro každého.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 20. duben

Dnes má svátek Marcela

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete