Statistika našeho portálu

  • 101 428 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 4. – 6. dubna 2014: Vynášení Morany a vítání jara, ale také Den ptactva

O tomto víkendu se na většině místech republiky bude vyhánět zima a vítat jaro. Kromě toho budou zoologické zahrady oslavovat Den ptactva a v Praze máte možnost zúčastnit se lekcí swingu.

Fotogalerie k článku

O tomto víkendu se na většině místech republiky bude vyhánět zima a vítat jaro. Kromě toho budou zoologické zahrady oslavovat Den ptactva a v Praze máte možnost zúčastnit se lekcí swingu.

Mezinárodní den ptactva
Mnoho ZOO věnuje svůj víkendový program ptačí říši - mezinárodní den ptactva

Praha

Mezinárodní Pražský jarní swingový festival se bude konat tento víkend na několika místech v Praze. Tento největší swingový festival nabídne lekce swingu pod taktovkou zkušených lektorů a vyvrcholí velkým tanečním večerem Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers v sobotu večer v Lucerně. V sobotu si určitě nenechte ujít otevření Zahrad pod Pražským hradem, které tak poprvé po zimní přestávce otevřou své brány návštěvníkům. V neděli jistě uděláte dětem radost návštěvou chvalského zámku v Horních Počernicích, kde se bude konat tradiční komentovaná pohádková prohlídka.

Středočeský kraj

Veselice k zahájení turistické sezóny na Točníku se bude konat tuto sobotu pod názvem Med dej. U této příležitosti bude otevřena nová medvědí stezka, kde samozřejmě nebudou medvědi chybět a dále je pro děti připraveno divadlo, soutěže a mnoho další zábavy. Zahajovat sezónu bude také hrad Šternberk a zámek Žleby nedaleko Kutné Hory. Vodáci si jistě nenechají v sobotu ujít tradiční odemykání Sázavy Týnci nad Sázavou. Muzeum lidových staveb v Kouřimi zahájí v neděli sezónu tradičním vynášením Smrtky a přinášením nového léta. Na programu je beseda se zoologem, tematická vycházka po areálu, vyprávění o lidových obyčejích a pro děti budou připraveny řemeslné dílny.

Další akce v kraji - zde

Jihočeský kraj

Sezónu pro letošní rok zahájí v sobotu také Zámek Český Krumlov a to historickým kostýmovaných průvodem, který vyrazí ze zámeckého nádvoří ve 13 hodin. Do Českých Budějovic přijďte v neděli pomoct vyprovodit zimu z města a společně oslavit příchod jara. Průvod vyrazí z Piaristického náměstí k řece, kde bude Morana zapálena a tradičně vhozena do řeky. Již den předem se můžete zúčastnit výtvarné dílny v Galerii Pod kamennou žábou na Piaristickém náměstí, kde se veselou tvořivou prací připraví na společný průvod.

Další akce v kraji - zde

Plzeňský kraj

Do soboty máte možnost v plzeňském multikině Cinestar zhlédnout to nejlepší z letošního Febiofestu. Čeká na vás velký výběr filmů. Ptačí sobotu si můžete užít v plzeňské zoologické zahradě. Pro vás a hlavně vaše děti si připravili celodenní naučně soutěžní program. Muzeum českého lesa v Tachově vás tuto neděli zve ke sledování rituálu vítání příchodu jara. Uvidíte, jak se pohřbívá Morana podle tradičního staročeského zvyku, a v rámci doprovodných akcí budou k dispozici výtvarné dílny se zaměřením na velikonoční práce.

Další akce v kraji - zde

Karlovarský kraj

Již 21. ročník filmového festivalu Febiofest se v sobotu přesune do Karlových Varů. Od soboty do pondělí můžete v kině hotelu Thermal zhlédnout osm filmů. Pro děti a mládež je určen víkendová praktická přednáška o pozorování meteorů. Zúčastnit se jí můžete tento pátek v Krajské knihovně v Karlových Varech.

Další akce v kraji - zde

Ústecký kraj

Slavnostní zahájení letní sezóny ústecké zoologické zahrady se uskuteční v sobotu od 13 hodin a program otevře Jaroslav Uhlíř s kapelou vystoupením v restauraci Koliba. Připraven je další bohatý doprovodný program, včetně slavnostního otevření nové expozice pro lemury. Zámek Krásný Dvůr nedaleko Loun odstartuje sezónu v sobotu kostýmovanými prohlídkami, které podpoří divadelní spolek Navenek. Zámecké zahrady v Děčíně se veřejnosti letos slavnostně znovuotevřou tuto sobotu a nabídnu příjemně strávené odpoledne s hudbou a překvapením pro děti.

Další akce v kraji - zde

Liberecký kraj

Od pátku do neděle můžete v libereckém kině Cinestar zhlédnout to nejlepší z letošního Febiofestu. Vybírat můžete z velkého množství snímků. Zámek Lemberk v Jablonném v Podještědí zahájí sezónu tuto sobotu a vybrat si můžete ze dvou prohlídkových okruhů. V sobotu se v Železném Brodě uskuteční 4. ročník otevírání a čištění řeky Jizery. Loďku si na tuto akci můžete zapůjčit zdarma a spolu s ostatními tak při plavbě pomoct čistit řeku.

Další akce v kraji - zde

Královéhradecký kraj

Oficiální zahájení cyklosezóny na cyklostezce z Hradce Králové k baroknímu hospitalu v Kuksu se uskuteční tento pátek. Pokud tedy rádi jezdíte na kole, určitě si tuto akci nenechte ujít. Oblíbená a již tradiční akce Otevírání pevnosti Josefov se bude konat tuto sobotu od 9 hodin. Můžete se tak zúčastnit pochodu historických jednotek a následného slavnostního předání klíče od pevnosti. Poté můžete zhlédnout bitvu na louce za Dolíkem a prohlédnout si podzemní chodby, či zakoupit něco na trhu.

Další akce v kraji - zde

Pardubický kraj

Vodáci si tento víkend jistě nenechají ujít již 23. ročník odemykání řeky Doubravy a vodácký sjezd. Nadšenci, či vodáci z daleka mohou do Pařížova dorazit již v pátek a přespat ve stanu. Zámek Slatiňany zve v sobotu do hřebčína na Dámský den. Těšit se můžete na drezurní soutěže, parkur, soutěž zručnosti, freestyle i soutěž elegance.

Další akce v kraji - zde

Kraj Vysočina

Zámek Náměšť nad Oslavou zahájí letošní sezónu tento víkend, stejně jako hrad Lipnice nad Sázavou. V letošním roce správy spřátelených hradů Orlíka a Lipnice opět pořádají pochod, jehož účastníci mohou využít jedinečné slevy na prohlídku hradu Lipnice. Pro účastníky pochodu bude připraven teplý čaj na začátku i konci pochodu. V neděli přijďte do jihlavské ZOO oslavit Den ptactva. Od 10 do 15 hodin bude připraven pestrý doprovodný program, například komentovaná krmení, či ukázky výcviku dravců. A jako každý rok mají návštěvníci s ptačím příjmením vstup za polovinu.

Další akce v kraji - zde

Olomoucký kraj

Pomůžete i vy skřítkům Hlídálkům, Naschválníčkovi, Sklepníčkovi, Studníčkovi a dalším oživit hrad po dlouhém zimním spánku? Pak vezměte děti a přijďte v sobotu či neděli na hrad Bouzov, kde tento víkend zahájí sezónu. Také v olomoucké zoologické zahradě oslaví v sobotu Den ptactva. Přijďte se i vy podívat na ukázky ptáků, kteří se Vám rádi předvedou se vší parádou.

Další akce v kraji - zde

Jihomoravský kraj

Tradiční výstavní trhy Hodonínská zahrada se uskuteční tento víkend v kulturním domě na Horních Valech. Návštěvníci se mohou těšit na široký sortiment prodejců z celé republiky i ze zahraničí, nabízející veškerou myslitelnou zahradní techniku, rozmanité rostlinstvo, ovocné stromky, chemické substráty a další nezbytné součásti potřebné pro život Vaší zahrady. O Hustopečskou pečeť  budou tento pátek soutěžit vinaři z České i Slovenské republiky. Návštěvníci budou mít mimořádnou možnost ochutnat ty nejlepší vinné odrůdy z obou zemí. V sobotu si nenechte ujít zahájení sezóny na hradu Bítov nedaleko Znojma.

Další akce v kraji - zde

Zlínský kraj

Vyznavači silných motorů a dynamické adrenalinové jízdy by si rozhodně neměli nechat ujít automobilovou soutěž Valašská rallye. Jde o jednu z nejnáročnějších a zároveň i nejkrásnějších automobilových soutěží konaných v české kotlině již od roku 1982. Po celý víkend bude probíhat Vsetínský filmový maraton, který je vždy zaměřen na konkrétní balkánskou zemi. Letos máte možnost shlédnout snímky s orientací na černohorskou tematiku. Promítat se bude již tradičně v kině Vatra.

Další akce v kraji - zde

Moravskoslezský kraj

V sobotu oslaví v ostravské ZOO Den Ptactva bohatě nabitým programem. Můžete se zúčastnit speciální prohlídky s ornitologem, připraveny budou aktivity a soutěže na ptačí téma a navíc všichni nositelé ptačích jmen zvýhodněné vstupné. V sobotu se v Bohumíně na náměstí T. G. Masaryka bude konat tradiční velikonoční jarmark. K vidění bude ukázka kovářského řemesla, tkaní na stavu, práce košíkáře či paličkování. Pro děti bude připravena tvořivá dílnička.

Další akce v kraji - zde

Zajímavé akce v okolí

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

Modlitba za demokracii 2023 - Praha

06.12.2023 - 06.12.2023
Kostel sv. Kříže -…

Vážení přátelé a příznivci, věříme, že se již těšíte na adventní čas. S radostí bychom vás chtěli pozvat na výjimečný…

Hvězdná Toyota roadshow v Praze na …

06.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Toyota během akce podrobněji představí všechny čtyři druhy alternativních pohonů, které aktuálně nabízí.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 6. prosinec

Dnes má svátek Mikuláš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete