Statistika našeho portálu

  • 101 408 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 4. – 6. října 2013: Medobraní, jablkobraní a drakiády

Podzim je v plném proudu, i počasí nám přeje a proto nadcházející víkend vyrazte například na drakiádu, vinobraní, medobraní, knihobraní nebo jablkobraní. Tipy, kam za těmito akcemi vyrazit naleznete v našem pravidelném článku.

Fotogalerie k článku

Podzim je v plném proudu, i počasí nám přeje a proto nadcházející víkend vyrazte například na drakiádu, vinobraní, medobraní, knihobraní nebo jablkobraní. Tipy, kam za těmito akcemi vyrazit naleznete v našem pravidelném článku.

Drakiády
Na mnoha místech se konají tradiční podzimní drakiády

Praha

Festival malých a mini českých pivovarů se uskuteční v pátek a sobotu na Náplavce a představí více než 70 pivních speciálů. Nebude chybět dobrá muzika ani kvalitní tematické občerstvení, na programu je i divadlo pro děti a dospělé. V pátek si nenechte ujít zajímavou hudební událost v Paláci Akropolis, kde kapela Mucha pokřtí nové CD Slovácká epopej a Ty Syčáci CD Eldorado. U příležitosti Svátku sv. Františka z Assisi pořádá Nadace na ochranu zvířat v sobotu  oslavu Mezinárodního dne zvířat v Centrálním parku na Pankráci. Uvidíte ukázky dravců a povídání o sokolnictví, představí se vám Dogfrisbee, tanec se psy, nebudou chybět ukázky práce asistenčních psů a mnoho dalšího. V rámci programu Nadace připravuje také charitativní sbírku chovatelských potřeb pro psy a kočky v útulcích. V sobotu večer bude mít premiéru divadelní představení Země Lhostejnost, hra inspirovaná porevolučními eseji Karla Kryla. Od sedmi hodin ji uvede Švandovo divadlo na Smíchově.

Středočeský kraj

Geopark Barrandien v Berouně pořádá tuto sobotu další FlerJarmark. Na jarmarku budou opět jedinečné rukodělné výrobky, které jistě někomu udělají radost třeba jako vánoční dárek. Stejně tak v nadcházejícím ochlazení jistě oceníte šály, šátky a plédy. Děti i dospělí budou plnit všelijaké úkoly a hry. Na letišti RC Klubu Na Chloumku v Mělníku se bude tuto sobotu konat Drakiáda. Zasoutěžit si můžete v létání draků a vyhlášen bude vítěz nejhezčího doma vyrobeného draka a proběhne výstava rádiem řízených modelů letadel. Na zámku Stránov v Jizerním Vtelnu se tuto sobotu uskuteční Medovinobraní  - oslavy medu a medoviny - šerm, kejklíři, polykač ohně, divadelní představení, dobová hudba, tržiště a mnoho dalšího.

Jihočeský kraj

V Třeboni se v sobotu uskuteční Jablkobraní - tradiční podzimní slavnosti jablek s bohatým doprovodným programem a soutěžemi pro děti! Také v ZOO v Hluboké nad Vltavou oslaví Mezinárodní den zvířat, v sobotu bude připraven program pro děti i jejich rodiče, při kterém se na chvíli sami stanou zvířetem. Navíc také můžete zhlédnout promítání a účastnit se povídání fotografa přírody Petra Bambouska s názvem Borneo očima fotografa přírody. Soutěžit o nejlepšího draka budete moci tuto sobotu na letišti v Hosíně na místní Drakiádě. K tomu dobré občerstvení a zábava při pouštění draků.

Plzeňský kraj

Tuto sobotu se na Masarykově náměstí v Rokycanech uskuteční letos poslední Městské trhy. Trhy budou zaměřeny na vlastní výrobky, potraviny domácí výroby, vypěstované plodiny – ovoce, zeleninu, květiny, sazenice. Nabídnout je možno také řemeslné výrobky nebo netradiční potraviny. V sobotu se v Plzni uskuteční 6. ročník Plzeňského půlmaratonu. Organizátoři připravili také rodinné soutěže. V sobotu večer pak můžete přijít uhasit žízeň z běhu na Pilsner Fest do plzeňského pivovaru. Tento den se uvaří první první várka piva Pilsner Urquell a oslavy propojí historickou tradici pivovarského řemesla s moderními trendy a úspěchy plzeňského ležáku ve světě. K dobrému pivu zahraje například Čechomor nebo Kryštof.

Medobraní
 Na zámku Stránov v Jizerním Vtelnu se tuto sobotu uskuteční Medovinobraní

Karlovarský kraj

Od pátku do neděle proběhne na Božím Daru Mezinárodní festival outdoorových filmů. Tento festival bude neobvyklý svým místem konání, kdy hlavní projekce bude probíhat v kostele sv. Anny a budou ji doprovázet besedy se zajímavými hosty z oblasti promítaných filmů. Pro tento nejvýše položený festival ve střední Evropě pro vás organizátoři připravili bohatý doprovodný program. V chebském Krajském muzeu se bude v sobotu konat Knihobraní. Letošní ročník Knihobraní s podtitulem: "Mít tak křídla..." bude v souvislosti s probíhající výstavou: "Ptáci se vracejí!"... zaměřen přírodovědně. Návštěvníci budou mít samozřejmě možnost tuto výstavu si prohlédnout, ale nejen to, v prostorách muzea se bude konat minitrh knih a tiskovin a nabídku zpestří i další prodejci.

Ústecký kraj

V pátek a v sobotu se v Terezíně budou konat tradiční oslavy založení města Terezína. Můžete se těšit na rekonstrukce bitvy - dobývání polních pozic pruské armády, ukázky vojenského dobového výcviku, taktiky, střelby a na noční bojovou ukázku. Na třetím ročníku oblíbeného Jablečného dne můžete na nádvoří Státního zámku Krásný Dvůr v sobotu ochutnat nepřebernou řadu místních jablečných specialit a vůbec všeho, co se točí okolo jablek, jablíček a jabloní.

Liberecký kraj

Liberecká zoo také oslaví v sobotu Světový den zvířat. Připravili si pro vás program pro celou rodinu, přijďte a uvidíte soutěže a zajímavosti. Tradiční podzimní show pro milovníky draků se bude opět konat tuto sobotu v Semilech. Po obědě se zúčastněte se svým drakem Drakiády a užijte si skvělou zábavu.

Královéhradecký kraj

Největší bikerská akce MAROSANA: END OF THE SEASON se bude konat již po patnácté v bývalém dolu na uhlí v Žacléři nedaleko Trutnova. Závody, překážky, divoká party atmosféra a hory adrenalinu. Prostě cool tip pro první podzimní víkend. A k tomu navíc se v pátek mohou diváci těšit na přehlídku filmů zaměřených na extrémní sporty v žacléřském kině, sobota bude patřit živé bluesové produkci. Tradiční podzimní starohradské slavnosti vína za účasti vévody Albrechta z Valdštejna a jeho družiny se budou konat v sobotu na zámku Staré Hrady. Ochutnávka vín, dobová řemesla, vinný jarmark, souboje královských mušketýrů, pohádkové vinobraní pro děti a další zajímavosti.

Pardubický kraj

Základní kynologická organizace Svitavy Lačnov pořádá v sobotu akci s názvem Den otevřené brány - Lačnovský psík. Tato akce pro milovníky psů a jejich mazlíčky je určena pro děti i dospělé a K vidění budou ukázky základní a pokročilé poslušnosti, obrany, dogdancingu (tanec se psy), dog frisbee freestyle, flyball a fotbalová, taneční a agility show. Také můžete navštívit výcvikový koutek a stánek s výcvikovými a chovatelskými potřebami, občerstvení a především se přihlásit do spousty soutěží a praktické ceny. Ve Východočeském divadle v Pardubicích vystoupí v sobotu v rámci svého turné Hlasy zpěvá Richard Müller. Spolu s ním vystoupí slovenská vokální skupina Fragile.

Výstava hub v Havlíčkově Brodě
Výstava hub v Havlíčkově Brodě

 

Kraj Vysočina

Mykologický spolek a Muzeum Vysočiny v Havlíčkově Brodě Vás zvou na tradiční podzimní výstavu hub. Navštívit ji můžete ještě tento pátek od 9:00 do 18:00 hodin. Současně s výstavou bude probíhat mykologická poradna. 5. ročník Jablkobraní se uskuteční v sobotu ve farním dvoře v Náměšti nad Oslavou. Kromě výstavy bude také možnost prodeje vašich zahradnických přebytků. K zakoupení budou také rukodělné výrobky, dušičkové květiny, čerstvý jablečný mošt, a další přírodní produkty.

Olomoucký kraj

Z Jeseníku startuje v sobotu dálkový pochod Pradědova stovka již druhým rokem a bude pojat více jako závod. Cílem pochodu bude město Zábřeh, dohromady tedy 114 kilometrů a účastníci nastoupají 4500 metrů. Oslavte svátek zvířat v jejich blízkosti a potřeste oslavencům tlapkou osobně! Tradiční stezka Zoo Olomouc ve spolupráci s DDM Olomouc Vás tuto sobotu zavede po stopách medvěda až k vytoužené odměně. Využijte letošních posledních hezkých dnů a zároveň si v tento sváteční den připomeňte, že je třeba chránit nejen zvířata, ale i jejich přirozené prostředí.

Jihomoravský kraj

Divadlo Husa na provázku uvede v sobotu divadelní představení podle textu Václava Havla Žebrácká opera a to v provokativní režii Daniela Špinara s podtitulem aneb Zběsilá jízda americkým kabrioletem na vlně českého absurdního humoru! Po celý víkend se bude konat největší a nejstarší valtická vinařská akce Valtické vinobraní. Na programu je také bohatý hudební program a v neděli se po celý den budete moci osvěžit a nakopnout jednou z mnoha specialit podzimní burčákové kuchyně v místních restauracích.

Zlínský kraj

Svátek všech labužníků a milovníků (nejen) valašské kuchyně – skrývá se pod názvem Karlovský gastrofestival - jedinečná gastronomická událost ve Velkých Karlovicích. Na letošním pátém ročníku zažijete nejen tradiční Gastro tour s farmářským trhem, ale také oblíbené Galavečeře s michelinskými kuchaři, soutěž o nejlepší valašský frgál, kuchařské show, barmanské večery a další bohatý doprovodný program. Občanské sdružení SAM Napajedla zve všechny piloty malých, velkých draků či jakýchkoliv létajících předmětů na již tradiční velkou drakiádu.

Moravskoslezský kraj

Na zřícenině hradu Štramberk se v sobotu uskuteční Štramberské dýňování. Zažít zde můžete zábavná a kulturní vystoupení na nádvoří, řemeslná dílna, výroba jablkových housenek a hlavně 5. ročník soutěže o nejlepší vyřezávanou dýni. Zábavné odpoledne plné zábavy, hudby a létajících draků si můžete užít v sobotu na velké městské Drakiádě v Opavě. V příjemném prostředí u posezení, občerstvení a soutěžení můžete vyhrát odměny pro nejhezčího, nejvýše létajícího, největšího létajícího, ale také nejmenšího létajícího draka.

 

DUŠIČKO & HELLOWEENSKÁ PLAVBA SE STRAŠIDLEM

Zajímavé akce v okolí

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

Hvězdná Toyota roadshow ve Zdibech …

04.12.2023 - 04.12.2023
Domanský s.r.o., Zdiby…

Toyota během akce podrobněji představí všechny čtyři druhy alternativních pohonů, které aktuálně nabízí.

Rozsvícení vánočního stromu a MINT …

04.12.2023 - 04.12.2023
Palackého náměstí

MINT Market se vrátí do Kutné Hory u slavnostní příležitosti rozsvěcení vánočního stromu na Palackého náměstí, které se…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 4. prosinec

Dnes má svátek Barbora

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete