Statistika našeho portálu

  • 96 119 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Tipy na víkend 5.-6. května 2018

Před námi je další víkend, kteří si možná někteří z vás prodlouží, a tak se mohou hodit tipy na akce, které se budou konat po celé republice. Ať už vyrazíte na Brněnský majáles, za oživenou historií na hradě Kašperk či do otevřených sklepů na jižní Moravě věříme, že si to užijete.

Před námi je další víkend, kteří si možná někteří z vás prodlouží, a tak se mohou hodit tipy na akce, které se budou konat po celé republice. Ať už vyrazíte na Brněnský majáles, za oživenou historií na hradě Kašperk či do otevřených sklepů na jižní Moravě věříme, že si to užijete.

Praha

Máme před sebou Volkswagen Maratonský víkend. Oba víkendové dny se můžeme těšit nejen na hlavní maratonský běh, ale také na doprovodné akce, jako je třeba rodinný minimaraton, koncert nebo music festival. V sobotu se opět koná tradiční Veteran Party na Chvalské Tvrzi v Horních Počernicích. Čeká vás celodenní program s živou hudbou, občerstvením a jízdou.

Středočeský kraj

Na Labi u Šafaříkova mlýna poblíž Nymburka se koná akce nazvaná Lodě na Labi, která přinese ukázky lodí, plavby na lodi Blanice, slalomové jízdy a další.  V Nymburce, respektive v Pivovaru Nymburk, se koná tradiční Cykloootvírák, tedy cyklistická pohodová vyjížďka po trase dlouhé 41 km, která je spojená s pivním občerstvením na mnoha místech.

V sobotu se koná také Valečovská slavnost, která symbolicky zahajuje hlavní turistickou sezónu v oblasti Českého ráje. Součástí bude také divadelní představení, hudební vystoupení, souboje středověkých šermířů či jarmareční rej stylově oblečených trhovců.

Jihočeský kraj

 

Rockem proti rakovině je název open air festivalu, který můžete navštívit Ražicích u Písku tuto sobotu. V sobotu se konají také Slavnosti květů, letos již 16. ročník tradiční cykloturistické akce, jejímž hlavním cílem je propagace nádherného kraje v okolí Chelčic a Stožic. Také město Tábor zahajuje tuto sobotu novou turistickou sezonu. Zúčastnit se můžete cyklovýletu, turistického pochodu nebo procházky pro nejmenší turisty.

Plzeňský kraj

V Plzeňském kraji určitě doporučujeme navštívit Oživenou historii aneb zručnost a vzdělanost za Karla IV., tedy akci na hradě Kašperk. Návštěvníci uvidí šašky Karla IV., čekají je ukázky středověkého bylinkářství, hudební vystoupení a samozřejmě prohlídky hradu, včetně těch pro nejmenší.

Kašperk

Karlovarský kraj

V Karlových Varech vás od pátku do neděle čeká bohatý program spojený se zahájením nové lázeňské sezony, jehož vyvrcholením bude průvod družiny Karla IV. městem. Těšit se můžete také na řemeslný trh a mnohé další.

Ústecký kraj

V Duchcově se koná již po 22. oblíbený festival tance, Camila Dance, kterého se tradičně účastní desítky tanečních souborů z Ústeckého kraje. Představí vám rozmanité taneční styly, mezi jinými breakdance, step, modernu, hiphop a další.

Liberecký kraj

Lužická padesátka, legendární pochod Lužickými horami, se uskuteční v sobotu a vybrat si můžete z tras v délce 15 km, 25 km, 35 km a 50 km. Všechny trasy jsou zahájeny v Hrádku nad Nisou. Oba víkendové dny jsou pro vás na zámku Sychrov nachystány svatební dny, kdy se můžete seznámit nejen s krásnými zámeckými prostory, ale také se svatebními službami, které zámek nabízí.

Královéhradecký kraj

Karlova Koruna

Také na zámku Karlova Koruna vás čekají svatební dny, kdy si budete moci prohlédnout všechny svatební prostory ochutnat svatební raut v party stanu. V Trutnově se od pátku do soboty můžete těšit na Městské dračí slavnosti. V bohatém programu, který se bude odehrávat na několika místech současně, uvidíte řadu vystoupení, pouliční hraní, pohádky pro děti, ale také řemesla a večerní průvod.

Pardubický kraj

Keltský svátek jara Beltain můžete přijít oslavy do Keltského skanzenu Nasavrky. Uvidíte stavění májky, zapálí se očistné ohně a na všechny čekají hry, jakými se mohly bavit keltské děti, a soutěž v lukostřelbě. Součástí bude také stříhání ovcí. Pochod přes tři hrady pořádá KČT tuto sobotu a startovat můžete v Sopotnici, Potštejně nebo Žampachu.

Nasavrky

Kraj Vysočina

Na Brádelském vrchu v Jihlavě se v sobotu koná 10. celorepublikové létání s draky. Také vy se můžete připojit s draky všech typů, rozměrů a provedení. Slavnostního zahájení sezóny a pokusu o nový rekord se můžete zúčastnit v rodinném zábavním parku Fábula. Mimo jiné vás a vaše děti čekají hlavolamy, obří společenské hry, mini ZOO, bludiště s hradem, hřiště a prolézačky.

Fábula

Jihomoravský kraj

Velké Pavlovice zvou na sobotní Májové otevřené sklepy, kde vás kromě skvělého vína čeká i cimbálová muzika a pohoštění. Nemůžeme zapomenout také na Brněnský majáles, který se koná v sobotu na Brněnském výstavišti. Těšit se můžete nejen na majálesový průvod s alegorickými vozy, ale také na hvězdy naší umělecké scény, jako je Mandrage, Jelen, Tomáš Klus, Rybičky 48 a další.

Napůl fotbal a napůl šerm a týmy z pěti zemí Evropy, to je 2. jugger.cz Open, který se koná v sobotu v Brně. A že nevíte, o jaký sport vlastně jde? Přečtěte si náš celý příspěvek v Kalendáři akcí.

Moravskoslezský kraj

Dolní oblast Vítkovic bude o víkendu hostit Garden food festival, kde budete moci ochutnat nejchutnější jídla a pití na Moravě. Festival také podporuje místní výrobce a farmáře, regionální potraviny a značky, cestovní ruch a gastroturistiku.

Zajímavé akce v okolí

Abeceda hvězd po 20 letech - Český …

30.09.2021 - 30.09.2021
Český Dub

Divadelní společnost Vojan z. s. Český Dub a T.J. Sokol Proseč pod Ještědem Vás zve na úspěšnou hudební one-man-show.

Biatlonový závod svobody - Zubří

28.09.2021 - 28.09.2021
Zubří

Město Zubří pořádá v úterý 28. září 2021 od 9.30 hodin v areálu Březovce

Svatováclavský koncert - Třebíč

28.09.2021 - 28.09.2021
Bazilika sv. Prokopa,…

Koncert vážné hudby.

Levandulové údolí opět kvete. Přesv…

28.09.2021 - 28.09.2021
Chodouň

Levandulová bio pole v Levandulovém údolí v Chodouni rozkvetla letos už podruhé, a tak mohou poskytnout příjemnou…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 28. září

Dnes má svátek Václav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete