Statistika našeho portálu

  • 102 169 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 5. – 7. 7. 2013: Rozmarné léto v Sadské, Hudba pod Hradem, nebo noční prohlídky v ZOO

První červencový víkend se rozjíždí letní festivaly a festiválky, v plném proudu jsou městské slavnosti a tradiční pouťová veselí. Více se dočtete v obvyklém článku.

Fotogalerie k článku

První červencový víkend se rozjíždí letní festivaly a festiválky, v plném proudu jsou městské slavnosti a tradiční pouťová veselí. Více se dočtete v obvyklém článku. 

Prodloužený víkend je tu, vyražte na výlet
Prodloužený víkend slibuje krásné počasí a pestrou kulturní nabídku

 

Praha

V pátek nezapomeňte nakoupit čerstvé potraviny a zajděte na farmářské trhy na Jiřák. Holdujete –li drsnější muzice, pak si nenechte ujít koncert australanů Parkway Drive v Paláci Akropolis. Dobře pobavit se večer můžete v Lucerna music baru na diskotéce ve stylu 80 a 90 let. Pokud nestihnete farmářské trhy v pátek, tak si to můžete vynahradit tradičně v sobotu na obnovené Náplavce a na Jiřáku. Do Letního kina v Karlíně si večer zajděte na nejnovější film od režisérky Alice Nellis s názvem Revival. V neděli můžete v pražské zoologické zahradě zažít indiánské léto a nahlédnout tak do života amerických zvířat. Od půl šesté v pražském planetáriu můžete shlédnout zajímavý pořad s názvem Tajemství času a hvězd o Albertu Einsteinovi a jeho objevech. Do obecního domu se vypravte za tóny nejznámější hollywoodské filmové hudby na akci s názvem Hollywood meets Barrandov. Pokud jste fanoušci Michaela Jacksona, pak si rozhodně nenechte ujít výběr těch nejromantičtějších skladeb, které si můžete poslechnout u Křižíkovy fontány.

Středočeský kraj

Do Sadské na Nymbursku vyrazte na nový letní festival Rozmarné léto, na kterém letos vystoupí například Xindl X, Vlasta Redl, kapela Blue Effect aj. Čekají Vás 2 pódia, Postřižinské pivo, dětský koutek a hromada kapel v akustické verzi - tak, jak je neznáte! Na hradu Točník si pro vás připravili program na celý víkend, v rámci akce Skotačení se Skoty můžete vidět kouzelníky, skotské hry, historické slavnosti a oživený hrad s koňmi. V zámku a v parku ve Vlašimi se v sobotu koná již pátý ročník Vostroveckého slavení. Přenesete se do renesanční Vlašimi v období kolem roku 1600. Tentokrát uvidíte v akci občanské sdružení Císařský regiment.

Jihočeský kraj

V pátek a v sobotu se v Pivovarské zahradě v historickém centru Českého Krumlova konají Pivovarské slavnosti, na kterých budete moci ochutnat nejen tuzemské, ale i zahraniční pivo a to v rámci akce s názvem "Setkání šumavských pivovarů". Na zámku v Jindřichově Hradci uvede v sobotu Divadelní společnost Jablonský ve spolupráci s Uměleckou agenturou Antonína Kašky známou divadelní hru Oldřicha Daňka Dva na koni a jeden na oslu. V sobotu vyrazte na farmářské slavnosti na rodinnou farmu Václava Smolíka v Branné u Třeboně, kde si můžete prohlédnout farmu, zajezdit na koni a večer poslechnout živou hudbu. Na Náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích se od soboty do pondělí budou promítat filmy pod noční oblohou. Shlédnout můžete například film Probudím se včera, či Perfect Days.

Plzeňský kraj

Pod Chodským hradem v Domažlicích se v pátek a sobotu bude konat prázdninový multižánrový hudební festival v rámci sochařského sympozia s názvem Hudba pod Hradem, na kterém vystoupí například kapela Blue Effect, Snakes, Zrní či Žlutý pes. V pátek můžete zažít svítání na hradě Rábí v rámci akce Rábské usvítání, což je vhodné pro romantické duše. Po celý víkend se bude konat Dobývání hradu Švihov, které zavede návštěvníky do první poloviny 16. století na území římsko-německé říše, do časů bouřlivých selských válek. Vzpoura poddaných proti nižší šlechtě bude námětem hlavní bitvy, která bude netradičně rozdělena do dvou částí a doprovodí ji bohatý šermířský a taneční program.

Karlovarský kraj

Karlovarský kraj v těchto dnech žije Mezinárodním filmovým festivalem v Karlových Varech a nejinak tomu bude o tomto víkendu. V sobotu sice festival odehraje poslední filmy, ale do té doby máte ještě spoustu shlédnout filmy a zúčastnit se debaty s filmovými tvůrci. Za zhlédnutí jistě stojí film Hořící keř, či Můj pes killer a nenechte si ujít noční promítání filmu Rosemary má děťátko z roku 1968 od režiséra Romana Polanského.

Ústecký kraj

Bezmála dvacetiletá historie, přední zástupci domácí klubové scény, legendy českého undergroundu, nadšení fanoušci mnoha věkových kategorií, hudební, divadelní a filmové zážitky – to vše symbolizuje oblíbený festival Litoměřický kořen, který se bude konat tento víkend. Festival se letos uskuteční vodě navzdory, jelikož areál letního kina před měsícem vypláchlo povodňové Labe. Již 7. ročník populárního open air festivalu Rock co rok se uskuteční v Libochovicích tento víkend. Vystoupí například Xindl X, či Sto zvířat. Návštěvníci se, krom skvělé hudby v podání známých i regionálních kapel, mohou těšit i na širokou škálu občerstvení, přátelskou atmosféru, příjemné prostředí i doplňkové aktivity. Po celý víkend se bude také konat tradiční letní prodejní výstavu exotického ptactva v prostorách zámeckých skleníků v Libochovicích.

Liberecký kraj

Tradiční Hejnické slavnosti se budou opět konat v krásné přírodě podhůří Jizerských hor a letos v rámci slavností vystoupí například kapela Kryštof, či Václav Neckář. Benefiční sbírka a příspěvek ze Slavností pomůže jedné vyplavené obci. V rámci festivalu se budou konat i filmová představení, řemeslný jarmark, výpravný ohňostroj a nedělní vyjížďky historickým autobusem. V sobotu vystoupí na hradě Grabštejn skupina Hradišťan.

Královéhradecký kraj

V pátek a sobotu se v Dolní Kalné u Trutnova uskuteční Kalenská pouť, která slibuje bohatý doprovodný program. Vidět můžete například skupinu historického šermu Novica, či břišní tanečnici a v pátek se můžete zúčastnit 37. ročníku nočního výstupu na Sněžku za východem Slunce. Kemp Country Potštejn, Letní tábořiště Anenské údolí pořádá Westernový maxi víkend, na kterém můžete zažít kovbojské hry pro děti, bramborákové hody, či velkou ohnivou show. Na Výstavu vojenské techniky se můžete v sobotu zajet podívat do Trnova u Rychnova nad Kněžnou, kterou pořádá Sbor dobrovolných hasičů v Houdkovicích při příležitosti 75. výročí mobilizace 1938. Výstava vojenských vozidel, vojenské techniky, zbraní, munice, uniforem, modelů, polního ležení, polního obvaziště, polní kuchyně. Rekonstrukce bojových střetů 1938 a 1945. Spanilá jízda vozidel. Koncert country skupiny Taxmeni. Vyhlídkové lety vrtulníkem pro veřejnost. K výstavě byla vydána výroční turistická známka.

Pardubický kraj

Na Kunětickou horu vyrazte v pátek na strašidelné hradní noční prohlídky s divadlem. Během prohlídky svícemi osvětleného hradu zhlédnete tajemný, strašidelný a romantický příběh na motivy francouzské pohádky " Kráska a netvor " se spoustou světelných a hudebních efektů, s prvky černého divadla ( hra UV světel ) a ponurých oživlých bytostí a výjevů přímo v hradních interiérech. Do poutavého děje vás vtáhne nejen atmosféra nočního hradu, ale překrásný hudební doprovod včetně titulní písně: Kráska a Netvor - Celý den, celou noc. Na Řemeslnou sobotu vyrazte do Muzea řemesel v Letohradě, která nese podtitul Ve znamení páry.

Kraj Vysočina

Na zřícenině hradu Orlík u Humpolce se po celý víkend budou konat Středověké slavnosti pro malé i velké se spoustou řemesel, her, dovadla, šermu, zprovozněné hradní kuchyně a jiné zábavy, při které nemusíte zůstat jen pasivním divákem. Tradičně největší, nejnavštěvovanější a nejoblíbenější akce všech sezón. Den v rytmu latinskoamerickém i mexickém, tanečnice, tanečníci a večerní show můžete zažít v sobotu v Šiklově mlýnu v Dolní Rožínce u Žďáru nad Sázavou. Po celý den (mimo hlavní program) jsou otevřeny atrakce, jako například lukostřelba, jízda na koních, vláček Union Pacific, Safari vlak, elektrický býk, jízda bojovým vozidlem pěchoty a další. Dále můžete navštívit indiánskou vesnici nebo traperský srub, kde si vyzkoušíte rýžování zlata.

Olomoucký kraj

7.ročník letního hudební festivalu Best – fest summer se uskuteční tento pátek v obci Rouské u Hranic na Moravě. Zřícenina hradu Helfštýn u Týna nad Bečvou ožije tento víkend tradiční Helfštýnskou poutí. Sváteční červencové dny budou tedy patřit pouti, řemeslníkům, soutěžím a bohatému doprovodnému programu. Olomoucká zoologická zahrada zve v pátek a sobotu na Podvečerní výpravy za nočními tvory, na které můžete poznat zajímavé živočichy, které ve dne spatříte pouze zřídka či vůbec.

Jihomoravský kraj

Tento víkend se ve Strážnici u Hodonína uskuteční již 14. ročník festivalu Slunce, na kterém letos vystoupí například Robert Křesťan, Pavel Bobek, či Tony Trischka ze Spojených Států. V areálu Slovanského hradiště v Mikulčicích se budou v pátek a v sobotu konat Cyrilometodějské slavnosti, na kterých můžete shlédnout výstavu, poslechnout si přednášku či poslechnout si koncert. V rámci akce proběhne také cyrilometodějská pouť a podívat se můžete na ukázky se života Slovanů. Také patříte mezi nadšence stále populárnějších jízd na kolečkových bruslích, které nabízejí jedinečnou možnost trávení volného času ve sportovním tempu uprostřed i těch nejfrekventovanějších metropolí? Pokud ano, zajisté si nenecháte ujít další ročník nejvýznamnějšího středoevropského seriálu "Inline pro život – LifeInLine Tour", který odstartuje v neděli v Brně.

Zlínský kraj

V Rožnově pod Radhoštěm se budou po celý víkend konat Mezinárodní folklorní festival a mimo jiný bohatý doprovodný program můžete například nahlédnout do Dřevěného městečka. V neděli se v Luhačovicích bude konat tradiční pouť, na které nebude chybět kvalitní dechová hudba, kolotoče a jiné pouťové atrakce a také samozřejmě pouťové občerstvení, včetně skvělých koláčů a perníků.

Moravskoslezský kraj

V pátek a v sobotu se budou na břehu jezera v Hlučíně konat Hlučínské pivní slavnosti, na kterých budete moct ochutnat 40 druhů piva malých a středně velkých pivovarů. Chybět nebude ani loňská premiéra Hlučínská mandle. Novinkou pro letošní rok, kterou budete moci ochutnat úplně poprvé, bude Melounový speciál. Spoustu muziky a zábavy. Opava bude tento víkend hostit Evropskou ligu ve volejbalu mužů, na kterém se reprezentační družstvo mužů utká s týmy Černé Hory, Madarska a Španělska. Vítěz skupiny postoupí do Final Four EL. Městský obvod Michálkovice uspořádá v pátek v areálu národní kulturní památky Důl Michal multižánrový hudební festival MichalFest. Skvělá hudba v kombinaci s úžasnými industriálními kulisami Dolu Michal přinese všem návštěvníkům neobyčejné zážitky.

Odpolední grilování na palubách lodí Natal & Porto
Odpolední grilování na palubách lodí Natal & Porto

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

21.04.2024 - 21.04.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na Neděli 21. dubna 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy.

ARABFEST: Festival arabské kultury …

11.04.2024 - 14.04.2024
Plzeň

Čtrnáctý ročník festivalu arabské kultury, tentokrát tematicky zaměřený na SPORT na Blízkém východě.

Olomoucký tvarůžkový festival 2024 …

13.04.2024 - 14.04.2024
Olomouc

Přijďte zažít sedmý ročník Olomouckého tvarůžkového festivalu 13. a 14. dubna na olomouckém Horním a Dolním náměstí.…

Sokolnické slavnosti na Sovinci 202…

13.04.2024 - 14.04.2024
Sovinec

Vážení návštěvníci, dovoluji si vás pozvat na naší první tradiční akci v tomto roce pořádanou na hradě Sovinci s názvem…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 14. duben

Dnes má svátek Vincenc

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete