Statistika našeho portálu

  • 102 210 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 5. – 7. prosince 2014: Vánoční festival vína, Mikulášský vlak a Zlín Design Weekend

Tuto neděli oslavíme druhý Advent a na mnoha místech bude ještě chodit Mikuláš. Těšte se.

Tuto neděli oslavíme druhý Advent a na mnoha místech bude ještě chodit Mikuláš. Těšte se.

Praha

V sobotu od 13 do 17 hodin na vás v Národopisném muzeu – Musaionu čeká setkání s méně známými tradičními maskami, které patří k adventnímu období – Luckou, Barborkou a Ambrožem. Připomeneme si také některé vánoční zvyky, například věštění pomocí jablek a oříšků či stavbu betléma. V 15:30 jsou především děti zvány na divadelní představení Andělíček Toníček v podání souboru Buchty a loutky. Všechny rodiny s dětmi, které chtějí oslavit zařazení Zoo Prahy na sedmé místo mezi světovými zoologickými zahradami, mohou využít výhodné vstupné již tuto neděli 7. prosince. Děti do 15 let mají při této příležitosti vstup do ZOO za 1 Kč. Již po čtvrté se tuto neděli od 13 hodin uskuteční oblíbený vánoční program v Náprstkově muzeu, který je letos spojený s akcí pro rodiny s dětmi s názvem Aspoň na víkend se nech unést ázerbájdžánskými zvyky, pověstmi, tradicemi, dobrotami. Návštěvníci se dozvědí, jak si připomínají konec roku lidé v Ázerbájdžánu, ochutnají místní kuchyni, poslechnou si vyprávění o slavném středověkém básníkovi Nizámím a budou mít možnost zúčastnit se komentovaných prohlídek současných výstav v Náprstkově muzeu. Po celé odpoledne budou k dispozici dětem i dospělým tematické výtvarné ateliéry, kde si vytvoří zajímavé dekorativní předměty inspirované výstavou o Ázerbájdžánu.

Středočeský kraj

Již tradičně otevře v sobotu zámek Radim své brány pro Mikuláše a jeho doprovod. Vítané jsou též hodné a zlobivé děti. Prohlídka plná legrace, her a soutěží pro malé i velké, provede všechny zámkem, pardon, vlastně peklem a nebem, kdy na konci trasy děti obdrží od Mikuláše nadílku. Regionální muzeum v Mělníku připravuje na sobotu další ročník Předvánočního řemeslnického jarmarku, který nabývá na oblibě nejen u místních, ale i u návštěvníků z širšího okolí. Těšit se tak můžete na takřka pět desítek řemeslníků s rozmanitou nabídkou zboží vánočního charakteru. Své originální výrobky představí hrnčíři, šperkaři, dráteníci, perníkářka či výrobci textilních produktů a hraček.

Jihočeský kraj

Projeďte se v sobotu Mikulášským vlakem. Zábavná jízda pro rodiče s dětmi historickým elektrickým vláčkem na trati Tábor - Bechyně za doprovodu Mikuláše, anděla a čerta. Odjezd z Tábora v 10.25 hodin, odjezd z Bechyně ve 14.35 hodin. Kapela Zrní zahraje v sobotu ve velkém sále Na Nové ve Volyni v rámci turné ke své nové desce "Následuj kojota", která vyšla v září. Ve Volyni je doprovodí další vynikající kapela, Houpací koně, která na posledním albu Everest potvrzuje pozici nejlepší lokální kytarovky v Česku.

Plzeňský kraj

V sobotu si nenechte ujít Mikulášské odpoledne na statku Lüftnerka. V sobotu od 15 hodin na vás čeká Velké čertovské odpoledne na Lüftnerce s mikulášskou nadílkou pro hodné děti. Po skončení nadílky a programu se těšte na uspávání medvědů.

Karlovarský kraj

V sobotu od 10:00 do 18:00 hodin navštivte originální vánoční jarmark na hradě Loket. Tentokrát vás zveme nejen na ukázku staročeských vánočních zvyků, ale též se můžete pokochat pohledem na vyřezávané Betlémy nebo zazvonit zvonkem splněných přání. Nemáte ještě nakoupeny všechny dárky? Nevadí, hradní řemeslný trh a zručné ruce výrobců rozličného tovaru Vám poskytnou dostatek inspirace. Hradní sály nabídnou kromě chutného jídla, tepla a medoviny zaručeně dobrou zábavu v podobě Divadla Viktora Braunreitera a šermířské společnosti Equites.

Ústecký kraj

V sobotu se těšte na Mikuláše v ústecké ZOO. Tradiční, tématicky zaměřená akce s nadílkou od 14.30 do 16.30 hodin v exotáriu, dále pak ve stejný čas s propgramem pro děti se skupinou DanceMission a výtvarnou dílnou v pavilonu šelem. V 17.00 hodin slavnostní rozsvícení vánočního stromku u správní budovy a jako zakončení akce vystoupení lachtana Moritze v 17.30 hodin. Statutární město Děčín vás tuto sobotu zve na Mikulášskou nadílku na Kozí dráze. Trasa Děčín – Telnice a zpět s odjezdem ve 13:30 hodin z Hlavního nádraží Děčín.

Liberecký kraj

V sobotu si užijte Grabštejnské vánoce na hradě Grabštejn v Hrádku nad Nisou. Můžete se těšit nejen na zimně laděné prohlídky hradu, ale i něco teplého na zahřátí (včetně medoviny) a sladkého i slaného k zakousnutí, čeká Vás i další program - hudba, zpěvy a jiné. Prohlídku s průvodcem si můžete užít v sobotu na zámku Lemberk. Čeká na vás prohlídka vánočně vyzdobeného clam-gallasovského apartmá včetně zámecké kaple. Ukázka vánočního slavení a zvyků šlechty.

Královéhradecký kraj

Do Muzea Jaroměř si tento víkend přijďte prohlédnout výstavu mašinek. Tradiční výstava modelů, klubového modulového kolejiště Klubu Jaroměřské moduly a prodej modelů a hraček v městském muzeu v Jaroměři. Ve Starých Hradech se v neděli můžete těšit na Čertovský jarmark a velkou čertenickou soutěž. Pro každého člobrdíka dárek od starohradského čerteníka. Čtení z velké Knihy hříchů, ochutnávka čertovské medoviny a pekelně dobrých bonbónů, zábava a hry s čerty, pekelná překvapení pro děti i dospělé.

Pardubický kraj

Na Resselovo náměstí v Chrudimi můžete v sobotu navštívit Mikulášský jarmark. Stánky s vánoční tematikou pro vás budou připraveny od 9 do 12 hodin.

Kraj Vysočina

Do Zoo Jihlava přijde v sobotu Mikuláš. Od 10 do 15 hodin budou v centru PodpoVRCH tradiční adventní dílny. V 15 hodin můžete s Mikulášem rozsvítit vánoční stromeček u Babiččina dvorečku. Tímto dnem také začíná tradiční vánoční sbírka pro útulky na Vysočině "Vánočky nejen pro kočky."  Své dary (granule, deky, konzervy,...) opuštěným zvířátkům můžete nechat na pokladnách Zoo Jihlava.

Olomoucký kraj

Přijměte pozvání do předvánočního lázeňského města mezi horami na Mikulášský víkend v Jeseníku. Už od páteční druhé hodiny odpolední před jesenickou tvrzí zavoní vánoční punč a horká medovina, rozezní se loutny středověkých muzikantů a ruce zručných řemeslníků budou čarovat vánoční dárky ze slámy, drátků, kovu nebo plstění. Největším lákadlem pro děti bude jistě živý betlém, a pokud ještě nikdy nejely na velbloudovi, na vánočním jarmarku budou mít jedinečnou příležitost. K dokonalému mikulášskému víkendu chybí jen velký hudební zážitek. I ten vám mohou v Jeseníku nabídnout, protože patří mezi 16 měst v republice, které v adventním čase přivítají na svých pódiích Petra Bendeho. V sobotu v 17 hodin v sále IPOS vystoupí v rámci svého vánočního turné společně s cimbálovou muzikou Grajcar z Dolních Bojanovic.

Jihomoravský kraj

V sobotu a neděli si nenechte ujít Víno z blízka – Vánoční festival vín v Brně. Čeká na vás degustace a prodej vín 20 vybraných vinařství z Moravy v historických sklepech Brněnského podzemí i moderních vinárnách a restauracích. Procházka předvánočním Brnem s ochutnávkou 200 špičkových vín z Moravy. V neděli od 11:00 do 15:00 Vánoční trh vín všech vinařství v Atriu FSS MU, Joštova 10. Vína pro Váš vánoční stůl i pod stromeček, přímo od vinařů za ceny ze sklepa. Gurmánské pochoutky a decentní kultura přímo ve festivalových restauracích. Degustace, zábava a výhodný nákup vína – víkend, po jakém před Vánoci toužíte. V sobotu navštivte 1. vánoční muzejní jarmark na zámku Vyškov. Těšit se můžete na prodej řemeslných výrobků vhodných jako vánoční dárky nebo k vánoční výzdobě, prohlídku výstavy Tradice Vánoc II – Vánoce za první republiky, muzejní vánoční dílnička pro malé i velké – můžete si vlastnoručně vyrobit vánoční dárek nebo ozdobu na stromeček

Zlínský kraj

Netradiční přehlídka autorské tvorby s možností zakoupení originálních dárků od mladých designérů proběhne ve dnech 5. a 6. prosince v přízemních prostorách zlínského zámku. Vstup pro návštěvníky Zlín Design Weekendu bude zdarma. Akce probíhá v rámci projektu Zlín Design pod záštitou obecně prospěšné společnosti Zlínský zámek, jehož cílem je obnovit tradici designu ve Zlíně. V sobotu navštivte Valašský Mikulášský jarmek ve Valašských Kloboukách. V sobotu, v hlavní den programu, celé město ožívá lidovými tradicemi, zvyklostmi, ukázkami starodávných řemesel, obchůzkami mikulášských skupin. Všude se hraje, tančí a zpívá. Na každém zastavení je možné si dát něco dobrého z tradiční valašské kuchyně, jehněčí steaky, klobásky, vdolečky, frgále či kyselicu. Nechybí ani pravá valašská slivovička.

Moravskoslezský kraj

Nenechte si ujít Okružní jízdy historickou tramvají s čertem a Mikulášem v sobotu v Ostravě Šenově. Trasa projížďky: okružní v délce cca 25 minut se dvěma zastávkami Hotelový dům Hlubina a Nádraží Vítkovice. Zveme vás na vánoční jarmark do areálu frýdeckého zámku, který je spojen s prodejem lidových a uměleckých předmětů. Od 9 do 15 hodin se zde budou prodávat tradiční pochutiny našeho kraje a vánoční dekorace. V Rytířském sále frýdeckého zámku od 10 hodin vystoupí folklórní soubor Pilky s cimbálovou muzikou Jana Pustky z Kozlovic s programem Ej, koleda, koleda. Pro děti bude připravena Mikulášská nadílka ve 12 hodin v Rytířském sále.

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

21.04.2024 - 21.04.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na Neděli 21. dubna 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy.

Mr. Big tribute 2024 - Mělník

17.04.2024 - 17.04.2024
Masarykův kulturní dům…

Koncert

Festival Bez Předsudků 2024 - Kadno

17.04.2024 - 24.04.2024
Kladno

Festival Bez předsudků představí klíčová témata současnosti a to ve dnech 17. a 24. dubna na Kladně. Během těch…

Farmářský a řemeslný trh 2024 - Mor…

17.04.2024 - 17.04.2024
Náměstí 9. května

Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy v Moravském Berouně.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 17. duben

Dnes má svátek Rudolf

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete