Statistika našeho portálu

  • 102 710 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 5. – 7. září 2014: Dny evropského dědictví, sklářská pouť, či Havlíčkobrodská padesátka

První zářijový víkend přináší spoustu zajímavých akcí. Vybírejte z toho nejlepšího v našem tradičním článku.

Praha

V branickém areálu Hamr se tuto sobotu bude konat festival sportu pro děti Sporťáček, který představí na jednom místě sporty tak, aby si je děti mohly v maximální míře vyzkoušet a zároveň se dobře bavily. Rodičům umožní poznat trenéry "přímo v akci" a získat cenné informace o všem, co ke sportování patří. Tuto sobotu a neděli se v krásných zahradách zámku Troja uskuteční již čtvrtý ročník festivalu Foodparade. V letošním roce se můžete těšit na více než 20 předních restaurací z Prahy a okolí, a více než 25 farmářských stánků a stánků s delikatesami. Tuto sobotu se v Letňanech uskuteční Den letiště. Bude se to zde hemžit letadly, a to novými i historickými. V nabitém programu, který začne již v 10 hodin, zájemci uvidí například letové ukázky bojových letounů nebo leteckou akrobacii. V sobotu se v parku Ladronka bude konat další ročník Ladronkafestu. Každý rok se zde prezentuje na 80 volnočasových aktivit, které si budete moct sami vyzkoušet. Kromě toho se můžete těšit na spoustu soutěží o super ceny, adrenalinové exhibice, koncerty a mnoho dalšího.

Středočeský kraj

V sobotu a neděli se na nymburském náměstí Na Rejdišti uskuteční Posvícení s jarmarkem. Nůžete se těšit na tradiční městskou akci s bohatým doprovodným kulturním programem, středověkými i soudobými stánky, pouťovými atrakcemi a řadou doprovodných akcí. Během odpoledního programu vystoupí Standa Hložek, Michal Hrůza, Kamélie, Janek Ledecký a Petr Kolář. Noční divadelní představení můžete zažít tuto sobotu na hradě Křivoklát. Můžete se těšit na velkou noční podívanou, nádherné kostýmy a tajemný příběh se šťastným koncem.

Jihočeský kraj

Tento víkend se v Písku uskuteční Neobyčejný festival loutkových divadel. Budete mít výjimečnou příležitost shlédnout skvělá představení v šapitó u Děkanského kostela. Součástí programu je i tradiční výstava loutek, oblíbená výtvarná dílna a další. V Jindřichově Hradci můžete tento víkend navštívit již 9. ročník Pivních slavností. Na Tyršově stadionu budete moct ochutnat mnoho rozličných piv a uslyšíte také spoustu skvělé hudby.

Plzeňský kraj

V Konstantinových Lázních se tuto sobotu uskuteční druhý ročník Daňkovského Drakobraní. K vidění a zažití bude vystoupení šermířů a dobové hudby, les kouzel a fantazie, výtvarná, textilní a hudební dílnička (ne)jen pro děti, jízda na drakovi, doupě čarodějnice, LARP aréna, střelba z luku a kuše, škola žonglování, historické tržiště, tombola, koutek pro nejmenší a mnoho dalšího. V neděli pokračuje v Plzni akce Živá ulice, multižánrový festival v centru města pro všechny věkové generace! Ve čtyřicetilitrových kotlích, speciálně dovezených z Maďarska, uvaří přes dvacet restaurací, organizací i jednotlivců polévky všech druhů a vůní. Můžete se těšit také na bohatý doprovodný program.

Karlovarský kraj

Na sobotu připravilo Muzeum Cheb Den otevřených dveří v Centrálním depozitáři. Tato ojedinělá akce proběhne v odpoledních hodinách od 13 do 17 hodin, kdy budou pro veřejnost zpřístupněny prostory, kde jsou uloženy muzejní sbírky. V sobotu si přijďte užít Rodinný den v Kyselce. Podrobný celodenní program naleznete zde.

Ústecký kraj

V rámci Světového dne dědictví otevře zámek Duchcov nově obnovené střechy zámku, které jsou návštěvníkům běžně nepřístupné. Prostory si budete moci prohlédnout v rámci speciálních komentovaných prohlídek. V sobotu se na zámku Červený Hrádek u Jirkova uskuteční Mistrovství ČR ve vaření svíčkové. Můžete se sami přihlásit, a nebo ještě lépe, přijít se podívat a degustovat.

Liberecký kraj

V sobotu navštivte vodní hrad Lipý, kde budou probíhat netradiční prohlídky. Návštěvníci zhlédnou živé obrazy "Sukno pro královnu" a v rámci doprovodného programu se budou moci seznámit s prostory a činností Centra textilního tisku. Přijďte si tento víkend připomenout dávnou slávu Kristiánova, někdejší nejvýznamnější sklářské osady uprostřed Jizerských hor. V sobotu 6. září od 9 hodin se zde tu uskuteční tradiční Mariánská sklářská pouť, kterou pořádá Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

Královéhradecký kraj

Tento víkend se v Hradci Králové uskuteční Slavnosti královny Elišky. Můžete se těšit na ohňový průvod, ohňovou show, středověké tržiště, divadelní představení a mnoho dalšího. Podrobný bohatý program naleznete zde. V rámci Dnů evropského dědictví v Ratibořicích uskuteční Karneval nad dvoře královském. V romantické kulise večerního zámku ožijí známé postavy Petra Birona vévody Kuronského, jeho krásné manželky Dorothey, záletného pana Arnoldiho, vévodských dvořanů a všetečného služebnictva.

Pardubický kraj

Největší setkání koní a lidí se uskuteční tento víkend v domově slavné Velké pardubické. Účastníci výstavy a její návštěvníci, kterých se v posledních letech schází několik tisíc, mají možnost poznat práci s koňmi v pravém slova smyslu. Ukázky si mohou prohlédnout na dostihové dráze, v paddocku, ve stájích, na sportovních kolbištích. Dnů evropského dědictví se zúčastnilabtaké Staré hradiště v Kunětické Hoře. Návštěvníkům bude umožněn bezplatný vstup do jinak nepřístupných pernštejnských sklepení pod hradním nádvořím a ochutnají kvalitní vína, včetně burčáku.

Kraj Vysočina

Tuto sobotu si nenechte ujít další ročník dálkového a turistického pochodu a cyklovyjížďky - Havlíčkobrodskou padesátku. Detailní informace o trasách a další podrobnosti naleznete zde. Navštivte tuto sobotu Den otevřených památek v Jihlavě. Seznam účastnících se památek a podrobný program naleznete zde. Připraven je také bohatý doprovodný program pro malé i velké.

Olomoucký kraj

V sobotu navštivte zříceninu hradu Helfštýn, uvidíte zde Hradní kejkle. Čeká na vás rozmanitá přehlídka žonglérů, kejklířů a artistů všeho druhu. A v průběhu dne řada workshopů. Ke Dnům evropského dědictví se připojilo také Vlastivědné muzeum v Šumperku.  V sobotu máte možnost zhlédnout celou expozici zdarma.

Jihomoravský kraj

V sobotu se v Brně uskuteční Den otevřených dveří pivovaru Starobrno. Návštěvníci se mohou jako každoročně těšit na řadu předních hudebních skupin, exkurze a pochopitelně starobrněnské pivo a dobroty k němu. Chybět nebudou ani hráči Komety – extra chmeleným ležákem Starobrno Drak se bude křtít hokejový dres. Na zámek Boskovice vezměte tuto sobotu své děti na Zámecké pyžamové hemžení.

Zlínský kraj

Tento víkend se ve Vsetíně koná již 16. ročník populárního multikulturního festivalu Valašské záření pro všechny generace. Kompletní bohatý kulturní program najdete zde. Ve Valašském muzeu v přírodě vystoupí tuto sobotu Slezský soubor Heleny Salichové. Přijďte si do přírody užít zajímavé kulturní odpoledne.

Moravskoslezský kraj

Tuto sobotu a neděli máte možnost zažít komentované prohlídky skleníků ostravské zoologické zahrady. Zájemci tak mohou nahlédnout do míst, kam běžně nemají návštěvníci přístup - do moderního skleníkového komplexu s významnou kolekcí užitkových rostlin jižních zemí. V sobotu večer se na zámku v Bruntále odehraje jedno z nejhranějších představení, vzniklé pod vyšším uměleckým dohledem pana Boleslava Polívky - Don Quijote de la mAncha. Představení začíná v 19 hodin.

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

17.08.2024 - 17.08.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na sobotu 17. srpna 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy, které…

Příměstský tábor spolku Cesta Česka…

22.07.2024 - 26.07.2024
Praha

Spolek Cesta Česka pořádá letní příměstský tábor s názvem „Po stopách starých řemesel." Tábor se uskuteční v klubovně a…

Farmářský a řemeslný trh 2024 - Koj…

24.07.2024 - 24.07.2024
Kojetín

Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy v Kojetíně

Muzeum čte dětem 2024 - Ústí nad La…

24.07.2024 - 24.07.2024
Muzeum města Ústí nad…

Program pro děti doplněný doprovodnými aktivitami a dílnou (pro děti od 4 let). Čte muzejní pedagog.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 24. červenec

Dnes má svátek Kristýna

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete