Statistika našeho portálu

  • 87 146 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 158 Míst a památek

Tipy na víkend 6. - 7. dubna 2019

První dubnový víkend je za dveřmi, a tak pro vás máme pár tipů, kam o něm vyrazit a co kde zažít. Pokud rádi běháte, pak si nenechte ujít pražský 1/2 maraton. Vyrazit můžete také na první velikonoční jarmarky a farmářské trhy. V Plzni vás čeká Arabfest a na jižní Moravě koštování vín v otevřených sklepích.

Fotogalerie k článku

První dubnový víkend je za dveřmi, a tak pro vás máme pár tipů, kam o něm vyrazit a co kde zažít. Pokud rádi běháte, pak si nenechte ujít pražský 1/2 maraton. Vyrazit můžete také na první velikonoční jarmarky a farmářské trhy. V Plzni vás čeká Arabfest a na jižní Moravě koštování vín v otevřených sklepích.

Praha

Sportisimo 1/2Maraton Praha se koná tuto sobotu a startuje na náměstí Jana Palacha. Trasa povede kolem Karlova mostu, Národního divadla, Tančícího domu s výhledem na Vyšehrad i Pražský hrad. Vítán je každý běžec, nejen profesionálové, kteří budou na trase také.

V sobotu na Kolben Open Praha máte jedinečnou možnost si vyzkoušet techniku grafitti. Pod dohledem zkušených lektorů se seznámíte s prací sprejem, technikou ovládání spreje, prací se šířkou stopy, trysky, základní bezpečností a cvičením koordinace pohybu, vyzkoušet budete moci šablony, postery, nálepky a fix. Workshop je určen všem od věku 6 let.

Šestý ročník otevřených ateliérů, Kolben Open 6, s doprovodným programem a otevřením velké rezidentské výstavy Flying Inn se koná také v sobotu. Umělci otevřou své ateliéry veřejnosti, aby ukázali své práce v kontextu místa, kde vznikly.

Středočeský kraj

Počínaje touto sobotou a pak každou další sudou se budou konat v Černošicích - Mokropsech farmářské trhy, kde si budete moci nakoupit farmářské potraviny od českých pěstitelů.

Mělnické kulturní centrum MEKUC zve na Kouzelnou školku, která letos slaví už 20 let. Michel s představením Michalovi mazlíčci vystoupí přímo v centru v neděli. 

Jihočeský kraj

S nastupujícím teplým jarním počasím možná uvítáte i tip na venkovní aktivity. Z Jihočeského kraje můžeme jednoznačně doporučit zážitkový park Zeměráj u Kovářova, kde vás a vaše děti především čekají zážitky, hry, hlavolamy, dlouhá stezka bosých nohou, ale také skanzen se zvířaty a ukázkami řemesel.

Až do konce dubna máte možnost navštívit výstavu v klášterech v Českém Krumlově, která nese pohádkový název Sůl nad zlato. Je opravdu sůl nad zlato? Dokážeme žít bez soli? Jaké bylo zákulisí nejslavnějšího filmového zpracování pohádky s názvem Byl jednou jeden král s Janem Werichem a Vlastou Burianem? To všechno se dovíte právě zde.

Plzeňský kraj

Až do neděle máte možnost navštívit již tradiční plzeňský festival Arabfest, tedy festival arabské kultury. Pořádají ho studenti a pracovníci Katedry blízkovýchodních studií FF ZČU. Letos bude zaměřen na jídlo a hospodaření s ním. V sobotu se můžete vydat na velikonoční jarmark do Nepomuku, kde najdete velikonoční produkty, ale také farmářské potraviny.

Karlovarský kraj

Na hradě Hauenštejn u Krásného Lesa se můžete v sobotu připojit k VelikoNoční prohlídce. Také ve Františkových Lázních se otevírají tuto sobotu farmářské trhy, které potrvají až do října. Lokální farmářské produkty najdete vždy v sudou neděli v ruské ulici.

Ústecký kraj

Od pátku do neděle bude probíhat zahájení turistické a cyklistické sezóny v Ústí nad Labem. Na různých místech města vás čekají akce pro dospělé i pro děti. Například soutěže, hledání pokladu, pohádky, ale také otevřené sklepy a ochutnávky vín, živá hudby nebo prohlídky hradu Střekov.

V sobotu můžete také vyrazit na komentovanou prohlídku centra města Ústí nad Labem. Na její závěr se svezete lanovkou na Větruši.

Pardubický kraj

Městském muzeu v Ústí nad Orlicí zve na textilní interaktivní dílnu v Hernychově vile, kde si můžete vyzkoušet práci tkalců na tkalcovském stavu, kolovratu a jiných předmětech. Na tomtéž místě najdete také koloniál pana Bajzy, známé postavy ze seriálu Bylo nás pět. Na této putovní výstavě si vyzkoušíte práci obchodníků v období 1. světové války.

Moravskoslezský kraj

První salva na hradě Sovinec je název první akce na tomto hradě v letošní sezoně. Můžete se těšit na netradiční prohlídky a doprovodný program nejen pro děti. Mimo jiné šermířské a mušketýrské vystoupení, dobovou kuchyň, sokolníka a další.

Jihomoravský kraj

V jihomoravském kraji se letos můžete těšit na 1. ročník vinařské akce, která nese název Jarní otevírání sklepů. Tuto sobotu budete moci ochutnat skvělé víno například v Šardicích, kde bude připraveno na 250 vzorků vína. 

Ve Velkých Bílovicích vás zase čeká další ročník putovní akce Ze sklepa do sklepa, tedy putování po místní vinařské oblasti a degustování v jednotlivých vinařstvích.

 

Zajímavé akce v okolí

Filmy Oldřicha Lipského - Praha

12.01.2019 - 04.08.2019
Praha

Slavný český režisér, scénárista a herec Oldřich Lipský by letos oslavil 95. narozeniny. Přijďte si s námi připomenout…

Studentské vozy snů ve Škoda Muzeu

15.01.2019 - 29.04.2019
Škoda muzeum Mladá…

Výstava Studentské vozy snů prezentuje jedinečný pohled do budoucnosti motorismu očima nastupující generace Škodováků.

Příměstský Tábor pro lany - Olomouc

22.01.2019 - 31.08.2019
Olomouc

Děti se o prázdninách nechtějí nudit, proto je tu příměstský TÁBOR POD LANY v Lanovém centru PROUD Olomouc.V ceně…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Pozor, právě probíhá soutěž, ve které můžete vyhrát nejnovější album Tomáše Kluse - SpOlu.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

úterý 23. duben

Dnes má svátek Vojtěch

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete