Statistika našeho portálu

  • 99 628 Akcí v kalendáři
  • 5 394 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 6.-7. srpna 2016

První srpnový víkend je plný různých historických slavnosti a bitev. Nejen z nich pro Vás vybíráme tipy na to kam vyrazit a užít si letní zábavu.

První srpnový víkend je plný různých historických slavnosti a bitev. Nejen z nich pro Vás vybíráme tipy na to kam vyrazit a užít si letní zábavu.

Praha

V Praze pokračují každoroční Letní shakespearovské slavnosti. Tuto sobotu můžete navštívit představení Sen noci svatojánské. V neděli zavítá poprvé do Prahy americko-britské duo The Kills a zahraje v klubu Roxy. Chvalský zámek v Horních Počernicích zve děti na pohádkovou neděli, tentokrát se na zámku potkáte s Popelkou a Merkurem.

Středočeský kraj

Ve Zruči nad Sázavou můžete navštívit historické slavnosti, které jsou letos inspirovány 700 lety od narození Karla IV. Těšit se můžete na dobový jarmark, vojenský tábor, repliku svatováclavského meče, rekonstrukce bitvy u Kresčaku nebo večerní koncert. Přístavní slavnost je festival pro všechny věkové kategorie a můžete ho navštívit v sobotu v Nymburku. Vystoupí zde známé i méně známé kapely a nebude chybět ani zajímavý doprovodný program. V sobotu můžete také zavzpomínat na legendární Postřižiny na zámku Mníšek pod Brdy, kde proběhne představení na motivy tohoto filmu.

Jihočeský kraj

Bitva na Winterbergu Vás zanese do časů středověku. Návštěvníci se mohou těšit i na historická vystoupení a ohňovou show. Akce se koná v sobotu ve Vimperku. V sobotu můžete také navštívit lázeňské slavnosti, zábavnou prezentaci třeboňského lázeňství. Na náměstí v Třeboni budou probíhat koncerty a řemeslný jarmark. V Třeboni se také konají tzv. Třeboňská nocturna. Vyrazit na ně můžete v sobotu do Divadla J. K. Tyla. Další ze série festivalů České hrady zavede návštěvníky na hrad Rožmberk nad Vltavou. 

Třeboňská nocturna

Plzeňský kraj

Oba víkendové dny budou na zámku Svojšín probíhat zahradní slavnosti, během nichž uvidíte květinové instalace v barokních zámeckých zahradách, ale především Vás čekají zajímavá hudební a loutková vystoupení nebo výtvarné dílny. Bitva o zámek Červené Poříčí Vás zavede na další z českých zámků. Během celé soboty bude pro návštěvníky připravena hudební, taneční a divadelní vystoupení  nebo šermíři.

Karlovarský kraj

Osmani na hradě Hauenštejn je název historické akce, díky níž se podíváte do časů, kdy byl Horní hrad poprvé obsazen velkovezírem z říše Osmanské. Pro návštěvníky bude připravena i výuka břišních tanců. 

Ústecký kraj

O víkendu Vás čekají v Litoměřicích pivní slavnosti. Nejen že zde ochutnáte řadu zajímavých piv z malých i velkých pivovarů, ale můžete se těšit také na řadu známých kapel. Oblíbený festival Rozmarné léto Vás tentokrát zavede do Mostu. Vystoupí zde Xindl X, Slza, Děda Mládek Ilegál Band, Crossband a O5 a Radeček.

Liberecký kraj

V Libereckém kraji si nenechte ujít Keltskou noc, festival, na kterém se od čtvrtka do soboty představí řada výborných kapel. Festival se koná pod širým nebem v Harrachově. Do Radvánovic u Turnova se můžete vydat, pokud Vás zajímá tvoření ze slámy. Akce zvaná Slamák se koná v areálu parku Šťastná země a návštěvníkům předvede sochy ze slámy v životní i nadživotní velikosti.

Možná Vás zaujme netradiční festival jurt, který se koná v Brništi. Na festivalové louce najdete 15 jurt, ve kterých budou připraveny různé dílny, výstavy, fotografie, workshopy, muzika, ochutnávky nebo rukodělné výrobky.

festival jurt

Královéhradecký kraj

Z pátku na sobotu si nenechte ujít noční prohlídky hradu Kost. Tentokrát se na hrad se chystá císařská návštěva a hrabě Heřman Černín z Chudenic, kterou zde můžete pomoci přivítat. Vodnické slavnosti v Červeném Kostelci zvou děti i dospělé na soutěže, hry a zábavu spojenou s vodou.

Pardubický kraj

Večerní oživlé prohlídky Vás možná zavedou na zámek v Moravské Třebové, kde se v zámeckých komnatách můžete těšit na prohlídky spolu s divadelním představením. Na zámku Litomyšl to budou letos první gurmánské prohlídky, které návštěvníky provedou historií zámku i zámeckého kuchařství a cukrářství. Dámský den na Zámku Slatiňany bude v neděli zasvěcen dámskému jezdectví a koním.

Kraj Vysočina

Sázavafest

V Jaroměřicích nad Rokytnou se koná 18. mezinárodní hudební festival Petera Dvorského. V sobotu zde proběhne zahajovací galakoncert. Známý festival Sázavafest je v plném proudu od čtvrtka do soboty. Na tomto multikulturním festivalu se můžete těšit na české i zahraniční hudební hvězdy.

Olomoucký kraj

Charitativní rodinné závody můžete v sobotu vyrazit do Horky nad Moravou, kde budou probíhat různé jezdecké závody. Bouzovský mumraj je název akce, kterou můžete navštívit oba víkendové dny na hradě Bouzov. Slavnost, kde nebudou chybět dílny a šermířská vystoupení, se koná na počest markraběte Jošta, synovce Karla IV. Můžete se těšit také na půjčovnu historických kostýmů.

Bouzovský mumraj

Jihomoravský kraj

Neoficiální závody v coursingu, běhu psa na umělou návnadu, můžete navštívit v sobotu v Blansku. V neděli se představí během noci flamenca na velkém nádvoří hradu Špilberku hvězdy originálního flamenca přímo ze španělské Andaluzie. 

Moravskoslezský kraj

Past na medvěda je celodenní historická akce na hradě Sovinec, kde Vás čeká pestrý program, jako například ukázky výcviku dravých ptáků, výstava loveckých trofejí, příběhy a pohádky pro děti, řezbářské umění a další. O víkendu můžete také navštívit mezinárodní rockový festival Ostrava v plamenech. Vystoupí zde sedm kapel s plným koncertním programem.

Zajímavé akce v okolí

Festival Muziq 2023 - Tachov

20.05.2023 - 20.05.2023
areál bývalého…

Festival Muziq je nový hudební festival bez žánrových mantinelů. Myšlenkou je setkání přátel a milovníků hudby, a…

Veletrh Stavebnictví-Therm-Domov-Z…

30.03.2023 - 01.04.2023
Sportovní hala DATART,…

31. ročník veletrhu stavebnictví a vytápění, domova a zahrady - Veletrh Stavebnictví-Therm-Domov-Zahrada 2023 ve Zlíně.

Výlov rybníku - Jindřichův Hradec

30.03.2023 - 02.04.2023
Modletický Dolní rybník…

Zvu vás na tradiční výlov našeho Dolního rybníka v Modelticích ve dnech 30.3 až 2.4.2023 Volný je ještě Velký apartmán…

Velikonoční tvoření - Telč

31.03.2023 - 31.03.2023
Turistické informační…

Tvoření pro děti i rodiče

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 31. březen

Dnes má svátek Kvido

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete