Statistika našeho portálu

  • 102 382 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 6. - 7. února

Plesová sezóna ještě nekončí, o čemž svědčí nejen prestižní Ples v Opeře, ale i řada městských a dětských plesů a karnevalů. Akcí, která tento víkend propojí snad všechny naše kraje, bude bezpochyby masopust, a proto Vám přinášíme i pár tipů, kde si ho opravdu užijete. Na Moravě je tento program obohacen ještě koštováním vína a vinařskou soutěží. Nezapomněli jsme ani na pár sportovních tipů.

Plesová sezóna ještě nekončí, o čemž svědčí nejen prestižní Ples v Opeře, ale i řada městských a dětských plesů a karnevalů. Akcí, která tento víkend propojí snad všechny naše kraje, bude bezpochyby masopust, a proto Vám přinášíme i pár tipů, kde si ho opravdu užijete. Na Moravě je tento program obohacen ještě koštováním vína a vinařskou soutěží. Nezapomněli jsme ani na pár sportovních tipů.

Masopust

Praha

Blížící se víkend přinese do Prahy doslova příval masopustních akcí. Za všechny vybíráme jednu tradiční, kterou můžete navštívit v sobotu v Toulcově dvoře. Nese název Masopust držíme, nic se nevadíme pospolu a nebude na ní chybět průvod masek, dobré jídlo a pití, tancování a zpívání. Nejlepší maska bude odměněna.

A pokud byste rádi ještě jedno doporučení, tak nabízíme Letenský masopust, tedy další z osvědčených akcí, kde se rozhodně nebudete nudit. Pro všechny maškary z průvodu bude ve vymezeném čase přístupno zdarma několik výstav. Masopustní program a tradiční gastronomie bude pak pokračovat v Národním zemědělském muzeu a nebude chybět i malé překvapení na závěr.

Za všechny plesové akce vybíráme tu nejnoblesnější - Ples v Opeře 2016. Ples se koná také v sobotu a jeho letošní pojetí je inspirované Velkou Británií, symbolem aristokratické společnosti. Tato inspirace se promítne do cateringu, designového pojetí i do uměleckého programu.

Noční výprava v Nové budově Národního muzea to je sobotní speciální noční komentovaná prohlídka přírodovědecké expozice Archa Noemova, kterou doprovází světelné a zvukové efekty.

V sobotu v rámci projektu Černobílý svět můžete navštívit zajímavou akcí, koncert klasické a jazzové romské hudby ve Slovanském domě.

Středočeský kraj

Zde opět vybíráme z tradičních akcí, jako je například již dvě desítky let fungující Poberounský masopust v Zadní Třebani. Nebude chybět opravdu nic, co patří k masopustu - rej masek, zabijačka, jarmark, hudební vystoupení i závěrečný karneval pro děti. Děti jistě potěší když je také vezmete na divadelní představení Jak si Kuba nevzal princeznu, které se koná v neděli v Mělnickém kulturním domě.

Jihočeský kraj

V Jihočeském kraji se můžete v sobotu vydat na Milevské maškary, akci, na níž v roce 2011 zde dokonce padl český rekord v počtu masek shromážděných na jednom místě - 629 masek. Staročeský masopust a keltský svátek Imbolc nabízí propojení těchto dvou světů skrze lidové tradice. Přijďtě se o tom přesvědčit v sobotu na Housův mlýn v Táboře.

A pokud byste místo masopustních pochoutek dali raději přednost zdravému pohybu, tak je tu Winter Run Tour, který se běží v sobotu v Českých Budějovicích.

Královéhradecký kraj

Skitour

Vyrazit můžete na Orlický maraton 2016, který patří do seriálu Skitour a který pořádá Ski Centrum Deštné v Orlických horách tento víkend. Snad i počasí bude příznivé a závod si užijete. V regionu samozřejmě nechybí ani masopustní akce, z nichž vybíráme Sousedský masopust v Náchodě. Tato akce se koná v rámci mezinárodního projektu Participace mládeže a organizují ji studenti náchodských škol a škol z Kudowa Zdroj a Lewina.

Plzeňský kraj

Ani Plzeňský kraj nebude ochuzen o masopustní zábavu. Tu si můžete užít třeba ve Stodě, kde průvod začíná v sobotu na nádvoří radnice. Pro děti je připraven maškarní karneval, který se koná v sobotu v Kulturním domě v Horažďovicích.

Ústecký kraj

Možná vás zaujme masopustní průvod, který se vydá v ze Zoologické zahrady Děčín na zámek Děčín. Součástí bude i oblíbená soutěž "O nejchutnější masopustní koblihu" a "O nejrychlejšího jedlíka koblih". Součástí je samozřejmě i další bohatý program. Masopust v zoo na Vás čeká i v Ústí nad Labem, kde si pro Vás připravili soutěže, výtvarnou dílnu, malování na obličej, pohádku pro děti Divadla V pytli a další. 

Liberecký kraj

Masopust na Vísecké rychtě v Kravařích se letos koná v sobotu. Masopustní veselí budou doprovázet řemeslníci, hry pro děti i tvůrčí dílničky s výrobou masek. Na dvoře Vísecké rychty Vás čeká hudební vystoupení na akordeony a ta ké řada dobrot.

Jihomoravský kraj

Pokud Vás letos čeká výběr střední školy, pak si nenechte určitě ujít prezentaci odborného středního vzdělávání v obchodním centru Olympia v Brně. Od pátku do neděle se zde budete moci seznámit s 33 středními školami. Doporučujeme také Valtický vinařský fašank, sobotní akci kombinující masopustní veselici s ochutnávkou těch nejskvostnějších nápojů vyrobených z vinné révy. Nebude chybět obchůzka masek, pochování basy a místní dobroty.

Ve Velkých Pavlovicích se konají v sobotu Velkopavlovické ostatky. Čeká Vás ostatkový průvod masek, tradiční scénky, tance a písně s CM Lašár i harmonikou, zabijačkové a ostatkové speciality, tvořivé dílničky pro děti, zábava pro velké i malé. Ve Velkých Němčicích budou o víkendu potěšeni ti, kteří patří mezi milovníky vína. Koná se zde totiž 56. výstava vín. Obvykle můžete očekávat až 900 vzorků a poslední roky se zde začínají objevovat i bio vína, oranžová vína či autentická vína.

Zlínský kraj

Masopustní průvod městem Kroměříž bude zahájen v sobotu na Hanáckém náměstí v Kroměříži. Celou akci doprovodí tradiční cimbálová muzika, zabijačkové pochoutky, jarmark a košt vín. 

Masopust připravilo tradičně i Valašské muzeum v přírodě - skanzen v Rožnově pod Radhoštěm. Můžete se tu těšit i na soutěž "O nejlepší valašskou klobásku" a "O nejlepší valašskou tlačenku".

Moravskoslezský kraj

Masopust na Slezskoostravském hradě otevře své brány v sobotu a každý návštěvník v masce má vstup zdarma. Čekat Vás budou ukázky lidových zvyků, rej masopustních masek, lidové písničky a spousta dobrého jídla. V Ostravě si v sobotu můžete zatančit na Filharmonickém plese. Hudba v podání Janáčkovy filharmonie a Jet Set Big Bandu Vás jistě nenechá příliš odpočívat a večer protančíte.

Beskydská laťka

Na 24. ročník Beskydské laťky, tradičního výškařského závodu, se můžete přijít podívat v neděli do Třince.

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

02.06.2024 - 02.06.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na Neděli 2. června 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy.

Festival Muziq 2024 - Tachov

08.06.2024 - 08.06.2024
Letní parket u Bělčáka

Festival Muziq v Tachově zve na druhý ročník!

Třebsínské zvonění 2024 - Krňany

05.07.2024 - 06.07.2024
Třebsín 100

Hudební festival pro celou rodinu, zaměřený na country, bluegrass, folk a trampskou muziku

Beerfestu street 2024 - Olomouc

22.05.2024 - 25.05.2024
Olomouc

Nová scéna olomouckého Beerfestu. Kromě programu na Korunní pevnůstce chystáme i akci na Dolním náměstí. Ta začne už ve…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 24. květen

Dnes má svátek Jana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete