Statistika našeho portálu

  • 94 535 Akcí v kalendáři
  • 5 386 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Tipy na víkend 7.-8. července 2018

Prázdniny jsou tu a s nimi i krásné počasí a chuť cestovat, navštěvovat a poznávat. Proto vám přinášíme pravidelné tipy na víkend, kde najdete inspiraci, kam se podívat. Další zajímavé kulturní, sportovní a společenské akce najdete v našem kalendáři akcí.

Prázdniny jsou tu a s nimi i krásné počasí a chuť cestovat, navštěvovat a poznávat. Proto vám přinášíme pravidelné tipy na víkend, kde najdete inspiraci, kam se podívat. Další zajímavé kulturní, sportovní a společenské akce najdete v našem kalendáři akcí.

Praha

Kouzelný cirkus vystoupí v Laterně magice Národního divadla v pátek a v sobotu a je ideálním tipem na výlet s dětmi za kulturou a zábavou. V českém muzeu hudby vystoupí v neděli The Metropolitan Youth Orchestra of New York. Nenechte si ujít také talk show oblíbeného kněze z Lanškrounu, Zbigniewa Czendlika, která nese příznačný název "Postel hospoda kostel". Stejnojmenná kniha tohoto autora získala cenu čtenářů v rámci soutěže Magnesia litera 2017.

cirkus

Středočeský kraj

Vodní pódium v Kutné Hoře hostí koncert hudební skupiny Kůzle Hu.sou, která zpívá jak pro děti, tak pro dospělé. Pokud se vydáte na Příbramsko, tak můžete v neděli navštívit největší českou hornickou pouť, která se koná přímo v Příbrami. 29. ročník historické hornické pouti bude provázet krojovaný průvod horníků a hutníků s mezinárodní účastí, polní mše a bohatý doprovodný program.

Plzeňský kraj

Na ostrově v Holýšově se od pátku do soboty sejdou všichni fanoušci dobré rockové hudby na open-air festivalu Pekelný ostrov. Ti se těší na vstoupení kapel jako je CHINASKI, ARAKAIN & LUCIE BÍLÁ, RYBIČKY 48, VYPSANÁ FIXA, HARLEJ se Symfonickým sdružením pod vedením Oty Balage, DOGA, KRUCIPÜSK a další. Možná i vám by se tento tip mohl líbit. 

Liberecký kraj

Zveme vás na hrad Grabštejn nedaleko obce Chotyně, kde vás oba víkendové dny čekají Renesanční letohrátky. Jedná se o tradiční letní festival plný hudby, tance, šermu i rozverných kousků místního kata a další zábavy. Kromě uvedeného se můžete těšit na  kostýmované průvodce, ukázky palných i chladných zbraní, lahodné občerstvení v hradním šenku i u řemeslníků a stánkařů, kteří nabídnou výtvory dobové kuchyně.

Těšit se můžete také na gotický jarmark na hradě Houska, který potrvá od neděle do pondělí. Nebudou chybět ani šermíři, řemesla a jarmark.

Královéhradecký kraj

Festival Na ostrovech, který se koná v sobotu v Náchodě, je již 6. ročníkem. Můžete se těšit na folk &country, mimo jiné zahraje Věra Martinová, František Nedvěd, Zelenáči, Miroslav Paleček, Folk Team, Jimmy Bozeman & the Lazy Pigs (USA/CZ), Leo & Batt (Irsko), Splav a Sem Tam.

Nenechte si ujít již další veřejné setkání majitelů veteránů, kteří se potkají v sobotu v Podorlickém skanzenu v Krňovicích.

veteránů

Pardubický kraj

Muzeum řemesel Letohrad zve na Řemeslnickou sobotu. Čeká vás prvorepublikově laděná akce s bohatým kulturním a doprovodným programem. Vystoupí Láďa Hruška a Michal Tučný revival Plzeň, uvidíte historická i současná řemesla a další.

Zámek v Moravské Třebové si připravil hudební představení pro děti "S Florentýnem na cestách". Děti se mohou těšit na řadu písniček ze známých televizních a filmových pohádek. Divadlo Slunečnice.

Řemeslnickou

Kraj Vysočina

Vysočina fest 2018 startuje již tento čtvrtek v Jihlavě, ale potrvá až do soboty, takže jej můžete navštívit i pokud nemáte dovolenou. Letos proběhne již šestý ročník tohoto největšího multižánrového festivalu na Vysočině a představí se na něm Jelen, Arakain a Lucie Bílá, Chinaski, Kabát, Mandrage, Divokej Bill, Lenny, Sebastian nebo třeba Xindl X.

Olomoucký kraj

Na zámku Plumlov vás od pátku do neděle bude provázet zajímavý historický program, kde uvidíte, jak to na zámku vypadalo v době třicetileté války. Kejklířská vystoupení, šerm, divadlo, akrobati a samozřejmě nebude chybět ani také ukázka bitvy.

Jihomoravský kraj

LaStrada, festival pouličního umění, můžete zažít od pátku do soboty v Mikulově. Celé historické centrum města ožije divadelníky s krátkými skeči, hudebníky se svými nástroji a akrobaty se svými kousky.

Valtická barokní noc nabízí baroko doslova všemi smysly. Pořadatelé vytvořili barokní atmosféru plnou živé hudby v podání špičkových ansámblů, zpěvu, tance a divadla. Čeká vás i občerstvení, barokní tančírna nebo ohňostroj.

Valtická barokní noc

 

Zajímavé akce v okolí

Hudební festival Hrošení - Krucembu…

16.07.2021 - 17.07.2021
Kemp MOŘE u rybníku Řeka

Festival se zaměřením na folk, bluegrass, tremp a country music se odehrává v zavedeném retrokempu s restaurací.

Online Festival francouzského filmu…

19.11.2020 - 25.11.2020
Praha

23. ročník Festivalu francouzského filmu uvede jako každý rok francouzské snímky promítané v české distribuci 2019/2020.

Online Kino na hranici - celá ČR

23.11.2020 - 29.11.2020
Praha

Po dvou nezdařených pokusech uspořádat filmový festival Kino na hranici v tradiční podobě se organizátoři rozhodli, že…

Online: PechaKucha Night Prague - c…

25.11.2020 - 25.11.2020
Online celá ČR

Listopadová pražská PechaKucha Night přijímá výzvu a online verzi věnuje mluvčím žijícím dlouhodobě v zahraničí!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

středa 25. listopad

Dnes má svátek Kateřina

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete