Statistika našeho portálu

  • 101 436 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 7.-8. dubna 2018

Nadcházející víkend přinese krásné jarní počasí, a tak věříme, že si vyberete z celé řady akcí, které se konají venku v přírodě. Mezi jinými to jsou běžecké akce, jako třeba pražský 1/2 maraton nebo běžecký závod skrz safari ve Dvoře Králové. Po zimní pauze se také otevírají další hrady a zámky nebo některé vodácké lokality.

Nadcházející víkend přinese krásné jarní počasí, a tak věříme, že si vyberete z celé řady akcí, které se konají venku v přírodě. Mezi jinými to jsou běžecké akce, jako třeba pražský 1/2 maraton nebo běžecký závod skrz safari ve Dvoře Králové. Po zimní pauze se také otevírají další hrady a zámky nebo některé vodácké lokality.

Praha

Tuto sobotu se v rámci běžeckého seriálu Pražský mezinárodní maraton koná běžecký závod Sportissimo 1/2 Maraton Praha. Týž den se v Praze koná také 5. ročník otevřených ateliérů v Pragovce Kolben Open 5. Těšit se můžete na prohlídku jindy nepřístupného areálu obohacenou o vzpomínky pamětníků, dětské workshopy, komentované prohlídky v galeriích Pragovky, vernisáž rezidentské výstavy, koncert a přes čtyřicet otevřených ateliérů umělců.

Patříte-li mezi milovníky jazzu, blues, funky a latiny, pak nemůžete vynechat Jazz Efterrätt, který v sobotu v Redutě spojí ve svém repertoáru všechny tyto hudební styly.

Středočeský kraj

Známý filmový festival Febiofest začíná tento pátek na Kladně, kde potrvá až do neděle. Festival je možné navštívit postupně i v dalších městech republiky. 

Pochod za povidlovým koláčem 2018 je určen opravdu všem věkovým a výkonnostním skupinám. Startuje v pátek a končí v sobotu v Benešově a vybrat si můžete trasu mezi 7 až 100 km. Na hradě Točník zahajují tuto sobotu novou sezonu akcí zvanou Med dej, která nabídne medvědí stezku, divadlo, soutěže pro děti nebo vystoupení sokolníka.

Komentovaná prohlídka výstavy hraček ve Velvarch vás seznámí s hračkami československé produkce z 50.-80. let.

hraček

Jihočeský kraj

Mezinárodní setkání harmonikářů a heligonkářů je naplánováno se koná v sobotu v Písku. Čeká vás zde hudební vystoupení hudebníků z různých zemí a různých věkových skupin.

Plzeňský kraj

Festival Jeden svět můžete ještě navštívit v Sušici, kde probíhá až do soboty. 

Ústecký kraj

Pokud jste si minulý víkend nestačili dostatečně užít Velikonoce, tak máte stále ještě možnost na zámku Benešov nad Ploučnicí, kde vás čeká velikonočně vyzdobený zámek a kde se můžete zapojit do soutěže o nejkrásnější malované velikonoční vajíčko.

Ressl Kros Run je jarní běžecký závod, kterého se můžete zúčastnit v sobotu v Mostě. Čekají vás trasy v délce 3 a 10 km, které využívají stávající lesní cesty i nově budovanou stezku Greenrunner.

Královéhradecký kraj

safari

V sobotu se můžete zapojit do nevídané akce v ZOO Dvůr Králové nad Labem. Startuje zde totiž Safari běh, jehož trasa vede přes Africké nebo Lví safari, a díky němuž můžete podpořit návrat nosorožců do přírody. Sobota přinese také tradiční otevírání pevnosti Josefov. Její součástí je průvod městem, čestná salva u sochy císaře Josefa II. a improvizovaná bitva rakouských a pruských jednotek na hradbách.

Pardubický kraj

Festival Febiofest, kde máte možnost zhlédnout řadu zajímavých filmů, probíhá do neděle také v Pardubicích. Vydat se můžete také k říčce Doubravě u Pařížova, kde proběhne její letošní odemykání a sjezd.

Novou sezonu zahájí o víkendu také zámek v Moravské Třebové. Vystoupení šermířů, rytířů a historické hudby. Součástí sobotního slavnostního programu bude i tradiční jarmark na nádvoří zámku.

Kraj Vysočina

K nové desce Sám se sebou vystoupí Michal Hrůza s kapelou Hrůzy tuto sobotu v Pelhřimově. Jiný hudební žánr nabízí vystoupení dechové kapely Veselka Ladislava Kubeše, které můžete navštívit v neděli v Třebíči.

Olomoucký kraj

Auto-moto

Auto-moto burza se opět koná v Kroměříži. Na bleším trhu můžete najít náhradní díly, součástky, komponenty na zemědělskou techniku, ale i starožitnosti či vojenské a hasičské sběratelské předměty. Navíc se můžete těšit na krásnou sbírku desítek závodních veteránů.

Jihomoravský kraj

V sobotu se v Jihomoravském kraji na mnoha místech koná akce Ukliďme Česko. Zapojit se do ní můžete například v Brně KomíněKrálově Poli nebo Bosonohách. Program s matematickými hlavolamy pro rodiny nabízí akce ve VIDA! centru v Brně. Tentokrát bude ústředním tématem slavná Rubikova kostka.

Velká chovatelská burza Aquatera Brno se uskuteční v sobotu a můžete na ní najít akvarijní ryby, rostliny, krmiva, terária, terarijní zvířata, chovatelské potřeby a mnoho dalšího.

Moravskoslezský kraj

Štramberk

V sobotu vstupuje do nové zámecké sezony hrad Štramberk, který tak po zimě můžete znovu navštívit. V sobotu se v Ostravě koná taneční soutěž Trend Cup, která bude patřit tanečním párům dětské a juniorské věkové kategorie, které předvedou své umění ve standardních a latinskoamerických tancích. V rámci jarního turné vystoupí zpěvačka Barbora Poláková v Novém Jičíně. Můžete se těšit, že zazní i písničky z nové desky Země.

 

Zajímavé akce v okolí

Ovečka betlémská 2023 - Praha

09.12.2023 - 09.12.2023
Stanice techniků DDM…

Vánoční zázrak očima chundelaté ovečky a starého pastýře. Loutková hudební pohádka o kouzlu Vánoc pro všechny od 4 let.…

Adventní benefiční koncert Schola G…

09.12.2023 - 09.12.2023
Kostel Zvěstování Panny…

Na slavnostním adventním koncertu Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích, ve sváteční atmosféře kostela…

LEMarket 2023 - Praha

09.12.2023 - 10.12.2023
Národní dům Smíchov

LEMARKET slaví 10 let a chystá svůj největší ročník v Národním domě na Smíchově. Společně s obchodem ONES představí…

X. Setkání betlemářů v Příboře 2023

09.12.2023 - 09.12.2023
Centrum tradičních…

Desátý ročník tradičního adventního setkání řezbářů - betlemářů ze severovýchodní Moravy a těšínského Slezska. Expozice…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 9. prosinec

Dnes má svátek Vratislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete