Statistika našeho portálu

  • 96 081 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Tipy na víkend 7.- 8. května 2016

Na mnoha místech naší republiky můžete o víkendu navštívit akce spojené s oslavami 700 let od narození Karla IV., ale můžete si také zaběhat či vyzkoušet nezvyklé sporty a nebo si připomenout konec druhé světové války.

Na mnoha místech naší republiky můžete o víkendu navštívit akce spojené s oslavami 700 let od narození Karla IV., ale můžete si také zaběhat či vyzkoušet nezvyklé sporty a nebo si připomenout konec druhé světové války.

Praha

V Praze bude o víkendu probíhat Irský hudební festival spojený s oslavou svátku sv. Patrika. Čeká Vás všudypřítomný zelený čtyřlístek, přehlídka irské hudby, tance, ale i ochutnávky irských specialit a piva.

V sobotu propukne na Karlově náměstí open-air festival na oslavu 700 výročí narození Karla IV. Můžete se těšit na historické tržiště, dětské dílny, stánky s dobovými jídly i nápoji a hlavně vínem, středověkou i moderní hudbu, ukázky řemesel nebo lékařskou zónu. Uvidíte tu žebráky, zloděje i středověké komedianty, žongléry, ale také kostýmovaný průvod.

O víkendu se koná také Volkswagen maratonský víkend, díky němuž na trase poběží až 10 000 běžců z 79 zemí světa. Závod startuje ze Staroměstského náměstí. A pokud Vás zajímají netradiční a méně známé sporty, pak si nenechte ujít Sportival, akci která Vám o tomto víkendu představí sporty, které možná ani neznáte.

V sobotu můžete navštívit hudební humanitární festival Motol Motolice, který shromažďuje finance pro nadaci "Národ dětem". Čeká Vás program nabitý hvězdami a dobrou zábavou, díky níž i podpoříte dobrou věc. 

Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur zve v sobotu na výtvarnou dílnu zaměřenou na stínové loutky a jejich výrobu.

Středočeský kraj

V Berouně se od soboty do neděle konají tradiční hrnčířské trhy, u kterých nemůže chybět ani doprovodný program. Symbolické zahájení cyklistické sezony, známý Cyklootvírák, proběhne v sobotu v Nymburce. Nebude chybět dobré Postřižinské pivo a trasa dlouhá 40 km.

Oblíbené jsou také Slavnosti českého chřestu v Hostíně, které se letos konají v sobotu. Najdete zde informace o pěstování chřestu, ale také chřestové gastronomické speciality připravované špičkovými kuchaři a zábavný program pro děti. Na zámku Loučeň, proslaveném svými labyrinty, bude v neděli připravena akce ke dni matek. Všechny maminky mají vstup zdarma. 

Jihočeský kraj

Český Krumlov oslaví od pátku do neděle konec druhé světové války. Nejatraktivnější součástí oslav bude ''Bitva o Český Krumlov', která proběhne v sobotu. Švejkova padesátka je název turistického pochodu, který vyráží tuto sobotu z Písku. V sobotu také symbolicky otevřou novou turistickou sezonu v Táboře. Součástí bude turistický i cyklistický výlet.

Karlovarský kraj

Od pátku do neděle čeká Karlovy Vary velkolepé zahájení nové lázeňské sezony. Na programu jsou koncerty, výstavy, ale také průvod Karla IV., otevření nové trasy přírodního lanového centra, videomapping, řemeslný jarmark a další.

Zahájení nové lázeňské sezony

V sobotu ožijí Karlovy Vary také Czech food festivalem, kde se bude vařit, ochutnávat a soutěžit. Hrad Loket bude v sobotu hrát divadlo pro děti, tentokrát na téma Malá mořská víla.

Ústecký kraj

Do Žatce se v sobotu mohou vydat všichni příznivci kultivovaného pití piva na Chmelfest. Součástí programu bude i oblíbená degustace piv. Ústí nad Labem ožije v sobotu Majálesem, na němž vystoupí řada známých kapel. Oslavy osvobození Československa si připomenou v neděli v Chomutově. Vzpomínkové akce spojené s položením květin se uskuteční na několika místech. 

Liberecký kraj

V Libereckém kraji můžete v sobotu vyrazit na tradiční Lužickou padesátku, turistický pochod, který vede z Hrádku nad Nisou. Naplánované jsou také trasy v délce 8, 15, 25, 35 km. 

Pardubický kraj

V sobotu se se svými dětmi můžete vypravit na Den řemesel pro děti. Babiččin dvoreček se otevře v Licibořicích. Děti si vyzkouší různá stará řemesla, budou mít možnost vyrábět si v dílničkách a získat "výuční list". Tradiční Slavnosti perníku na zámku v Pardubicích jsou připravené na neděli. 

Královéhradecký kraj

V Trutnově si od pátku do soboty nenechte ujít městské dračí slavnosti, kde se představí zajímavé kapely, bude připraven řemeslný jarmark, střelnice a večerní průvod s drakem. Hronovské jablíčko představuje soutěžní festival tanečních skupin do věku 5 let. Návštěvníci uvidí různé taneční styly v různých věkových kategoriích.

Jihomoravský kraj

Festival tuzemských folklorních souborů, které vystoupí s krátkými ukázkami folkloristické tradice svého regionu, se koná od pátku do soboty na náměstí v Mikulově. Velké Pavlovice zvou o víkendu na Májové otevřené sklepy, kdy budete moci ochutnat vynikající velkopavlovická vína, k mání budou nejen vína ročníku 2015 ve 21 vinných sklepech. Sobotní Vyškovská padesátka je extrémní závod dvojic v okolí Vyškova. Na účastníky čekají trasy 30 a 50 km s řadou outdoorových úkolů a aktivit. 

Kolumbova cesta aneb dobývání Nového světa je název interaktivního programu k výstavě "Země na obzoru – objevujeme Ameriku", kterou pořádá Moravské zemské muzeum. Součástí bude krátké divadlo a výtvarná dílna.

Kolumbova cesta

Olomoucký kraj

Vlastivědné muzeum v Šumperku si na Den vítězství připravilo pro všechny návštěvníky mimořádné prohlídky do všech objektů pod jeho správou. Barvám neutečeš je rodinný pětikilometrový běh, který bude především o zábavě. Účastníci běhu budou probíhat barevnými práškovými zónami a čeká je i překvapení. Akce se koná v sobotu v Olomouci.

Zajímavé akce v okolí

Abeceda hvězd po 20 letech - Český …

30.09.2021 - 30.09.2021
Český Dub

Divadelní společnost Vojan z. s. Český Dub a T.J. Sokol Proseč pod Ještědem Vás zve na úspěšnou hudební one-man-show.

První udržitelný obchoďák - Praha

13.09.2021 - 19.09.2021
Bubenské nábř. 306/13,…

Největší swap ve střední Evropě, workshopy a diskuze na téma změny spotřebních návyků proběhne od 13. do 19. září.

První udržitelný obchoďák: týdenní …

13.09.2021 - 19.09.2021
V Pražské tržnici v…

Akce nabídne hravou alternativu nakupování v řetězcích. Bude nabitá workshopy a diskusemi, v nichž každý zjistí, že…

První udržitelný obchoďák:Týdenní s…

13.09.2021 - 19.09.2021
pražská tržnice v…

Swap? Nový trend, ale také úspora pro životní prostředí i vaši peněženku. Týdenní swap od 13. do 19. září v pražské…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 18. září

Dnes má svátek Kryštof

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete