Statistika našeho portálu

  • 101 428 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

TIPY NA VÍKEND 7. – 8. ledna

Fotogalerie k článku

Praha 

Pokud máte rádi klasickou hudbu, přijďte se v sobotu podívat na Novoměstskou radnici na novoroční koncerty s českými klasiky pro rodiče a jejich nejmenší. V provozu bude taky kavárna, kde si příchozí mohou dát něco dobrého. Jeden koncert trvá přibližně 45 minut bez pauzy a nikdo nečeká, že děti budou celou tu dobu potichu. Začátek v 9:30 a 11 hodin.

 

Středočeský kraj

Tuto neděli vás zve Mělnické kulturní centrum – MEKUC na rodinné představení LOSERS! – MIMJOVÉ. Jedná se o rodinnou divadelní show plnou zábavy, akrobacie a pantomimy.

Máte-li chuť se po vánočních svátcích projít a trochu protáhnout, projděte si tradiční trasy novoročního pochodu Tříkrálová Okoř.

Na Tříkrálové stezce zjistíte tradice, zvyky a svátky měsíce ledna. Ochutnáte měsíc leden v našem menu a dílnách. Zaposloucháte se do hudby, která léčí, stejně jako smích, který vás nemine při řešení hádanek a kvízů na Tři krále o dům dále.

 

Vysočina 

sobotu se uskuteční Mistrovský České republiky v ledovém lezení ve Víru. Jedná se o proslulý závod o Vírský cepín. Horolezectví a Vír, to není jenom Ledová stěna. O rozvoj horolezectví ve Víru usilijí členové spolu Ledová stěna Vír, z.s., díky jejichž činnosti můžete Vír navštívit i jako oblast skalního lezení či ferratovou oblast a v případě nepřízně počasí můžete navštívit umělou stěnu v kulturním domě.

 

Jihočeský kraj

Navštívit můžete svatební veletrh, který se vrací na Českobudějovické Výstaviště. Přijďte 7. 1. 2023 načerpat svatební inspiraci, užít si pohodovou atmosféru a naplánovat si svůj vysněný den do posledního detailu. Připravujeme největší svatební inspiraci na jihu Čech.

 

Plzeňský kraj

Západočeské muzeum v Plzni nabízí spoustu kulturních akcí. Například výstavu Čarovný svět vějířů. Výstava představuje soubor 80 historických předmětů ze sbírek Západočeského muzea v Plzni, Středočeského muzea v Roztokách u Prahy i ze soukromých sbírek. Koncept výstavy rámcově připomíná historický vývoj, výrobu i základní rozdělení vějířů. Co se samotných exponátů týče, nejpočetněji je zde zastoupeno 19. století. Prezentovány jsou jednak luxusní značkové vějíře, ale i ty běžnější, tzv. šibřinkové. Nechybí ani několik ukázek patentových konstrukcí z druhé poloviny 19. století nebo péřové vějíře v různých barevných variantách. Součástí výstavy jsou také nezbytné dámské doplňky tj. kabelky, taneční pořádky, toaletní potřeby, jehlice do klobouků nebo pudřenky.

 

Karlovarský kraj

Přijeďte se podívat do Chebu na poetické fotografie s příběhem chebské autorky Ivany Čamkové. Výstava s názvem Čas řeky v klubu Galerie 4 potrvá do 25. ledna.

 

Ústecký kraj

V Galerii Roudnice nad Labem se můžete podívat na výstavu Učitel a žák. Název výstavy koresponduje s názvem jednoho z výstavních cyklů roudnické galerie, který zavedla Alena Potůčková již v roce 2008. V rámci volného cyklu Učitel a žák se uskutečnila řada výstav, konfrontujících práci významné osobnosti z oblasti výtvarného umění, spolu s jedním ze svých žáků. Nyní by však měl být tento vztah přenesen do zcela jiné roviny. Cílem zde bude poukázat na vědomé navazování na konkrétní vzory, na silné zdroje inspirace, na přiznané přejímání myšlenek, ale i deklarace obdivu k výjimečným osobnostem nebo jedinečným dílům. Vizuální umění, jež tyto principy dokládá, je pouze dílčí ukázkou obdobných vazeb napříč celou společností. Implicitním poselstvím celé výstavy tak bude vyjádření úcty a vděku našim vzorům a učitelům v širokém slova smyslu.

 

Liberecký kraj

O víkendu si můžete udělat s rodinou výlet do IQLANDIE science centra v Liberci. Čtyři patra plná chytré zábavy, to je science centrum iQLANDIA. V deseti interaktivních expozicích se vydáte z nitra planety až do vzdálených galaxií, potkáte jediného humanoidního robota v České republice a vyzkoušíte si na čtyři stovky interaktivních exponátů, které zábavně, a přitom poutavě představují svět vědy a techniky. iQLANDIA nabízí i bohatý doprovodný program: science show, tematické hry, laboratorní workshopy, badatelské aktivity, přednášky.

 

Královéhradecký kraj

Navštivte tuto sobotu Klášter Broumov, kde jsou pro vás připravené interaktivní prohlídky skriptoria s knihovnou. Interaktivní prohlídky středověké písárny spojené s prohlídkou klášterní knihovny. Pojďte se s námi dozvědět něco o historii klášterní knihovny, knih, a práci písařů. Vyzkoušejte si s námi opis textu husím brkem v replice středověkého Skriptoria. Sraz na nádvoří kláštera u kašny.  

Vydejte se do Starých hradů na Jičínsku, kde se usídlili draci - pojďte s námi do pohádky zachránit princeznu Laskonku, najděte zaklínadlo a pohádková odměna vás nemine. Na dospěláky čeká ochutnávka pravé starohradské medoviny. Uvidíte, jak slavily Vánoce naše prababičky, dozvíte se něco o historii hradu a nakonec Vás přijme na audienci samotný dračí král, Jeho Veličenstvo Rozumbraďák XVI.

 

Pardubický kraj

Od 5.1. jsou zahájeny zimní prohlídky zámku Slatiňany. Přijďte se podívat také! Nově zpřístupněné zámecké interiéry v přízemí Vám během prosincových dnů představí nejen osudy knížecí rodiny Auerspergů, ale také se dozvíte, jak na zámku probíhaly sváteční poslední dny v roce. Prohlídka Vás zavede do hostinských a společenských prostor a nahlédnout budete moci také do zámecké kuchyně.

 

 

Jihomoravský kraj

Mikulově proběhne tuto sobotu od 18:00 hodin Tříkrálový koncert v kostele sv. Václava, na kterém zazní skladby Edvarda Griega, Jeana Sibelia, Lukáše Sommera a Franze Schuberta. Vstupné 80 Kč.

 

Zlínský kraj

Pokud máte rádi muzea a historii, tak Muzeum Bojkovska otevřelo k příležitosti konání Bojkovské muzejní noci novou část svých stálých expozic, tentokrát zaměřenou na oblast Moravských Kopanic. Tedy území, které tvoří obcí Starý Hrozenkov, Žítková, Vápenice a Vyškovec. V poslední době Moravské Kopanice vešly do širšího povědomí především prostřednictvím publikací Jiřího Jilíka či románu Žítkovské bohyně autorky Kateřiny Tučkové. Přijďte se podívat.

 

Olomoucký kraj

Připojte se tuto sobotu k tradičnímu novoročnímu výstupu na hrad Helfštýn. Hrad je 7. 1. výjimečně otevřen od 8 do 15 hodin. Vstupné jednotné 20 Kč.

 

Moravskoslezský kraj

Na tuto sobotu je pro vás v divadle Opava připraven Novoroční operní galavečer. Zcela unikátní večer, kde se představí pouze domácí sólisté, a to často v rolích, v jakých jsme je ještě neslyšel. Objeví se Katarína Jorda-Kramolišová jako Emília Marty ve finále z Janáčkovy opery Věc Makropulos, Terezka Kavecká jako Čajkovského Jolanta, nebo Dalibor Hrda jako Kmet v Braniborech. Velký prostor dostanou také samostatná orchestrální čísla, která zahraje orchestr Slezského divadla.

 

Zajímavé akce v okolí

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

Modlitba za demokracii 2023 - Praha

06.12.2023 - 06.12.2023
Kostel sv. Kříže -…

Vážení přátelé a příznivci, věříme, že se již těšíte na adventní čas. S radostí bychom vás chtěli pozvat na výjimečný…

Hvězdná Toyota roadshow v Praze na …

06.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Toyota během akce podrobněji představí všechny čtyři druhy alternativních pohonů, které aktuálně nabízí.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 6. prosinec

Dnes má svátek Mikuláš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete