Statistika našeho portálu

  • 102 710 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 7. – 8. prosince 2019

Druhý adventní víkend vás zveme na mnoho předvánočních akcí, jako jsou adventní trhy, mikulášské nadílky nebo akce na hradech a zámcích.

Fotogalerie k článku

Druhý adventní víkend vás zveme na mnoho předvánočních akcí, jako jsou adventní trhy, mikulášské nadílky nebo akce na hradech a zámcích. V tipech na víkend pak najdete tipy na další aktivity.

Praha 

V neděli vás čeká Cirkusácká pohádka plná humoru a písniček z bláznivého cirkusového prostředí. Vyrazit na ni můžete se svými dětmi do Divadla v Rytířské. Vánočně se můžete naladit na Vánočním Matiné orchestru Nadačního fondu Harmonie, který zazní v sobotu ve Švandově divadle

Pokud jste ještě nepotkali přesvědčivě vypadající čerty, pak si nenechte ujít průvod Krampus čertů na Výstavišti v Holešovicích. Průvod 75 působivých čertů povede napříč areálem.

Středočeský kraj

Královský advent vás i letos čeká na hradě Křivoklát. Můžete se těšit na adventní trhy a bohatý program na nádvoří. Na Dobříši můžete v sobotu zavítat do Ježíškovi dílničky a zúčastnit se rozsvícení vánočního stromu. Tradiční vánoční trh, prodej dekorací, nefalšovaná vesnická zabijačka a kulturní program budou připraveny v sobotu v Mladé Boleslavi.

Jihočeský kraj

Procházka táborskou zoo bude v sobotu tak trochu jiná. Během komentovaných krmení zde budete moci potkat Mikuláše s čertem a andělem. Z Tábora do Bechyně se v sobotu můžete svézt po historické úzkokolejce ve vláčku taženém rovněž historickou lokomotivou Bobinka

Za vánoční inspirací můžete vyrazit do Vyššího Brodu, kde se sejdou prodejci dárečků všeho druhu a řezník Míra z Protivína připraví tradiční vepřové hody. Nebude chybět ani program pro děti.

PLZEŇský kraj

Z Plzně bude v sobotu vypraven mikulášský vlak na adventní trhy na Křivoklátu. Také na hradě Rábí nezahálí v čase předvánočním. Můžete si užít podvečerní prohlídky s neopakovatelnou atmosférou zimního hradu, kde bude znít středověká hudba a koledy.

ÚSTECký kraj

Den svatého Mikuláše oslaví v Oblastním muzeu Most bohatým programem, kde nebude chybět Fler jarmark, věncová dílny, koncert, perníková dílny nebo divadýlko.

Pokud byste chtěli zažít tradiční adventní a vánoční zvyky tak, jak vypadaly na přelomu 19. a 20. století, pak vás zveme do Muzea v přírodě v Zubrnicích

Nebo se raději chcete proběhnout zimním večerem? Pak si vezměte čelovku a vyrazte na běh Teplicemi. Jako doprovodný program zde bude ohňová show, malba vánočních perníčků nebo tombola.

Liberecký kraj

Tradiční trhy vás čekají také v roubeném stavení v Železném Brodě. Od středy až do neděle tu najdete pestrý program, například vánoční písně v provedení hudebního souboru My Gospel ze Železného Brodu, loutkářský soubor Na židli z Turnova zahraje Pohádky o pejskovi a kočičce nebo zazpívá swingový orchestr Rudy Mülera. Dále se můžete těšit na ukázky řemesel, vánoční a dárkové zboží.

V pátek a v sobotu vás zveme do sklářské dílny v Cvikově. Bude tu probíhat animační program pro děti a tematické dílničky v podobě korálkování vánočních hvězd, malování vánočních koulí, zdobení perníčků a foukání skla.

Pardubický kraj

V Pardubickém kraji se svezete na Mikulášských jízdách vlakem v Letohradu nebo v Chocni. Advent zavítá i na zámek do Choltic, kde se bude konat předvánoční jarmark, tematické tvořivé dílny, koncert ZUŠ Přelouč v kapli, kostýmované prohlídky vánočně vyzdobeným zámkem, rozsvěcení vánočního stromu nebo živý betlém na nádvoří.

KRAJ VYSOČINA

Pro návštěvníky Zoo Jihlava budou v sobotu připraveny adventní dílny, kde si návštěvníci budou moci vyrobit vánoční ozdoby nebo zazpívat koledy u vánočního stromku.

V neděli se můžete zajít podívat do Želivu na živý Betlém. Stanete se tak součástí příběhu o lásce, oběti, touze a zrození Krista. Hrají herci z FajnEventu.

Jihomoravský kraj

Vánoční prohlídky na hradě Bítov budou ve znamení vánočně vyzdobeného hradu, hradního punče a svařeného vína a překvapení z panské hradní kuchyně. V Brně vás čeká Festival vánočních dárků, kde můžete nakoupit dárky pro celou rodinu.

Zlínský kraj

Valašský mikulášský jarmek ve Valašských Kloboukách předvede ukázky starých řemesel, lidové adventní zvyky, ale i hudba a mikulášské obchůzky. Kroměřížské výstaviště v sobotu ožije tradiční výstavou Floria Vánoce. Ta představí krásně nazdobené pavilony, unikátní sbírka vánočních betlémů nebo několik adventních vystoupení.

Moravskoslezský kraj

Severský filmový podzim, tedy festival severské a pobaltské kinematografie, můžete navštívit až do neděle v Minikině v Ostravě. Festival přináší atraktivní nabídku snímků z Norska, Švédska, Dánska, Finska, Islandu a Litvy. Polovinu z nich uvede v České republice poprvé.

Vánoce na zámku Kravaře budou plné lidových řemesel, vánočně laděné barokní expozice, folklorních vystoupení, divadla a dílen pro děti.

Olomoucký kraj

V Olomouci se můžete v sobotu svézt Mikulášským parním vlakem do Domašova nad Bystřicí. Během jízdy rozdá Mikuláš dětem nadílku. Pokud máte rádi animovaný film, pak si nenechte ujít Přehlídku animovaného filmu v Olomouci. Až do neděle zde můžete zhlédnout filmové animace a současné umění s letošním leitmotivem na téma Portrét.

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

17.08.2024 - 17.08.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na sobotu 17. srpna 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy, které…

Příměstský tábor spolku Cesta Česka…

22.07.2024 - 26.07.2024
Praha

Spolek Cesta Česka pořádá letní příměstský tábor s názvem „Po stopách starých řemesel." Tábor se uskuteční v klubovně a…

Farmářský a řemeslný trh 2024 - Koj…

24.07.2024 - 24.07.2024
Kojetín

Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy v Kojetíně

Muzeum čte dětem 2024 - Ústí nad La…

24.07.2024 - 24.07.2024
Muzeum města Ústí nad…

Program pro děti doplněný doprovodnými aktivitami a dílnou (pro děti od 4 let). Čte muzejní pedagog.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 24. červenec

Dnes má svátek Kristýna

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete