Statistika našeho portálu

  • 101 433 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

TIPY NA VÍKEND 7. – 8. října

Fotogalerie k článku

Praha

Navštivte Prahu, kde se koná dvacátý pátý ročník Designbloku od 4. do 8. října 2023 ve třech výjimečných výstavních lokacích: ve Veletržním paláci Národní galerie Praha, v zahradách Pražského hradu a v Uměleckoprůmyslovém museu. Do festivalu jsou tradičně zapojeny také desítky obchodů, studií a showroomů po celé Praze. Tématem jubilejního ročníku je Cesta.

Jelikož už začala hubová sezóna, v Praze se koná výstava hub 2023, která představuje čerstvě utržené houby z našeho i okolních regionů. Tato fascinující událost je určena všem příznivcům mykologie a milovníkům přírody.

Pokud vám život v rychlém tempu přestal dávat smysl a hledáte, jak zpomalit, přijďte 6. a 7. října do haly číslo 13 v Pražské tržnici v Holešovicích. Na SLOU DAYS zjistíte, že žít ohleduplně k přírodě se dá bez kompromisů na kráse a stylu a ještě je to finančně výhodnější! Desítky prodávajících značek nabídnou lokální a udržitelnou módu, přírodní kosmetiku, hračky, dekorace, šperky a doplňky. 

 

Středočeský kraj

Pokud máte rádi slam, navštivte akci Boleslam, která se uskuteční v Mladé Boleslavy 6. a 7.10. Přijměte pozvání na svátek žánru slam poetry v podobě dvoudenního slámového maratonu plného slov, gest, živelné poetiky, hudby a spousty dalšího! Souvislý program na šesti místech v centru města, jež v rámci zhruba 24 exhibic ukáže slam z úhlů a záhybů dosud na jednom místě nevídaných a neslýchaných!

 

Vysočina

Tento víkend kraj Vysočina uskuteční Dny otevřených ateliérů na Vysočině. Brány do svého tvůrčího zázemí vám otevřou výtvarníci na celém území Kraje Vysočina. Malíři, sochaři, grafici, keramici, kováři, šperkaři, oděvní výtvarníci a další umožní návštěvníkům dozvědět se něco více o své tvorbě a někteří je do ní i rádi zapojí. Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod zajišťuje organizaci celé akce.

 

Jihočeský kraj

České Budějovice si pro vás připravily výstavu jihočeských řemesel. Můžete se těšit na řemeslné dílny, trhy, vernisáž obrazů Honzy Budaře, kejklíři, divadla, kapely a mnoho jiného.

 

Plzeňský kraj

Jste srdečně zváni na 6. ročník Přeštického festivalu vína, který se uskuteční v sobotu 7. října 2023 na Masarykově náměstí v Přešticích. Nebude chybět dobré jídlo a pití a doprovodný program.

 

Karlovarský kraj 

Zúčastněte se akce na Horním hradě Pod palbou v Krásném Lese, která se koná o víkendu. Sečné i palné zbraně, souboje, střelba z děl! Přijďte si aspoň na chvíli užít atmosféru pravého středověku! 

 

Ústecký kraj

Přijeďte se podívat tuto sobotu do Ústí nad Labem a poznejte ústecké památky a zajímavosti. Vaším úkolem bude určit významné či zajímavé objekty v Ústí, navštívit je a zodpovědět doplňující otázky. Samotná soutěž trvá cca 3 hodiny.

 

Liberecký kraj

Pokud rádi tvoříte a kutíte, tak tento festival je přímo pro vás. Tuto sobotu se v Liberci uskuteční celosvětová přehlídka kreativity, tvořivosti a inovací! Vyzkoušejte, poznejte a osahejte si nevšední projekty a experimenty z oblastí nových technologií, řemesel, 3D tisku, ale i vyšívání, elektroniky, designu, dronů, modelářství a mnoho dalších. Vstup zdarma!

 

Královéhradecký kraj

Připojte se tuto sobotuúklidové akci, ke které se připojila i Pec pod Sněžkou. Rádi bychom tak společně uklidili Sněžku i hřebeny a údolí pod Sněžkou. Přidáte se k nám? Všechny registrované dobrovolníky čekají po celý víkend výhody v podobě slev na místní ubytování, občerstvení nebo služby v Peci pod Sněžkou.

 

Pardubický kraj

Pardubicích se uskuteční největší událost sezóny, a to 133. Velká pardubická. Nejstarší a nejtěžší dostih kontinentální Evropy se koná tradiční druhou říjnovou neděli, která letos připadá na datum 8. října 2023. Na programu dostihového dne je celkem sedm prestižních dostihů.

 

Jihomoravský kraj

Do Brna zavítá Batch, druhý ročník klubového hudebního festivalu, který se uskuteční 5. – 7. října 2023. Jeho nadžánrový program propojí celkem čtrnáct brněnských klubů a v rámci festivalu proběhne také konference pro hudební profesionály Reconnect.

Víte, co jsou to mázhausy, horenská rada, perkmistr, burčáková policie, podzemní vojsko, či Burčáková unie? Jakou hodnotu má platidlo zvané Búro? Už jste viděli obří kvasinku vinnou? Odpovědi najdete na Burčákových slavnostech v Hustopečích.

 

Zlínský kraj

Velké Karlovice tuto sobotu navštíví legendární český šéfkuchař Roman Paulus, který vás zve na galavečeři na Lanterně. Nenechte si ujít mimořádný zážitek se špičkovou gastronomií ve společnosti jednoho z pouhých tří českých šéfkuchařů, kteří získali michelinskou hvězdu.

 

Olomoucký kraj

Nenechte si ujít velkolepou tradiční přehlídku a prezentaci českých i moravských pěstitelů ovoce a zeleniny, která proběhne od 5. do 8.10. ve Floře Olomouc. Součástí podzimní výstavy Flora Olomouc – Hortikomplex budou mimo jiné i velké Podzimní zahradnické trhy či festival gastronomie nápojů Olima. Hlavním lákadlem výstavy a veletrhu bude hlavní expozice v pavilonu A.

Máme pro vás porci těch nejlepších burgerů z celé země. Představujeme BURGER FESTIVAL. Ochutnejte řeckou a mexickou kuchyni nebo třeba skvělá grilovaná žebra. Výjimečný festival s výjimečným obsazením u Galerie Šantovka v Olomouci.

 

Moravskoslezský kraj

Ostravě se bude konat jubilejní 10. ročník MOVE Festu, který přiveze prvotřídní tanec, pohyb a cirkus, proběhne 4. - 8. 10. na několika tradičních i netradičních místech. Těšte se na premiéru unikátního projektu s Igorem Orozovičem, na několik performance ve veřejném prostoru nebo na exklusivní uvedení pro festival vytvořeného site-specific projektu. My se zároveň těšíme na diskuze s vámi a s tvůrci po představeních a taky na páteční Roller Skate Party.

Český bronzový tým z mistrovství světa vyzve na domácí půdě světovou elitu! Paralympijští vítězové a mistři světa z USA, tým Kanady a světový výběr těch nejlepších parahokejistů ve složeném IPH týmu. Elitní světový parahokej se sjíždí do Ostravy!

Zajímavé akce v okolí

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Gray Contrast (de) & Balkan Party B…

08.12.2023 - 08.12.2023
Plzeň

Balkán se s ethnem a technem sešel a máme tu opět Vánoční busking párty v klubu Anděl! A letos to bude opravdu…

Kurz etikety s Ladislavem Špačkem n…

08.12.2023 - 08.12.2023
Spa hotel Lanterna

Smart casual, business dress code, banket, podání ruky či správné stolování. Jak si poradit se záludnými pravidly…

Poetický pořad „… tak nějak museli …

08.12.2023 - 08.12.2023
Centrum tradičních…

Poetický pořad z cyklu muzejních adventních podvečerů pořádaný Muzeem Novojičínska a městem Příbor.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 8. prosinec

Dnes má svátek Květoslava

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete