Statistika našeho portálu

  • 91 970 Akcí v kalendáři
  • 5 383 Ubytovacích zařízení
  • 24 179 Míst a památek

Tipy na víkend 7.- 8. října 2017

Blíží se další říjnový víkend a s ním naše tipy na zajímavé aktivity, akce a události ve vašem regionu. Věříme, že vám pomohou si vybrat. Kompletní nabídku najdete vždy v našem kalendáři akcí.

Loading...

Blíží se další říjnový víkend a s ním naše tipy na zajímavé aktivity, akce a události ve vašem regionu. Věříme, že vám pomohou si vybrat. Kompletní nabídku najdete vždy v našem kalendáři akcí.

Praha

Národní zemědělské muzeum zve hned na dvě akce. První z nich můžete navštívit od pátku do soboty a nese název Za tajemstvím potravin. Akce je pojatá jako zábavná soutěžní hra pro celou rodinu, zaměřená na zdravou výživu a správné zacházení s potravinami. v sobotu se pak na dvoře téhož muzea uskuteční biojarmark, tedy trh, kde si návštěvníci budou moci nakoupit biopotraviny.

V sobotu v Reduta Jazz Club zahraje Rene Trossman, chicagské bluesové eso, a kapela Little-Big Band.

Středočeský kraj

Slavnosti mlsných jazýčků zavedou již poosmé na zámek Loučeň milovníky sladkého. Připravena bude tradiční sklizeň Bonbonovníku, gurmánské prohlídky zámku nebo soutěže pro rychlé jedlíky. Podzimní den s permoníky váz zavede do Hornického skanzenu Březové Hory, kde bude v sobotu pro děti připraven zábavný i naučný program. V sobotu jsou na zámku Kačina připravené zámecké jezdecké dny. Těšit se můžete na ukázky jezdeckého umění, Hubertovu jízdu zámeckým parkem, hudební a divadelní vystoupení, přehlídku veteránů, dobovou módu a děti na svezení v kočáře nebo na koni.

Jihočeský kraj

Den zvířat

Malebná Zoo Hluboká oslaví tuto sobotu Den zvířat rozšířeným programem v podobě tradičního povídaní (komentovaná krmení) o našich zvířatech u expozic. K vidění bude výstava lebek zvířat a přednáška o nich od Pavla Zubera. 

Hody s plody podzimu, gastronomická kulturní akce v areálu kláštera v Borovanech nabídne tuto sobotu bohatý kulturní program, tvořivé dílny pro děti, jarmark, celé odpoledne koštování, moštování, pečení v peci, otevřené středoevropské vinné sklepy, ochutnávka moravských vín a mnoho dalšího.

Plzeňský kraj

V Plzni to bude tuto sobotu především Pilsner Fest, který nabídne oblíbenou oslavu zlatavého moku. Na programu bude mimo jiné řada koncertů - Tři sestry, No Name, Monkey Business, Chinasky a další), benefiční Běh pro Paraple, mistrovství v držení dvou tupláků, výtvarnou soutěž Plzeňská street gallery, Prazdroj soutěž talentů či školu čepování pod vedením nejlepších výčepních.

Karlovarský kraj

V pátek a v sobotu proběhne v Karlových Varech nejstarší filmový festival turistických filmů, nazvaný Tourfilm a jeho národní sekce - Tourregionfilm. Možná si také nenecháte ujít víkendové vinobraní na hradě Loket, které k ochutnání i koupi vína od zavedených vinařů z úspěšných předchozích ročníků.

Tourfilm

Ústecký kraj

Josefínské slavnosti, tradiční oslavy založení města Terezína, se konají od pátku do soboty. Těšit se můžete na vojenské ležení, ukázky lovu a palných zbraní, silácké vystoupení, ale i příjezd císařovny. 

Na zámku Krásný Dvůr se uskuteční Jablíčkový den, akce na oslavu úrody. Během celého dne vás čekají soutěže o nejlepší jablečný produkt či nejkrásnější rukodělný výrobek s jablečnou tématikou, ale můžete také jít na prohlídku zámku či parku nebo jen shlédnout některé z hudebních či divadelních vystoupení.

Liberecký kraj

Den zvířat oslaví také v Zoo Liberec. Pro návštěvníky bude připravená naučná stezka a kvízy, sportovní a výtvarné aktivity, ukázky sokolnictví a další. 

Dětský den s vílou Izerínou můžete navštívit v sobotu na osadě Jizerka u Kořenova. Program bude zahrnovat výtvarné dílny ve spolupráci s regionálními výrobci, pohádky, hudbu, přednášky a další. A pokud byste rádi šli pouštět draka, tak máte možnost na drakiádě v Liberci, na Kozákově nebo třeba v Doksech

Pardubický kraj

V Pardubickém kraji bude bezesporu největší událostí 127. Velká pardubická steeplechase, která se pojede tuto neděli. Můžete přijít povzbuzovat, kochat se pohledem na krásné koně nebo si i vsadit. Drakiáda pro děti se koná v sobotu v Lanškrouně.

Královéhradecký kraj

Hospital Kuks bude v sobotu plný myslivců, neboť se zde koná svatohubertská slavnost, s loveckým programem, mší, ukázkou loveckých psů a dalším. Na drakiádu se můžete v sobotu vypravit s dětmi do Hostinného.

Zlínský kraj

Podpořit myšlenku budování kávové kultury můžete na Kávafestu ve Zlíně tento pátek a sobotu. Pořadatelé připravují už tradiční minitrh kávy spojený s prodejem kávového příslušenství, přednáškami a degustacemi. Den uniformovaných sborů na náměstí v Kroměříži proběhne tuto sobotu. K vidění budou ukázky vojenské, policejní a hasičské historie i současnosti.

Den uniformovaných sborů

Olomoucký kraj

Olmütz 1813 je název vojensko-historického festivalu, která připomene události roku 1813, kdy probíhalo obléhání opevněného města Hamburk, které jako jedna z posledních francouzských držav odolávala, pod velením maršála Davouta, spojenecké přesile. Olomoucká pevnost plnila v tomto období plně svou funkci významného opěrného bodu rakouské armády.

Moravskoslezský kraj

Ryby z prvního podzimního výlovu si budete moci zakoupit na Rychvaldských rybích slavnostech, které se konají tuto sobotu. Na hradě Starý Jičín poteče o víkendu moravský burčák. Knihovna města Ostravy se i v letošním roce zapojí do jubilejního 21. ročníku akce Týden knihoven. Pokud některou z nich navštívíte ještě tento pátek nebo sobotu, čeká vás zajímavý program.

Jihomoravský kraj

Nenechte si ujít koncert Marty Kubišové v SONO Centru v Brně, která se tak loučí se svou kariérou zpěvačky. Doprovázet ji bude skupina Petra Maláska. Nejstarší středoevropský festival filmů o životním prostředí, Ekofilm, můžete navštívit ještě v pátek a v sobotu. Přináší české i zahraniční filmy s ekologickou tématikou. Součástí je také doprovodný program, například přehlídku nejnovějších trendů a novinek v oblasti elektromobility a šetrné mobility i s ukázkovým vozem TESLA a další.

Ekofilm

Zajímavé akce v okolí

Dětská Miniolympiáda - Praha

19.01.2020 - 26.01.2020
Monkey´s Gym, Praha

Chcete zabavit děti, a ještě udělat něco pro jejich zdraví? Vydejte se v neděli 19. ledna do pražského OC Šestka nebo…

Utíkejte, slečno Nituš! - Třebíč

20.01.2020 - 20.01.2020
Divadlo Pasáž,…

I. představení ab. sk. A

Přednáška Východní Krušné hory - Ús…

20.01.2020 - 20.01.2020
Mírové náměstí 1, Ústí…

Zveme Vás na přednášku k vydání knižní fotografické publikace Východní Krušné hory.

Grand festival smíchu - Pardubice

20.01.2020 - 27.01.2020
Východočeské divadlo, U…

GRAND Festival smíchu je soutěžní přehlídkou komediální tvorby divadel České republiky. Pardubice ožívají v týdnu…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 20. leden

Dnes má svátek Ilona

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete

Loading...