Statistika našeho portálu

  • 100 972 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 7. – 9. června 2013: Pivní a městské slavnosti, či Klášterecká koza

I přestože bylo mnoho akcí kvůli povodňové situaci zrušeno, přinášíme vám tipy na akce tohoto víkendu, které by se uskutečnit měly. Počasí nám konečně přeje, tak vyrazte na pivní či městské slavnosti, či na maraton nebo na hudební festival.

Fotogalerie k článku

I přestože bylo mnoho akcí kvůli povodňové situaci zrušeno, přinášíme vám tipy na akce tohoto víkendu, které by se podle všeho uskutečnit měly. Počasí nám konečně přeje, tak vyrazte na pivní či městské slavnosti, či na maraton nebo na hudební festival.

Městské slavnosti v Poděbradech

Městské slavnosti v Poděbradech

Praha

V pátek se uskuteční další ročník Žižkovského pivobraní. Můžete se těšit na speciální piva z minipivovarů, příjemnou hudební produkci, BMX exhibice nebo soutěže pro děti. V Galerii Rudolfinum začíná výstava malíře Raqiba Shawa, pocházejícího původem z Indie. Raqib Shaw vytváří výjevy nabité bestiální energií se silným erotickým až sadomasochistickým podtextem, které jsou bohatě zaplněné hybridními stvořeními – napůl lidmi, napůl zvířaty – jejichž chování je řízeno bazálními instinkty. V sobotu začíná 11. ročník festivalu bloumající veřejnosti Habrovka. V zahradě kostela sv. Františka u Budějovické vystoupí Lenka Dusilová, Myshkin, Jiří Schmitzer, Jablkoň a další. Návštěvu výstavy o božské Marilyn můžete spojit s návštěvou divadelního představení Parchant Marilyn, které uvede Švandovo divadlo od sedmi večer. V neděli se zajděte podívat do zákulisí Divadla Na Zábradlí, kde se za doprovodu ředitelky divadla paní Doubravky Svobodové seznámíte s historií divadla (nejen Na zábradlí), poznáte současný repertoár Zábradlí, včetně jeho dramaturgického směřování, projdete se zrodem inscenace a nakonec všechny prostory DNz. Od čtyř hodin můžete navštívit tradiční knižní bazar v Oku. Od tří hodin pak začíná na výstavišti Expo Letňany hudební festival Police for people, na kterém vystoupí kapely Sto zvířat, Buty, Rybičky 48 a další. Hudebnímu programu předchází akce s názvem Den s policií, který přiblíží práci policie nejen vám, ale i dětem.

Středočeský kraj

Vítej léto a prohlídky jeskyní, či karneval

V pátek a v sobotu se v okolí poděbradského zámku konají slavnosti na počest krále Jiřího. Můžete se těšit na Královský průvod, fiktivní rekonstrukce nejslavnější bitvy Jiřího z Poděbrad u Vilémova, dobové tržiště, večerní představení zakončené ohňostrojem. V sobotu se v zámecké zahradě v Brandýse nad Labem uskuteční akce s názvem Vítej léto. Na tomto hudebně – divadelním festivalu vystoupí několik hudebních skupin a je pro vás i vaše děti připraveno několik divadelních představení, workshopů a jiný doprovodný program. V rámci akce Víkend otevřených zahrad budou po celý víkend v areálu sázavského kláštera probíhat mimořádné prohlídky s průvodcem pro velmi zdatné zvídavé návštěvníky dosud nepřístupnými klášterními zahradami s náhledem do jeskyně sv. ProkopaPříbram vás zve na své Městské slavnosti, který budou probíhat v sobotu po celý den. Na programu je divadlo, kouzelní, adrenalinová bikeshow a hudební vystoupení. Milovníci dobrého piva by si neměli nechat ujít Den kozla – pivní slavnosti v areálu pivovaru ve Velkých Popovicích, na kterých mj. vystoupí i kapela No Name.

Jihočeský kraj

V pátek a sobotu se na českobudějovickém výstavišti konají Slavnosti piva. Čeká na vás Prezentace pivovarů, alkoholické a nealkoholické nápoje, potraviny, suvenýry a vše, co k dobrému pivu patří. V sobotu pak proběhne Českými Budějovicemi Matonní 1/2 Maraton, hlavní závod, který byl loni ve světové TOP 20! V Českém Krumlově se v sobotu a v neděli koná Open – Air Foto festival. Pestrý program zaručuje atraktivnost pro profesionály i laiky, stejně jako pro rodiny s dětmi. Čekají zde fotografie doslova na každém kroku, přednášky a diskuse s odborníky, workshopy, trendy, novinky i soutěže. Doprovodný program v podobě hudebních vystoupení, výstav, fireshow nebo závěrečné Glamour party odlehčí fotografiemi nabitou atmosféru. V Třeběticích u Jindřichova Hradce se bude v sobotu konat multižánrový festival Motákfest, na kterém vystoupí mj. kapely Katapult, Ready Kirken, Totální nasazení aj. V Táboře se v sobotu koná Kovák fest, na kterém vystoupí kapely Xindl – X, Rybičky 48, Jaksi Taksi aj. Vstupné na tuto akci je dobrovolné a bude věnováno na dobročinné účely.

Plzeňský kraj

O víkendu se v Plzni v areálu bývalého pivovaru Světovar koná mezinárodní multižánrový festival hudby, nového cirkusu a divadla s názvem Žonglobalizace. Vystoupí například kapela 100°C a čekají na vás vystoupení zástupců nového cirkusu, workshopy, soutěže a další. V Konstantinových lázních u Tachova se v sobotu uskuteční IX. ročník multižánrového hudebního festivalu U Pramene, na kterém vystoupí mj. Banjo Band Ivana Mládka či kapela Sto zvířat. V plzeňské zoologické zahradě oslaví v sobotu Den dětí.

Karlovarský kraj

V pátek a v sobotu se v Karlových Varech bude konat Karlovarský karneval, který si pro vás připravil pestrý program. Čeká na vás Karnevalový pohádkový svět – atrakce pro děti, v 11 hod pak startuje Vodní karneval netradičních plavidel. V pravé poledne pak Karlovy Vary rozezvučí Mattoni hudební festival. Těšit se můžete na regionální kapely, hlavní hvězdou programu budou CHARLIE STRAIGHT, závěr obstará originální zpěvák a showman DANIEL NEKONEČNÝ. Ve 14 hod vyjde z ulice T. G. Masaryka tradiční Karnevalový průvod masek, jehož trasa povede centrem města ke Grandhotelu Pupp. Největší dance party na západě Čech Lovebeat 2013 se uskuteční v sobotu v Chebu. Zámek Kynžvart vás v sobotu zve na XII. ročník obnoveného tradičního řemeslného jarmarku. Pravý jarmareční rumrajch - stánky, divadlo pro děti pod širým nebem, přehlídka historických vozidel, vystoupení dětí ze školy ve Staré Vodě, svezení se na koníkovi, to vše na Vás čeká při tradičním zámeckém jarmarku.

Ústecký kraj

Casanovské slavnosti, open - air festival a svatojánské slavnosti na farmě

Od pátku do soboty se na zámku Duchcov budou konat Casanovské slavnosti. Můžete se těšit na tradiční duchcovskou veselici - divadelní představení na nádvoří zámku, hudební festival v zámeckém parku, historický šerm a mnoho dalších překvapení. Těšit se můžete také na výstavu bonsají. Přehlídka famózních i talentovaných, zkušených i začínajících folk, country a bluegrassových kapel vypukne v sobotu už v hodinu před polednem v Klášterci na Ohří a nese název Klášterecká koza. Již. 4 mostecké pivní slavnosti se budou konat tuto sobotu a kromě dobrého piva můžete ochutnat i výběr několika českých kapel, mj. Walda Gang či Sestry Havelkovy.

 

Liberecký kraj

Po celý víkend probíhají v Chrastavě Městské slavnosti - třídenní festival hudby, divadla a sportu. V libereckém nákupním centru Géčko se koná filmový festival Tell it quick, na kterém si můžete kromě jiného sami vyrobit krátkometrážní nebo animovaný film! Po celý víkend se pak koná Železnobrodský jarmark, kde na vás čeká stánkový prodej všeho druhu, prodej a ukázka výroby řemeslných výrobků, lidové hospody, mnoho atrakcí po celém městě a bohatý kulturní program. V sobotu se v České Lípě uskuteční 9. ročník open – air festivalu Všudybud. Koná se v klášterní zahradě a v KD Crystal a vystoupí na něm mj. kapely Midilidi, Fiordmoss aj. Na hradě Houska se v sobotu koná charitativní přehlídka s dražbou modelů a fotografií a můžete se těšit na jahodové hody, grilované jehně a sele, obří bublifuky pro děti aj.

O víkendu se koná mnoho pivních slavností

O víkendu se koná mnoho pivních slavností

Královéhradecký kraj

Po celý víkend se v Hořicích u Jičína koná Cultural Reggae Vibez 2013. Areál festivalu se nachází uprostřed lesa v unikátním prostoru bývalého pískovcového lomu U Sv. Josefa v Hořicích. První pivní festival v Jičíně spojený s veletrhem bydlení a cestování se koná tento víkend na zimním stadionu a přilehlém prostranství. Bude se točit pivo od 4 pivovarů. Rebel - Havlíčkův brod, Krakonoš Trutnov, Žatecké pivo a Votrok Hradec králové. Současně v hale probíhá veletrh bydlení. Vystavovatelé zde představí potřeby do kuchyně, bytové doplňky a nábytek. V sobotu si nenechte ujít Farmářské svatojánské slavnosti na jelení farmě rodiny Dašků, kde si pro vás a vaše děti připravili hračky, tance, dílny, naučené stezky a den plný pohádek. V Trutnově na Krakonošově náměstí se v sobotu bude konat Pivofest, na kterém vystoupí kapely No Name, Arakain či Kamil Střihavka.

Pardubický kraj

Pernštýnská noc, festival rekordů a kuriozit, či hasičské slavnosti

Folklorní festival Pardubice Hradec Králové odstartuje v Pardubicích oblíbenou Pernštýnskou nocí, která se bude konat s pátku na sobotu. Pardubické Pernštýnské náměstí i zámek ožijí velkým staročeským jarmarkem spojeným s ukázkami a prodejem výtvorů lidových řemeslníků. K dostání budou výrobky z keramiky, dřeva a proutí, aranžmá ze sušených květin, perníky, výrobky z kůže a samozřejmě medovina a různé staročeské občerstvení. Na třech pódiích – u Spolkového domu, u Morového sloupu a na malém nádvoří pardubického zámku – vystoupí folklorní soubory v půlhodinových blocích. Seriál úspěšného testování lehokol, tříkolek, skládacích kol, elektrokol a dalších prostředků alternativní cyklistiky pokračuje tento víkend v Pardubicích, a to v blízkosti Lanového centra.

Kraj Vysočina

Třebíčský letní kulturní open air festival Zámostí se uskuteční tento víkend a vystoupí na něm známé kapely a alternativní či začínající uskupení. Produkci taneční hudby pak nalezneme v cirkusovém stanu, který se nachází v areálu festivalu. V Pelhřimově se o víkendu uskuteční 3. ročník mezinárodního festivalu rekordů a kuriozit. Na fotbalovém stadionu ve Světlé nad Sázavou se uskuteční III. ročník hudebního festivalu Světláfest, pořádaný pod širým nebem. V Kojeticích u Třebíče se v sobotu uskuteční XIII. ročník Mezinárodního cimbálového festivalu. Připraveno bude pro všechny návštěvníky dobré víno, grilovaná selátka, steaky, uzené ryby a mnoho dalších specialit, včetně prodeje sudových a lahvových vín z Moravy. Na Vlčárech Rudolfa Desenského se v sobotu uskuteční tradiční socializační Free sobota, na kterou jsou zváni majitelé i jejich pejsi, kteří si chtějí pohrát s kamarády, přiučit se novým kouskům a popovídat si s ostatními pejskaři.

Olomoucký kraj

Výstava MEZI NÁMI, letos spojená s veletrhem poskytovatelů sociálních služeb a dalšími aktivitami se uskuteční tento víkend na Výstavišti v Olomouci. Účast přislíbily humanitární a neziskové organizace, občanská sdružení, chráněné dílny, ústavy sociální péče a další. Po celý víkend budou v Olomouci probíhat Městské slavnosti a připravili si bohatý program pro všechny věkové kategorie. V pátek oslaví přerovští hasiči výročí - Šedesát let uplynulo od chvíle, kdy v Přerově vznikla profesionální hasičská jednotka a toto si připomenou v pátek na Náměstí TGM. Na návštěvníky čeká celodenní program s ukázkami hasičské techniky i zásahů. Z rukou hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila navíc přerovští záchranáři převezmou medaile.

Jihomoravský kraj

Den otevřených dveří v divadle a jazzový festival

Již 60. ročník festivalu Podluží v písni a tanci se bude konat tento víkend v Tvrdonicích u Břeclavi. Jde o pestrou a zajímavou přehlídku národopisných slavností celého Podluží (malebná oblast nacházející se v jižním cípu Moravy), která zahrnuje přehlídku dechových hudeb, představení dětských národopisných a folklorních souborů, soutěže ve zpěvu a tanci, slavnostní průvod dětských souborů či tématicky zaměřené pořady místních kroužků. Velkou oblibu si za léta konání získal nedělní slavnostní průvod spojený se sjížděním chasy na vozech tažených koňmi. V pátek se pod taktovkou seskupení Kontejnery koná akce s názvem Resolution – made for life positive, na které vystoupí mnoho kapel a vstupné je za symbolických 40,- Kč. Celá akce navíc proběhne v industriálním prostoru Vlněna v centru Brna. V pátek si pro vás Divadlo Na provázku připravilo Den otevřených dveří. Máte tak jedinečnou možnost nahlédnout do zákulisí Domu pánů z Fanalu na Zelném trhu! Zažijte tajuplnost podzemních katakomb a sklepních skladů. Vůně šminek a pablesky zrcadel hereckých šaten. Ztichlost jeviště a foyeru. Chodby s fotografiemi ze zašlých let a s rozpisy zkoušek a představení. 11. ročník hudebního festivalu Křenovický Rakovec se uskuteční v sobotu v Křenovicích u Slavkova na sokolském hřišti.

Tento víkend také proběhne ve Valašském muzeu v přírodě Rožnovská valaška a přehlídka historického šermu

Tento víkend také proběhne ve Valašském muzeu v přírodě Rožnovská valaška a přehlídka historického šermu

Zlínský kraj

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně si vás dovoluje pozvat na JazZlín Fest na zámku Zlín, který potrvá celý víkend. Festival je přehlídkou regionálních jazzových kapel a zahaničních špičkových formací. Tento víkend také proběhne ve Valašském muzeu v přírodě 20. ročník Mezinárodního armádního folklorního festivalu a 14. ročník přehlídky skupin historického šermu. Na hradě Cimburk se v sobotu bude konat Setkání malých pivovarů s doprovodným programem.

Moravskoslezský kraj

Na hradě Hukvaldy se v sobotu koná VI. ročník setkání milovníků kytar a dobré hudby v hradní mottě Hukvaldský brnkot. Pokud chcete zažít neobvyklý večer na krásně nasvíceném hradě, pak si nenechte ujít akci s názvem Medardův večerní výstup s nočním grilováním na hradním nádvoří ve zřícenině hradu Starý Jičín.

Zajímavé akce v okolí

Serial Killer 2023 - Brno

19.09.2023 - 24.09.2023
Brno

Mezinárodní festival těch nejkvalitnějších seriálových novinek z celé Evropy.

Festival LUSTR slaví desáté narozen…

21.09.2023 - 26.09.2023
Holešovická tržnice

Festival ilustrace LUSTR slaví desáté narozeniny a poprvé se uskuteční v halách 17, 29 a 40 Holešovické tržnice v…

Lustr 2023 - Praha

21.09.2023 - 26.09.2023
Holešovická tržnice

Festival ilustrace a komiksu LUSTR slaví deset let. Přiváží do Prahy deset světových ilustrátorských festivalů a ukáže…

Svět knihy Plzeň 2023

22.09.2023 - 23.09.2023
Plzeň

Svět knihy Plzeň se vrací v původním dvoudenním formátu, a tak třetí zářijový víkend ožije Plzeň literaturou. Během…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 23. září

Dnes má svátek Berta

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete