Statistika našeho portálu

  • 102 223 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 7. – 9. listopadu 2014: Navštivte charitativní módní přehlídku, přijďte se podívat na sv. Martina na bílém koni, nebo si přivoňte k orchidejím

Předsvatomartinský víkend je již plný akcí s tematikou svatého Martina na bílém koni. Konají se svatomartinské jarmarky, ochutnávky vína a průvody. V Praze vyrazte na charitativní módní přehlídku a v Brně na prvorepublikovou módní přehlídku.

Předsvatomartinský víkend je již plný akcí s tematikou svatého Martina na bílém koni. Konají se svatomartinské jarmarky, ochutnávky vína a průvody. V Praze vyrazte na charitativní módní přehlídku a v Brně na prvorepublikovou módní přehlídku.

Praha

Osmý ročník charitativního multižánrového festivalu Pozdní sběr opět tuto sobotu nabídne hudbu, divadlo, literaturu i možnost pomoci. Výtěžek letošního ročníku bude odevzdán obecně prospěšné společnosti Pink Crocodile. Kromě kulturního zážitku čeká na návštěvníky unikátní festivalové tržiště s různorodými stánky s občerstvením, knihami či produkty pro děti, bazárek s oblečením, do něhož se mohou aktivně "prodejně" zapojit všichni příchozí, a originální hrací koutek s workshopy pro děti. Akce se uskuteční od 8 hodin v klubu Rock Café. V sobotu od 16 hodin vám doporučujeme unikátní módní přehlídku v centru Prahy! V designovém hotelu Fusion budou předvádět civilní modely ženy z azylových domů a domů na půl cesty. Projekt s názvem Nejen šaty dělají člověka se koná již podruhé a na svědomí ho má studentka střední školy (!!!) Adéla Homolová. A určitě jste rádi, že vstup na akci je zdarma. V sobotu od 10 hodin jste opět zváni na Chvalský zámek v Horních Počernicích na další pohádkovou sobotu – tentokrát s princeznou Popelkou. Tato milá princezna vám připomene svůj pohádkový příběh, pomůžete jí hledat její ztracený střevíček, projdete společně celý zámek a nevynecháte ani tajné schodiště a sklepení.

Středočeský kraj

Na Výstavišti v Lysé nad Labem si tento víkend nenechte ujít 2. ročník veletrhu pivovarů a vinařství Pivní a vinné slavnosti 2014. V rámci těchto slavností budete moci ochutnat rozmanité druhy piva a vína převážně z Moravy a Čech. Příjemnou atmosféru navodí hudební program, který se ponese převážně v duchu folku a country.  K dobrému pití samozřejmě patří také dobré jídlo, proto zde v rámci slavností budou nabízeny také různé druhy pochutin. Rok se s rokem sešel a zámek Loučeň znovu s napětím očekává příjezd romantického hrdiny, svatého Martina na bílém koni. Všichni milovníci vína, bujarého veselí a zámeckého prostředí se mohou tuto sobotu opět těšit na již tradiční a jednu z nejoblíbenějších akcí sezóny- Svatomartinské posvícení. Nejen pro malé návštěvníky je připraveno vyžití slibující mnoho zážitků.

Jihočeský kraj

Beznadějně vyprodané sály, více než 35 000 diváků, přes 16 000 prodaných alb, ocenění Křišťálové křídlo, Album roku podle ZAI, ale zejména ohlasy fanoušků přesvědčily Richarda Müllera a Fragile projekt HLASY zopakovat. Nenechte si ujít jedinečné spojení a nezapomenutelný hudební zážitek. Richard Müller a vokální skupina Fragile vystoupí v sobotu od 19 hodin v KD Vltava v Českých Budějovicích. Vydejte se tuto neděli Táborem po stopách nejslavnějšího rodáka Oskara Nedbala. Hlavním bodem bude prohlídka unikátního divadla, které nese jeho jméno. Sraz na parkovišti naproti Výstavišti u Peugeotu v 8:15 hodin.

Plzeňský kraj

9. ročník mezinárodního festivalu Jazz bez hranic se uskuteční tento pátek od 19 hodin v Kulturním domě v Klatovech. S programem "Glenn Miller – A Tribute to the Legend", vystoupí "CBC Big Band & Dalibor Gondík". Akce začíná v 19 hodin. Na zámku Horažďovice se přijďte pobavit na Svatomartinský jarmark. Uskuteční se tuto sobotu od 9 hodin a bude zakončen slavnostním lampionovým průvodem na zámku.

Karlovarský kraj

Na hradě Loket uvidí tuto sobotu děti představení Eliščiny pohádky. Začátek je v 17 hodin a pohádku dětem zahraje potulné loutkové divadlo Já to jsem.

Ústecký kraj

V pátek od 16:30 hodin vyjde Lampionový průvod z náměstí Dr. E. Beneše v Jirkově na Zámek Červený Hrádek (Restaurace U Ježků). Tam budou moct děti zhlédnout pohádku a pro všechny je nakonec připravena ohňová show. V Mostě u koupaliště Stalingradská bude v sobotu od 16 hodin pro děti připravena Svatomartinská stezka odvahy. Děti budou plnit jednoduché úkoly a nakonec si opečou buřtíka. Nezapomeňte si lampiony!

Liberecký kraj

Přijďte v pátek od 20 hodin do Kulturního centra Trutnov na kvalitní Jazz. Vystoupí zde Traditional Jazz Studio, které je jedním z nejrespektovanějších souborů tohoto žánru u nás, sehrál zásadní roli při formování českého jazzu i a v zahraničí patří k historicky nejznámějším formacím z Česka. Kosmopolitní kapela United Flavour vyjede na turné k 10 letům existence. Šnůra osmi koncertů odstartuje tuto sobotu v Jablonci nad Nisou v klubu Woko.

Královéhradecký kraj

Přijďte tento pátek od 20 hodin na noční prohlídku Broumovského kláštera a výstavy Play. Na výstavě Play na Vás čeká podzimní výzdoba. Vytvořte si i vy vlastní výzdobu a odneste si ji domů. Kromě podzimní výzdoby si vaše děti mohou vytvořit sovičku nebo papouška. U některých exponátů bude nově kouřová clona. Tuto sobotu od 9 hodin se v Adalbertinu v Hradci Králové uskuteční Martinské trhy - prodejní výstava výrobků lidové tvorby a uměleckých řemesel. Čeká na vás předvádění vánočního zvykosloví, výroba vánočních ozdob ze skleněných korálků, kukuřičného šustí, přírodnin, papíru, soutěže pro děti.

Kraj Vysočina

V pátek od 19 hodin se Městském divadle Pelhřimov odehraje představení Brouk v hlavě. Jde o velmi oblíbenou, časem dokonale prověřenou nejhranější divadelní frašku francouzského autora Georgese Feydeaua. Divadýlko Mrak si na tuto sobotu připravilo pro děti Pekelnou pohádku. Děti ji mohou shlédnout od 15 hodin v Městském divadle Pelhřimov.

Olomoucký kraj

Tento víkend máte poslední možnost zhlédnout dvě výstavy ve Vlastivědném muzeu Šumperk. První z nich je výstava Spolky a společenský život v Mohelnici od poloviny 19. do poloviny 20. století. Výstava mapuje vývoj spolkové činnosti a společenského života v Mohelnici od poloviny 19. století do roku 1945. Druhou z nich je výstava Cesta fotografa Martina Strouhala, který zde prezentuje fotografie ze své cesty po Aljašce, Yukonu a Sibiři. Tuto výstavu můžete navštívit v Muzeu Zábřeh do této neděle.

Jihomoravský kraj

Zpestřete si život a navštivte Retro taneční večer v hotelu Slavia. Každý první pátek v měsíci budete mít příležitost si zatančit či posedět při hudbě 30. a 40. let s kapelou Melody Gentlemen. Kromě slavných šlágrů je připraven i doprovodný program. Tento pátek je navíc připravena módní přehlídka dobového oblečení. Rodina Mensdorff-Pouilly vás srdečně zve na páté Svatohubertské slavnosti v sobotu v areálu zámku Boskovice. Sobotní odpoledne poskytne zábavu pro celou rodinu. Orchidejový víkend umožňuje návštěvníkům Botanické zahrady a arboreta Mendelu v Brně uvidět barevné exotické květy botanických tropických orchidejí a jejich kulturních kříženců. Přijďte tuto sobotu a neděli mezi 10 a 17 hodinou.

Zlínský kraj

Dovolujeme si Vás pozvat na II. ročník setkání s lidovými tradicemi – Den Řemesel, který se uskuteční tuto sobotu v Muzeu Františka Skopalíka v Záhlinicích. Můžete se těšit na ukázku kolářského řemesla, připomeneme si práci kováře. Dráteník poodhalí umění drátování hrnců a výroby vánočních ozdob. Uvidíme přadlenu při předení vlákna z konopí na kolovrátku, tkadlena na tkalcovském stavu vyrobí plátno. Včelař nabídne výrobky z medu. V sobotu od 20 hodin vystoupí Kulturním zařízení města Valašského Meziříčí legendární country uskupení Děda Mládek Illegal Band. Skupina Ivana Mládka vystoupí od 20 hodin.

Moravskoslezský kraj

Tento víkend si nenechte ujít Novojičínský jarmark. Čeká na vás ochutnávka Svatomartinského vína a husy. Muzeum Beskyd zve na výstavu k výročí 75 let založení ZUŠ ve Frýdku-Místku. Výstava výtvarného oboru Základní umělecké školy mapuje tvorbu žáků uplynulých let. O víkendu uvidíte od 13 do 17 hodin různá témata i techniky.

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

21.04.2024 - 21.04.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na Neděli 21. dubna 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy.

Festival Bez Předsudků 2024 - Kadno

17.04.2024 - 24.04.2024
Kladno

Festival Bez předsudků představí klíčová témata současnosti a to ve dnech 17. a 24. dubna na Kladně. Během těch…

Nechte se hýčkat na Festivalu krásy…

18.04.2024 - 21.04.2024
Metropole Zličín

Máte rádi módu a neunikne vám žádný nový beauty trend? Tak to určitě nesmíte vynechat Festival krásy a módy v nákupním…

MINT Market Nová Zbrojovka 2024 -Br…

19.04.2024 - 21.04.2024
Brno

MINT Market i v Brně objevuje nová místa! Tentokrát se přestěhuje do industriální haly č. 76 v areálu Nové Zbrojovky,…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 19. duben

Dnes má svátek Rostislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete