Statistika našeho portálu

  • 95 235 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 193 Míst a památek

Tipy na víkend 8.-9. července 2017

Prázdniny jsou v plném proudu a pokud jste využili dvou svátečních dnů a vyrazili na dovolenou, tak možná zvažujete, jakou zajímavou akci nebo aktivitu zařadit na víkend. Možná najdete inspiraci v našich tipech na víkend.

Prázdniny jsou v plném proudu a pokud jste využili dvou svátečních dnů a vyrazili na dovolenou, tak možná zvažujete, jakou zajímavou akci nebo aktivitu zařadit na víkend. Možná najdete inspiraci v našich tipech na víkend.

Praha

Karlův most slaví 660 let od svého založení. Hlavní město připravilo k této příležitosti neobvyklé prohlídky i dobovou fanfáru, která zazní nad ránem z Malostranské mostecké věže. Oslavy ukončí mimořádné promítání filmu Noc na Karlštejně z Kinobusu na náměstí Jana Palacha před Rudolfinem.

O Národním divadle a ostrovech  je naučná hra pro rodiny se školáky, kde ani rodiče nepříjdou zkrátka. Zúčastnit se jí můžete tuto neděli.

Středočeský kraj

Unique Festival Open Air se koná tuto sobotu na Krásné Louce u Mladé Boleslavi. Návštěvníci se mohou těšit na domácí i zahraniční tanečníky. V rámci Dobřichovického kulturního léta můžete navštívit Lesní divadlo v Řevnicích a představení Zlatý Cigáni II., které uvede ProDivadlo tuto sobotu i neděli.

Jihočeský kraj

Škwor, Vypsaná Fixa, Iné Kafe, Skyline, Fast Food Orchestra, Monkey Business, Jelen, Dymytry a další kapely se představí na Footfestu 2017 v Želči u Tábora. Festival probíhá od pátku do soboty. Koncert legendárni skupiny Turbo se koná tuto sobotu v Písku v areálu pivovaru přímo pod širým nebem.

Plzeňský kraj

Strýc of Klatovy

Dvoudenní open-air festival Pekelný ostrov zavítá na přírodní ostrov Holýšov u Domažlic. Leto se koná jeho první ročník a můžete se těšit na kvalitní rockovou hudbu. Od pátku do neděle už potřetí proběhne na pěti místech v centru Klatov multižánrový hudební festival Strýc of Klatovy. Představí se zde kapely různých žánrů od rock‘n’rollu po hip hop.

Karlovarský kraj

Až do 8. 7. hostí Karlovy Vary Mezinárodní filmový festival. Pokud jste ještě neměli čas, tak máte poslední příležitost od pátku do soboty ho navštívit a shlédnout některý z festivalových filmů. Řezbářské a všeobecně umělecké symposium můžete navštívit ještě v pátek  a v sobotu na zřícenině hradu Hauenštejn

Mezinárodní filmový festival

Kapka medu pro Verunku je pohádkový muzikál, jehož derniéra se koná v Amfiteátru Loket u Karlových Varů tuto sobotu. 

Pardubický kraj

Festival folk a country hudby na Veselém Kopci u obce Vysočina naplní celou sobotu vystoupeními tohoto hudebního žánru.

Královéhradecký kraj

Letos se koná již 61. ročník Šrámkovy Sobotky, známého festivalu českého jazyka, řeči a literatury. Navštívit můžete autorská čtení, přednášky, diskuze, divadelní představení nebo koncerty nebo celotýdenní dílny. V Podorlickém skanzenu Krňovice se koná setkání s auto-moto veterány.

Kraj Vysočina

Unikátní gotická písařská dílna bude otevřena tuto sobotu v Havlíčkově Brodě v ateliéru místního gymnázia. Můžete zde absolvovat kurz kaligrafie pro dospělé a starší děti, který je zaměřený na gotiku. Šikland, Westernové městečko Šiklův mlýn, zve na Mexický víkend, kde bude k vidění westernové městečko, ale i indiánská vesnice.

gotická písařská dílna

Jihomoravský kraj

Mikulovské sklepy open zvou na sobotní den otevřených čtrnácti vinných sklepů s nabídkou mikulovských vín a místní gastronomie. Tour de varhany je jedinečný varhanní maraton známého varhaníka Martina Jakubíčka, během kterého v jednom dnu procestuje se svými posluchači tři kostely Znojemska.

Moravskoslezský kraj

Největší taneční festival v srdci Evropy, Beats of love, je v běhu už od středy a potrvá až do soboty v Ostravě. Zazní tu více jak 20 stylů a podstylů elektronické hudby. V neděli se můžete zúčastnit slavnostního otevření Radegastových okruhů v Trojanovicích. Radegastovy okruhy propojí atraktivní místa Beskyd a jsou určené pro cyklisty.

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

23.05.2021 - 23.05.2021
Obec Tuhaň - okr. Semily

Všechny zveme na Neděli 23. května 2021 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy.

Abeceda hvězd po 20 letech - Český …

30.09.2021 - 30.09.2021
Český Dub

Divadelní společnost Vojan z. s. Český Dub a T.J. Sokol Proseč pod Ještědem Vás zve na úspěšnou hudební one-man-show.

Dvořák & Brahms - Olomouc

17.05.2021 - 17.05.2021
Olomouc

Jak si dva velikáni hudebního romantismu mistrně poradili s formou smyčcového kvartetu či klarinetového kvintetu.

Online: MUDr. Karel Nešpor - celá ČR

17.05.2021 - 17.05.2021
Praha

O tom, jaký účinek má smích na naše emoce, komunikaci či prevenci před stresem a syndromem vyhoření, nám poví známý…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pondělí 17. květen

Dnes má svátek Aneta

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete