Statistika našeho portálu

  • 101 845 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 8.-9. července 2017

Prázdniny jsou v plném proudu a pokud jste využili dvou svátečních dnů a vyrazili na dovolenou, tak možná zvažujete, jakou zajímavou akci nebo aktivitu zařadit na víkend. Možná najdete inspiraci v našich tipech na víkend.

Prázdniny jsou v plném proudu a pokud jste využili dvou svátečních dnů a vyrazili na dovolenou, tak možná zvažujete, jakou zajímavou akci nebo aktivitu zařadit na víkend. Možná najdete inspiraci v našich tipech na víkend.

Praha

Karlův most slaví 660 let od svého založení. Hlavní město připravilo k této příležitosti neobvyklé prohlídky i dobovou fanfáru, která zazní nad ránem z Malostranské mostecké věže. Oslavy ukončí mimořádné promítání filmu Noc na Karlštejně z Kinobusu na náměstí Jana Palacha před Rudolfinem.

O Národním divadle a ostrovech  je naučná hra pro rodiny se školáky, kde ani rodiče nepříjdou zkrátka. Zúčastnit se jí můžete tuto neděli.

Středočeský kraj

Unique Festival Open Air se koná tuto sobotu na Krásné Louce u Mladé Boleslavi. Návštěvníci se mohou těšit na domácí i zahraniční tanečníky. V rámci Dobřichovického kulturního léta můžete navštívit Lesní divadlo v Řevnicích a představení Zlatý Cigáni II., které uvede ProDivadlo tuto sobotu i neděli.

Jihočeský kraj

Škwor, Vypsaná Fixa, Iné Kafe, Skyline, Fast Food Orchestra, Monkey Business, Jelen, Dymytry a další kapely se představí na Footfestu 2017 v Želči u Tábora. Festival probíhá od pátku do soboty. Koncert legendárni skupiny Turbo se koná tuto sobotu v Písku v areálu pivovaru přímo pod širým nebem.

Plzeňský kraj

Strýc of Klatovy

Dvoudenní open-air festival Pekelný ostrov zavítá na přírodní ostrov Holýšov u Domažlic. Leto se koná jeho první ročník a můžete se těšit na kvalitní rockovou hudbu. Od pátku do neděle už potřetí proběhne na pěti místech v centru Klatov multižánrový hudební festival Strýc of Klatovy. Představí se zde kapely různých žánrů od rock‘n’rollu po hip hop.

Karlovarský kraj

Až do 8. 7. hostí Karlovy Vary Mezinárodní filmový festival. Pokud jste ještě neměli čas, tak máte poslední příležitost od pátku do soboty ho navštívit a shlédnout některý z festivalových filmů. Řezbářské a všeobecně umělecké symposium můžete navštívit ještě v pátek  a v sobotu na zřícenině hradu Hauenštejn

Mezinárodní filmový festival

Kapka medu pro Verunku je pohádkový muzikál, jehož derniéra se koná v Amfiteátru Loket u Karlových Varů tuto sobotu. 

Pardubický kraj

Festival folk a country hudby na Veselém Kopci u obce Vysočina naplní celou sobotu vystoupeními tohoto hudebního žánru.

Královéhradecký kraj

Letos se koná již 61. ročník Šrámkovy Sobotky, známého festivalu českého jazyka, řeči a literatury. Navštívit můžete autorská čtení, přednášky, diskuze, divadelní představení nebo koncerty nebo celotýdenní dílny. V Podorlickém skanzenu Krňovice se koná setkání s auto-moto veterány.

Kraj Vysočina

Unikátní gotická písařská dílna bude otevřena tuto sobotu v Havlíčkově Brodě v ateliéru místního gymnázia. Můžete zde absolvovat kurz kaligrafie pro dospělé a starší děti, který je zaměřený na gotiku. Šikland, Westernové městečko Šiklův mlýn, zve na Mexický víkend, kde bude k vidění westernové městečko, ale i indiánská vesnice.

gotická písařská dílna

Jihomoravský kraj

Mikulovské sklepy open zvou na sobotní den otevřených čtrnácti vinných sklepů s nabídkou mikulovských vín a místní gastronomie. Tour de varhany je jedinečný varhanní maraton známého varhaníka Martina Jakubíčka, během kterého v jednom dnu procestuje se svými posluchači tři kostely Znojemska.

Moravskoslezský kraj

Největší taneční festival v srdci Evropy, Beats of love, je v běhu už od středy a potrvá až do soboty v Ostravě. Zazní tu více jak 20 stylů a podstylů elektronické hudby. V neděli se můžete zúčastnit slavnostního otevření Radegastových okruhů v Trojanovicích. Radegastovy okruhy propojí atraktivní místa Beskyd a jsou určené pro cyklisty.

Zajímavé akce v okolí

Agadir: Na strunách naděje, Siarhie…

22.02.2024 - 22.02.2024
Knihovna Jiřího Mahena

ZA VIRTUÁLNÍ OSOBNÍ ÚČASTI AUTORA! Realistická výpověď z válečného ukrajinského území. Básník se zamýšlí nad životem…

Přednáška: Extrémní Island po vlast…

22.02.2024 - 22.02.2024
Městská knihovna Tišnov

Horká země, ledovce, duhy, lávová pole, ale i zákeřné brody a sníh. A to je červen!

Bod obnovy 2024 - Mělník

22.02.2024 - 22.02.2024
Masarykův kulturní dům…

Film Mekuc

Tancuj Matyldo 2024 - Mělník

22.02.2024 - 22.02.2024
Masarykův kulturní dům…

Film Mekuc

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 22. únor

Dnes má svátek Petr

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete