Statistika našeho portálu

  • 101 421 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 8.-9. září 2016

Podzimní počasí se přihlásilo již v plné síle, a tak ani není divu, že skoro nad celou republikou budou tento víkend létat draci. Kromě oblíbených drakiád se ale bude konat i řada jiných akcí, ze kterých můžete vybírat.

Podzimní počasí se přihlásilo již v plné síle, a tak ani není divu, že skoro nad celou republikou budou tento víkend létat draci. Kromě oblíbených drakiád se ale bude konat i řada jiných akcí, ze kterých můžete vybírat.

Praha

Národní muzeum zve na noční výpravu do Nové budovy, kterou připravilo na sobotní večer. Jedná se o speciální noční komentovanou prohlídku přírodovědecké expozice. Během dne pak můžete navštívit komentovanou prohlídku "Kde se vzali v Arše", která dětem přiblíží různá zvířata. Národopisné muzeum Národního muzea pořádá v sobotu tradiční řemeslné dílny, tentokrát se bude vyrábět kamenina.

V sobotu si nenechte si ujít Mistrovství světa v akrobatickém rokenrolu, které se koná na Spartě na Letné. A protože už přišel podzim a s ním čas pouštění draků, tak zveme i na jednu drakiádu. Ta pod Petřínem se koná v sobotu na zahradě Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského.

Středočeský kraj

Slavnosti mlsných jazýčků jistě zlákají mnohé na zámek Loučeň. V sobotu zde bude totiž probíhat celodenní program na nádvoří zámku, v amfiteátru a v parku. Za doprovodu zámeckého orchestru se můžete těšit na nejen kulinářský zážitek.

Na modelářském letišti v Nesvačilech budou v neděli místo modelů létat draci. Přijďte na drakiádu, nejpoveděnější draci vyhrají.

Jihočeský kraj

 

BachV sobotu na letišti Hosín se koná drakiáda, letos se jedná již o 14. ročník. Bachův varhanní podzim zve milovníky této vážné hudby do Českého Krumlova, kde se v kostele Božího těla a P. Marie Bolestné odehraje celkem 21 koncertů.

Liberecký kraj

Tomáš Klus a jeho Cílová skupina s podzimní Recyklus Tour zavítá v sobotu do Liberce. V Hodkovicích nad Mohelkou budou na místním letišti v sobotu také létat nejroztodivnější draci. Přijďte si zalétat nebo jen tak obdivovat. 

draci

Ústecký kraj

Drakiáda se samozřejmě koná i v Ústeckém kraji, a to v Rumburku na Strážném vrchu od 15:00 v sobotu.

Královéhradecký kraj

Pojďte zažít podzim na zámek Ratibořice u České Skalice. Najdete zde nápaditě vyzdobené interiéry, vůni sklizeného ovoce a možnost si vybrat prohlídku s průvodcem nebo samostatně.

Pardubický kraj

Prohlídka zvaná Pokrok nezastavíš vás na zámku Slatiňany zavede do prostor, kam se návštěvníci běžně nepodívají a ukáže unikátně dochované technické zázemí. Prohlídka se koná v neděli. Drakiády se pak můžete v sobotu zúčastnit na letišti v Moravské Třebové na letišti nebo v Přelouči

Olomoucký kraj

Krásná drakiáda s bohatým doprovodným programem na Vás čeká v sobotu na letišti v Šumperku

Zlínský kraj

Sobotní Otrokovice budou ve znamení entomologické výstavy, kde si můžete prohlédnout nejrůznější druhy brouků, motýlů, strašilek, pavouků a plazů. Na kole vinohrady Uherskohradišťska je název populární sobotní akce, která uzavře symbolicky vinohrady. Trasy budou připraveny pro kola, ale i pěší a těšit se můžete na gastronomické lahůdky a samozřejmě skvělé víno. 

vinohrady

Ani drakiády nebudou chybět. Můžete se na ně vypravit do Luhačovic, Bystřice pod Hostýnem nebo na letiště v Kroměříži.

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj bude tento víkend bohatý na řadu akcí. Z nich pro vás vybíráme muzikál Titanic, který uvede v sobotu Městské divadlo Brno. Oba víkendové dny můžete vyrazit na hrad Bítov na hradní kaprobraní. Během této akce, která uzavře hradní sezonu, si můžete vylovit vlastního kapra.

hradní kaprobraní

Závod horských kol, Soběšická mulda, je určen všem od 10 let a vybírat můžete trasy dlouhé od 5 do 30 km. Pojďte si také zasportovat. A nemůže chybět ani drakiáda, tentokrát na Kraví hoře

Moravskoslezský kraj

Pokud se vydáte na letiště Frýdlant, tak si nezapomeňte vzít draka, v sobotu se zde také koná drakiáda a bude ji doprovázet pestrý program.

Zajímavé akce v okolí

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

Mikulášská ve Vinohradském pavilonu…

05.12.2023 - 05.12.2023
Vinohradská tržnice

Přijďte si užít Mikulášskou, kterou pořádá DDM Praha 2 spolu s městskou částí Praha 2 v nádherných prostorech…

Hypnotizér v Chodově | prosinec 202…

06.12.2023 - 06.12.2023
Náměstí ČSM 1022, 357…

Přijďte se uvolnit a prožít si něco velice výjimečného na představení, které pořádá KASS Chodov.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 5. prosinec

Dnes má svátek Jitka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete