Statistika našeho portálu

  • 100 976 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 8.-9. září 2018

Krásné zářijové počasí láká ven a za poznáním. Vyberte si z pestré nabídky řady akcí, mezi něž patří Dny evropského dědictví, sportovní dny, řemeslné trhy nebo tradiční dožínky.

Krásné zářijové počasí láká ven a za poznáním. Vyberte si z pestré nabídky řady akcí, mezi něž patří Dny evropského dědictví, sportovní dny, řemeslné trhy nebo tradiční dožínky.

Praha

V Praze nebude nouze o celou řadu zajímavých akcí, z nichž pro vás vybíráme například Den letiště Letňany, která se koná ke 100. výročí založení československého letectva. V sobotu vás tak čeká historická i současná letecká technika ve vzduchu i na zemi a pozemní ukázky Armády ČR, historických vojenských klubů a mnoho dalšího.

Od pátku do neděle můžete vyrazit také na Vyšehrátky, které od pátku do neděle nabídnou na Vyšehradě pohádky, workshopy, dílny, oblíbené čtení slavných tatínků, maminek a strýčků a v neposlední řadě tradiční divadelní bojovku s podtitulem Vítejte v Československu! 

Vyšehrátky

Národní technické muzeum se v sobotu připojuje ke Dnům evropského dědictví. Díky tomu můžete navštívit zdarma tři objekty – hlavní budovu muzea na Letné, Centrum stavitelského dědictví Plasy a Železniční depozitář v Chomutově.

Středočeský kraj

Nezmaři letos slaví 40 let, a proto v sobotu na nádvoří zámku Brandýs nad Labem za doprovodu symfoniků Českého rozhlasu Praha zahrají to nejlepší ze svého repertoáru. Oba víkendové dny vás opět čekají hrnčířské a řemeslné trhy v Berouně. Vedle tradičních řemesel se tentokrát představí mistři kovotepci i vinaři. V Jílovém u Prahy se v sobotu koná Hornický den, který pořádá místní Regionální muzeum. 

Město Poděbrady zve na Sportovní den pro celou rodinu, kde budou připravené různé sportovní aktivity, jako je lezecká stěna, jízda na koni, ale také exkurze do výrobních prostor Poděbradky.

Plzeňský kraj 

Dny evropského dědictví vás možná v sobotu zavedou do Centra stavitelského dědictví v Národním technickém muzeu v Plasích. Budou zde probíhat komentované prohlídky. Na hradě Kašperk vás čeká dvoudenní program věnovaný tomu, jaká byla za první republiky v Kašperských Horách hudba, móda nebo doprava.

Ústecký kraj

V Železničním depozitáři Národního technického muzea v Chomutově si zájemci o železniční historii mohou v rámci Dne evropského dědictví prohlédnout velkou část největší státní železniční sbírky u nás – na 100 kolejových vozidel. Na sobotu je připraven také Den otevřených dveří v pivovaru ve Velkém Březně. Užijete si zde nejen skvělé pivo, ale také hudební vystoupení známých kapel.

Liberecký kraj

V Hrádku nad Nisou se v sobotu konají dožínky. Představí se zde řada zemědělců, chovatelů, zahrádkářů, ale také ekodílničky pro děti. S dožínky můžete zažít i v Brništi na Českolipsku. součástí programu bude i koňská show, ukázka DOG dancingu, hudba a tanec.

Pardubický kraj

Národní hřebčín Kladruby nad Labem pořádá o víkendu závody spřežení v Heřmanově Městci - Memoriál Jiřího Škodného. Divácky nejatraktivnější část programu - maraton - odstartuje v neděli. Závodit se bude v soutěžích: jednospřeží, dvojspřeží, dvojspřeží pony a královské disciplíně čtyřspřeží.

Memoriál

Zveme vás také na posvícení na Veselém Kopci u Hlinska. Ve všech roubených objektech to bude vonět přípravou tradičního posvícenského pečiva, někde budou moci návštěvníci i ochutnávat. K posvícení vždy patřila veselá muzika, tanec a zpěv.

Královéhradecký kraj

Nenechte si ujít Mlynářský a řemeslnický den v Podorlickém skanzenu v Krňovicích. Můžete se těšit na ukázky zpracování obilí - od mlácení až po upečení chleba. Od pátku do neděle bude probíhat také první ročník Lodžie Worldfest, festivalu world music, alternativní hudby, netradičního divadla a site specific v barokním letohrádku Valdštejnské lodžie v Jičíně.

řemeslnický den

Kraj Vysočina

Běháte rádi a chcete se pořádně protáhnout, pak vás zveme na Jihlavský půlmaraton, který se koná od pátku do neděle a jehož program bude opravdu bohatý.

Zlínský kraj

Výstaviště v Kroměříži hostí v neděli Auto moto burzu, bleší trh a výstavu veteránů. Můžete se těšit nejen na nablýskané veterány, ale také na náhradní díly, součástky, komponenty na zemědělskou techniku, ale i starožitnosti či vojenské a hasičské sběratelské předměty.

V Uherském Hradišti můžete o víkendu okoštovat moravská vína na Slováckých slavnostech. Čeká vás velký krojovaný průvod, přehlídka dechové hudby, řemeslný jarmark, hudba a mnohé další.

Olomoucký kraj

Město Litovel zve v sobotu na slavnosti města spojené se Dny evropského dědictví, kde vystoupí známé hudební skupiny, přijede i Tonda Obal a pro děti budou připravené soutěže a lezecká stěna.

Jihomoravský kraj

Babí léto patří v Jihomoravském kraji mimo jiné vínu. Můžete se proto těšit na Národní soutěž vín ve znojemské podoblasti nebo třeba na Pálavské vinobraní, kde se ke skvělému vínu přidá i gastronomie, umělecký program, kroje a hudba.

Pálavské vinobraní

Už po několikáté se v prostorách historické kovárny v Těšanech sejdou amatérští kováři do 26 let, aby zde ukovali v časovém limitu plastiku. Soutěž Mladý těšanský kovář můžete navštívit tuto sobotu.

Moravskoslezský hrad

III. ročník charitativní cyklojízdy Bělským lesem - Ostrava - Zábřeh vás čeká tuto sobotu. Všichni účastníci se stanou Cyklosvětluškou a podpoří dobrou věc. 

Zajímavé akce v okolí

Lustr 2023 - Praha

21.09.2023 - 26.09.2023
Holešovická tržnice

Festival ilustrace a komiksu LUSTR slaví deset let. Přiváží do Prahy deset světových ilustrátorských festivalů a ukáže…

Festival LUSTR slaví desáté narozen…

21.09.2023 - 26.09.2023
Holešovická tržnice

Festival ilustrace LUSTR slaví desáté narozeniny a poprvé se uskuteční v halách 17, 29 a 40 Holešovické tržnice v…

Silnější než včera: hudební večer T…

25.09.2023 - 25.09.2023
Jízdárna Pražského Hradu

Výrazná hudební osobnost, Tomáš Kačo, který ušel neuvěřitelnou cestu z novojičínského bytu velké romské rodiny až na…

Přívoranka 2023 - Mělník

25.09.2023 - 25.09.2023
Masarykův kulturní dům…

Hudební pořad

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 25. září

Dnes má svátek Zlata

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete