Statistika našeho portálu

  • 102 520 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 9.-10. června 2018

Už víte, kam vyrazíte tento víkend? Pokud se ještě rozhodujete, máme pro vás naše tradiční tipy na víkend, snad vám pomohou s rozhodováním. V Praze určitě zdůrazňujeme Veletrh vědy nebo Pražské primátorky. Na řadě míst také probíhají Muzejní noci a festivaly různého druhu.

Už víte, kam vyrazíte tento víkend? Pokud se ještě rozhodujete, máme pro vás naše tradiční tipy na víkend, snad vám pomohou s rozhodováním. V Praze určitě zdůrazňujeme Veletrh vědy nebo Pražské primátorky. Na řadě míst také probíhají Muzejní noci a festivaly různého druhu.

Praha

Největší festival v ulicích Prahy, Praha Žije hudbou, můžete zažít od čtvrtka do soboty. Hudbu, tanec, nový cirkus a divadlo najdete v ulicích i na scénách. Představí se Cirk La Putyka, Spitfire Company, VerTeDance & Beata Hlavenková a mnoho dalších.

Nezapomeňte navštívit unikátní Veletrh vědy, který se uskuteční od čtvrtka do soboty na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Během tří více než 80 vystavovatelů nabídne přes 100 expozic, mezi nimiž nebude chybět 40 pracovišť Akademie věd ČR, vysoké školy a další vědecké instituce i firmy. 

Veletrh vědy

Pokud vás to láká spíš k vodě, tak i tam to bude žít. Od pátku do soboty se zde konají Pražské primátorky, tradiční veslařský závod, kde uvidíte známá domácí esa.

Na Karlově náměstí to o víkendu rozbalí trh nezávislé módy, šperků a designu s názvem MINT: Prague Fashion Market

Středočeský kraj

Pivovar Velké Popovice zve na Den kozla, tedy na den plný zábavy a skvělého piva. Mimo jiné se můžete těšit, že vystoupí Jiří Schmitzer, Lenka Filipová, Václav Neckář s Bacily, Václav Koubek, Tomáš Linka s Přímou linkou, kapely Jelen a Sto zvířat.

Dětský modelářský den v Chrášťenech je určen těm nejmenším modelářům, kteří zde mohou v sobotu předvést své modelářské a letecké umění. Do Brandýsa nad Labem můžete vyrazit na Louka Fest, hudební festival na nádvoří a zahradě brandýského zámku. Mezi jinými vystoupí Radůza, Jelen a další.

Rytířský den proběhne v sobotu na zámku Mníšek pod Brdy. Děti si mohou vyzkoušet lukostřelbu, jízdu na koni, školu šermu nebo si prohlédnout interiéry.

Jihočeský kraj

Beko Fresh Festival vás možná oba víkendové dny naláká do Českých Budějovic, kde se představí česká kuchařská esa. Díky nim ochutnáte netradiční exotické pokrmy z celého světa. Muzejní noc na hradě Pořešín bude ve znamení noční prohlídky muzea a hradu, středověké hudby, výroby keramiky, mletí obilí a výroby obilných placek.

 festival

Plzeňský kraj

Na hradě Rábí se v sobotu uskuteční Ruinfest, festival zaměřený na rockovou hudbu. Nádvoří Plzeňského pivovaru zase uvítá historické vozy značky Peugeot. Návštěvníci zde v neděli na jednom místě uvidí kolekci elegantních veteránů z Francie, Německa, Rakouska, Švýcarska, Belgie, Lucemburska, ale i České republiky.

Karlovarský kraj

V Karlovarském kraji, resp. přímo v Karlových Varech můžete podpořit dobrou věc na benefiční akci Společně k cíli s hasiči. V sobotu vás zde totiž čeká zajímavý program, kterého když se zúčastníte, ještě podpoříte dva chlapce, kteří pomoc potřebují. Součástí programu bude například ukázka práce služebního psa, psí spřežení, lanovka pro děti, malování na obličej, hudební vystoupení a další. Na hradě Loket bude v sobotu hrát opět divadlo pro děti. Tentokrát to bude v podání divadla Studna pohádka Princ Jaromil.

Ústecký kraj

Víkend otevřených zahrad otevře zahrady a parky zámku Libochovice, zámku Krásný Dvůr. Zážitkový program pro rodiny s dětmi si připravili na Muzejní noc v Oblastním muzeu Chomutov. Letos bude lehce inspirovaný hollywoodskou filmovou produkcí.

Liberecký kraj

Nejdrsnější běžecký závod Jizerských hor, Bedřichovský Bastard, bude letos více o vodních překážkách. Svou kondici, vytrvalost a odolnost si zde můžete vyzkoušet v sobotu v Bedřichově. V Jizerských horách si můžete také užít Muzejní noc v Muzeu Jizerských hor Jizerka - Ekocentru ČSOP Jizerka v obci Kořenov.

Pardubický kraj

Den otevřených zahrad se koná v neděli také v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem. Rodiny s dětmi si projdou zdejší zahrady i s odborným komentářem a dozví se o dřevinách, které v parku rostou. Ve skanzenu na Veselém Kopci vás čeká Devatero řemesel, program věnovaný využití dřeva na českém venkově.

Kraj Vysočina

Pohádková neděle v Telči přinese spoustu zábavy na zámek. V zámecké zahradě to budou pohádky, na nádvoří řemeslný jarmark a nebude chybět ani fotokostymérna s filmovými kostýmy z Fundusu Barrandov, ve kterých se budete moci na zámku vyfotit.

Jihomoravský kraj

Víkend otevřených zahrad vás nemine ani na zámku Rájec nad Svitavou. Na jižní Moravě nebudou chybět ani otevřené sklepy, které můžete navštívit v Dolních Bojanovicích, v Kyjově nebo ve Strachotíně. Oba víkendové dny se koná Řečkovický festival minipivovarů, který proběhne opět na krásném místě v amfiteatru starého řečkovického pivovaru. Čekají vás skvělá piva z našich minipivovarů, ale také hudba a další doprovodný program.

Moravskoslezský kraj

Můžete také vzít své horské kolo a vypravit se na Head bike maraton na Slezskou Hartu. Sobotní cyklozávod kolem vodní nádrže je určený pro profesionály i amatéry. V sobotu můžete navštívit prostor před budovou Nové radnice na Prokešově náměstí, kde proběhne zahájení Ostravské muzejní noci.

maraton

Olomoucký kraj

Festival Hanácké Benátky, který startuje v sobotu v Litovli přinese hudbu a zábavu pro malé i velké. Zazpívá zde Sebastian, Adam Mišík, Tublatanka, Anna K. a další. Nebude chybět jarmark, farmářské trhy, atrakce a zábavné soutěže pro děti, dobrodružná projížďka na pramici pod náměstím, nebo ohňostroj. 

Zlínský kraj

Děti v podhradí je název festivalu, který můžete navštívit v neděli na hradě Malenovice. V přírodním amfiteátru v Lužné u Vsetína se koná v sobotu Slovanský festival, na kterém vás čekají pohybové hry pro děti, valašský jarmark a doprovodný program. V rámci festivalu Muzejní noc se můžete vypravit i do sklářského muzea Karolinka. v rámci prodloužené otevírací doby bude připravena ukázka broušení a malování skla, doprovodný program pro děti, hudební vystoupení, promítání filmů.

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

16.06.2024 - 16.06.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na Neděli 16. června 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy.

Třebsínské zvonění 2024 - Krňany

05.07.2024 - 06.07.2024
Třebsín 100

Hudební festival pro celou rodinu, zaměřený na country, bluegrass, folk a trampskou muziku

Bleší trhy Brno ALFA pasáž/ Flea ma…

09.06.2024 - 16.06.2024
Brno

Bleší trhy v Brně zaměřené na sběratelství, řemesla, hobby, umění a použité zboží.

Lék na cestovní horečku ve Fashion …

10.06.2024 - 16.06.2024
Praha

Od 10. do 16. června se v pražském outletovém centru Fashion Arena Prague Outlet uskuteční ve znamení blížících se…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 14. červen

Dnes má svátek Roland

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete